GRY EDUKACYJNE 

Jest 147 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 147 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 147 elementów
GRY EDUKACYJNE

Ile wiedzy i umiejętności musi przyswoić małe dziecko, by móc prawidłowo funkcjonować w dorosłym życiu, wiemy tylko my, dorośli. Maluchy, przynajmniej do czasu pójścia do szkoły nie są poddawane presji uczenia się i nie zdają sobie sprawy, że od chwili narodzin, ciągle się uczą. Dla nich nabywanie sprawności, umiejętności i zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie odbywa się w sposób naturalny. Kluczową rolę w procesie kształcenia dziecka odgrywają jednak rodzice. Ich zadaniem jest stymulowanie procesów uczenia się poprzez dostarczanie odpowiednich bodźców. O tym, że rozwój przez zabawę daje najlepsze efekty wiadomo nie od dziś. A jak zabawa, to i zabawki, a jak zabawki, to takie, które bawią i uczą jednocześnie. Do tej kategorii bez wątpienia należą gry edukacyjne dla dzieci.

Gry edukacyjne - czyli jakie?

Gra jest formą rozrywki z elementami rywalizacji, w której należy przestrzegać ustalonych zasad. W grach edukacyjnych zasady zostały opracowane w ten sposób, by ułatwiały zdobywanie i poszerzanie wiedzy oraz kształtowały umiejętności. Gry edukacyjne dla dzieci uatrakcyjniają procesy dydaktyczne, przez co nauka staje się przyjemnością, a nie koniecznością i co przekłada się na lepsze efekty nauczania.

Zalety gier edukacyjnych dla dzieci

- atrakcyjny pomysł na poznawanie świata
- zdobywanie wiedzy
- wzbogacanie słownictwa i
- ćwiczenie pamięci, koncentracji, logicznego myślenia
- przyswajanie zasad
- poznawanie radości zwycięstwa i smaku porażki
- integracja rówieśnicza
- wzmacnianie więzi rodzinnych

Gry naukowe dla dzieci w naszym sklepie

W swojej ofercie posiadamy gry naukowe dla dzieci uznanych, polskich producentów - Trefl, Alexander, Jawa, a także sprawdzonych firm zagranicznych. U nas kupisz gry poznawcze z każdej dziedziny nauki (matematyczne, przyrodnicze, językowe, historyczne, geograficzne), uczące podstaw - dla najmłodszych, poszerzające i utrwalające wiedzę - dla nieco starszych dzieci. Gry edukacyjne, to pomoc dydaktyczne nie tylko do domowego użytku, ale polecana przez pedagogów i nauczycieli forma pracy urozmaicająca naukę przedszkolną, szkolną czy zajęcia terapeutyczne. Gry naukowe dla dzieci to zabawa i nauka w atrakcyjnym wydaniu.

GRY EDUKACYJNE