GRY PLANSZOWE 

Jest 156 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 156 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 156 elementów
GRY PLANSZOWE

Gra planszowa dla dzieci to doskonały pomysł na prezent dla swojej pociechy. Odpowiednio dopasowana planszówka sprawi, że dziecko chętnie będzie bawiło i rozwijało się każdego dnia. I to wcale nie samo – tego typu gry są doskonałą opcją dla wspólnego spędzania czasu – a jak wiadomo – pielęgnowanie relacji ważne jest od najmłodszych lat pociechy
Sprawdź nasze gry edukacyjne planszowe dla dziewczynek i chłopców i postaw na sprawdzone zabawki – zapraszamy!

Gry planszowe dla dzieci – alternatywa dla telefonu

W dzisiejszych czasach słowo „gra” dla większości dzieci kojarzy się z tą komputerową. Obecny rozwój techniki sprawił, że maluchy już od najmłodszych lat dorastają w ręku z telefonem komórkowym lub tabletem. Warto pamiętać, że na długo przed takimi grami dostęp mieliśmy do tradycyjnych zabawek, które stanowią bardzo ważną część życia każdego dziecka. Doskonałym przykładem takich produktów są ciekawe gry planszowe dla dzieci, które bawią, uczą, a także pozwalają na wspólną zabawę z rodzicami.
Fajne gry planszowe dla dzieci – wielogodzinna zabawa
Planszówki dla dzieci, podobnie zresztą, jak tradycyjne gry planszowe dla dorosłych, są akcesoriami, które potrafią wciągnąć maluchy na wiele godzin. Ze względu na swoją mechanikę, dynamikę i zaskakujące rezultaty, są tak bardzo lubiane przez pociechy w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy są to gry planszowe dla przedszkolaków, czy nieco starszych dzieci – odpowiednio dobrany zestaw planszówek dziecięcych jest gwarancją wielogodzinnych zabaw w domu, które mają w sobie również walor edukacyjny.

Gra dla dzieci planszowa – czego uczy?

Warto zauważyć, że gry planszowe dla dzieci to nie tylko sposób na dobrą zabawę, ale również okazja do nauki – i to na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, granie w planszówki uczy współzawodnictwa. Dziecko już od najmłodszych chwil może poznać smak porażki – a umieć przegrywać trzeba umieć. Co więcej, gry planszowe dla chłopców i dziewczynek uświadamiają maluchowi, jak ważna jest uczciwość w życiu – w grze w końcu istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać, aby nie psuć zabawy. Gry planszowe dla przedszkolaków czy też starszych dzieci rozwijają ponadto kreatywność, a także uczą logicznego myślenia i planowania.

Gra planszowa dla dzieci – do wyboru, do koloru!

W Edukatorku znajdziesz najlepsze gry planszowe dla dzieci, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród rodziców. Są one dostosowane poziomem zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, dzięki czemu zyskasz pewność, że Twój prezent nie pójdzie w kąt. Bo jak wiadomo – zbyt trudne gry planszowe dla dziewczynek i chłopców zniechęcą dziecko do zabawy. Podobnie to wygląda w drugą stronę, gdy maluch jest już nieco większy – gry planszowe dla przedszkolaków w końcu nie będą bawić dzieci, które chodzą do podstawówki.

Proste gry planszowe dla dzieci dla 2-latka

Gry planszowe dla maluchów w wieku dwóch lat bardzo rzadko występują – jest to bowiem wiek, w którym pociechy jeszcze nie potrafią z nich w pełni korzystać. Sklep Edukatorek jednak ma w zanadrzu kilka zabawek, które możesz podarować swojemu maluchowi. Dobrym przykładem jest ciekawa gra planszowa dla dzieci WYŚCIG ZWIERZĄT. Jest ona co prawda przeznaczona dla nieco większych pociech (od 2,5 roku życia), tak warto ją mieć przy sobie – dziecko bardzo szybko do niej podrośnie i z chęcią będzie z Tobą grało cały dzień!

Jest to naprawdę fajna gra planszowa dla dzieci, w której to maluszki muszą pomóc przejść zwierzątkom przez las. Bardzo proste zasady, przyjazna kolorystyka, wesołe zwierzątka – brzmi jak przepis na świetną zabawę ze swoją pociechą!

Planszówki dla dzieci dla 3-latka

Gra planszowa dla dzieci w wieku trzech lat nie powinna zbytnio różnić się od tej, jaką fundujemy dwulatkom. Wciąż musimy pamiętać o tym, aby mechanika była najprostsza, jaka może być. W tym czasie pociechy nie potrafią jeszcze myśleć na tyle logicznie, aby wyciągać wnioski. Dlatego też warto postawić na gry planszowe dla najmłodszych, dzięki którym malec poćwiczy spostrzegawczość, pozna nowe kolory czy nazwy obiektów.

Polecaną grą planszową dla dzieci jest gra magnetyczna BINGO, która sprawi, że każda podróż będzie udana. Ze względu na niewielkie rozmiary łatwo można ją spakować do plecaka czy torby i bez problemu rozłożyć np. w samochodzie, dzięki czemu dziecko może pobawić się nią w czasie jazdy, czy też w trakcie postoju.

W czasie gry dziecko poznaje kolory, a także uczy się nazw zwierzątek. Gra planszowa polegająca na zakrywaniu zwierzątek na planszy – kto zrobi to pierwszy, ten krzyczy BINGO!

Dobre gry planszowe dla 4-latka

Gry planszowe dla dziewczynek i chłopców w wieku 4-lat mogą być już nieco bardziej rozbudowane. Takie maluchy powoli zaczynają rozumieć znaczenie współpracy i starają się logicznie myśleć. Oczywiście wciąż powinniśmy zachować umiar – zbyt trudna gra planszowa dla dzieci szybko zniechęci je do zabawy.

Jeśli chodzi o fajne planszówki dla dzieci w wieku czterech lat, dobrze jest wybierać takie, w których, aby pójść do przodu, należy rzucić kostką i wykonać odpowiednią akcję. Dobrym przykładem będzie tutaj gra rodzinna planszowa PUK, PUK, TU LISEK, której głównym celem jest współpraca z innymi graczami. Rozgrywka polega na tym, aby wspólnie planować takie ruchy, które uniemożliwią liskowi podebranie jajeczek z kurnika. W czasie zabawy dziecko poznaje zasady odpowiedzialności i uczy się ewentualnych konsekwencji źle podjętych decyzji. Doskonały walor edukacyjny i sposób na przednią zabawę dla całej rodziny każdego dnia – zwłaszcza wtedy, gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na wspólne spacery.
Najfajniejsze gry planszowe dla dzieci – również dla tych starszych pociech!

Na naszej stronie znajdziesz również zestawy gier planszowych dla dzieci, a także pojedyncze zabawki dla starszych dzieci (od 5 lat w górę). W asortymencie znajdują się m.in.:

  • szachy,
  • chińczyk,
  • gry magnetyczne,
  • gry logiczne,
  • gry kooperacyjne,
  • gry przygodowe planszowe,
  • i wiele innych ponadczasowych gier planszowych dla dzieci.

Polecamy sprawdzić również pozostałe gry z naszej oferty. Życzymy udanych zakupów!

Edukatorek – edukacyjne zabawki dla dzieci.

GRY PLANSZOWE