Zabawki od 2 lat 

Jest 664 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 664 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 664 elementów
Zabawki od 2 lat

Zabawki dla dzieci - 2 lata

Dwulatek to już samodzielny, mały człowiek, bardzo ruchliwy i ciekawy świata. Samo chodzenie już mu nie wystarcza, on musi biegać, skakać, znaleźć ujście dla swojej energii, jest też bystrym obserwatorem, a otaczający świat nieustannie go zadziwia. Każdy etap rozwoju, to doskonalenie nabytych już umiejętności i kształtowanie nowych, a najlepszym narzędziem edukacyjnym są zabawki. Dziecko uczy się - bawiąc. Wybierając zabawki dla dwulatka warto wziąć pod uwagę temperament malucha, jego zainteresowania i umiejętności.

Ruch - naturalna potrzeba dwulatka

Rowerki biegowe i jeździk okazują się świetną zabawką do przemieszczania się, a przy tym wspierają rozwój ruchowy dziecka. Ulubioną zabawką dwulatka jest również piłka, którą z upodobaniem kopie, turla i rzuca. Ruchliwy maluch potrzebuje się “wyszaleć”, ale i wyciszyć, doskonale w tej roli spełniają się proste układanki i puzzle.

Układanki, puzzle, klocki

Dzięki takim zabawkom dziecko ćwiczy koordynację wzrokowo - ruchową, pamięć, spostrzegawczość i poznaje świat. Kilkuelementowe, drewniane układanki i puzzle (farma, pojazdy, zoo) nie tylko ćwiczą małą motorykę, ale poszerzają słownictwo, mogą służyć ćwiczeniom logopedycznym (naśladowanie głosów). Idealne zabawki dla dzieci od 2 lat (a nawet wcześniej) - to klocki. Wprawdzie dwulatek nie zbuduje jeszcze zamku, ale wieżę jak najbardziej. Przy okazji ćwiczy wyobraźnię przestrzenną, poznaje kształty i kolory.

Zabawki dla dwulatka - małego artysty

Ciastolina, piasek kinetyczny, kredki świecowe, przewlekanki - małe dłonie chętnie po nie sięgają, uruchamiając pokłady wyobraźni i ćwicząc mała motorykę (tym samym przygotowując do nauki pisania). Są to idealne zabawki dla chłopca i dziewczynki 2+.

Obserwując najbliższe otoczenie dwulatek naśladuje dorosłych. Dziewczynki tulą lalki, a chłopcy bawią się autami. Są to pierwsze, “nieśmiałe” zabawy tematyczne.

Pod hasłem “zabawki dla dzieci od 2 lat”, nie może zabraknąć książek. Czytanie, słuchanie i oglądanie obrazków pobudza wyobraźnię, poszerza wiedzę, wycisza. Proste rymowanki ćwiczą pamięć, usprawniają narządy mowy.

Nie da się w kilku zdaniach opisać całego asortymentu zabawek dla dwulatków, dlatego zapraszamy do przejrzenia oferty naszego sklepu.

Każda zabawka, którą prezentujemy jest bezpieczna dla dziecka. Stawiamy na jakość i sprawdzonych producentów. Skorzystaj z naszych propozycji!

Zobacz zabawki dla chłopca i dziewczynki 2+

Zabawki od 2 lat