POMOCE I ZABAWKI LOGOPEDYCZNE
BAZGRAKI MÓWIĄ TRUDNE SŁOWA Ćwiczenia logopedyczne 4-6 lat
FELUŚ I GUCIO GRAJĄ W SYLABY gra edukacyjna Marianna Schoett
PUCIO NA WAKACJACH ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków Marta Galewska-Kustra
PUCIO I ĆWICZENIA Z MÓWIENIA, czyli nowe słowa i zdania Marta Galewska-Kustra, Joanna...
KODOWANIE DLA PRZEDSZKOLAKA książeczka z naklejkami 4-6 lat
BAZGRAKI I GIMNASTYKA JĘZYKA Ćwiczenia logopedyczne 2-5 lat
PUCIO. LOGOPEDYCZNE MEMO JĘZYCZKOWE gra edukacyjna Marta Galewska-Kustra
PUCIO. HISTORYJKI OBRAZKOWE zestaw edukacyjny
PAN JAJO Gimnastyka logopedyczna książka Ewelina Kubiszyn
Czym są pomoce logopedyczne dla dzieci? To wszelkiego rodzaju zabawki, które zdecydowanie ułatwią i znacznie uatrakcyjnią Twojej pociesze naukę poprawnego mówienia. Z własnego doświadczenia doskonale zdajemy sobie sprawę, że proces ten nie jest łatwy, bo jego efektywność i zauważalne rezultaty zależą w dużej mierze od systematyczności i wielokrotnego powtarzania tych samych ćwiczeń. Oczywiste jest, że zadowalającego wyniku w wysławianiu się Twoja pociecha nie osiągnie wyłącznie na zajęciach z logopedą; jako rodzic powinieneś więc poświęcić około 15-20 minut każdego dnia na to, aby pracować z dzieckiem w domu nad tym obszarem. Jak się do tego zabrać? Czy należy przygotować jakieś gadżety lub akcesoria? Skąd wiadomo, co może pomóc, a co potencjalnie zaszkodzić?
Zabawki logopedyczne dla dzieci — czego możesz się spodziewać po asortymencie Edukatorka?
Zabawki edukacyjne logopedyczne znajdujące się w ofercie naszego sklepu internetowego z dziecięcymi akcesoriami to starannie i estetycznie wykonane przedmioty, dzięki którym możliwe jest prawidłowe rozwijanie i stopniowe usprawnianie narządów mowy poprzez zabawę. To właśnie w taki sposób, jak doskonale wiemy, dzieci najbardziej lubią doświadczać nowych rzeczy i uczyć się tego, co dla nich obce. Dojście do punktu, w którym nagrodą będzie ładne mówienie, jest naprawdę trudne, jednak możliwe do wykonania. Mogą w tym pomóc odpowiednie akcesoria logopedyczne z naszego sklepu. Nie możemy nie nadmienić, że cechują się one najwyższym stopniem bezpieczeństwa — nie musisz obawiać się o to, że atestowany materiał uczuli Twojego malca lub — co gorsza — spowoduje groźną i stresującą sytuację (na przykład zadławienie się małym elementem logopedycznej zabawki).
Zabawki logopedyczne dla dzieci — wdech, wydech; wdech, wydech…
Do ćwiczeń oddechowych, a więc podstawy przy jakichkolwiek problemach logopedycznych, proponujemy wszelkiego rodzaju akcesoria, w które można wydmuchać nabrane do płuc powietrze. To jedno z ulubionych ćwiczeń małych urwisów mające zbawienny wpływ nie tylko na aparat mowy, ale także:
- lepsze samopoczucie,
- zwiększenie szybkości krążenia krwi w organizmie,
- dotlenienie mózgu oraz każdej komórki w ciele.
W odniesieniu stricte do działań logopedycznych ćwiczenia „dmuchające” mają za zadanie pogłębiać oddech, wydłużać fazy wydechowe oraz pobudzać mięśnie przepony. Poprawnie wykonane ćwiczenie z oddychaniem polega na wdychaniu powietrza przez nos i powolnym wypuszczaniu go ustami przy jednoczesnym dmuchaniu do słomki, gwizdka czy piszczałki. To — wydawać by się mogło — proste, a dla niektórych może nawet i banalne zadanie jest podstawą do usprawnienia aparatu mowy, ale także uspokojenia się, wyciszenia emocji, zniwelowania napięcia oraz zmniejszenia stresu.
Zabawki logopedyczne dla dwulatka — koloruj, pisz, graj, krzycz!
Równie interesującymi i dobrymi pomocami logopedycznymi z naszego sklepu z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci są wszelkiego rodzaju:
- gry planszowe i karciane,
- książeczki tematyczne,
- zeszyty ćwiczeń.
Dzięki nim dziecko skupiać się będzie na kształtowaniu aparatu mowy, ucząc się przy okazji literek, cyferek oraz starannego pisania. Za sprawą odpowiednio wybranych akcesoriów do pomocy logopedycznej maluch będzie mógł naśladować różne głosy, różnicować wysokość i skalę głośności dźwięków oraz ćwiczyć spostrzegawczość, cierpliwość i samozaparcie.
Zabawki logopedyczne dla 2-, 3-, 4- i 5-latka dostosowane do jego wieku, umiejętności i stopnia rozwoju
Skąd wiemy, że tego typu zabawki dla dzieci z zaburzeniami mowy idealnie sprawdzą się w domowych ćwiczeniach logopedycznych? Ponieważ sami, we własnym, rodzinnym zakresie z nich korzystamy i bardzo je sobie chwalimy. W Edukatorku nie ma nudy! Zawsze, niezależnie od tego, jaką kategorię naszego asortymentu przejrzysz, od razu zauważysz, że stawiamy na nowoczesne, kreatywne i zaskakujące rozwiązania, których najważniejszym celem jest uszczęśliwienie małych urwisów. Właśnie dlatego, wybierając do naszej oferty kreatywne pomoce logopedyczne, posiłkowaliśmy się priorytetowym dla nas połączeniem, to jest nauką i zabawą.
Zabawki logopedyczne a wsparcie bliskich w pracy nad poprawnym mówieniem
Logopedia i związane z nią czynności powinny kojarzyć się dziecku z czymś przyjemnym; czymś, co realnie jest mu w stanie pomóc w ładniejszym wypowiadaniu poszczególnych głosek. Maluch nigdy w pełni nie skorzysta z pomocy logopedycznej, jeśli nie będzie czuł wsparcia rodziców w trakcie ćwiczeń czy całego procesu pracy nad aparatem mowy. Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie bagatelizować problemów naszej pociechy. Jakikolwiek przejaw ignorancji lub niezainteresowania z naszej strony może mieć zgubne skutki dla jej przyszłości odnoszące się na przykład do emocjonalno-psychicznej blokady uniemożliwiającej jakąkolwiek dalszą pracę. Nie zniechęcajmy malca do brania czynnego udziału w zajęciach logopedycznych. Co więcej — sami dbajmy o to, aby dziecko uczciwie odrabiało zadania domowe otrzymane pod koniec wizyty u logopedy. Próbujmy znajdować także czas w trakcie codziennych czynności na wykonywanie ćwiczeń oddechowych i prostych zadań za pomocą różnorodnych gier i zabaw. Jeśli w trakcie nauki pojawią się w Twojej głowie jakiekolwiek wątpliwości, koniecznie porozmawiaj o nich z logopedą prowadzącym Twoją pociechę.