GRY MEMO

ŚRODKI TRANSPORTU gra memory pamięciowa ŚRODKI TRANSPORTU gra memory pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

ŚRODKI TRANSPORTU gra memory pamięciowa

Mudpuppy
MP47526
27,90 zł
Gra Mini Memory Środki transportu składa się z 12 par okrągłych kart, które należy skompletować. Parę tworzą dwie identyczne ilustracje. Mają one przyjemne dla oka kolory i przedstawiająm. in. : rakietę kosmiczną, wywrotkę, rower czy helikopter.
DINOZAURY gra mini memory DINOZAURY gra mini memory 2
 • -30%
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

DINOZAURY gra mini memory

Mudpuppy
MP47847
19,53 zł 27,90 zł
Gra Dinozaury składa się z 12 par kart, które należy skompletować. Parę tworzą dwie identyczne ilustracje. Karty mają przyjemne kolory i przedstawiają różne gatunki dinozaurów.
DZIKIE ZWIERZĘTA memorki gra pamięciowa DZIKIE ZWIERZĘTA memorki gra pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

DZIKIE ZWIERZĘTA memorki gra pamięciowa

CzuCzu
CZU491248
19,90 zł
Kolorowe obrazki zachęcą do gry! Zadaniem graczy jest skompletowanie jak największej ilości par z dzikimi zwierzątkami.
KATUPRI tekturowa mini gra podróżna memo KATUPRI tekturowa mini gra podróżna memo 2
Kup do 13, wyślemy dziś
24,90 zł
Gra Katupri polega na odnalezieniu 2 kart z takim samym przedmiotem. Gracz, który zbierze najwięcej par - wygrywa. Świetna gra, która sprawdzi się podczas podróży autem czy pociągiem.
 STORI tekturowa mini gra podróżna memo i obserwacja STORI tekturowa mini gra podróżna memo i obserwacja 2
Kup do 13, wyślemy dziś
22,90 zł
Gra polegająca na układaniu historii na podstawie odkrytych kart. Dzięki poręcznemu rozmiarowi można zabrać ją ze sobą wszędzie! Wspaniała zabawa gwarantowana!
MEMO DOTYKOWE gra pamięciowa w woreczku
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY DOTYKOWE

MEMO DOTYKOWE gra pamięciowa w woreczku

goki
GK 56828
78,90 zł
Gra memo dotykowe polega na dopasowaniu dwóch takich samych mini poduszeczek za pomocą dotyku. Jeśli gracz uważa, że odnalazł odpowiedni element, może wyciągnąć go z woreczka. Jeśli udało się dobrać parę, gracz zatrzymuje ją i kontynuuje grę. Wygrywa gracz z największą ilością par.
OBRAZKI Z DŻUNGLI gra pamięciowa OBRAZKI Z DŻUNGLI gra pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

OBRAZKI Z DŻUNGLI gra pamięciowa

Janod
J02642
49,00 zł
Gra pamięciowa Obrazki z dżungli to wspaniała zabawa dla jednego lub kilkorga dzieci. Celem gry jest odnalezienie odpowiedniej kombinacji zwierząt, kwiatów i owoców poprzez umieszczenie karty lub kilku kart z okienkiem na ilustracji w odpowiednim położeniu i kombinacji (rozwiązanie dla każdej karty jest tylko jedno). Gracz, który zrobi to jako pierwszy –...
MEMO SONO gra edukacyjna pamięciowa MEMO SONO gra edukacyjna pamięciowa 2
 • Nowy
Kup do 13, wyślemy dziś
92,90 zł
Świetna gra ćwicząca pamięć i rozpoznawanie dźwięków!Zadaniem graczy jest znalezienie par kostek, którewydają takie same odgłosy!
OŚMIORNICA tekturowa gra memory 12 par OŚMIORNICA tekturowa gra memory 12 par 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

OŚMIORNICE tekturowa gra memory 12 par

Mudpuppy
MP72184
61,00 zł
Gra pamięciowa Ośmiornice  składa się 12 par bardzo kolorowych, kartonowych ośmiornic, które należy skompletować. Parę tworzą dwa identyczne stworzenia. Mają one przyjemne dla oka kolory i różnorodne wzory (kropki, ciapki, paski i wiele innych).
PUCIO. LOGOPEDYCZNE MEMO JĘZYCZKOWE gra edukacyjna Marta Galewska-Kustra PUCIO. LOGOPEDYCZNE MEMO JĘZYCZKOWE gra edukacyjna Marta Galewska-Kustra 2
 • Nowy
Kup do 13, wyślemy dziś
44,90 zł
Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także na wyjątkowych grach edukacyjnych! To wyjątkowe memo logopedyczne spodoba się Małym Miłośnikom Pucia i jego przyjaciół.
DINOZAURY drewaniane memory 20 el. DINOZAURY drewaniane memory 20 el. 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

DINOZAURY drewaniane memory 20 el.

