GRY MEMO

ŚRODKI TRANSPORTU gra memory pamięciowa ŚRODKI TRANSPORTU gra memory pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

ŚRODKI TRANSPORTU gra memory pamięciowa

Mudpuppy
MP47526
27,90 zł
Gra Mini Memory Środki transportu składa się z 12 par okrągłych kart, które należy skompletować. Parę tworzą dwie identyczne ilustracje. Mają one przyjemne dla oka kolory i przedstawiająm. in. : rakietę kosmiczną, wywrotkę, rower czy helikopter.
DZIKIE ZWIERZĘTA memorki gra pamięciowa DZIKIE ZWIERZĘTA memorki gra pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

DZIKIE ZWIERZĘTA memorki gra pamięciowa

CzuCzu
CZU491248
19,90 zł
Kolorowe obrazki zachęcą do gry! Zadaniem graczy jest skompletowanie jak największej ilości par z dzikimi zwierzątkami.
POJAZDY memorki tekturowa gra pamięciowa POJAZDY memorki tekturowa gra pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

POJAZDY memorki tekturowa gra pamięciowa

CzuCzu
CZU491279
19,90 zł
Kierowcy przeróżnych pojazdów zapraszają do wspólnej zabawy. Edukacyjny zestaw zawiera 30 dużych elementów. Znakomicie sprawdzi się jako pierwsza prosta gra pamięciowa.
DINOZAURY gra mini memory DINOZAURY gra mini memory 2
 • -30%
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

DINOZAURY gra mini memory

Mudpuppy
MP47847
19,53 zł 27,90 zł
Gra Dinozaury składa się z 12 par kart, które należy skompletować. Parę tworzą dwie identyczne ilustracje. Karty mają przyjemne kolory i przedstawiają różne gatunki dinozaurów.
MEMO DOTYKOWE gra pamięciowa w woreczku
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY DOTYKOWE

MEMO DOTYKOWE gra pamięciowa w woreczku

goki
GK 56828
78,90 zł
Gra memo dotykowe polega na dopasowaniu dwóch takich samych mini poduszeczek za pomocą dotyku. Jeśli gracz uważa, że odnalazł odpowiedni element, może wyciągnąć go z woreczka. Jeśli udało się dobrać parę, gracz zatrzymuje ją i kontynuuje grę. Wygrywa gracz z największą ilością par.
BATASAURUS karciana gra w wojnę BATASAURUS karciana gra w wojnę 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY KARCIANE

BATASAURUS karciana gra w wojnę

DJECO
DJ05136
41,90 zł
Batasaurus to gra typu "Wojna" w nietypowej odsłonie. Gra polega na zdobyciu, jak największej ilości kart. Nie jest to takie proste, w niektórych przypadkach, należy stoczyć walkę z dinozaurem :) Emocje gwarantowane! 
DINOZAURY drewaniane memory 20 el. DINOZAURY drewaniane memory 20 el. 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

DINOZAURY drewaniane memory 20 el.

Janod
J05826
85,00 zł
Drewniana gra memo z kolekcji Dinozaury to pięknie wykonana zabawka dla jednego lub kilkorga dzieci. Składa się 20 (10 par) solidnych drewnianych dinozaurowych jaj w pięknym jasnoturkusowym kolorze, na których odwrocie znajdują się przyjazne wykluwające się prehistoryczne stworzenia. Dinozaury należy skompletować – parę tworzą dwa identyczne dinusie....
OBRAZKI Z DŻUNGLI gra pamięciowa OBRAZKI Z DŻUNGLI gra pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

OBRAZKI Z DŻUNGLI gra pamięciowa

Janod
J02642
49,00 zł
Gra pamięciowa Obrazki z dżungli to wspaniała zabawa dla jednego lub kilkorga dzieci. Celem gry jest odnalezienie odpowiedniej kombinacji zwierząt, kwiatów i owoców poprzez umieszczenie karty lub kilku kart z okienkiem na ilustracji w odpowiednim położeniu i kombinacji (rozwiązanie dla każdej karty jest tylko jedno). Gracz, który zrobi to jako pierwszy –...
KATUPRI tekturowa mini gra podróżna memo KATUPRI tekturowa mini gra podróżna memo 2
Kup do 13, wyślemy dziś
24,90 zł
Gra Katupri polega na odnalezieniu 2 kart z takim samym przedmiotem. Gracz, który zbierze najwięcej par - wygrywa. Świetna gra, która sprawdzi się podczas podróży autem czy pociągiem.
 STORI tekturowa mini gra podróżna memo i obserwacja STORI tekturowa mini gra podróżna memo i obserwacja 2
Kup do 13, wyślemy dziś
22,90 zł
Gra polegająca na układaniu historii na podstawie odkrytych kart. Dzięki poręcznemu rozmiarowi można zabrać ją ze sobą wszędzie! Wspaniała zabawa gwarantowana!
KURNIK rodzinna gra pamięciowa
 • Nowy
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY

