Zabawki od 6 lat 

Jest 823 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 823 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 823 elementów
Zabawki od 6 lat

Bez wątpienia zabawki są najlepszymi towarzyszami dzieci, a ich rola we wspieraniu rozwoju maluchów jest naprawdę duża. Na co dzień stykamy się z wieloma reklamami i ofertami zabawek dla dzieci, które powinniśmy im kupić. Wybór ten jednak nie powinien być przypadkowy. Zabawka musi być bowiem odpowiednio dobrana do wieku, umiejętności i zainteresowania dziecka. Innych zabawek potrzebuje dwulatek, a innych sześciolatek. Jeśli jesteś rodzicem, to z wyborem raczej nie będzie mieć problemu. Dużo gorzej mają inni członkowie rodziny, którzy mniej wiedzą o potrzebach dziecka i nieraz nie potrafią wybrać dla niego odpowiedniego prezentu. Właśnie dlatego w sklepie internetowym Edukatorek zastosowaliśmy podział zabawek ze względu na wiek dziecka. To znacznie ułatwia właściwy wybór.

Zabawki dla sześciolatka dopasowane do jego umiejętności

Dzieci mające sześć lat są żywiołowe, entuzjastyczne, ruchliwe, a do tego otwarte i ciekawe świata. Chętnie uczą się nowych rzeczy; chcą zrozumieć zasady i prawa rządzące światem, interesują się zjawiskami, przyrodą, zawodami i życiem społecznym. Wciąż zadają wiele pytań i zaczynają wyrażać opinię na wybrane tematy. Aby jeszcze bardziej zachęcić nasze pociechy do odkrywania zakamarków bliższego i dalszego otoczenia, można wspomóc się odpowiednio pobranymi zabawkami. Pomocne będą w tym między innymi:

 • zestaw czterech zdrapywanek na folii z motywem dinozaurów,
 • zestaw kreatywny, dzięki któremu możliwe będzie stworzenie przepięknych lampionów i bliższe poznanie zagadnień związanych ze światłem i cieniem,
 • album do kolorowania z różnymi rasami koni,
 • różnotematyczne origami (dinozaury, łódki),
 • układanka przestrzenna w kształcie różnych zwierzątek (jeżyka, papugi, bizona, żyrafy, zebry, orki czy surykatki),
 • drewniane modele dinozaurów do składania i kreatywnego ozdabiania,
 • książeczki różnotematyczne (szczególnie polecamy „Jak nie dać się zjeść” oraz „To moje”),
 • zdrapywania świecąca w ciemności o tematyce związanej ze zwierzętami nocnymi oraz życiem w morzu.

Jako rodzic jesteś pierwszym i zdecydowanie najważniejszym nauczycielem dziecka. Rozwijaj zatem jego kreatywność, zachęcaj do otwartości, pogłębiania wiedzy oraz samodzielnych poszukiwań. Nie wstydź się i nie poddawaj, jeśli nie znasz odpowiedzi na dziecięce pytanie — to będzie doskonała okazja, aby samemu dowiedzieć się czegoś nowego, a maluchowi wskazać, gdzie może szukać odpowiedzi oraz nauczyć go, że nikt nie musi wiedzieć wszystkiego.

Prezenty dla 5-letniego dziecka przed rozpoczęciem nauki w szkole

Twój sześciolatek niedługo pójdzie do szkoły. Temu wydarzeniu towarzyszyć może wiele emocji — od radości, poprzez strach czy lęk. Warto wspierać dziecko w tym czasie, tłumaczyć mu, na czym będzie polegała nauka szkolna, a także cierpliwie odpowiadać na wszystkie jego pytania związane z pierwszym dniem w nowym miejscu. Naukę sześciolatka warto wesprzeć odpowiednio wybranymi zabawkami i akcesoriami, które będą dla niego przydatne rozwojowo, ale przede wszystkim zapewnią powody do radości. W naszym sklepie z zabawkami edukacyjnymi dla dziewczynek i chłopców znajdziesz między innymi akwarelowe farbki z pędzelkiem, brokatowe markery, neonowe flamastry zmywalne, mini zakreślacze we fluorescencyjnych kolorach, zestaw dwunastu akwarelowych kredek, dwustronne flamastry z twardą i ostrą końcówką do rysowania konturów i detali oraz drugą, w formie pędzelka, do zamalowania dużych powierzchni, zestawy długopisów żelowych (klasyczne, brokatowe) oraz pastelowe zakreślacze (dwustronne lub pachnące).