Janod
J05826
85,00 zł
Drewniana gra memo z kolekcji Dinozaury to pięknie wykonana zabawka dla jednego lub kilkorga dzieci. Składa się 20 (10 par) solidnych drewnianych dinozaurowych jaj w pięknym jasnoturkusowym kolorze, na których odwrocie znajdują się przyjazne wykluwające się prehistoryczne stworzenia. Dinozaury należy skompletować – parę tworzą dwa identyczne dinusie....
MEMORY drewniana gra pamięciowa z wymiennymi kartami
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

MEMORY drewniana gra pamięciowa z wymiennymi kartami

Petit Collage
PETIT PTC660
98,90 zł
Klasyczna gra memory, w pięknym drewnianym wydaniu.  Znajdują się w niej dwustronne arkusze z tematyką: natury, pojazdów, owoców, zabawek, przedmiotów i zwierząt. Gracz, który zdobędzie najwięcej par - wygrywa.
FARMA gra pamięciowa dotykowa FARMA gra pamięciowa dotykowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

FARMA gra pamięciowa dotykowa

Janod
J02641
105,00 zł
Gra zespołowa Farma to wspaniała zabawa dla dzieci i rodziców. W skład zestawu wchodzi plansza z budynkiem farmy do złożenia z solidnego kartonu, 6 drewnianych zwierzątek – konik, krówka, świnka, 1 drewniana kostka z ich podobiznami oraz plansza, owieczka, kogut i kurczak, na której można zobaczyć ich kształty, a także 6 kartonowych serduszek – punktów.
POJAZDY memorki tekturowa gra pamięciowa POJAZDY memorki tekturowa gra pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

POJAZDY memorki tekturowa gra pamięciowa

CzuCzu
CZU491279
19,90 zł
Kierowcy przeróżnych pojazdów zapraszają do wspólnej zabawy. Edukacyjny zestaw zawiera 30 dużych elementów. Znakomicie sprawdzi się jako pierwsza prosta gra pamięciowa.
MAGIC SCHOOL gra karciana pamięciowa MAGIC SCHOOL gra karciana pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY KARCIANE

MAGIC SCHOOL gra karciana pamięciowa

DJECO
DJ05144
41,90 zł
Jesteście młodymi adeptami sztuki magii, którzy marzą by stać się Wielkim Czarownikiem. Aby nim zostać trzeba wykonać co najmniej 10 sztuczek. Zadania polegają na współpracy, żeby wszyscy razem zwyciężyli.
BATA WAF karciana gra w wojnę BATA WAF karciana gra w wojnę 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY KARCIANE

BATA WAF karciana gra w wojnę

DJECO
DJ05104
42,90 zł
Bata Waf to gra typu "Wojna" w nietypowej odsłonie. Zamiast standardowych kart do gry na obrazkach znajdują się pieski - małe i duże. Wspólnie rozegrajcie turniej - emocje gwarantowane!
BATASAURUS karciana gra w wojnę BATASAURUS karciana gra w wojnę 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY KARCIANE

BATASAURUS karciana gra w wojnę

DJECO
DJ05136
41,90 zł
Batasaurus to gra typu "Wojna" w nietypowej odsłonie. Gra polega na zdobyciu, jak największej ilości kart. Nie jest to takie proste, w niektórych przypadkach, należy stoczyć walkę z dinozaurem :) Emocje gwarantowane! 
BATANIMO karciana gra w wojnę BATANIMO karciana gra w wojnę 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY KARCIANE

BATANIMO karciana gra w wojnę

DJECO
DJ05177
49,90 zł
Batanimo to gra typu "Wojna" w nietypowej odsłonie. Zamiast standardowych kart do gry na obrazkach znajdują się zwierzęta - małe i duże, dzikie i domowe. Wspólnie rozegrajcie turniej. Emocje gwarantowane!
KSZTAŁTY drewniane memo dotykowe KSZTAŁTY drewniane memo dotykowe 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY DOTYKOWE

