GRY MEMO 

Jest 133 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 133 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 133 elementów
GRY MEMO

Gry memo to jedne z najchętniej wybieranych przez rodziców zabawek edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. Są to produkty, dzięki którym mali odkrywcy świata zaczynają ćwiczyć swoją pamięć już od najmłodszych lat. Już teraz sprawdź nasze gry pamięciowe i wybierz taką, która zachęci Twoją pociechę do długich zabaw każdego dnia.

Gra memo — co to znaczy?

Co oznacza termin „gra w memo”, z którym na pewno niejednokrotnie się spotkałeś? Jest to potoczna nazwa gier pamięciowych, a więc jednych z najpopularniejszych rozrywek zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Skąd bierze się popularność gier dla dzieci memory? Przede wszystkim ze względu na proste zasady, a także zdrową rywalizację, której towarzyszą gromkie śmiechy wszystkich graczy. Jak sama nazwa wskazuje, gry pamięciowe memory służą do ćwiczenia pamięci poprzez zabawę. Tego typu zabawki niosą jednak ze sobą o wiele więcej wartości edukacyjnych. Gra dla dzieci memo najczęściej opiera się na wspólnym dążeniu do celu, dzięki czemu dziecko uczy się współpracy już od najmłodszych lat. Co więcej, gra planszowa memo wymaga dużego skupienia, co z kolei pozytywnie wpływa na dziecięcą koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość.

Memory dla najmłodszych — jakie są zasady?

Gra w memory polega na ułożeniu kartoników obrazkami do dołu, a następnie odkrywaniu ich po dwa w celu odnalezienia i dopasowania w pary. Ta prosta z pozoru zabawa jest niesamowicie wciągająca i angażująca zarówno dzieci, jak i rodziców. Na każdym kartoniku gry memo znajduje się inny obrazek, dlatego zabawa będzie znakomitą okazją do dodatkowej edukacji Twojego dziecka. W czasie gry może ono poznawać kolory, kształty, gatunki zwierząt i roślin. Tematyka tak naprawdę jest nieograniczona, a każda kolejna partia gry w memory daje możliwość uczenia dziecka, jak funkcjonuje świat. Między innymi dlatego dobrze byłoby mieć w domu kilka wariantów tej gry, aby — po pierwsze — szybko nam się nie znudziła, a po drugie — pozwalała zapoznawać dziecko z różnymi tematami. Ta zabawka będzie także dobrą alternatywą dla spędzania wolnego czasu przed telewizorem, komputerem czy z telefonem w rękach. Pamiętajcie, że jako rodzice dajecie przykład swojemu dziecku, dlatego sami proponujcie popołudniowe i weekendowe rozgrywki w memo gry.

Memo dla dzieci — jakie są jej zalety?

Gry memo dla dzieci opierają się przede wszystkim na współpracy poszczególnych graczy. Stąd też są zabawkami, które budują relację pomiędzy najmłodszymi a rodzicami, choć tak naprawdę mogą dostarczyć fantastycznej zabawy całej rodzinie. To, jak wiadomo, są niezastąpione chwile w życiu najmłodszych i najstarszych, które warto pielęgnować. Memory dla dzieci to zabawki poręczne, które zabrać można ze sobą wszędzie — na wycieczkę rodzinną, do ogrodu lub na wizytę do ukochanych dziadków — na pewno zmieszczą się do plecaka lub torebki. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz na przykład:

  • pamięciowa gra memory Środki transportu, w której należy skompletować dwanaście par okrągłych kart przedstawiających łódź podwodną, wóz strażacki, balon, wywrotkę, rower, samochód policyjny, helikopter, samolot, pociąg, rakietę, statek oraz samochód z lodami;
  • tekturową grę memo idealną na podróż autem, pociągiem czy autobusem;
  • grę memory pamięciową, w której należy odnaleźć pary z dzikimi zwierzątkami, między innymi zebrą, lwem, pandą, gepardem, słoniem, leniwcem czy mrówkojadem;
  • drewnianą grę memo zawierającą osiemnaście par kart z kolorowymi skarpetkami.

Memo gra pamięciowa dla dzieci i dorosłych

Memory dla dzieci to nie tylko gry polegające na szukaniu par takich samych obrazków. To także wiele wariacji na ich temat. W sklepie internetowym Edukatorek dostępne są na przykład:

  • gra pamięciowa Tapikekoi poprawiająca spostrzegawczość i polegająca na tym, aby odgadnąć, jakich przedmiotów brakuje w domu obrabowanym przez złodzieja,
  • memo dotykowe z ruletką losującą, jaki materiał (jeden z sześciu o różnej fakturze) należy odnaleźć w woreczku,
  • memo Pory roku dla dzieci interesujących się przyrodą (w jak najkrótszym czasie trzeba ułożyć wszystkie elementy znajdujące się na planszy),
  • gra lotto pamięciowa dla dzieci, których zadaniem jest ułożenie rzeczy ze sklepiku jednego z czterech zwierzątek — kotka, zajączka, lewka oraz misia.

Znakomita zabawa gwarantowana!

Memo dla dzieci — gry i zabawki edukacyjne dostępne w sklepie Edukatorek

Kolorowe memory dla dzieci dostępne w sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci Edukatorek wykonane zostały z największą starannością. Są trwałe i solidne, dlatego bez obaw podarować je można w prezencie nawet najmłodszym dzieciom. Producenci memo gier, z którymi współpracujemy, dbają o to, aby zabawki były bezpieczne nie tylko w kontakcie z dziecięcymi rękami, ale także buzią, gdy maluch postanowi sprawdzić, czy barwne kartoniki są równie smaczne, co jego ulubione danie. Zachęcamy także do przejrzenia pełnej oferty gier interaktywnych w naszym asortymencie, które wspomagać będą prawidłowy rozwój Twojej pociechy każdego dnia.

GRY MEMO