ZABAWKI SENSORYCZNE 

Jest 173 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 173 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 173 elementów
ZABAWKI SENSORYCZNE

Na stymulowanie rozwoju psychicznego i fizycznego zawsze jest odpowiedni czas. W tym niewątpliwie pomagają zabawki sensoryczne dla niemowląt i dzieci, czyli akcesoria, które pomagają rozwijać sprawność i zmysły maluchów już od najmłodszych lat. Poznaj bliżej ofertę sklepu Edukatorek i sięgnij po zestawy akcesoriów, które zapewnią wielogodzinną zabawę Twojemu dziecku, jednocześnie rozwijając jego umiejętności fizyczne i psychiczne. Zapraszamy!

Zabawki sensoryczne dla niemowląt i dzieci – poznawanie świata przez zabawę

Dzieci już od najmłodszych są zaciekawione otaczającym je światem. Każdego dnia chcą one poznawać nowe rzeczy, dzięki którym mogą nauczyć się naprawdę wiele. Nas, jako rodziców, powinno tylko cieszyć. Proces ten warto wesprzeć, fundując maluchowi edukacyjne sensoryczne zabawki dla niemowląt i dzieci.

Są to specjalnie zaprojektowane akcesoria do zabawy, dzięki którym dziecko ma okazję rozwinąć się na każdej płaszczyźnie – począwszy od zmysłu dotyku, aż po zmysł słuchu. Niektóre zabawki sensoryczne dla niemowląt i dzieci jak np. muzyczny pilot posiadają budowę, która po ściśnięciu powoduje puszczenie melodyjki, co z pewnością ucieszy Twojego malucha. Dobrym pomysłem na prezent dla malucha są również klocki sensoryczne dla niemowląt, dzięki którym smyk będzie próbować swoich sił w układaniu różnych konstrukcji.

Zabawki sensoryczne dla noworodka – zabawa zaczyna się już w łóżeczku

O prawidłowy rozwój maluszka zadbać można już od jego pierwszych tygodni. W tym celu warto sięgnąć po zabawki dla niemowląt sensoryczne, takie jak m.in. wibrujące zawieszki w kształcie kwiatków lub innych przyjaznych form, które w przypadku lekkiego pociągnięcia zaczną wibrować, dostarczając dziecku mnóstwa frajdy. Tego typu sensoryczne zabawki dla niemowlaka świetnie sprawdzą się zarówno w łóżeczku, jak i podczas spacerów – bez problemu przymocujesz je do wózka czy fotelika, dzięki czemu maluch będzie miał przez cały czas pod ręką swoją ulubioną zabawkę.

Sensoryczne zabawki dla niemowląt i starszych dzieci, czyli co w ofercie Edukatorka?

Wspomniane wcześniej klocki, zawieszki czy muzyczne gadżety to tylko część asortymentu z kategorii sensoryczne zabawki dla dzieci i niemowląt. Nasze propozycje dostosowane są do pociech w różnym wieku – bo jak wiadomo – sensoryczne zabawki dla niemowlaka będą nieco inne niż te, które są przeznaczone dla nieco większych smyków. Dzięki naszej bogatej ofercie każdy rodzic znajdzie coś, co z pewnością dopasuje do swojego malucha. Jakie jeszcze zabawki dla dzieci sensoryczne znajdziesz w Edukatorku?

Grzechotki sensoryczne

Zabawka sensoryczna w postaci grzechotki to doskonała forma zabawy dla maluszka. Niemowlaki wprost uwielbiają nasłuchiwać różne odgłosy, dlatego też grzechotki są tak chętnie wybieranymi zabawkami przez rodziców.

W sklepie Edukatorek znajdziesz zabawki sensoryczne dla niemowląt, które zachęcą do łapania, chwytania, raczkowania czy chodzenia. Takie właśnie są dostępne na stronie grzechotki aktywizujące z dzwoneczkiem, którymi można trząść lub toczyć je po podłodze.

Dobrym przykładem jest drewniana grzechotka aktywizująca od Brio. Kolorowa obudowa zachęci do zabawy, a wysokiej jakości materiał zadba o bezpieczeństwo malca.

Sensoryczne zabawki dla rocznego dziecka – gryzaki

Jeśli chodzi o zabawki dla dzieci sensoryczne, na liście wyposażenia nie powinno zabraknąć gryzaków. Maluchy od maleńkości mają silną potrzebę wkładania sobie różnych przedmiotów do buzi.

Dlatego też powstały gryzaki – zabawki sensoryczne dla niemowląt, które z jednej strony ”zaspokoją” pociąg maluchów do gryzienia, a z drugiej zaciekawią i zadbają o ich prawidłowy rozwój.

Przykładem takiego akcesorium jest silikonowy gryzak TĘCZOWA WIEŻA. Kolorowa układanka, dzięki której dziecko ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, a także poznaje nowe kształty. Żywe barwy przyciągają wzrok i będą doskonałym rekwizytem na przyszłość (przydadzą się do nauki kolorów, gdy maluch podrośnie). Gryzak w 100% wykonany z nietoksycznego silikonu, nadającego się do kontaktu z buzią maluszka.

Sensoryczne zabawki dla dzieci – gry dotykowe

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka występują również w różnych formach gier dotykowych. Są to akcesoria, które doskonale rozwijają zmysł dotyku i rozbudzają ciekawość maluchów. Przykładem takiej gry są silikonowe puzzle sensoryczne PASTELOWE KÓŁKO. Układanka utrzymana w pastelowych barwach z jednej strony stymuluje dotyk, a z drugiej wzrok. Co więcej, po ułożeniu zabawka sensoryczna może posłużyć jako gryzaczek.

Oprócz wyżej wymienionych sensorycznych zabawek dla niemowlaków na stronie znajdziesz również:

  • kolorowe sortery,
  • książeczki interaktywne
  • piłeczki sensoryczne dla niemowląt,
  • kule sensoryczne dla niemowląt,
  • i wiele innych.

Serdecznie zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty naszego sklepu i wybrania sensorycznych zabawek, które pomogą Twojemu dziecku poznawać świat już od pierwszych tygodni życia. Edukatorek – edukacyjne zabawki dla niemowląt i starszych dzieci.


ZABAWKI SENSORYCZNE