KSZTAŁTY drewniane memo dotykowe

goki
GK 56968
63,90 zł
Gra polega na znajdowaniu kształtu i dopasowaniu go do odpowiedniej ramki. Kształty należy schować do woreczka  i wyszukiwać je za pomocą dotyku. Zabawa z zamkniętymi oczami  z pewnością przyniesie wiele radości.
MORSKIE DZIECI gra memory do kąpieli 24 el. MORSKIE DZIECI gra memory do kąpieli 24 el. 2
Kup do 13, wyślemy dziś
ZABAWKI DO KĄPIELI

MORSKIE DZIECI gra memory do kąpieli 24 el.

Janod
J04723
55,00 zł
Gra pamięciowa memory przeznaczona do zabawy w kąpieli. Składa się z 24 okrągłych wodoodpornych żetonów z 12 różnymi obrazkami, które należy dobrać w pary, odkrywając je i zapamiętując ich położenie. Na żetonach znajdują się m.in. narwal, krab, płaszczka, żółw czy rozgwiazda w wersji młodej oraz już dorosłej.
MEMO tekturowa gra Sailors Bay MEMO tekturowa gra Sailors Bay 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

MEMO tekturowa gra Sailors Bay

Little Dutch
LD4759
77,00 zł
Gra memory z kolekcji Sailors Bay zawiera 40 różnych kart, które należy dobrać w pary. Sympatyczny żeglarski motyw umili grę. Zwycięzcą jest gracz, który wygrał najwięcej par.
FLORALIA gra pamięciowa FLORALIA gra pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY EDUKACYJNE

FLORALIA gra pamięciowa

DJECO
DJ08573
97,90 zł
Rodzinna gra, której celem jest wyhodowanie kwiatków. Każdy z graczy otrzymuje broszurę z 7 fazami rozwoju kwiatka. W każdej fazie kwiatek potrzebuje odpowiedniej opieki: deszczu, słońca, cienia lub pomocy ogrodnika Potrzeby są przedstawione w broszurce w formie piramidy.
SKLEP gra lotto pamięciowa SKLEP gra lotto pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY

SKLEP gra lotto pamięciowa

DJECO
DJ08537
54,90 zł
Gra przeznaczona dla Maluchów lubiących zwierzątka i zakupy :) Zadaniem dziecka jest ułożenie w jak najkrótszym czasie wszystkich elementów pasujących do swojej planszy. Na kartach znajdują się zwierzątka, każde z nich ma swój sklepik.
SPOOKY BOO gra karciana pamięciowa SPOOKY BOO gra karciana pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY KARCIANE

SPOOKY BOO gra karciana pamięciowa

DJECO
DJ05098
53,90 zł
Gra karciana Spooky Boo to pamięć i strategia. Posiadłość jest opanowana przez potwory i duchy! Każdy z graczy będzie musiał zaufać swojej pamięci, aby sprytnie zwabić je do wyjścia i zachować spokój.
Pokazano 1-24 z 129 pozycji

Gry memo to jedne z najchętniej wybieranych przez rodziców zabawek edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. Są to produkty, dzięki którym mali odkrywcy świata zaczynają ćwiczyć swoją pamięć już od najmłodszych lat. Już teraz sprawdź nasze gry pamięciowe i wybierz taką, która zachęci Twoją pociechę do długich zabaw każdego dnia.

Gra memo — co to znaczy?

Co oznacza termin „gra w memo”, z którym na pewno niejednokrotnie się spotkałeś? Jest to potoczna nazwa gier pamięciowych, a więc jednych z najpopularniejszych rozrywek zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Skąd bierze się popularność gier dla dzieci memory? Przede wszystkim ze względu na proste zasady, a także zdrową rywalizację, której towarzyszą gromkie śmiechy wszystkich graczy. Jak sama nazwa wskazuje, gry pamięciowe memory służą do ćwiczenia pamięci poprzez zabawę. Tego typu zabawki niosą jednak ze sobą o wiele więcej wartości edukacyjnych. Gra dla dzieci memo najczęściej opiera się na wspólnym dążeniu do celu, dzięki czemu dziecko uczy się współpracy już od najmłodszych lat. Co więcej, gra planszowa memo wymaga dużego skupienia, co z kolei pozytywnie wpływa na dziecięcą koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość.

Memory dla najmłodszych — jakie są zasady?

