GRY EDUKACYJNE

ZADANIA MATEMATYCZNE gra magnetyczna ZADANIA MATEMATYCZNE gra magnetyczna 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY PODRÓŻNE

ZADANIA MATEMATYCZNE gra magnetyczna

The Purple Cow
PC 26795
34,90 zł
Matematyka nie musi być nudna! Z tą grą dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie stanie się bardzo proste. Nie pozwoli dzieciom nudzić się w czasie jazdy, a także w czasie postojów. Do celu dotrzecie o wiele szybciej!
LEKARZE tekturowa gra edukacyjna LEKARZE tekturowa gra edukacyjna 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY EDUKACYJNE

LEKARZE tekturowa gra edukacyjna

Kukuryku
KUKU563315
42,90 zł
Gra edukacyjna, w której gracze mają szansę zarządzać szpitalem, zatrudniać i zwalniać lekarzy oraz wykazać się wiedzą medyczną. Ten z graczy, który zgromadzi najlepszy zespół specjalistów, a jego pacjenci będą leczeni najsprawniej, wygra!
PUK, PUK, TU LISEK gra rodzinna planszowa Cluck, Cluck! Fox!! PUK, PUK, TU LISEK gra rodzinna planszowa Cluck, Cluck! Fox!! 2
Kup do 13, wyślemy dziś
168,90 zł
To gra dla całej rodziny. Głównym założeniem jest przede wszystkim współpraca pomiędzy wszystkimi zawodnikami. Rozważcie, jaki ruch będzie najlepszy dla ochrony kurek tak, aby do kurnika nie wpadł lisek.
NA TROPIE ZWIERZĄT. SMART BINGO gra edukacyjna NA TROPIE ZWIERZĄT. SMART BINGO gra edukacyjna 2
  • Nowy
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY EDUKACYJNE

NA TROPIE ZWIERZĄT. SMART BINGO gra edukacyjna

Kapitan Nauka
KN 821534
44,90 zł
Czas na przyrodniczą wycieczkę! Czy wiesz, co to za zwierz? Kogo spotkasz w lesie, w parku, ogrodzie lub gospodarstwie wiejskim? Idź po śladach i zwracaj uwagę na szczegóły, aby wytropić zwierzęta.
MRÓWKI karciana gra matematyczna MRÓWKI karciana gra matematyczna 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY

MRÓWKI karciana gra matematyczna

Nasza Księgarnia
NASK470257
39,90 zł
Zadaniem graczy jest odnajdywanie małych mrówek w wielkim mrowisku. Nie będzie to jednak takie łatwe, ponieważ mrówki są w różnych kolorach i mają różne numery – trzeba jak najszybciej odnaleźć tę właściwą! Wygra gracz, który odnajdzie najwięcej mrówek.
ZAKODOWANY KOSMOS gra na kodowanie ZAKODOWANY KOSMOS gra na kodowanie 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY LOGICZNE

ZAKODOWANY KOSMOS gra na kodowanie

Kapitan Nauka
KN 821961
64,90 zł
Dzieci wcielają się w role pilotów statków kosmicznych i starają się dotrzeć do międzygwiezdnych baz swoich współzawodników. Kto pierwszy zdobędzie wszystkie trzy bazy (ułoży do nich trasy), wygrywa puchar Międzygalaktycznego Grand Prix Pojazdów Kosmicznych.
LOGIKA gra edukacyjna LOGIKA gra edukacyjna 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY EDUKACYJNE

LOGIKA gra edukacyjna

Kapitan Nauka
KN 821107
44,90 zł
Gra, która połączy wesołą zabawę z ćwiczeniem logicznego myślenia.Dzięki grze, dzieci rozwiną praktyczne umiejętności: określania następstwa czasu, związków przyczynowo-skutkowych, rozpoznawania przeciwieństw czy liczenia w zakresie 1-10.
ZAKODOWANY ZAMEK gra na kodowanie ZAKODOWANY ZAMEK gra na kodowanie 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY LOGICZNE

