DLA NIEMOWLĄT 

Jest 2324 produktów.

Podkategorie

 • PRZYTULANKI

  Przytulanki dla niemowląt to zabawki, które towarzyszą najmłodszym już od ich pierwszych chwil na tym świecie. Miękkie i przyjazne maskotki są zawsze w zasięgu wzroku dzieci i dają im poczucie bezpieczeństwa. W tej kategorii znajdziesz przytulanki do spania dla niemowląt, które staną się najlepszymi przyjaciółmi maluszków i zadbają nie tylko o ich bezpieczeństwo, ale również prawidłowy rozwój. Edukatorek – sklep z zabawkami edukacyjnymi.

  Przytulanki dla niemowląt – zabawki o dużym znaczeniu

  Na pierwszy rzut oka może to nie wydawać się oczywiste, ale pierwsza przytulanka dla niemowlaka odgrywa ogromną rolę w życiu malucha. Mowa tutaj oczywiście o rozwoju emocjonalnym dziecka, a także ruchowym.

  Przytulanki dla niemowlaków zapewniają dzieciom bezpieczeństwo i poczucie, że nie są same. Dzieci lubią czuć, gdy ktoś jest obok – zwłaszcza w pierwszych chwilach życia. Z doświadczenia wiemy (i Ty zapewne też), że czasem zachodzi potrzeba zostawienia maluszka na chwilę w łóżeczku, gniazdku czy też na macie edukacyjnej.

  Aby dziecko nie czuło się samotne, warto postawić na przytulanki sensoryczne dla niemowlaków, czyli maskotki, które maluszek będzie mógł dotknąć i złapać, a te przy okazji wydadzą dźwięk. Takie zabawki niosą ze sobą wiele korzyści – po pierwsze uspokoją dziecko, a po drugie będą stymulować zmysł słuchu oraz motorykę małą, co jest doskonałym treningiem ogólnorozwojowym.

  Przytulanki do spania i nie tylko – oferta Edukatorka

  Przytulanka dla noworodka musi być przede wszystkim miękka. Nie może posiadać żadnych ostrych krawędzi i elementów, które mogłyby wyrządzić szkodę na delikatnym ciele maluszka. W naszej ofercie znajdziesz przytulanki dla niemowlaków wykonane z trwałych materiałów, które jednocześnie są bardzo delikatne i przyjemne w dotyku. Oferowane zabawki doskonale sprawdzają się do spania, a także w czasie codziennych zabaw dla nieco starszych dzieci, które świadomie wyciągają rączki po swoją ulubioną przytulankę. Delikatne maskotki występują w różnych odsłonach kolorystycznych, a także kształtach (zwierzątka, owoce, warzywka).

  Sprawdź pełną ofertę i zobacz, jaka będzie najlepsza przytulanka dla niemowlaka dla Twojej pociechy. Zapraszamy i życzymy udanych zakupów!


 • GRZECHOTKI I GRYZACZKI

  Pierwsze zabawki towarzyszą dziecku już od wczesnego okresu niemowlęcego. Należą do nich grzechotki i gryzaczki. Te pierwsze, zainteresują dziecko, które jeszcze nie potrafi chwytać, ale już nasłuchuje dźwięków i śledzi przedmiot wzrokiem. Te drugie, najbardziej przydatne są w okresie ząbkowania, kiedy już niemowlę nie tylko obserwuje przedmioty, ale próbuje je chwytać.

  Grzechotki – zabawki stymulujące rozwój poznawczy i sensoryczno – motoryczny

  Kolorowe zabawki wydające dźwięki - grzechotki dla dzieci w postaci zawieszek do wózka czy łóżeczka, a także do samodzielnego trzymania, to pierwsze zabawki, które dziecko początkowo tylko obserwuje, wyciąga do nich rączki, następnie “bada”, poznając ich fakturę, nieświadomie wprowadza w ruch, następnie chwyta, a kiedy poznaje związki przyczynowo- skutkowe, potrząsa, rzuca, ściska. Chociaż wydawałoby się, że taka zabawa nie działa rozwijająco, a jednak...Grzechotki uczą skupiania wzroku i podążania za źródłem dźwięku, stymulują rozwój sensoryczny (uczą zmysły współpracy), ćwiczą motorykę i koordynację wzrokowo- ruchową.

