ZABAWKI BALANSUJĄCE 

Jest 50 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 50 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 50 elementów
ZABAWKI BALANSUJĄCE

Maluchy nie mają cierpliwości do rzeczy, które nie idą po ich myśli, oj nie. Czy można przez zabawę nauczyć dziecko dokładności i skrupulatności, a przy tym zdrowego uporu w dążeniu do celu? Jak najbardziej! Co więcej, to może być frajda dla całej rodziny. Przedstawiamy gry balansujące i zabawki tego typu. Stworzone po to, by nauczyć cierpliwości nawet najbardziej roztrzepane maluchy.

Czym jest gra balansująca?

Gry balansujące to najczęściej układanki składające się z kilku elementów. Głównym jest platforma z jednym półokrągłym brzegiem. Takim, który – postawiony na stole albo podłodze – waha się w tę i z powrotem. Jak bieguny krzesła bujanego. Czasem platforma przyjmuje też bardziej wymyślne kształty, na przykład słonika, wieloryba czy sowy. Zestaw uzupełniają liczne małe elementy o określonej wadze. Trzeba je ustawić na podstawie tak, by cała konstrukcja się nie przewróciła. A potem, kiedy po wielu próbach cała operacja zakończy się sukcesem – trzymać z dala od wieży młodsze rodzeństwo i niesfornych zwierzęcych towarzyszy zabaw.

Czego balansujące gry mogą nauczyć dziecko? Spokoju i opanowania. Ale nie ździwmy się, kiedy pierwsze próby spełzną na niczym, a maluch – zamiast być oazą spokoju – stanie się jednym wielkim chaosem.

Zabawki balansowanie w sklepie online Edukatorek.pl

Wiemy, jak wiele warte są tradycyjne zabawki w pokoju dziecka, dlatego zebraliśmy różnorodne gry balansujące. Większość z nich jest drewniana, wszystkie – pieczołowicie pomalowane. Zalecamy wybrać je dla dzieci w wieku 3 lat i wyższym. Polecamy też gry zręcznościowe.

ZABAWKI BALANSUJĄCE