SZNUROWANKI 

Jest 45 produktów.
Pokazuje 1 - 45 z 45 elementów
Pokazuje 1 - 45 z 45 elementów
SZNUROWANKI

Sznurowanki dla dzieci, to najbardziej niedoceniane zabawki w kategorii zabawki edukacyjne. Kupujemy zabawki interaktywne, a zapominamy o tym, że to zwykle te proste, najwięcej dają naszym dzieciom. Oczywiście nie ma zabawek, które są bezużyteczne, bo każda na swój sposób jest atrakcyjna i potrzebna chociażby po to, by dawać radość.

Sznurowanki dla dzieci – wspieramy rozwój manualny malucha

Jak ważna jest sprawność motoryczna dziecka w szczególności w zakresie małej motoryki (sprawność dłoni i paluszków), oraz koordynacja wzrokowo – ruchowa przekonujemy się, kiedy maluch ma kłopoty ze sznurowaniem butów, trzymaniem długopisu i trudności w nauce pisania. Wtedy wychodzą najczęściej zaniedbania tej strony rozwoju dziecka. To już jest naukowo potwierdzone, że dzieci, które bawią się klockami, lepią z plasteliny, malują, wycinają, lepiej sobie radzą z pisaniem. Sznurowanki, nawlekanki, przewlekanki także należą do zabawek, które wspierają rozwój manualny i których nie powinno zabraknąć w pudle z zabawkami.

Sznurowanki powinny znaleźć się w każdym domu i przedszkolu. Już dwulatkowi można podsunąć taką zabawkę, pamiętając o tym, by zabawka nie zawierała małych, łatwych do połknięcia elementów lub zbyt małych otworów czy zbyt cienkich sznurków. Za trudne lub za łatwe zadanie, szybko zniechęci dziecko do zabawy. Ciekawa forma zabawki, kolorowe sznureczki do przewlekania, koraliki, z których można tworzyć naszyjniki, to emocjonujące zajęcie dla przedszkolaka, a przy tym ćwiczące jego sprawność manualną i percepcję wzrokowo - ruchową. Chwytanie, manipulowanie, precyzja, kontrolowanie ruchów, to krok do uzyskania pełnej sprawności motorycznej, która nie jest dana od razu, ale wymaga usprawniania już od wieku niemowlęcego i z pomocą zestawów do wyszywania możemy pomóc nawet dziecku w wieku szkolnym w usprawnianiu motoryki.

Bezpieczne zabawki - sznurowanki dla dzieci w naszym sklepie

Ponieważ naszym celem jest zapewnienie dzieciom zabawek edukacyjnych najwyższej jakości, wybieramy tylko sprawdzonych producentów zabawek. Djeco, Goki, Melissa and Doug, Bigjigs, Eeboo, to marki znane i doceniane w wielu krajach, za jakość, estetykę i gwarancję bezpieczeństwa. Wspieraj rozwój swojego dziecka, wybierając sznurowanki dla dzieci w naszym sklepie.

SZNUROWANKI