Im dłużej dziecko dmucha w rurkę, tym dłużej piłeczka się unosi. Doskonały rekwizyt do ćwiczeń oddechowych.
Prosta zabawka, która jest świetnym rekwizytem do zabaw logopedycznych. Dmuchając w ptaszka wypełnionego wodą, można usłyszeć dźwięk podobny do ćwierkania. Jej atutem jest to, że z pewnością zachęci dziecko do ćwiczeń.
Ciekawie zdobiona piszczałka zachęci Maluchado pierwszych prób muzykowania. Z pewnością przyda się na zajęciach z rytmiki.
Wystarczy dmuchnąć w otwory drewnianego gwizdka, by wydobyć dźwięk lokomotywy. Instrument będzie świetnym uzupełnieniem zabawy w pociąg i sprawi dziecku niesamowitą frajdę.
Charly, Luly, Charlu, Nina - odgadnij jakie jest imię, z zaznaczonych na kartach sylab, w odpowiedniej kolejności. Celem gry jest zdobycie, jak największej ilości kart.Świetna zabawa i nauka w jednym.
Cudowne wierszyki, które przez zabawę wspierają rozwój językowy dzieci. Melodyjne, proste w formie rymowanki to doskonały sposób na ćwiczenia logopedyczne dla małych i trochę starszych dzieci.
Dmuchając w ptaszka wypełnionego wodą, można usłyszeć dźwięk podobny do ćwierkania.
Ciekawie wykonana piszczałka zachęci Maluchado pierwszych prób muzykowania. Z pewnością przyda się na zajęciach z rytmiki.
Kolorowy ptaszek to prosty instrument, który zachęci Maluchy do nauki gwizdania. Wystarczy dmuchnąć w otwór drewnianego gwizdka, by wydobyć z niego dźwięk. Pierwsze, udane próby muzyczne z pewnością wyzwolą w dziecku nieograniczoną ilość energii i talentu!
To wyjątkowa gra edukacyjna składająca się z dwóch talii kart oraz propozycji zabaw z dziećmi o dwóch poziomach trudności. Jedna talia zawiera karty z sylabami, druga - spółgłoski. Dzięki tej grze wymyślanie słów, ich sylabizowanie i stosowanie ich w krótkich zdaniach to nie tylko nauka, ale także doskonała zabawa.
Zabawka edukacyjna Pucio. Historyjki obrazkowe składa się z 36 obrazków, z których można ułożyć 12 opowiastek. Każda z nich składa się z trzech obrazków i nawiązuje do wydarzeń bliskich dzieciom w wieku przedszkolnym. Aby ułatwić odnajdowanie obrazków, tworzących poszczególne historyjki, każdy z nich w prawym górnym rogu został oznaczony kolorem...
Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny Maluch stanie się ulubionym towarzyszem dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
Zielona piszczałka zachęci Malucha do pierwszych prób muzykowania. Z pewnością przyda się na zajęciach z rytmiki.
Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny Maluch stanie się ulubionym towarzyszem dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
Feluś i Gucio zapraszają do wspólnej zabawy w układanie sylab! Ta przepięknie ilustrowana przez Mariannę Schoett gra, daje możliwość układania dwu- oraz trzysylabowych słów.
Zabawa w sylaby to układanka edukacyjna z ilustracjami i sylabami, dzięki którym przedszkolaki nauczą się czytać w mig. Dziecko może układać podpisy do obrazków lub wymyślać i tworzyć własne wyrazy.
Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi wakacje! Ten sympatyczny Maluch stanie się ulubionym towarzyszem dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
Im dłużej dziecko dmucha w rurkę, tym dłużej piłeczka się unosi. Doskonały rekwizyt do ćwiczeń oddechowych.
Bardzo ładnie wykonana piszczałka zachęci Dziecko do pierwszych prób muzykowania. Z pewnością przyda się na zajęciach z rytmiki.
Ćwiczenie głosek, sprawdzenie, czy wymowa rozwija się poprawnie, oraz pożyteczna zabawa to główne, ale nie jedyne cele tej książki. Skierowana do rodziców, logopedów, pedagogów i nauczycieli. Zebrane ćwiczenia, podzielone są według wieku i stopnia trudności. Dotyczą głosek, które w rozwoju wymowy sprawiają najwięcej kłopotu.
Poprawna wymowa zależy od ruchomości narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Warto ją z dzieckiem trenować, a nikt nie zachęci do tego lepiej niż Fefe! To wyjątkowa mucha, która jeździ samochodem i chodzi do kina.Dzięki Fefe ćwiczenia logopedyczne staną się zabawą, a Maluch, wykonując zadania muszki, nawet się nie...
Włączam przycisk na policzku i wyrzucam z paszczy deszcz logopedycznych prztyczków! Królik w futrze tkwi w makutrze i po troszku trzy krzty mchu trze,a logopedyczne prztyczki ćwiczą język i policzki!
Pan Jajo i jego niezwykły sposób bycia, rozbrajający uśmiech i niezdarność powodują, że każde dziecko chce z nim ćwiczyć bez przerwy! Książeczka pobudza wyobraźnię, dostarcza dużo śmiechu, a sytuacje w niej zawarte są znakomitymi ćwiczeniami logopedycznymi.
Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Pierwsza część przygód Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych nieco starszych z opóźnionym rozwojem mowy.