  Jaka grzechotka dla niemowlęcia?

  Przede wszystkim bezpieczna, powinna posiadać wymagane atesty produktu bezpiecznego dla dzieci, czyli nietoksyczne materiały, brak ostrych krawędzi, staranne wykonanie każdego detalu. Ma być kolorowa, przyciągająca wzrok, na tyle lekka, by dziecko nie zrobiło sobie nią krzywdy i dało radę utrzymać. Zawieszki do wózka, grzechotki chwytaki i grzechoczące pluszaki, każda z tych zabawek jest ważna dla rozwoju niemowlaka.

  Gryzaczki - najukochańszy przedmiot ząbkującego malca

  Żelowe, silikonowe, plastikowe czy drewniane. Jedne dzieci potrzebują tych z bardziej miękkich materiałów, inne twardszych. Ważne, że gryzaka da się włożyć do buzi i przynoszą ulgę obolałym dziąsłom, uspakajają. Te, które da się chłodzić w lodówce, dodatkowo przynoszą ulgę w bólu, który towarzyszy wyrzynaniu się zębów. Ale gryzaki dla dzieci, to również zabawki ćwiczące motorykę i koordynację, funkcje poznawcze i stymulujące zmysły. Należy pamiętać, że niemowlę zaczyna poznawanie przedmiotów od wkładania ich do ust, a różne faktury i kształty towarzyszące gryzakom są bardzo pomocne w poznawaniu otoczenia, stad też różna forma gryzaków. W naszym sklepie dysponujemy bogatym asortymentem gryzaczków i grzechotek. U nas kupisz bezpieczne, kolorowe i rozwijające pierwsze zabawki dla Twojego dziecka. Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą.

 • MATY EDUKACYJNE

  Maty edukacyjne dla niemowląt, a integracja sensoryczno – motoryczna

  W chwili porodu, dziecko z bezpiecznego i znanego środowiska, nagle styka się z czymś obcym i nieznanym. Zanim będzie wstanie zrozumieć, że jest częścią tej nowej rzeczywistości, musi wiele się nauczyć. W tym okresie rola rodzica jest nieoceniona, bo oprócz zapewnienia miłości, opieki i zaspokojenia naturalnych potrzeb dziecka, powinien w sposób odpowiedzialny stymulować jego rozwój. Maluch poznaje otoczenie za pomocą zmysłów. Pierwszy etap, to poznawanie sensoryczno- motoryczne, poprzez pobudzanie poszczególnych zmysłów, następuje ich integracja i dziecko stopniowo zaczyna rozumieć, to co widzi, słyszy i czuje. Dostarczając niemowlakowi bodźców w postaci zabawek sensorycznych, wspieramy jego rozwój psychomotoryczny. Mata edukacyjna dla niemowląt jest właśnie takim produktem.

  Czym jest mata edukacyjna?