ZAKODOWANY ZAMEK gra na kodowanie

Kapitan Nauka
KN 821046
59,90 zł
Gra kooperacyjna „Zakodowany zamek” wprowadza dzieci w podstawy programowania bez użycia komputera. Dzięki układaniu sekwencji kart, które prowadzą czarodzieja do poszukiwanych skarbów, dzieci uczą się tworzenia zrozumiałych komunikatów oraz algorytmów, czyli powtarzalnych sekwencji.
UBIERAM SIĘ gra edukacyjna bingo UBIERAM SIĘ gra edukacyjna bingo 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY EDUKACYJNE

UBIERAM SIĘ gra edukacyjna bingo

DJECO
DJ08190
56,90 zł
Zabawa losowa dla przedszkolaków. Oto bingo w ciekawej odsłonie. Zadanie polega na ubraniu postaci od stóp do głów,nawet jeśli pory roku i style niezbyt do siebie pasują ;)Gracz, który jako pierwszy "ubierze" swoją postać - wygrywa.
KOLORY gra Primo Ludo EDULUDO KOLORY gra Primo Ludo EDULUDO 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY EDUKACYJNE

KOLORY gra Primo Ludo EDULUDO

DJECO
DJ08367
52,90 zł
Prosta i zabawna gra do nauki kolorów. Dwa tryby gry: tryb "nauka", gdzie dzieci mogą sięnauczyć kolorów razem z osobą dorosłą i tryb "szybkość" dla 2 graczy.
KOLORY gra lotto edukacyjna KOLORY gra lotto edukacyjna 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY

KOLORY gra lotto edukacyjna

DJECO
DJ08128
43,90 zł
Loteryjka obrazkowa Kolory to świetna zabawa i nauka w jednym. Każdy z graczy ma inną planszę z obrazkami. Należy dopasować element pasujący do swojej planszy. Gracz, który zbierze wszystkie pasujące elementy - wygrywa.
KOSMICZNA MISJA podróżna gra magnetyczna KOSMICZNA MISJA podróżna gra magnetyczna 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY PODRÓŻNE

KOSMICZNA MISJA podróżna gra magnetyczna

The Purple Cow
PC 26740
34,90 zł
Wyjątkowa gra edukacyjna, która umili każdą podróż. Nie pozwoli dzieciom nudzić się w czasie jazdy, a także w czasie postojów. Do celu dotrzecie o wiele szybciej! Dodatkowo, może służyć do nauki planet Układu Słonecznego.
ŻABY CZY KRABY tekturowa gra edukacyjna mnożenie ŻABY CZY KRABY tekturowa gra edukacyjna mnożenie 2
Kup do 13, wyślemy dziś
NAUKA LICZENIA

ŻABY CZY KRABY tekturowa gra edukacyjna mnożenie

Kapitan Nauka
KN 646683
54,90 zł
Żaby czy kraby to gra matematyczna do nauki mnożenia w zakresie 100. Angażuje wyobraźnię, pozwala samodzielnie zrozumieć istotę działań, a nie tylko wyuczyć się wyników na pamięć. Dziecko bez trudu opanuje tabliczkę mnożenia, co na pewno zaprocentuje podczas szkolnych lekcji matematyki.
EKOSYSTEM gra przyrodnicza EKOSYSTEM gra przyrodnicza 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY

EKOSYSTEM gra przyrodnicza

Nasza Księgarnia
NASK900477
69,90 zł
Gra pełna harmonii i równowagi. Jak w przyrodzie. Gracze tworzą krainy pełne zwierząt, owadów, łąk i potoków. Kto z was stworzy najlepiej działający ekosystem? Niedźwiedź je pstrągi, a pstrągi jedzą ważki – im lepiej wykorzystacie takie zależności między kartami, tym więcej punktów zdobędziecie!
EMOTICO gra edukacyjna EMOTICO gra edukacyjna 2
Kup do 13, wyślemy dziś
KATEGORIE

