Zabawki dla noworodków 

Jest 1522 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 1522 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 1522 elementów
Zabawki dla noworodków

Pierwsze tygodnie życia dla nowo narodzonego człowieka są etapem adaptacyjnym. W tych dniach dziecięca aktywność ogranicza się przede wszystkim do długiego spania, spożywania jedzenia, bliskiego kontaktu z ukochanymi rodzicami i załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Czy w takim razie warto kupować zabawki dla dzieci niemowląt? A jeśli tak, to na jakie postawić — edukacyjne, interaktywne, sensoryczne, a może rozwojowe? 

Pierwsze zabawki niemowlęce — czym się wyróżniają?

Większość rodziców zastanawia się, czy na tym etapie rozwojowym niemowlaczkowi potrzebne są jakiekolwiek zabawki. Prawdą jest, że w wieku 0+ maluch nie będzie korzystał z przedmiotów do zabawy, bo zwyczajnie nie potrafi się nimi bawić. Jest to związane z brakiem psychicznych i fizycznych umiejętności odnoszących się do tej czynności. W pierwszym etapie rozwoju niemowlęcia zabawki służą mu przede wszystkim do tego, aby przyglądać się nim i słuchać ich; później dopiero zaczyna się wyciąganie rączek w kierunku wiszących przedmiotów i sprawdzanie, jakie są w dotyku. To bardzo ważne, aby nasza pociecha już od najmłodszych lat otaczała się uroczymi i przyjaznymi dla niej przedmiotami, na widok których będzie się szeroko uśmiechać i wesoło gaworzyć.

Jakie powinny być pierwsze zabawki dla niemowląt?

Pierwszymi zabawkami dla niemowląt powinny być przedmioty stymulujące ich rozwój sensoryczno-motoryczny. Ważne jest to, aby maluszkom dostarczyć odpowiednią ilość bodźców. Biorąc pod uwagę, że szkrab nie umie jeszcze chwytać zabawek, jego wzrok nie jest wystarczająco ostry, a słuch ma wysoce wrażliwy, to zdecydowanie najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju kolorowe zawieszki do wózka lub łóżeczka, karuzelki, mobile, pozytywki, płaskie przytulanki i miękkie grzechotki do pobudzania zmysłu dotyku. W asortymencie naszego sklepu internetowego z zabawkami znajdziesz na przykład:

Noworodek słyszy wszystko, co się wokół niego dzieje i uwielbia to robić, dlatego różnego rodzaju zawieszki do łóżeczka czy pozytywki wydające łagodne dźwięki są jak najbardziej potrzebne do trenowania zmysłu słuchu i nauki wyciszania się. Płaskie przytulanki o miękkich i różnorodnych fakturach z kolei będą stymulowały zmysł dotyku. Podobnym działaniem wyróżniają się zawieszki i grzechotki, po które maluch niedługo zacznie sięgać. Mięciutka grzechotka natomiast, na której noworodek automatycznie zaciśnie swoją piąstkę, dostarczy mu nowych i nieznanych dotąd bodźców.

Zabawki dla dzieci niemowląt a zmysł wzroku małego człowieka

Zaleca się, aby zabawki dla niemowląt były kolorowe — niekoniecznie w barwach pastelowych, ale bardziej nasyconych. Co ważne, nie powinny być pstrokate, ponieważ zbyt duża ilość bodźców wzrokowych może wywołać u maluszka rozdrażnienie i dyskomfort. W asortymencie naszego sklepu z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci dostępna jest szeroka oferta zabawek przyjaznych dla oczu malca, a nawet wspierających jego rozwój. Do stymulowania zmysłu wzroku przydadzą się na przykład maty z pałąkiem, do którego przywieszone są kolorowe zawieszki lub karty czy książeczki kontrastowe, które można zawiesić tak, aby dziecko mogło na nie patrzeć. W Edukatorku dostępne są między innymi:

Jakie zabawki dla noworodka znajdziesz w ofercie Edukatorka?

Zabawki dla noworodków, które dostępne są w ofercie naszego sklepu, są całkowicie dostosowane do potrzeb maluszków 0+. Możemy zapewnić, że produkty te spełniają odpowiednie wymagania związane z bezpieczeństwem i są wykonane z przyjaznych dla dziecięcej skóry materiałów. W naszych zabawkach dla najmłodszych nie znajdziesz niebezpiecznych czy ostrych krawędzi ani drobnych elementów, które mogłyby zostać połknięte. Jesteśmy przekonani, że szeroki asortyment Edukatorka umożliwi Ci wybór takiej zabawki dla bobasa, która spełniać będzie zarówno Twoje oczekiwania, jak i jego potrzeby.

Zabawki dla noworodków