  To niewielki, kolorowy i miękki dywanik, wzmocniony od spodu, wyposażony w elementy oddziaływujące na zmysły. Bezpieczne miejsce do zabawy, wyposażone w zabawki o różnych kształtach, barwach, fakturach, niektóre dodatkowo wydające dźwięki, dzięki którym dziecko zdobywa nowe umiejętności. Początkowo mata edukacyjna służy maluszkowi tylko do obserwowania kolorowych elementów, następnie wyciąga ku nim dłonie, zaczyna chwytać, nieświadomie wprawiać w ruch, aż do zrozumienia związku przyczynowo - skutkowego. Mata edukacyjna wspiera również rozwój ruchowy niemowlaka. Maluch bezpiecznie przekręci się na brzuszek, jeśli coś go na macie zainteresuje, z czasem zacznie pełzać, siadać, przemieszczać się w celu zbadania interesującego przedmiotu. Z maty edukacyjnej dziecko “nie wyrasta”, może ona jedynie zmienić nieco swoje zastosowanie. Po zdjęciu zabawek będzie służyć jako kącik do zabawy, można ją wykorzystać jako siedzisko na pikniku, a często starszym dzieciom służy jako rekwizyt w zabawach tematycznych. Mata dla niemowląt jest także praktyczna w użytkowaniu, można ją prać, zwijać, przesuwać bez szkody dla produktu. Maty podłogowe dla starszych dzieci. W sprzedaży posiadamy również maty podłogowe dla starszych dzieci. Kolorowe dywaniki tekstylne, piankowe, służące jako miejsce zabawy. Ciekawym rozwiązaniem są maty dla dzieci pełniące funkcję worka na zabawki, a po rozłożeniu kącika zabaw lub siedziska piknikowego. Wszystkie maty z naszej oferty posiadają atesty produktu przyjaznego dzieciom. Dzięki nim zapewnisz maluszkowi bezpieczny i wszechstronny rozwój.

 • ZAWIESZKI DO SMOCZKA

  Zawieszka do smoczka - niezbędnik niemowlaka

  Zdania specjalistów co do koniczności uspakajania dziecka smoczkiem są podzielone, ale są sytuacje, kiedy smoczek jest nie tylko “uspakajaczem”, ale zaspakaja odruch ssania u dziecka i masuje dziąsła podczas bolesnego ząbkowania. Bywa koniecznością, kiedy zmęczony rodzic wyczerpie już wszystkie pokłady siły, a maluszek ciągle jest niespokojny. Dla takich “trudniejszych” dzieci smoczek zawsze musi być w pogotowiu. A co mają smoczki do siebie? To, że kiedy są niezbędne, gdzieś się gubią. Rodzicom i dzieciom przyszli w tej sytuacji z pomocą producenci, oferując zawieszki do smoczka.

  Na czym polega fenomen przywieszki do smoczka?

  Ma formę estetycznego, kolorowego łańcuszka, wyposażonego z jednej strony w klips, który przypina się do ubranka lub dziecięcego wózka, a drugi koniec służy do zamocowania smoczka. W chwili, gdy smoczek jest koniecznością, zawsze jest “pod ręką”. Koniec z nerwowym przeszukiwaniem łóżeczka czy wózka, koniec z gimnastyką w aucie ( smoczek nie schowa się pod fotel), zawieszka nie pozwoli mu się zgubić.

  Zawieszka do smoczka dla dzieci - pierwszą zabawką maluszka

  Różnorodna faktura materiału z jakiego zrobiona jest przywieszka, bogactwo kolorów, kształtów, pobudza rozwój sensoryczno - motoryczny niemowlaka. Wesoła zawieszka do smoczka zachęca dziecięce zmysły do współpracy, co pozytywnie wpływa na sprawność psychoruchową maluszka.

  Dylemat rodziców - jaki łańcuszerk do smoczka kupić?

  Zasada najważniejsza - bezpieczną dla zdrowia maluszka i takie produkty znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Proponowane przez nas zawieszki do smoczka ( drewniane, plastikowe, bawełniane), są produktami najwyższej jakości, posiadającymi wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Przywieszki mają różne kształty (okrągłe, kwadratowe, kolorowe koraliki, elementy w formie zwierzątek, pojazdów, serduszek itp.). Bez problemu wybierzesz taką, która będzie pasować do wózka czy dziecięcego ubranka.