EMOTICO gra edukacyjna

DJECO
DJ08196
74,90 zł
Emotico to zabawna gra językowa uczącą rozpoznawania emocji! Zadaniem graczy jest odgrywanie scenek i odgadywanie różnego rodzaju emocji i ich natężenia. Dodatkowo należy odtworzyć zabawne minki na planszy za pomocą odpowiednich magnetycznych części.
ZNAJDŹ PARY gra podróżna ZNAJDŹ PARY gra podróżna 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY

ZNAJDŹ PARY gra podróżna

MierEdu
ME113
39,00 zł
Klasyczna gra w dopasowywanie z uroczymi kartami ze zwierzątkami. Jej kompaktowy format sprawia, że świetnie sprawdzi się w podróży i w domu.
MEMO SONO gra edukacyjna pamięciowa MEMO SONO gra edukacyjna pamięciowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
99,90 zł
Świetna gra ćwicząca pamięć i rozpoznawanie dźwięków!Zadaniem graczy jest znalezienie par kostek, którewydają takie same odgłosy!
1,2,3 gra bingo EDULUDO 1,2,3 gra bingo EDULUDO 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY

1,2,3 gra bingo EDULUDO

DJECO
DJ08258
56,90 zł
Rewelacyjny zestaw do gry w bingo! Doskonała pomoc do nauki cyferek i liczenia. Dodatkowo, z pewnością spodoba się Miłośnikom zwierzątek.
EMOCJE puzzle sensoryczne gra Montessori EMOCJE puzzle sensoryczne gra Montessori 2
Kup do 13, wyślemy dziś
48,90 zł
Wyraź swoje emocje! Wybierz dowolną kartę, a następnie ułóż z klocków odpowiednią buzię. Gra wspiera dzieci w poznawaniu i rozmawianiu o uczuciach. Bardzo przydatne narzędzie dydaktyczne, nie tylko na zajęciach sensorycznych.
SYLABY DO SYLABY gra edukacyjna 192 el.
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY EDUKACYJNE

SYLABY DO SYLABY gra edukacyjna 192 el.

Kapitan Nauka
KN 821947
44,90 zł
Edukacyjna gra do nauki czytanie przez zabawę.W tej rozgrywce liczą się koncentracja, refleks i pamięć.Można grać żetonami w określonym kolorze i układać z sylab nazwyobrazków lub wykorzystać żetony we wszystkich kolorach ikomponować z nich dowolne słowa.Wygrywa ten, kto pierwszy ułoży z żetonów swoje wyrazy.
LOTTO ZWIERZĄTKA tekturowa gra losowa LOTTO ZWIERZĄTKA tekturowa gra losowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY

LOTTO ZWIERZĄTKA tekturowa gra losowa

MOULIN ROTY
MR 719361
112,90 zł
Gra edukacyjna lotto to świetna zabawa i nauka w jednym. Zabawa polega na jak najszybszym uzupełnieniu planszy żetonami z ilustracjami zwierząt. Gracz, który zrobi to jako pierwszy - wygrywa.
KSZTAŁTY gra Primo Ludo EDULUDO KSZTAŁTY gra Primo Ludo EDULUDO 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY EDUKACYJNE

KSZTAŁTY gra Primo Ludo EDULUDO

DJECO
DJ08368
52,90 zł
Prosta i zabawna gra do nauki kształtów. Dwa tryby gry: tryb "nauka", gdzie dzieci mogą sięnauczyć kształtów razem z osobą dorosłą i tryb "szybkość" dla 2 graczy.
LICZBY gra Primo Ludo EDULUDO LICZBY gra Primo Ludo EDULUDO 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY EDUKACYJNE

LICZBY gra Primo Ludo EDULUDO

DJECO
DJ08366
52,90 zł
Prosta i zabawna gra do nauki liczenia od 1 do 3.Dwa tryby gry: tryb "nauka", gdzie dzieci mogą sięnauczyć idei liczenia z dorosłym oraz tryb"szybkość" dla 2 graczy.
 SŁUCHANIE I OPIS gra planszowa  SŁUCHANIE I OPIS gra planszowa 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY EDUKACYJNE