Gra w memory polega na ułożeniu kartoników obrazkami do dołu, a następnie odkrywaniu ich po dwa w celu odnalezienia i dopasowania w pary. Ta prosta z pozoru zabawa jest niesamowicie wciągająca i angażująca zarówno dzieci, jak i rodziców. Na każdym kartoniku gry memo znajduje się inny obrazek, dlatego zabawa będzie znakomitą okazją do dodatkowej edukacji Twojego dziecka. W czasie gry może ono poznawać kolory, kształty, gatunki zwierząt i roślin. Tematyka tak naprawdę jest nieograniczona, a każda kolejna partia gry w memory daje możliwość uczenia dziecka, jak funkcjonuje świat. Między innymi dlatego dobrze byłoby mieć w domu kilka wariantów tej gry, aby — po pierwsze — szybko nam się nie znudziła, a po drugie — pozwalała zapoznawać dziecko z różnymi tematami. Ta zabawka będzie także dobrą alternatywą dla spędzania wolnego czasu przed telewizorem, komputerem czy z telefonem w rękach. Pamiętajcie, że jako rodzice dajecie przykład swojemu dziecku, dlatego sami proponujcie popołudniowe i weekendowe rozgrywki w memo gry.

Memo dla dzieci — jakie są jej zalety?

Gry memo dla dzieci opierają się przede wszystkim na współpracy poszczególnych graczy. Stąd też są zabawkami, które budują relację pomiędzy najmłodszymi a rodzicami, choć tak naprawdę mogą dostarczyć fantastycznej zabawy całej rodzinie. To, jak wiadomo, są niezastąpione chwile w życiu najmłodszych i najstarszych, które warto pielęgnować. Memory dla dzieci to zabawki poręczne, które zabrać można ze sobą wszędzie — na wycieczkę rodzinną, do ogrodu lub na wizytę do ukochanych dziadków — na pewno zmieszczą się do plecaka lub torebki. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz na przykład:

 • pamięciowa gra memory Środki transportu, w której należy skompletować dwanaście par okrągłych kart przedstawiających łódź podwodną, wóz strażacki, balon, wywrotkę, rower, samochód policyjny, helikopter, samolot, pociąg, rakietę, statek oraz samochód z lodami;
 • tekturową grę memo idealną na podróż autem, pociągiem czy autobusem;
 • grę memory pamięciową, w której należy odnaleźć pary z dzikimi zwierzątkami, między innymi zebrą, lwem, pandą, gepardem, słoniem, leniwcem czy mrówkojadem;
 • drewnianą grę memo zawierającą osiemnaście par kart z kolorowymi skarpetkami.

Memo gra pamięciowa dla dzieci i dorosłych

Memory dla dzieci to nie tylko gry polegające na szukaniu par takich samych obrazków. To także wiele wariacji na ich temat. W sklepie internetowym Edukatorek dostępne są na przykład:

 • gra pamięciowa Tapikekoi poprawiająca spostrzegawczość i polegająca na tym, aby odgadnąć, jakich przedmiotów brakuje w domu obrabowanym przez złodzieja,
 • memo dotykowe z ruletką losującą, jaki materiał (jeden z sześciu o różnej fakturze) należy odnaleźć w woreczku,
 • memo Pory roku dla dzieci interesujących się przyrodą (w jak najkrótszym czasie trzeba ułożyć wszystkie elementy znajdujące się na planszy),
 • gra lotto pamięciowa dla dzieci, których zadaniem jest ułożenie rzeczy ze sklepiku jednego z czterech zwierzątek — kotka, zajączka, lewka oraz misia.

Znakomita zabawa gwarantowana!

Memo dla dzieci — gry i zabawki edukacyjne dostępne w sklepie Edukatorek

Kolorowe memory dla dzieci dostępne w sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci Edukatorek wykonane zostały z największą starannością. Są trwałe i solidne, dlatego bez obaw podarować je można w prezencie nawet najmłodszym dzieciom. Producenci memo gier, z którymi współpracujemy, dbają o to, aby zabawki były bezpieczne nie tylko w kontakcie z dziecięcymi rękami, ale także buzią, gdy maluch postanowi sprawdzić, czy barwne kartoniki są równie smaczne, co jego ulubione danie. Zachęcamy także do przejrzenia pełnej oferty gier interaktywnych w naszym asortymencie, które wspomagać będą prawidłowy rozwój Twojej pociechy każdego dnia.

Produkt dodany do listy życzeń