 • ZAWIESZKI DO WÓZKA

  Zawieszki do wózka - pierwsze zabawki edukacyjne dla dzieci

  Zawieszki do wózka, to nie fanaberie rodziców, ale pierwsza zabawka edukacyjna dla niemowlaka. Noworodek większość czasu przesypia i oprócz mleka i miłości rodziców nic mu do szczęścia więcej niepotrzebne, ale 2-3 miesięczne niemowlę, to już człowieczek pilnie obserwujący otoczenie. Najbardziej aktywnymi zmysłami dziecka w okresie niemowlęcym są wzrok, dotyk i słuch. Poznawanie sensoryczne, czyli pobudzające zmysły jest w tym okresie niezwykle istotne. Bodźce stymulujące zmysły dostarczają dziecku pierwszych wrażeń i są wstępem do kolejnych etapów poznawczych. W następnej kolejności niemowlę wyciąga rączki do kolorowej zawieszki, a kiedy potrafi już ją złapać, dotykiem sprawdza jej możliwości - ciągnie, maca, zgniata, a gdy "zorientuje się", że "macanie" wydaje dźwięki, to taka zabawa okazuje się bardzo zajmująca, a z punktu widzenia rozwoju – aktywizuje zmysły do współpracy. Zawieszki do wózka dla niemowląt czy gondoli są istotnym elementem wpływającym na rozwój funkcji poznawczych dziecka.

  Jak powinna wyglądać zawieszka do wózka?

  Pierwsza zawieszka do wózka powinna być kolorowa. Wyraziste barwy przyciągają wzrok, niemowlę wodzi oczami za delikatnie poruszającą się zabawką. Tu sprawdzą się zawieszki, które można za pomocą klipsa przypiąć do budki wózka lub rączki gondoli. Kiedy dziecko zaczyna sięgać po zabawki, zainteresują go zawieszki do wózka wykorzystujące różne faktury materiału, a jeśli odkryje już, że jest sprawcą ruchu, to wszelaki grzechoczące, szeleszczące i wydające dźwięki będą idealne. Należy pamiętać, żeby zawieszkę umieścić tak, by niemowlę miało swobodę obserwowania i manipulowania zabawką. Zawieszka na wózek lub do gondoli, to super zabawka na spacer, podróż i oczekiwanie np. w poczekalni u lekarza.

  Zawieszka na wózek - zabawka bezpieczna dla niemowląt

  Oferowane w naszym sklepie zawieszki do wózka są wykonane z najwyższą starannością, z bezpiecznych dla niemowlęcia materiałów (o czym świadczą posiadane atesty), kupując u nas, nie narazisz zdrowia dziecka.

 • ZABAWKI MATERIAŁOWE

  W tej kategorii znajdują się zabawki materiałowe, które cechuje przede wszystkim nadzwyczajna miękkość. Jest to doskonała propozycja dla rodziców, którym zależy przede wszystkim na tym, aby dziecko było w pełni bezpieczne podczas zabawy. Sprawdź naszą ofertę, wybierz miękkie zabawki dla niemowląt i spraw wyjątkowy prezent swojemu maluchowi już dziś – zapraszamy!

  Zabawki materiałowe – stworzone dla bezpiecznej zabawy

  Materiałowe zabawki z oferty Edukatorka mają jeden cel: zapewnić maluchom w pełni bezpieczną zabawę. Są to gadżety do zabawy, które powstały z miękkich, a zarazem trwałych materiałów, które nie powodują w żadnym wypadku skaleczeń oraz podrażnień na skórze Twojej pociechy. Nasze zabawki materiałowe dla dzieci nie posiadają żadnych ostrych elementów, dzięki czemu są one odpowiednie dla nawet najmłodszych smyków.

  Miękkie zabawki dla niemowląt – miłe w dotyku akcesoria dla najmłodszych

  Edukatorek to sklep, w którym dbamy o bezpieczeństwo każdego malucha – w ofercie posiadamy zabawki materiałowe dla niemowląt, a także nieco starszych dzieci. Wszystkie akcesoria dostępne w tej kategorii są miłe w dotyku, lekkie i przytulne – zaczynając od tradycyjnych pluszaków, a kończąc na książeczkach z przytulankami.

