PUZZLE 

Jest 689 produktów.

Podkategorie

 • DREWNIANE

  Dzieciństwo - najpiękniejszy okres w życiu człowieka. Każdy z nas z sentymentem wspomina ten czas beztroski, nieobarczony żadną odpowiedzialnością. Dzięki rodzicom, którzy dbali o nasze potrzeby i prawidłowy rozwój, bezpiecznie weszliśmy w dorosłość. Przychodzi jednak czas, że" wyrastamy z krótkich spodenek" i to my zostajemy osobami odpowiedzialnymi za czyjeś życie. Jest to najtrudniejsza rola jakiej musimy podołać. Zaspokoić podstawowe potrzeby egzystencji dziecka jest najprościej, przygotować go do dorosłości już o wiele trudniej, a zapewnienie prawidłowego rozwoju intelektualnego, to nie lada wyzwanie.

  Drewniane puzzle dla dzieci

  Z dzieciństwem wiążą się zabawki, ale jakie wybrać, by nie tylko bawiły, ale stymulowały rozwój małej istotki? Przede wszystkim kupować takie, które są dostosowane do wieku i umiejętności dziecka. Pluszowy miś koniecznie, ale warto poszukać zabawek, które będą i bawić i uczyć jednocześnie. Wszelkiego typu układanki np. drewniane puzzle dla dzieci, są niezastąpione dla prawidłowego rozwoju malucha. Dla najmłodszych wybieramy puzzle drewniane, bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości.

  Już 1,5 roczne dziecko można zapoznać z taką kilku elementową układanką. Im starsze dziecko, wyżej stawiamy poprzeczkę. Dziecko uczy się przez zabawę, ale nic na siłę. Pierwsze puzzle powinny odnosić się do najbliższego otoczenia, mogą to być zwierzątka, owoce czy postaci z bajek, kolejne mogą służyć do nauki literek, liczenia i poznawania świata.

  Puzzle z drewna dla najmłodszych? Jak najbardziej!

  Tematyka jest szeroka. Dla najmłodszych użytkowników proponujemy puzzle z drewna, ponieważ nie ulegną szybkiemu zniszczeniu nawet przy intensywnej "eksploatacji". Dlaczego tego typu układanki są tak ważne w stymulowaniu rozwoju dziecka? Bo uczą logicznego i analitycznego myślenia, rozwijają koordynację wzrokowo - ruchową, uczą cierpliwości i wiary we własne możliwości. Dziecko, które lubi układać puzzle nie ma w okresie szkolnym problemów z nauką. Nie warto więc oszczędzać na takich zabawkach. 

 • PODŁOGOWE

  Puzzle podłogowe dla dzieci

  Puzzle do układania na podłodze. Różnorodne wzory i motywy puzzli podłogowych, które zachęcą do zabawy zarówno starsze jak i młodsze dzieci

 • TEKTUROWE

  Klasyczne puzzle tekturowe o różnej ilości elementów, wiele motywów zarówno dla chłopców jak i dziewczynek

 • PRZESTRZENNE

  Puzzle przestrzenne rozwijające wyobraźnię i umiejętności manualne dziecka

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 689 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 689 elementów
PUZZLE

Puzzle dla dzieci- układanki wspierające procesy myślowe i motorykę

Kiedy w XVIII wieku londyński kartograf John Spilsburg wymyślił sposób ułatwiający naukę geografii, polegający na układaniu z elementów konturów państw, pewnie nie zdawał sobie sprawy, że jego wynalazek w XX wieku, dzięki opracowaniu maszynowego wycinania elementów, podbije świat. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie dzieciństwa bez tego typu układanek, a poparte naukowymi badaniami znaczenie puzzli dla rozwoju procesów myślowych, uczyniło z nich nie tylko zabawkę, ale pożądane narzędzie edukacyjne. Układanie puzzli przez najmłodszych (kilku elementowe zainteresują już 18 o miesięczne dziecko), pobudza ciekawość, ćwiczy analizę i syntezę, wspiera koordynację wzrokowo- ruchową, ćwiczy koncentrację, uczy cierpliwości, logicznego myślenia i wzmacnia wiarę we własne możliwości, a co za tym idzie, przygotowują do nauki czytania i pisania. Co ciekawe, badania dowiodły , że układanie puzzli przez starsze dzieci i osoby dorosłe jest świetnym treningiem dla pamięci. Puzzli nie mogło więc zabraknąć w naszym sklepie Edukatorek.

Puzzle dla dzieci odpowiednio dobrane do możliwości malucha

Puzzle, jak każda inna zabawka, nieodpowiednio dobrane do możliwości dziecka, nie tylko nie zainteresują malucha, ale skutecznie mogą zniechęcić do takiej zabawy. Puzzle dla dzieci najmłodszych powinny składać się z kilku dużych elementów, być trwałe (najlepsze będą puzzle drewniane bądź piankowe) i przedstawiać przedmiot znany maluchowi. Wraz z rozwojem umiejętności należy dziecku dostarczać trudniejszych zadań, by czerpało radość z osiągniętego sukcesu. Mniejsze i więcej części, trudniejszy do ułożenia obrazek, puzzle tekturowe, puzzle przestrzenne. Puzzle dla dzieci z bohaterami bajek, zwierzętami, dinozaurami, z pewnością zainteresują przedszkolaka, można mu również “podrzucić” układanki uczące rozpoznawania kształtów, nauki czytania i liczenia. Starsze dziecko zainteresują puzzle przedstawiające znane budowle, obiekty historyczne i krajobrazy.

Układanie puzzli – zabawa integrująca rodzinę

Czas wspólnie spędzony z dzieckiem np. na układaniu puzzli, wzmacnia więzi rodzinne, uczy współpracy i umila czas spędzony w gronie najbliższych. Jest świetną rozrywką na deszczowe dni i zimowe wieczory. Puzzle dla dzieci w ofercie wielu firm produkujących zabawki Popularność układanek wśród najmłodszych spowodowała, że ich projektowaniem i sprzedażą zajmuje się wielu znanych i cenionych producentów zabawek. W naszym sklepie posiadamy puzzle dla dzieci takich firm jak Toys, Melisa and Doug czy Creativ Company.

PUZZLE

Filtry

Włączone filtry:
  Kategorie
  Producent