KURNIK rodzinna gra pamięciowa

Nasza Księgarnia
NASK479526
29,90 zł
Sądzisz, że zbieranie jajek w kurniku to prosta sprawa? Kury nie ułatwią Ci zadania - postanowiły znosić jajka w różnych kolorach! Staraj się zapamiętać, w jakich kolorach wysiaduje jajka każda z nich. Wygra osoba, która zbierze najwięcej jajek w kurniku.
ZWIERZĘTA ŚWIATA memory gra pamięciowa ZWIERZĘTA ŚWIATA memory gra pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

ZWIERZĘTA ŚWIATA memory gra pamięciowa

CzuCzu
CZU492535
39,90 zł
Hej, mali i duzi odkrywcy, czas ruszyć głową i zwiedzić cały świat!Znana i uwielbiana gra w memory w nowej odsłonie: tym razem zwierzęta z całego świata zachęcają do ćwiczenia pamięci i koncentracji i wesołych rozgrywek.
MEMO SONO gra edukacyjna pamięciowa MEMO SONO gra edukacyjna pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
99,90 zł
Świetna gra ćwicząca pamięć i rozpoznawanie dźwięków!Zadaniem graczy jest znalezienie par kostek, którewydają takie same odgłosy!
SKLEP gra lotto pamięciowa SKLEP gra lotto pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY

SKLEP gra lotto pamięciowa

DJECO
DJ08537
59,90 zł
Gra przeznaczona dla Maluchów lubiących zwierzątka i zakupy :) Zadaniem dziecka jest ułożenie w jak najkrótszym czasie wszystkich elementów pasujących do swojej planszy. Na kartach znajdują się zwierzątka, każde z nich ma swój sklepik.
JAJKA drewniana gra memo dźwiękowe JAJKA drewniana gra memo dźwiękowe 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

JAJKA drewniana gra memo dźwiękowe

Vilac
VIL-02418
132,00 zł
Memo inne niż wszystkie, na pewno zaintryguje Malucha! Zabawa polega na znalezieniu pary, według dźwięku. Należy potrząsać jednym z jajek, posłuchać i zapamiętać dźwięk. Następnie gracz szuka pasujące do niego jajko. Wygrywa ten kto zbierze, jak najwięcej par.
TAPIKEKOI gra pamięciowa TAPIKEKOI gra pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

TAPIKEKOI gra pamięciowa

DJECO
DJ08542
73,90 zł
Uwaga, złodziej! Kiedy rodzina wstała, zorientowała się, że jakieś nicponie ukradli im z domu różne przedmioty. Czy jesteś w stanie odgadnąć czego brakuje? Wyjątkowa gra na spostrzegawczość dla całej rodziny!
BIEDRONKI gra pamięciowa memory BIEDRONKI gra pamięciowa memory 2
 • Nowy
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

BIEDRONKI gra pamięciowa memory

Janod
J05079
92,00 zł
Gra pamięciowa Biedronki to wspaniała zabawa dla dwóch lub więcej osób – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zestaw zawiera 8 różnokolorowych drewnianych biedronek i 8 odpowiadających im kolorami drewnianych żetonów, kartonowe kwadratowe wiaderko, 2 przegrody-krzaczki, 4 podpórki oraz 10 kartonowych listków i woreczek na wszystkie drobne elementy. Istnieje...
EMOCJE gra memory 24 el. EMOCJE gra memory 24 el. 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

EMOCJE gra memory 24 el.