  To jednak nie wszystko – nasze miękkie zabawki dla dzieci dostępne są w różnych kształtach, kolorach i przeznaczeniu. Przeglądając ofertę, masz szansę znaleźć takie materiałowe zabawki, jak m.in.:

  • poliestrowe i bawełniane grzechotki,
  • miękkie książeczki aktywizujące,
  • mięciutkie słoneczka sensoryczne z muzyką i światłem,
  • wielofunkcyjne książeczki,
  • przytulanki,
  • pacynki,
  • mięciutkie piłeczki sensoryczne,
  • maskotki,
  • zawieszki na łóżeczko,
  • i setki innych artykułów.

  Zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty zabawek materiałowych, w której znajdziesz wiele setek akcesoriów, które z pewnością dopasujesz do swojego dziecka. Serdecznie zapraszamy i życzymy udanych zakupów. Edukatorek – bezpieczne zabawki edukacyjne dla dzieci.

 • ZABAWKI SENSORYCZNE

  Na stymulowanie rozwoju psychicznego i fizycznego zawsze jest odpowiedni czas. W tym niewątpliwie pomagają zabawki sensoryczne dla niemowląt i dzieci, czyli akcesoria, które pomagają rozwijać sprawność i zmysły maluchów już od najmłodszych lat.

  Zabawki sensoryczne dla niemowląt i dzieci – poznawanie świata przez zabawę

  Dzieci już od najmłodszych są zaciekawione otaczającym je światem. Każdego dnia chcą one poznawać nowe rzeczy, dzięki którym mogą nauczyć się naprawdę wiele. Nas, jako rodziców, powinno tylko cieszyć. Proces ten warto wesprzeć, fundując maluchowi edukacyjne sensoryczne zabawki dla niemowląt i dzieci. Są to specjalnie zaprojektowane akcesoria do zabawy, dzięki którym dziecko ma okazję rozwinąć się na każdej płaszczyźnie – począwszy od zmysłu dotyku, aż po zmysł słuchu. Niektóre zabawki sensoryczne dla niemowląt i dzieci jak np. muzyczny pilot posiadają budowę, która po ściśnięciu powoduje puszczenie melodyjki, co z pewnością ucieszy Twojego malucha. Dobrym pomysłem na prezent dla malucha są również klocki sensoryczne dla niemowląt, dzięki którym smyk będzie próbować swoich sił w układaniu różnych konstrukcji.

  Zabawki sensoryczne dla noworodka – zabawa zaczyna się już w łóżeczku

  O prawidłowy rozwój maluszka zadbać można już od jego pierwszych tygodni. W tym celu warto sięgnąć po zabawki dla niemowląt sensoryczne, takie jak m.in. wibrujące zawieszki w kształcie kwiatków lub innych przyjaznych form, które w przypadku lekkiego pociągnięcia zaczną wibrować, dostarczając dziecku mnóstwa frajdy. Tego typu sensoryczne zabawki dla niemowlaka świetnie sprawdzą się zarówno w łóżeczku, jak i podczas spacerów – bez problemu przymocujesz je do wózka czy fotelika, dzięki czemu maluch będzie miał przez cały czas pod ręką swoją ulubioną zabawkę.

  Sensoryczne zabawki dla niemowląt i starszych dzieci, czyli co w ofercie Edukatorka?

  Wspomniane wcześniej klocki, zawieszki czy muzyczne gadżety to tylko część asortymentu z kategorii sensoryczne zabawki dla dzieci i niemowląt. Nasze propozycje dostosowane są do pociech w różnym wieku – bo jak wiadomo – sensoryczne zabawki dla niemowlaka będą nieco inne niż te, które są przeznaczone dla nieco większych smyków. Dzięki naszej bogatej ofercie każdy rodzic znajdzie coś, co z pewnością dopasuje do swojego malucha. Jakie jeszcze zabawki dla dzieci sensoryczne znajdziesz w Edukatorku? Wśród nich wymienić możemy m.in.:

  • grzechotki sensoryczne,
  • gryzaki,
  • gry dotykowe,
  • kolorowe sortery,
  • książeczki interaktywne
  • piłeczki sensoryczne dla niemowląt,
  • kule sensoryczne dla niemowląt,
  • i wiele innych.