SŁUCHANIE I OPIS gra planszowa

DJECO
DJ08535
97,90 zł
Celem gry jest wygranie kart, najszybciej rozpoznając opis osoby biorącej udział w zabawie. Gracze obserwują uważnie i muszą dostrzec wskazówki na obrazku.
Pokazano 1-24 z 242 pozycji

Ile wiedzy i umiejętności musi przyswoić małe dziecko, by móc prawidłowo funkcjonować w dorosłym życiu, wiemy tylko my, dorośli. Maluchy, przynajmniej do czasu pójścia do szkoły nie są poddawane presji uczenia się i nie zdają sobie sprawy, że od chwili narodzin, ciągle się uczą. Dla nich nabywanie sprawności, umiejętności i zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie odbywa się w sposób naturalny. Kluczową rolę w procesie kształcenia dziecka odgrywają jednak rodzice. Ich zadaniem jest stymulowanie procesów uczenia się poprzez dostarczanie odpowiednich bodźców. O tym, że rozwój przez zabawę daje najlepsze efekty wiadomo nie od dziś. A jak zabawa, to i zabawki, a jak zabawki, to takie, które bawią i uczą jednocześnie. Do tej kategorii bez wątpienia należą gry edukacyjne dla dzieci.

Gry edukacyjne – czyli jakie?

Gra jest formą rozrywki z elementami rywalizacji, w której należy przestrzegać ustalonych zasad. W grach edukacyjnych zasady zostały opracowane w ten sposób, by ułatwiały zdobywanie i poszerzanie wiedzy oraz kształtowały umiejętności.

Gry edukacyjne dla dzieci uatrakcyjniają procesy dydaktyczne, przez co nauka staje się przyjemnością, a nie koniecznością i co przekłada się na lepsze efekty nauczania. Dzięki nim pociechy w czasie zabaw jednocześnie rozwijają swoje zdolności manualne i psychiczne, ucząc się logicznie myśleć – a to zdecydowanie w przyszłości zaprocentuje.

Gry dla dzieci edukacyjne – zalety

Gry dydaktyczne dla dzieci są akcesoriami, które niosą ze sobą wiele zalet i walorów edukacyjnych. Są one nieocenioną pomocą, o której powinien pomyśleć każdy świadomy rodzic – poznanie kolorów, kształtów, cyferek, pierwszych liter czy nazw zwierząt i obiektów – przyswojenie takiej wiedzy wymaga czasu. Dobierając jednak odpowiednie edukacyjne gry rozwijające dla dzieci, proces ten można zdecydowanie przyspieszyć. Jakie są zalety tego typu zestawów do zabawy?

  • Atrakcyjny pomysł na poznawanie świata – choć nic nie zastąpi wyjścia na spacer i pokazania dziecku „na żywo” otoczenia, tak tematyczna gra dla dzieci edukacyjna pozwoli poznać świat jeszcze szerzej, budząc tym samym jego ciekawość.
  • Zdobywanie wiedzy – niezależnie od tego, czy są to gry edukacyjne dla przedszkolaków, czy nieco starszych maluchów – są to zabawki, w których zawarta jest spora dawka informacji, które przydadzą się im na każdym etapie życia.
  • Wzbogacanie słownictwa – gry dla dzieci edukacyjne w większości wymagają od dziecka nazwania danego obiektu, zwierzątka czy postaci. To właśnie za ich pomocą maluchy mają okazję poznać nowe słówka i tym samym używać ich w codziennym życiu.
  • Ćwiczenie pamięci, koncentracji, logicznego myślenia – wszystko w jednym! Gry rozwojowe dla dzieci często łączą w sobie cechy tradycyjnych planszówek, w których musimy się skupić, wytężyć umysł i chwilę pomyśleć, aby ruszyć dalej.
  • Przyswajanie zasad – już od najmłodszych lat warto nauczyć pociechę, że w życiu – podobnie jak w grze – panują pewne zasady, których należy przestrzegać. Dzięki zabawie maluch nauczy się odpowiedzialności oraz ewentualnych konsekwencji w przypadku nieprzestrzegania reguł.
  • Poznawanie radości zwycięstwa i smaku porażki – edukacyjne gry dla dzieci pozwalają uczyć dziecko, że zwycięstwo dobrze smakuje, ale nie zawsze możemy się z nim liczyć.Czasem trzeba pogodzić się z porażką – im szybciej maluch sobie to uświadomi, tym lepiej dla niego i nas samych!
  • Integracja rówieśnicza – edukacyjne gry dla dzieci pozwalają spędzić miło czas z przyjaciółmi, którzy równie chętnie zagrają i przy okazji nauczą się nowych rzeczy. Dzięki nim pociecha może zacieśnić relacje z kolegami i koleżankami, dzięki czemu w przyszłości będzie jej łatwiej nawiązywać nowe znajomości, a także lepiej współpracować w zespołach.
  • Wzmacnianie więzi rodzinnych – dobra gra edukacyjna dla dzieci to doskonała rozrywka dla całej rodziny. A przecież nie ma nic lepszego niż wspólne zabawy rodzinne, które umacniają relacje pomiędzy dziećmi i rodzicami.

