Zabawki dla noworodków 

Jest 1641 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 1641 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 1641 elementów
Zabawki dla noworodków

Zabawki bezpieczne dla noworodka

Pierwsze tygodnie życia, to dla noworodka etap adaptacyjny. Dziecięca aktywność ogranicza się do spania, jedzenia i wydalania. Kiedy część rodziców zastanawia się, czy na tym etapie potrzebne są zabawki dla noworodka, pozostali kupują zabawki bez zastanowienia. Na tym etapie rozwoju dzieci nie potrzebują zabawek do zabawy, bo nie potrafią się nimi bawić. Nie posiadają jeszcze ani fizycznych, ani psychicznych umiejętności w tym zakresie.

Jednak zabawki w otoczeniu noworodka powinny się pojawić, ale takie, które będą stymulować jego rozwój. Dla takiego maluszka ważne jest dostarczanie bodźców stymulujących rozwój sensoryczno-motoryczny. Ponieważ w tym okresie dziecko nie chwyta jeszcze zabawek, jego wzrok nie posiada odpowiedniej ostrości, ma wrażliwy słuch i jest wrażliwy na dotyk, więc najlepiej sprawdzą się zabawki w postaci kolorowych zawieszek do wózka i łóżeczka, karuzelki i pozytywki oraz płaskie przytulanki i miękkie grzechotki do pobudzania zmysłu dotyku.

Zabawki dla niemowląt powinny być barwne

Zabawki dla niemowląt powinny być kolorowe (nie w barwach pastelowych, ale nasyconych), nie powinny być bardzo “pstrokate”, bo zbyt duża ilość bodźców wzrokowych powoduje rozdrażnienie. Do stymulowania zmysłu wzroku przydadzą się maty z pałąkiem, do którego przywieszone są zawieszki, karty i książeczki kontrastowe, które można zawiesić tak, by dziecko mogło na nie patrzeć, czy samemu pokazywać je dziecku.

Noworodek słyszy i uwielbia słuchać, dlatego zawieszki do łóżeczka z pozytywką, pozytywki wydające łagodne dźwięki są jak najbardziej potrzebne noworodkowi dla ćwiczeń zmysłu słuchu i wyciszania się. Płaskie przytulanki o miękkich i różnorodnych fakturach stymulują zmysł dotyku, podobnie będą działać zawieszki i grzechotki, kiedy maluch zacznie po nie sięgać, ale już mięciutka grzechotka, na której noworodek automatycznie zaciska dłoń dostarcza bodźców. W pierwszym etapie rozwoju zabawki dla noworodka służą do przyglądania się im i słuchania, kolejnym jest wyciąganie rączek w kierunku zabawki i dopiero ich “badanie”, ale są to etapy bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Zabawki dla noworodków, które posiadamy w ofercie naszego sklepu są bezpieczne i dostosowane do potrzeb maluszków.

Zabawki dla noworodków