  Serdecznie zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty naszego sklepu i wybrania sensorycznych zabawek, które pomogą Twojemu dziecku poznawać świat już od pierwszych tygodni życia. Edukatorek – edukacyjne zabawki dla niemowląt i starszych dzieci.

 • KARUZELE

  Karuzela dla dziecka to jedna z pierwszych zabawek. To właśnie ona jest obecna ze smykiem od jego pierwszych chwil na świecie. Karuzele nad łóżeczko to akcesoria, które uspokajają dziecko, a także stymulują jego zmysł słuchu. Sprawdź ofertę Edukatorka, w której znajdziesz wyjątkowe zawieszki dla niemowlaków – zapraszamy!

  Karuzela dla dziecka – zabawka od pierwszych tygodni

  Karuzele dla niemowląt to zabawki edukacyjne, które znane są nam od wielu lat. To właśnie je najczęściej wybieramy, aby zaciekawić swojego malucha już od jego pierwszych dni. Wydająca łagodne dźwięki, delikatnie poruszająca się kolorowa karuzela dla noworodka sprawi, że nawet najbardziej niespokojne maluszki, chociaż na chwilę zapomną o wszelkich troskach. Dzięki przyjaznym odgłosom smyk będzie czuł, że nie jest sam – niezależnie od tego, czy będziesz obok, czy nie. W ofercie Edukatorka znajdziesz karuzele na łóżeczko dla dzieci, które doskonale sprawdzą się do wyciszenia emocji przed drzemką w ciągu dnia czy nocnym odpoczynkiem.

  Karuzele nad łóżeczko – również dla nieco większych maluchów

  Karuzele nad łóżeczko najczęściej kojarzą nam się z najmniejszymi smykami. Warto wiedzieć, że takie zabawki sprawdzą się również dla nieco większych dzieci, które próbują już samodzielnie wstawać bądź wyciągać rączki w kierunku zabawek. Dlatego też dla starszego smyka karuzela dla dzieci do łóżeczka okaże się świetna pod kątem ogólnego rozwoju motoryki malucha.

  Karuzele dla niemowląt i nie tylko, czyli co w ofercie Edukatorka?

  Karuzela dla dziecka może mieć różne kształty i kolory, a także wydawać różne dźwięki. Nie inaczej jest w przypadku dostępnych na stronie Edukatorka zabawek. W naszym sklepie masz okazję wybierać spośród wielu modeli karuzel, wśród których z pewnością znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania – zarówno pod kątem estetyki, jak i jakości. W ofercie dostępne są karuzele na łóżeczko w kształcie przyjaznych, kolorowych zwierzątek.

  Karuzela niemowlęca to zabawka na dobry dzień oraz dobry sen – będzie z Twoim dzieckiem przez cały dzień, troszcząc się o jego dobre samopoczucie każdego dnia. Serdecznie zapraszamy do przejrzenia całej kategorii. Edukatorek – zabawki edukacyjne dla niemowląt i dzieci.

 • AKCESORIA DO KARMIENIA

  Dla najmłodszych dzieci każdy posiłek stanowi wyzwanie – z pomocą dla nich, a także rodziców, przychodzą akcesoria do karmienia niemowląt, które nie tylko ułatwią zjedzenie pysznego dania, ale również będą wspierać rozwój Twojego malucha. W naszym sklepie dostępne są akcesoria do jedzenia dla dzieci o różnym przeznaczeniu – sprawdź ofertę, skompletuj zestaw jedzeniowy dla Twojego smyka i spraw, aby każdy posiłek był dla niego wesołą ucztą – zapraszamy!

  Akcesoria do karmienia niemowląt i dzieci – praktyczne i bezpieczne w użytku

  W sklepie z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek zdajemy sobie sprawę, że akcesoria do karmienia dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne w użytku. Dlatego też na naszej stronie znajdziesz produkty, które zostały wykonane z materiałów niestanowiących zagrożenia dla maluchów podczas jedzenia. Wszystkie akcesoria do karmienia niemowląt posiadają miękkie zakończenia jak np. kubeczki czy bidony.