Janod
J02625
65,00 zł
Gra memo Emocje to pięknie wykonana zabawka dla jednego lub kilkorga dzieci. Składa się 24 (12 par) solidnych kartonowych okrągłych żetonów w różnych kolorach, z postaciami zwierzątek. Parę tworzy cała postać oraz jej buzia, wyrażająca emocje, m.in. smutek, zakochanie, zachwyt czy zawstydzenie. Gracz, który zgromadzi więcej par – wygrywa.
PICO PICO gra edukacyjna loto PICO PICO gra edukacyjna loto 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY

PICO PICO gra edukacyjna loto

DJECO
DJ08257
56,90 zł
Oryginalna gra loto w nowym wydaniu połączona z grą w memory! Wygrywa gracz, który jako pierwszy wypełni swoją planszę lub zgromadzi najwięcej żetonów.
MEMORY pamięciowa gra podróżna MEMORY pamięciowa gra podróżna 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

MEMORY pamięciowa gra podróżna

MierEdu
ME114
39,00 zł
Pamiętasz gdzie ukryły się poszczególne obrazki z motywem zawodów? Znajdź jak najwięcej par i wygraj! Kompaktowy format gry sprawia, że świetnie sprawdzi się w podróży i w domu.
MEMORY drewniana gra pamięciowa z wymiennymi kartami
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

MEMORY drewniana gra pamięciowa z wymiennymi kartami

Petit Collage
PETIT PTC660
98,90 zł
Klasyczna gra memory, w pięknym drewnianym wydaniu.  Znajdują się w niej dwustronne arkusze z tematyką: natury, pojazdów, owoców, zabawek, przedmiotów i zwierząt. Gracz, który zdobędzie najwięcej par - wygrywa.
OŚMIORNICA tekturowa gra memory 12 par OŚMIORNICA tekturowa gra memory 12 par 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

OŚMIORNICE tekturowa gra memory 12 par

Mudpuppy
MP72184
61,00 zł
Gra pamięciowa Ośmiornice  składa się 12 par bardzo kolorowych, kartonowych ośmiornic, które należy skompletować. Parę tworzą dwa identyczne stworzenia. Mają one przyjemne dla oka kolory i różnorodne wzory (kropki, ciapki, paski i wiele innych).
LAS tekturowa gra pamięciowa memo LAS tekturowa gra pamięciowa memo 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

LAS tekturowa gra pamięciowa memo

EGMONT
EG 570088
56,90 zł
Gra pamięciowa, pięknie zilustrowana motywami leśnymi. Należy ułożyć karty obrazkami do dołu, każdy gracz odwraca 2 karty. Jeśli się zgadzają, trzyma je, jeżeli nie - odwraca je z powrotem. Wygrywa gracz, który ma najwięcej par. 
MEMO tekturowa gra Sailors Bay MEMO tekturowa gra Sailors Bay 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY MEMO

MEMO tekturowa gra Sailors Bay

Little Dutch
LD4759
77,00 zł
Gra memory z kolekcji Sailors Bay zawiera 40 różnych kart, które należy dobrać w pary. Sympatyczny żeglarski motyw umili grę. Zwycięzcą jest gracz, który wygrał najwięcej par.
Pokazano 1-24 z 139 pozycji

Gry memo to jedne z najchętniej wybieranych przez rodziców zabawek edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. Są to produkty, dzięki którym mali odkrywcy świata zaczynają ćwiczyć swoją pamięć już od najmłodszych lat. Już teraz sprawdź nasze gry pamięciowe i wybierz taką, która zachęci Twoją pociechę do długich zabaw każdego dnia.

Gra memo — co to znaczy?

Co oznacza termin „gra w memo”, z którym na pewno niejednokrotnie się spotkałeś? Jest to potoczna nazwa gier pamięciowych, a więc jednych z najpopularniejszych rozrywek zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Skąd bierze się popularność gier dla dzieci memory? Przede wszystkim ze względu na proste zasady, a także zdrową rywalizację, której towarzyszą gromkie śmiechy wszystkich graczy. Jak sama nazwa wskazuje, gry pamięciowe memory służą do ćwiczenia pamięci poprzez zabawę. Tego typu zabawki niosą jednak ze sobą o wiele więcej wartości edukacyjnych. Gra dla dzieci memo najczęściej opiera się na wspólnym dążeniu do celu, dzięki czemu dziecko uczy się współpracy już od najmłodszych lat. Co więcej, gra planszowa memo wymaga dużego skupienia, co z kolei pozytywnie wpływa na dziecięcą koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość.

Memory dla najmłodszych — jakie są zasady?

