MAŁA MOTORYKA 

Jest 591 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 591 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 591 elementów
MAŁA MOTORYKA

Co kryje się pod pojęciem "motoryka dzieci"?

"Motoryka" - czyli ogólna sprawność fizyczna i zdolność organizmu do wykonywania czynności związanych z ruchem. Ruch jest naturalna potrzebą dziecka, który warunkuje jego prawidłowy rozwój. Niestety człowiek nie rodzi się z wykształconą motoryką, ale nabywa ją w sposób naturalny w trakcie rozwoju. By jednak rozwój fizyczny przebiegał prawidłowo, musi być odpowiednio stymulowany poprzez aktywizowanie do działania i dostarczanie bodźców. Ogólna sprawność fizyczna - duża motoryka, ma ogromny wpływ na motorykę małą.

Motoryka mała - co to takiego?

Sprawność dłoni i palców to mała motoryka. Ruchy tej części ciała mają mniejszy zakres, wymagają koncentracji uwagi i skupienia. Cechuje je większa świadomość i precyzja wykonywania czynności. Intensywny rozwój małej motoryki następuje w pierwszych latach życia aż do osiągnięcia wieku szkolnego. Świadomość i precyzja ruchu, rozwija się wraz z dzieckiem. Dbając o ogólny rozwój pociechy i wspierając sprawność dłoni i paluszków malucha poprzez dostarczanie bodźców (zabawki do ćwiczeń małej motoryki) są niezastąpione), zyskujemy pewność, że nasze dziecko będzie rozwijało się prawidłowo. Zabawki do małej motoryki doskonalą chwytanie, kontrolowanie ruchów, manipulowanie i koordynację obu rąk. Są również bardzo pomocne przy rozwijaniu koordynacji wzrokowo ruchowej i sensoryczno – motorycznej. Mała motoryka prawidłowo kształtowana we wczesnym dzieciństwie i wieku przedszkolnym przygotuje odpowiednio dziecko do nauki szkolnej, a w szczególności umiejętności pisania.

Zabawki, pomoce usprawniające pracę dłoni i paluszków

Już pierwsze grzechotki, do których niemowlaki wyciągają rączki są pomocami, które ćwiczą małą motorykę. Klocki, które najpierw dziecko próbuje chwytać, następnie rzucać, pierwsze samodzielnie budowane wieże, piramidki, sortery, pętle motoryczne, to nieoceniona pomoc w ćwiczeniach małej motoryki. Zabawki mała motoryka dla przedszkolaka, to wszelakie klocki, układanki, puzzle, labirynty, nawlekanki, przewlekanki, zestawy do tworzenia biżuterii, kolorowanki, ciastolina czyli wszystkie te produkty, które wymagają przy zabawie pracy dłoni i palców. Lista dostępnych w naszym sklepie zabawek z kategorii "motoryka dla dzieci", jest bardzo długa. Trudno byłoby wszystkie wymienić, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zabawki do ćwiczeń motoryki małej są ciekawe, dobrej jakości, uznanych, europejskich producentów, gwarantują dziecku dobrą zabawę i prawidłowy rozwój.

MAŁA MOTORYKA

Producenci