Zabawki od 5 miesiąca 

Jest 39 produktów.
Pokazuje 1 - 39 z 39 elementów
Pokazuje 1 - 39 z 39 elementów
Zabawki od 5 miesiąca

Pięciomiesięczny bobas to prawdziwy akrobata, który bez problemu potrafi włożyć sobie stópkę do ust! A przecież w dorosłym życiu, aby to zrobić, należy być bardzo dobrze rozciągniętym. Nasze dziecko w tym wieku jest także niesamowicie ciekawe świata. Rozgląda się wokół, szukając mamy i taty. Umie już rozpoznać swoich rodziców, dlatego na ich widok będzie piszczało z radości oraz głośno się śmiało. W nawiązywaniu odpowiedniej relacji z dzieckiem pomóc może doskonale nam znana zabawa w „a ku-ku!” pozwalająca rozwijać pamięć oraz orientację przestrzenną. Dziecięcy rozwój w tym wieku wesprą także odpowiednio dobrane zabawki, dzięki którym nasza pociecha zdobędzie nowe umiejętności. Jakie zabawki sprawdzą się najlepiej dla 5-miesięcznego dziecka?

Zabawki dla dziewczynek i chłopców — 5 miesięcy

Na tym etapie rozwoju nasz maluch lubi mieć blisko siebie coś swojego do przytulania. Miękka i przyjemna w dotyku maskotka, którą wybierzesz z naszego sklepu internetowego z zabawkami edukacyjnymi, może okazać się tą ulubioną. W roli najlepszych przyjaciół naszego szkraba sprawdzą się także płaskie przedmioty do przytulania, takie jak kocyk czy mata, a nawet poszczególne elementy ubioru. Nie powinno dziwić Cię, gdy Twoja pociecha zawsze będzie chciała mieć przy sobie niebieskiego misia znajdującego się na bawełnianych skarpeteczkach wykonanych z bezpiecznych i przyjaznych dla delikatnej skóry materiałów.

Co jeszcze warto kupić 5-miesięcznemu dziecku?

O ile czteromiesięczne niemowlę wkładało zabawki do buzi w celach poznawczych, tak zabawki dla dzieci (5 miesięcy) najczęściej służą już do uśmierzania swędzących dziąseł przy ząbkowaniu. Do tej roli idealnie sprawdzą się miękkie, silikonowe gryzaki. Pięciomiesięczne maluchy potrafią też znacznie dłużej koncentrować uwagę na jednym przedmiocie, uważnie mu się przyglądając. Zwracają szczególną uwagę na drobne szczegóły i elementy. Właśnie dlatego idealnymi zabawkami dla niemowląt 5 m+ będą takie, które mają kolorowe elementy dodatkowo mobilizujące malca „do działania”. Będzie mógł on skupić swoją uwagę na konkretnej rzeczy, ćwiczyć małe rączki, a tym samym koordynację wzrokowo-ruchową. Jeśli o ruchu mowa, to dobrą zabawką dla 5-miesięcznego dziecka będą wszelkiego rodzaju piłki wykonane z miękkich materiałów. Dzięki nim nasza pociecha doskonalić będzie pełzanie, a więc swoje dziecięce sposoby poruszania się.

Zabawka dla 5-miesięcznego dziecka do kąpieli

Pięciomiesięczny szkrab będzie zachwycony kolorowymi „lokatorami” w wannie w postaci różnego rodzaju zabawek do kąpieli. Gumowa kaczuszka może okazać się świetną zabawką dla dzieci lubiących się pluskać, ale również będzie pomocna w oswajaniu lęku przed wodą. Dobrym pomysłem na prezent dla 5-miesięcznego dziecka będzie także zestaw zabawek do kąpieli od Little Dutch. W jego skład wchodzą dwa klocki (zielony oraz granatowy) oraz dwie kulki (żółta oraz błękitna) ze zwierzątkami żyjącymi w morzu. Różne struktury oraz kolory zachęcą naszego brzdąca do zabawy, ale i pierwszej nauki podstawowych kształtów czy barw. Zestaw ten znajdzie zastosowanie nie tylko podczas kąpieli, ale również poza nią. Kule i kwadraty wykonane zostały z bezpiecznego i miękkiego silikonu, toteż znakomicie zastępować będą dziecięcy gryzak.

Zabawka 5 m+ — poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

Słuchanie głosu rodzica to jedna z największych przyjemności dla naszego pięciomiesięcznego szkraba. Dziecko osłuchuje się ze znajomym dźwiękiem i dzięki temu uczy się rozpoznawać dwie najbliższe mu osoby. Oprócz tego głośne mówienie do malucha pozwoli mu szybciej rozpocząć naukę mówienia. W czasie zabawy mówienie można, a nawet trzeba zastępować czytaniem, za którym idą kolejne pozytywy w rozwoju naszego malca. Na tym etapie oglądanie kolorowych książeczek będzie dla niego niesamowicie ekscytujące. Proponujemy wybrać na przykład książeczkę autorstwa Agnieszki Starok. Lektura uwzględnia nowo powstałą wrażliwość na kolory naszego dziecka, a ponieważ w tym wieku umie już ono siedzieć z podparciem, to słuchanie głosu rodzica z takiej pozycji będzie dla niego bardzo ekscytujące.

Zabawki interaktywne 5 m+ — piszczenie, gniecenie, ciągnięcie

W świecie pięciomiesięcznego szkraba faktura i kolor to już zdecydowanie za mało. Do zabawek i akcesoriów musi dołączyć dźwięk oraz dotyk. Dlatego zabawki 5 m+ powinny piszczeć i dawać się ciągnąć oraz gnieść. Maluszek potrafi już utrzymać przedmiot oburącz, dlatego dodatkowe „atrakcje” słuchowo-wzrokowe z pewnością go ucieszą. Do prawidłowego rozwoju zmysłów oraz umiejętności poznawczych przydadzą się także zabawki dla 5-miesięcznego dziecka, które grają, świecą, mają przesuwające się elementy lub naciskane guziczki. Tego typu produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci.

Zabawki od 5 miesiąca