  Edukatorek zadbał również o praktyczność akcesoriów do jedzenia. Oferowane produkty zostały stworzone tak, aby pasować do małych buzi oraz rączek, przez co nie powodują problemu w czasie karmienia, a także prób samodzielnego jedzenia przez pociechy.

  Akcesoria do jedzenia dla dzieci – na każdy posiłek

  Jakie akcesoria do jedzenia dla niemowląt znajdziesz w Edukatorku? Sporą część oferty stanowią talerze i miseczki, a także sztućce, wśród których dostępne są zestawy nożyków, łyżeczek czy widelczyków wykonanych z materiałów wolnych od niebezpiecznych dla zdrowia związków i substancji. Dostępne na stronie sztućce dla dzieci są lekkie i trwałe. Posiadają one również ergonomiczny kształt, ułatwiający chwyt.

  Akcesoria do karmienia dzieci to nie tylko sztućce – kompletując zamówienie, pomyśl również o czymś, w czym podasz dziecku ulubiony napój. W tym pomogą Ci z pewnością nasze pojemniki na mleko, kubki, bidony, butelki do mleka czy podgrzewacze.

  Akcesoria do jedzenia dla niemowlaka muszą również chronić otoczenie przed rozrzucanym jedzonkiem – maluchy często brykają podczas jedzenia, dlatego też warto zawczasu wyposażyć się w śliniaczki czy podkładki.

  Życzymy udanych zakupów – sklep z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek.

 • SMOCZKI

  Smoczki dla dzieci - nie wiadomo czy więcej mają zagorzałych przeciwników czy zwolenników, jednak w sytuacjach, kiedy rodzic jest bezradny w obliczu płaczącego maluszka, kiedy zawodzą wszelkie inne środki, smoczek może okazać się jedynym skutecznym “uspakajaczem”. O jednym należy tylko pamiętać, smoczek nie może być zamiennikiem naszej miłości i zainteresowania maluszkiem, on ma tylko pomagać w sytuacjach kryzysowych.

  Smoczki uspakajające - dla dzieci, które gorzej znoszą zmęczenie lub nie mogą mieć mamy na wyłączność

  Odruch ssania jest naturalną potrzebą, z którą dziecko przychodzi na świat. U niektórych maluszków potrzeba jest tak silna, że wymagają jej więcej niż do zaspokojenia głodu, inne z różnych przyczyn nie mogą zaspokoić w sposób naturalny tej czynności, czasem naprawdę mimo naszych usilnych starań (karmienia, nucenia, tulenia itp.) nie jesteśmy wstanie uspokoić maluszka i wtedy smoczek staje się niezbędny.

  Smoczki dla dzieci – jakie wybierać?

  Przede wszystkim kupujemy smoczki, które posiadają wymagane certyfikaty. W następnej kolejności należy pamiętać o rozmiarze smoczka (smoczki dla niemowląt zaczynają się od rozmiaru S). Jeśli chodzi o materiał, z którego smoczek jest wykonany, to do wyboru mamy silikonowe i kauczukowe. Smoczki silikonowe są przezroczyste, twardsze i mniej podatne na odkształcenia, kauczukowe – w odcieniu brązu, miękkie i częściej ulegają deformacji. Dla prawidłowego rozwoju zgryzu zalecane są silikonowe, jednak dla niemowląt z osłabionym napięciem mięśniowym lepsze będą smoczki kauczukowe. Zwykle też maluch sam zdecyduje, czy odpowiadają mu smoczki okrągłe, symetryczne, a może smoczki anatomiczne, najbardziej zbliżone kształtem do kobiecej piersi. Zwróćmy także uwagę, by tarcza smoczka posiadała otwory wentylacyjne i miała anatomiczny kształt.

  Smoczki dla dzieci w naszym sklepie

  W naszym sklepie bez problemu kupisz smoczki dziecięce w poszukiwanym kształcie i kolorze od sprawdzonych producentów. Zapoznaj się z ofertą i dokonaj zakupów. Zapraszamy.