Gra w memory polega na ułożeniu kartoników obrazkami do dołu, a następnie odkrywaniu ich po dwa w celu odnalezienia i dopasowania w pary. Ta prosta z pozoru zabawa jest niesamowicie wciągająca i angażująca zarówno dzieci, jak i rodziców. Na każdym kartoniku gry memo znajduje się inny obrazek, dlatego zabawa będzie znakomitą okazją do dodatkowej edukacji Twojego dziecka. W czasie gry może ono poznawać kolory, kształty, gatunki zwierząt i roślin. Tematyka tak naprawdę jest nieograniczona, a każda kolejna partia gry w memory daje możliwość uczenia dziecka, jak funkcjonuje świat. Między innymi dlatego dobrze byłoby mieć w domu kilka wariantów tej gry, aby — po pierwsze — szybko nam się nie znudziła, a po drugie — pozwalała zapoznawać dziecko z różnymi tematami. Ta zabawka będzie także dobrą alternatywą dla spędzania wolnego czasu przed telewizorem, komputerem czy z telefonem w rękach. Pamiętajcie, że jako rodzice dajecie przykład swojemu dziecku, dlatego sami proponujcie popołudniowe i weekendowe rozgrywki w memo gry.

Memo dla dzieci — jakie są jej zalety?

Gry memo dla dzieci opierają się przede wszystkim na współpracy poszczególnych graczy. Stąd też są zabawkami, które budują relację pomiędzy najmłodszymi a rodzicami, choć tak naprawdę mogą dostarczyć fantastycznej zabawy całej rodzinie. To, jak wiadomo, są niezastąpione chwile w życiu najmłodszych i najstarszych, które warto pielęgnować. Memory dla dzieci to zabawki poręczne, które zabrać można ze sobą wszędzie — na wycieczkę rodzinną, do ogrodu lub na wizytę do ukochanych dziadków — na pewno zmieszczą się do plecaka lub torebki. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz na przykład:

 • pamięciowa gra memory Środki transportu, w której należy skompletować dwanaście par okrągłych kart przedstawiających łódź podwodną, wóz strażacki, balon, wywrotkę, rower, samochód policyjny, helikopter, samolot, pociąg, rakietę, statek oraz samochód z lodami;
 • tekturową grę memo idealną na podróż autem, pociągiem czy autobusem;
 • grę memory pamięciową, w której należy odnaleźć pary z dzikimi zwierzątkami, między innymi zebrą, lwem, pandą, gepardem, słoniem, leniwcem czy mrówkojadem;
 • drewnianą grę memo zawierającą osiemnaście par kart z kolorowymi skarpetkami.

Memo gra pamięciowa dla dzieci i dorosłych

Memory dla dzieci to nie tylko gry polegające na szukaniu par takich samych obrazków. To także wiele wariacji na ich temat. W sklepie internetowym Edukatorek dostępne są na przykład:

 • gra pamięciowa Tapikekoi poprawiająca spostrzegawczość i polegająca na tym, aby odgadnąć, jakich przedmiotów brakuje w domu obrabowanym przez złodzieja,
 • memo dotykowe z ruletką losującą, jaki materiał (jeden z sześciu o różnej fakturze) należy odnaleźć w woreczku,
 • memo Pory roku dla dzieci interesujących się przyrodą (w jak najkrótszym czasie trzeba ułożyć wszystkie elementy znajdujące się na planszy),
 • gra lotto pamięciowa dla dzieci, których zadaniem jest ułożenie rzeczy ze sklepiku jednego z czterech zwierzątek — kotka, zajączka, lewka oraz misia.

Znakomita zabawa gwarantowana!

Memo dla dzieci — gry i zabawki edukacyjne dostępne w sklepie Edukatorek

Kolorowe memory dla dzieci dostępne w sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci Edukatorek wykonane zostały z największą starannością. Są trwałe i solidne, dlatego bez obaw podarować je można w prezencie nawet najmłodszym dzieciom. Producenci memo gier, z którymi współpracujemy, dbają o to, aby zabawki były bezpieczne nie tylko w kontakcie z dziecięcymi rękami, ale także buzią, gdy maluch postanowi sprawdzić, czy barwne kartoniki są równie smaczne, co jego ulubione danie. Zachęcamy także do przejrzenia pełnej oferty gier interaktywnych w naszym asortymencie, które wspomagać będą prawidłowy rozwój Twojej pociechy każdego dnia.

Produkt dodany do listy życzeń