Zabawki dla dzieci (6 lat) wspierające ich rozwój intelektualny

Zabawki dla dzieci w wieku 6 lat, które wspierają ich rozwój intelektualny, to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych przedmiotów kupowanych w naszym sklepie internetowym Edukatorek. Dostosowane do zainteresowań malca oraz jego umiejętności sprawiają, że przez kilka godzin dziecko będzie miało niesamowitą frajdę, bawiąc się i rozwijając jednocześnie. Zachęcamy, abyście również dołączyli do wspólnej zabawy z dzieckiem. Dzięki temu — w przyjemny i radosny sposób — będziecie pracować nad waszą relacją rodzinną oraz pokażecie waszemu malcowi, że jest dla was ważny. Rozwój intelektualny dziecka wesprą przede wszystkim różnego rodzaju gry planszowe. W naszym asortymencie jest ich szeroki wybór. My rekomendujemy na przykład:

 • grę planszową, której głównymi bohaterami są groźny wilk i trzy wesołe świnki,
 • państwa miasta,
 • grę zręcznościową bierki w eleganckiej tubie (będzie idealna na prezent dla 6-latka),
 • szachy,
 • warcaby,
 • wyścig dookoła świata,
 • statki,
 • bingo.

Większość gier planszowych dla sześciolatków w naszym sklepie internetowym to zabawki magnetyczne. Ich zaletą jest to, że małe elementy nie zgubią się tak łatwo, a samą grę będzie można zabrać w podróż. Dzięki temu dziecko nie będzie nudziło się w czasie jazdy oraz postojów. Gry planszowe ze sklepu Edukatorek występują też w wersji mini — gwarantujemy, że zmieszczą się nawet w najmniejszej kieszonce plecaka.

Jakie jeszcze zabawki od 6 lat wybrać dla dziecka?

Dobrym wyborem zabawek dla sześciolatka będą wszelkiego rodzaju kolorowanki, przewlekanki, zestawy artystyczne, papierowe składanki czy nawlekanki, które zadbają o rozwój małej motoryki i pozwolą dziecku opanować umiejętność pisania i utrzymywania się w liniach zeszytu. Niezastąpione przy ćwiczeniach motorycznych są także uwielbiane przez najmłodszych za zabawki konstrukcyjne, które ćwiczą wyobraźnię przestrzenną i koordynację wzrokowo-ruchową. Tutaj doskonałym wyborem będą klocki, gry zręcznościowe oraz puzzle. Należy tylko pamiętać o dostosowaniu stopnia trudności do umiejętności naszego dziecka. Dzięki zabawkom dydaktycznym z kolei dopasowanym do wieku dziecka zwiększamy jego potencjał poznawczy, ćwiczymy pamięć, cierpliwość, logiczne myślenie, ale też uczymy współpracy, przestrzegania zasad i radzenia sobie z emocjami. Ponieważ gry wymagają obecności innych osób, będą świetnym wzmocnieniem relacji rodzinnych czy rówieśniczych. Sześciolatki nadal z przyjemnością bawią się autami i lalkami, chętnie jeżdżą hulajnogami czy grają w piłkę — dla wszechstronnego rozwoju dziecka ważna jest różnorodność zabawek. Przejrzyj bogatą ofertę naszego sklepu, w którym kupisz zabawki najwyższej jakości, estetycznie wykonane i w pełni bezpieczne dla dziecka.

Zabawki od 6 lat