ZABAWKI BALANSUJĄCE 

Jest 47 produktów.
Pokazuje 1 - 47 z 47 elementów
Pokazuje 1 - 47 z 47 elementów
ZABAWKI BALANSUJĄCE

Każdy rodzic doskonale wie, że maluchy nie mają zbyt wiele cierpliwości do rzeczy, które nie idą po ich myśli. Potrafią się wówczas mocno zezłościć, płakać, krzyczeć i buntować przeciwko całemu światu. W związku z tym zastanawiasz się, czy możliwe jest nauczenie dziecka wytrwałości, zawziętości, dokładności, skrupulatności, a przy tym zdrowego uporu w dążeniu do celu? Jak najbardziej! Do tego najlepiej sprawdzą się zabawki i klocki balansujące. Tego typu akcesoria do zabawy mogą dać początek długim godzinom spędzanym w gronie rodzinnym, a przy tym pomóc roztrzepanym najmłodszym w nauce bycia cierpliwym.

Zabawki i gry balansujące — czym są?

Gry balansujące to układanki składające się z kilku elementów. Głównym jest platforma z jednym, najczęściej półokrągłym brzegiem; takim, który postawiony na stole albo podłodze będzie przechylał się (balansował) w tę i z powrotem. Działanie zabawki balansującej łatwo można porównać do bujania się konika lub krzesła bujanego. Bardzo często platforma, jako że przeznaczona jest dla dzieci, przyjmuje bardziej wymyślne kształty, na przykład zwierząt, roślin czy przedmiotów codziennego użytku. Cały zestaw uzupełniają liczne elementy niewielkich rozmiarów o określonej wadze. Zabawa polega na takim ustawieniu ich na podstawie, aby cała konstrukcja się nie przewróciła. Gdy po wielu próbach cała „operacja” w końcu zakończy się sukcesem, dobrze będzie trzymać z daleka od balansującej wieży interesujące się wszystkim młodsze rodzeństwo oraz niesfornych zwierzęcych towarzyszy zabaw.

Zabawki balansujące — dlaczego warto je kupić?

Czego gry balansujące mogą nauczyć nasze dziecko? Przede wszystkim spokoju i opanowania, ale nie tylko. Dzięki temu rodzajowi zabawek nasza pociecha ćwiczy zręczność i koordynację na linii ręka-oko. Młodsze dzieci dodatkowo będą miały możliwość do nauczenia się kolorów oraz oswojenia z kolejnością i różnymi kształtami. Zabawkami balansującymi dzieci mogą bawić się same albo w grupie, na przykład z rodzicami. Wówczas wszyscy mają jeden cel — można sobie podpowiadać, trzymać kciuki i głośno dopingować.

Klocki balansujące dla dzieci młodszych i starszych

Jednym z najchętniej wybieranych produktów edukacyjnych dla dzieci są klocki balansujące. Codzienna zabawa nimi to dla dziecka niesamowite wyzwanie i duża lekcja kreatywności. Sam fakt ustawiania wieży z klocków będzie dla naszej pociechy dużą przyjemnością i możliwością tworzenia fantazyjnych budowli, które i bawią, i uczą. Korzystanie z klocków balansujących ma za zadanie rozwijać dziecięcą kreatywność i wyobraźnię oraz ćwiczyć motorykę małą, precyzję ruchów ręki oraz logiczne myślenie. Umiejętności te są niezwykle ważne do prawidłowego rozwoju dziecka i powinniśmy wspierać je (najlepiej właśnie za sprawą odpowiednio dobranych zabawek) już od najmłodszych lat naszej pociechy.

Zabawki balansujące dostępne w sklepie internetowym Edukatorek

W naszym sklepie z zabawkami edukacyjnymi dla najmłodszych znaleźć można szeroki wybór klocków balansujących oraz podobnych do nich zabawek wspierających rozwój najmłodszych. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych — naszych zdaniem — zabawek balansujących, które z pewnością spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

Dla miłośników wąsatych mruczków

Uśmiechnięty kotek z drewna ma nie lada wyzwanie — musi utrzymać różnokolorowe włóczki tak, aby nie spadły z jego łapek. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ (dla utrudnienia) jego grzbiet jest zaokrąglony. Z pewnością poprosi o pomoc Twoją pociechę, która dzięki temu nauczy się rozpoznawać kolory, kształty i wielkość; zwierzątko wesprze także jej umiejętności logicznego myślenia i sortowania oraz weźmie udział w ćwiczeniu koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także precyzji i motoryki paluszków.

Dla dzieci, które uwielbiają poznawać dzikie zwierzątka

Gra zawierająca przepięknie wykonane zwierzątka z drewna polega na tym, żeby ułożyć je w wieżę przy zachowaniu równowagi, aby się nie przewróciły. Wylosowana karta wskaże gatunek, który należy ustawić na wieży. Sześć uroczych zwierzątek — miś, słonik, hipopotam, krokodyl, nosorożec i żyrafka — będzie pomagać Twojemu dziecku w ćwiczeniach motorycznych wymagających koncentracji.

Dla miłośniczek zjawisk atmosferycznych

Drewniana gra balansująca Pogoda idealnie sprawdzi się na prezent dla dziewczynek w każdym wieku. W zabawie na czerwono-białym parasolu trzeba ułożyć wykonane z drewna elementy pogody — słońce, piorun, kroplę deszczu, chmurkę, tęczę i płatek śniegu w taki sposób, aby nic się nie przewróciło. Żywe kolory i niezwykle ciekawy design tej balansującej gry zachęcą do zabawy każde dziecko.

Zabawki balansujące w sklepie on-line Edukatorek

Doskonale wiemy, jak ważne jest otaczanie naszych pociech tradycyjnymi zabawkami wspierającymi ich naturalny rozwój. Sami mamy dzieci i staramy się dbać o ich edukację poprzez wybieranie zabawek odpowiednich do ich wieku i umiejętności. W sklepie on-line z akcesoriami do zabawy zebraliśmy różnego rodzaju gry balansujące. Większość z nich została wykonana z drewna; wszystkie są trwałe, solidne i bezpieczne w użytkowaniu. Zalecamy kupować je dla dzieci w wieku 3 lat i wyższym.

ZABAWKI BALANSUJĄCE