Gry naukowe dla dzieci w naszym sklepie

W swojej ofercie posiadamy edukacyjne gry naukowe dla dzieci uznanych, polskich producentów – Trefl, Alexander, Jawa, a także sprawdzonych firm zagranicznych. U nas kupisz gry poznawcze z każdej dziedziny nauki (matematyczne, przyrodnicze, językowe, historyczne, geograficzne), uczące podstaw – dla najmłodszych, poszerzające i utrwalające wiedzę – dla nieco starszych dzieci.

Gry dla maluchów edukacyjne to pomoc dydaktyczna nie tylko do domowego użytku, ale również polecana przez pedagogów i nauczycieli forma pracy urozmaicająca naukę przedszkolną, szkolną czy zajęcia terapeutyczne. Gry naukowe dla dzieci to zabawa i nauka w atrakcyjnym wydaniu.

Edukacyjne gry dla 2-latka

Gry dla dzieci edukacyjne z oferty naszego sklepu z zabawkami odpowiednie są m.in. dla najmłodszych pociech. Dobrym przykładem jest tutaj pierwsza gra Mniam! Jest to gra edukacyjna dla dwulatków, w której dzieci poznają owoce i warzywa. Maluchy przyswajają sobie również podstawowe nawyki żywieniowe, a także proste działania matematyczne – mogą dowolnie porządkować kształty w zbiory i je liczyć.

Edukacyjne gry dla 3-latka

Dla nieco starszych dzieci również mamy ciekawe gry edukacyjne, wśród których znajdziesz m.in. Farmę lotto od DJECO. Jest to świetna zabawa dla 3-latków, która doskonale rozwija zmysł dotyku – a to w tym wieku jest szczególnie ważne. W skład zestawu wchodzi 15 kolorowych figurek, a także ruletka z pięcioma kategoriami (owoce, warzywa, zwierzęta, owady, akcesoria).

Gry dla czterolatków edukacyjne

Na stronie sklepu z zabawkami Edukatorek znajdują się również edukacyjne gry dla przedszkolaków, czyli pociech, które już powoli zaczynają być samodzielne w zabawie i sięgają po coraz bardziej skomplikowane zabawki. My jednak wychodzimy z absolutnym klasykiem, czyli…domino od MOULIN ROTY. Nie ma zbyt wielu zabawek, które cieszą oko w taki sposób, jak to robi właśnie domino. Dzięki zabawie z nim dziecko ćwiczy spostrzegawczość, a także cierpliwość, która na końcu zostanie nagrodzona – nic nie stoi na przeszkodzie, aby ułożone klocki w końcu zburzyć – jeden za drugim!

W ofercie znajdują się również edukacyjne gry dla starszych dzieci. Poznaj pełną ofertę i zadbaj o prawidłowy rozwój swojego malucha już dziś. Zapraszamy!

Edukatorek – zabawki edukacyjne dla dzieci.

Produkt dodany do listy życzeń