 • ŚLINIAKI

  Dla niektórych rodziców śliniaki dla dzieci nie są artykułami pierwszej potrzeby, bo w takiej roli wykorzystują pieluszkę tetrową czy bawełnianą ściereczkę, jednak większość rodziców nie wyobraża sobie, by śliniaka zabrakło wśród akcesoriów dla dzieci. Ten niewielki kawałek tkaniny (bawełna, bambus) lub wodoodpornego materiału typu silikon, chroni dziecięce ubranka przed zabrudzeniem, zaślinieniem i tym samym oszczędza rodzicom dodatkowego przebierania malucha i prania garderoby.

  Jaki śliniak dla najmłodszych niemowląt?

  Wydawałoby się, że z wyborem czegoś tak banalnego jak dziecięcy śliniaczek nie powinno być problemu, ale i ten produkt występuje pod różną postacią, bardziej lub mniej praktyczną, mniej barwną lub zdecydowanie kolorową, w niewielkim rozmiarze, albo mocno rozbudowany (nawet do formy ubranka) - czym się kierować przy wyborze śliniaka? Dla najmłodszych niemowląt, z tendencją do ulewania zdecydowanie lepsze i wygodniejsze będą niewielkie, lekkie śliniaki z bawełny i bambusa, które nie będą podrażniać jego delikatnej skóry. Śliniak w formie apaszki sprawdzi się u dzieci ze wzmożonym ślinieniem, a śliniak z gryzakiem - będzie pełnił rolę masażera obolałych dziąseł w czasie ząbkowania, przy czym tkanina posłuży za pochłaniacz nadmiaru śliny. Takie śliniaki wywiązują się dobrze z powierzonego im zadania, ładnie wyglądają i doskonale uzupełniają dziecięcą stylizację.

  Śliniaki dla dzieci do karmienia i samodzielnego jedzenia

  Rozszerzenie diety malucha zwykle łączy się z karmieniem i nauką samodzielnego jedzenia. By proces ten dla dziecka i rodzica był jak najmniej uciążliwy warto zaopatrzyć szkraba w śliniak o większej powierzchni, z kieszenią na nietrafiający do buzi posiłek i przede wszystkim taki, który bez problemu oczyścimy. Silikonowe śliniaki są w tej materii bezkonkurencyjne, jedynie mogą z nimi konkurować śliniaki fartuszki z rękawami, bo sprawdzają się nie tylko przy nauce jedzenia, ale także kiedy dziecko podejmuje pierwszą aktywność twórczą (malowanie farbami, klejenie, lepienie).

  Przy wyborze śliniaka zwracajmy uwagę na typ zapięcia

  Zdecydowanie wygodniejsze są zapięcia na rzep czy silikonowe wypustki. Ważne, by zapięcie nie uwierało dziecka i było łatwe w obsłudze. Oczywiście wygląd i estetyka śliniaka także się liczy. Kolorowy, bajkowy śliniak dziecięcy nie budzi sprzeciwu przy zakładaniu i działa motywująco na malucha podczas posiłku. Bogata oferta śliniaków dla dzieci w naszym sklepie zdecydowanie ułatwia wybór.

 • PIELUSZKI I MYJKI

  Miękkie i miłe w dotyku pieluszki i myjki dla dzieci. Sprawdzą się podczas karmienia, kąpieli czy drzemki maluszka

 • PODUSZKI

  W pełni bezpieczne i miłe w dotyku poduszeczki dla niemowląt

 • POŚCIEL

  Delikatne i bezpieczne poszewki na pościel dla dzieci

 • PRZEŚCIERADŁA

  Miękkie prześcieradła do łóżeczek, gonndoli i przewijaków

 • PODKŁADY
 • KOŁDERKI
 • BODY
na stronę
Pokazuje 13 - 24 z 2324 elementów
Pokazuje 13 - 24 z 2324 elementów

DLA NIEMOWLĄT