STEMPELKI I TUSZE 

Jest 83 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 83 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 83 elementów
STEMPELKI I TUSZE

Odciskanie różnych przedmiotów za pomocą stempelków i pieczątek to dla naszych pociech ogromna radość i przepis na wielogodzinną zabawę okraszoną gromkimi śmiechami i szerokim uśmiechem na pyzatej twarzy. Do tworzenia kreatywnych i niezwykłych obrazków wystarczy kartka papieru i zestaw kolorowych stempelków z naszej oferty.

Pieczątki stempelki dla dzieci — doskonała zabawa na deszczowy czas

„W czasie deszczu dzieci się nudzą…” — jako rodzice doskonale znamy słowa tej popularnej piosenki Kabaretu Starszych Panów również w codziennym życiu. Gdy za oknem leje deszcz i wieje silny wiatr, a nasz maluch musi pozostać w domu, często możemy usłyszeć od niego zdanie: „mamo, tato, nudzi mi się” — i niekoniecznie pomoże tutaj włączenie ulubionej bajki. Świadomy rodzic, który wie, że taka rozrywka niekoniecznie cechuje się korzystnym wpływem na rozwój dziecka, będzie starał się zapewnić mu ciekawsze formy spędzania wolnego czasu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nasz szkrab pokolorował już wszystkie obrazki w kolorowance, a niekoniecznie ma ochotę na zabawę w dom czy układanie puzzli? Z pomocą przyjść mogą często niedoceniane przez wiele osób stempelki i pieczątki. I chociaż mogłoby się wydawać, że odciskanie wzorków nie będzie ciekawe i atrakcyjne, to wystarczy zaproponować dziecku kupno wybranego przez niego zestawu, aby na własne oczy przekonać się, ile radości i przyjemności może dać tego typu rozrywka. Oczywiście to przede wszystkim od rodziców zależy, jak długo maluch będzie zainteresowany zabawą; stempelki i pieczątki można bowiem wykorzystać na wiele sposobów — wystarczy tylko czasem zaproponować dziecku inną formę. Zapewniamy, że nie ma potrzeby — jak to robiło się za dawnych czasów — wycinania różnych kształtów w surowym ziemniaku i odciskania pieczątek na kartce. Dziś producenci przychodzą nam z pomocą, dzięki czemu bez problemu w sklepach z zabawkami znajdziemy różnego rodzaju pieczątki do zabawy dla dzieci.

Stempelki dla dzieci zmywalne — dlaczego warto je kupić?

Edukacyjna i motywacyjna rola pieczątek (stempli dla dzieci) jest naprawdę duża. Nasz maluch widzi w nich przede wszystkim długie godziny fantastycznej i wesołej zabawy, a my możemy być spokojni o jego rozwój. Pieczątki to takie zabawki dla dzieci, dzięki którym maluchy uczą się kontrolować napięcia mięśniowe, a także ćwiczą zdolności manualne, które później przydatne będą w trakcie nauki pisania czy wykonywania czynności, przy których duże znaczenie ma precyzja (zaplatanie warkocza czy wiązanie sznurowadeł). Zabawka ta rozwija także dziecięcą wyobraźnię i kreatywność oraz poszerza wiedzę o świecie. Nasz mały odkrywca z zachwytem poznawać będzie nowe zwierzątka, budowle, rośliny, pojazdy czy kolory, słuchając jednocześnie opowieści rodziców na interesujący go temat. Dzięki temu, że dziecko samo będzie mogło odciskać różne kształty za pomocą stempelków drewnianych, jego wiedza na dany temat znacznie się poszerzy. W naszym internetowym sklepie z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci znajdziesz na przykład:

  • drewniane stempelki z literami i notesikiem w zestawie, w którym maluch może tworzyć swoje pierwsze słowa i zdania (zabawka ta sprawdzi się w czasie nauki alfabetu),
  • dziesięć flamastrów ze stempelkami — idealne dla nieco starszych dzieci do ozdabiania rysunków i szkolnych zeszytów,
  • zestaw stempelków dla dzieci z cyferkami, dzięki którym nasza pociecha już od najmłodszych lat będzie mogła zacząć oswajać się z matematycznymi kształtami,
  • zestaw stempli dla dzieci z buźkami, który sprawdzi się nie tylko do ozdabiania prezentów, zaproszeń czy prac plastycznych, ale także nauki emocji i potrzeb,
  • drewniane stemple dla dzieci z egzotycznymi zwierzątkami w praktycznym pojemniczku dbającym o to, aby wszyscy członkowie stada trzymali się razem.

Pieczątki do zabawy — na co zwrócić uwagę przed wyborem?

Przed wyborem stempelków dla swojego dziecka zwróć uwagę na to, czy zostały wykonane estetycznie z materiału odpornego na zniszczenia i uszkodzenia. Ważne jest także opakowanie do przechowywania, aby pieczątki znajdowały się w jednym miejscu. Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo maluchów, dlatego konieczne sprawdź, czy tusz do stempelków dla dzieci nie jest toksyczny (w innym wypadku mógłby wywołać podrażnienie, swędzenie i zaczerwienienie skóry, co wywołałoby stres i niepotrzebny strach u dziecka) i czy łatwo się go zmywa ze skóry małego artysty. Warto też zadbać o to, aby stempelki dla dzieciaków były większe i miały wygodne uchwyty do trzymania, a także były dostosowane do ich wieku, umiejętności i zainteresowań.

Stempelki i tusz do pieczątek dla dzieci w ofercie Edukatorka

Wszystkie stempelki dla dzieci dostępne w asortymencie naszego sklepu internetowego z zabawkami edukacyjnymi zostały wykonane przez zaufanych i czołowych producentów akcesoriów do zabawy dla najmłodszych. Cechują się one pięknym wykonaniem, bezpiecznymi materiałami, z których zostały zrobione, a także poręcznością, jeśli chodzi o korzystanie z nich. W ofercie Edukatorka znajdziesz wiele kreatywnych i edukacyjnych zestawów stempli dla dzieci, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy każdego malca. Odciskanie różnych kształtów sprawi radość zarówno mniejszym, jak i starszym dzieciakom. Zabawki te są uniwersalne i odpowiednie dla chłopców i dziewczynek. Już dziś spraw prezent swojemu dziecku w postaci zestawu stempelków pieczątek i obserwuj, jak kreatywnie bawi się i uczy.

STEMPELKI I TUSZE