Czym są pomoce logopedyczne dla dzieci? To wszelkiego rodzaju zabawki, które zdecydowanie ułatwią i znacznie uatrakcyjnią Twojej pociesze naukę poprawnego mówienia. Z własnego doświadczenia doskonale zdajemy sobie sprawę, że proces ten nie jest łatwy, bo jego efektywność i zauważalne rezultaty zależą w dużej mierze od systematyczności i wielokrotnego powtarzania tych samych ćwiczeń. Oczywiste jest, że zadowalającego wyniku w wysławianiu się Twoja pociecha nie osiągnie wyłącznie na zajęciach z logopedą; jako rodzic powinieneś więc poświęcić około 15-20 minut każdego dnia na to, aby pracować z dzieckiem w domu nad tym obszarem. Jak się do tego zabrać? Czy należy przygotować jakieś gadżety lub akcesoria? Skąd wiadomo, co może pomóc, a co potencjalnie zaszkodzić?
Zabawki edukacyjne logopedyczne znajdujące się w ofercie naszego sklepu internetowego z dziecięcymi akcesoriami to starannie i estetycznie wykonane przedmioty, dzięki którym możliwe jest prawidłowe rozwijanie i stopniowe usprawnianie narządów mowy poprzez zabawę. To właśnie w taki sposób, jak doskonale wiemy, dzieci najbardziej lubią doświadczać nowych rzeczy i uczyć się tego, co dla nich obce. Dojście do punktu, w którym nagrodą będzie ładne mówienie, jest naprawdę trudne, jednak możliwe do wykonania. Mogą w tym pomóc odpowiednie akcesoria logopedyczne z naszego sklepu. Nie możemy nie nadmienić, że cechują się one najwyższym stopniem bezpieczeństwa — nie musisz obawiać się o to, że atestowany materiał uczuli Twojego malca lub — co gorsza — spowoduje groźną i stresującą sytuację (na przykład zadławienie się małym elementem logopedycznej zabawki).
Do ćwiczeń oddechowych, a więc podstawy przy jakichkolwiek problemach logopedycznych, proponujemy wszelkiego rodzaju akcesoria, w które można wydmuchać nabrane do płuc powietrze. To jedno z ulubionych ćwiczeń małych urwisów mające zbawienny wpływ nie tylko na aparat mowy, ale także:
W odniesieniu stricte do działań logopedycznych ćwiczenia „dmuchające” mają za zadanie pogłębiać oddech, wydłużać fazy wydechowe oraz pobudzać mięśnie przepony. Poprawnie wykonane ćwiczenie z oddychaniem polega na wdychaniu powietrza przez nos i powolnym wypuszczaniu go ustami przy jednoczesnym dmuchaniu do słomki, gwizdka czy piszczałki. To — wydawać by się mogło — proste, a dla niektórych może nawet i banalne zadanie jest podstawą do usprawnienia aparatu mowy, ale także uspokojenia się, wyciszenia emocji, zniwelowania napięcia oraz zmniejszenia stresu.
Równie interesującymi i dobrymi pomocami logopedycznymi z naszego sklepu z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci są wszelkiego rodzaju:
Dzięki nim dziecko skupiać się będzie na kształtowaniu aparatu mowy, ucząc się przy okazji literek, cyferek oraz starannego pisania. Za sprawą odpowiednio wybranych akcesoriów do pomocy logopedycznej maluch będzie mógł naśladować różne głosy, różnicować wysokość i skalę głośności dźwięków oraz ćwiczyć spostrzegawczość, cierpliwość i samozaparcie.
Skąd wiemy, że tego typu zabawki dla dzieci z zaburzeniami mowy idealnie sprawdzą się w domowych ćwiczeniach logopedycznych? Ponieważ sami, we własnym, rodzinnym zakresie z nich korzystamy i bardzo je sobie chwalimy. W Edukatorku nie ma nudy! Zawsze, niezależnie od tego, jaką kategorię naszego asortymentu przejrzysz, od razu zauważysz, że stawiamy na nowoczesne, kreatywne i zaskakujące rozwiązania, których najważniejszym celem jest uszczęśliwienie małych urwisów. Właśnie dlatego, wybierając do naszej oferty kreatywne pomoce logopedyczne, posiłkowaliśmy się priorytetowym dla nas połączeniem, to jest nauką i zabawą.
Logopedia i związane z nią czynności powinny kojarzyć się dziecku z czymś przyjemnym; czymś, co realnie jest mu w stanie pomóc w ładniejszym wypowiadaniu poszczególnych głosek. Maluch nigdy w pełni nie skorzysta z pomocy logopedycznej, jeśli nie będzie czuł wsparcia rodziców w trakcie ćwiczeń czy całego procesu pracy nad aparatem mowy. Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie bagatelizować problemów naszej pociechy. Jakikolwiek przejaw ignorancji lub niezainteresowania z naszej strony może mieć zgubne skutki dla jej przyszłości odnoszące się na przykład do emocjonalno-psychicznej blokady uniemożliwiającej jakąkolwiek dalszą pracę. Nie zniechęcajmy malca do brania czynnego udziału w zajęciach logopedycznych. Co więcej — sami dbajmy o to, aby dziecko uczciwie odrabiało zadania domowe otrzymane pod koniec wizyty u logopedy. Próbujmy znajdować także czas w trakcie codziennych czynności na wykonywanie ćwiczeń oddechowych i prostych zadań za pomocą różnorodnych gier i zabaw. Jeśli w trakcie nauki pojawią się w Twojej głowie jakiekolwiek wątpliwości, koniecznie porozmawiaj o nich z logopedą prowadzącym Twoją pociechę.