Zabawki od 2 lat 

Jest 688 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 688 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 688 elementów
Zabawki od 2 lat

Dwulatek jest już samodzielnym, małym człowiekiem; niesamowicie ruchliwym i ciekawym świata. Samo chodzenie nie jest dla niego wystarczające — musi biegać, skakać i wspinać się, a więc znajdywać sposoby na ujście dla swojej energii. Dwuletni maluch jest też niezwykle bystrym obserwatorem, a otaczający świat nieustannie go zadziwia. Każdy etap rozwoju dziecka to doskonalenie nabytych już umiejętności i kształtowanie nowych, a najlepszym narzędziem edukacyjnym do tego są odpowiednio dobrane zabawki.

Jakie zabawki dla 2-letniego dziecka?

Wybierając zabawki dla dwulatka, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego zainteresowania i umiejętności. Na tym etapie rozwoju mały odkrywca potrafi już układać przedmioty w szeregu, wkładać jedne elementy w drugie oraz układać wszystko na swoje miejsce. W doskonaleniu tych umiejętności przydatne będą wszelkiego rodzaju układanki, klocki oraz sortery. W naszym asortymencie znajdziesz na przykład:

  • drewnianą gąsienicę, której tułów można wyginać, obracać i układać w dowolnej pozycji, co doskonali skupienie, ostrożność i kreatywność malca,
  • drewniany sorter z czterema przezroczystymi naczynkami, w których umieścić należy krążki w odpowiednich kolorach (czerwonym, żółtym, niebieskim oraz zielonym),
  • pudełka do sortowania ze zwierzątkami mieszkającymi na farmie, które pomogą malcowi nauczyć się rozróżniania wielkości i kolorów, ćwiczyć spostrzegawczość, precyzję i motorykę paluszków.

Co kupić 2-letniemu dziecku?

Naturalną potrzebą dwulatka jest spora ilość ruchu każdego dnia. Świetną zabawką do przemieszczania się oraz wspierania rozwoju ruchowego małego rozrabiaki będą jeździki i rowerki biegowe. Ulubioną zabawką dzieci w tym wieku są także kolorowe piłki, które z upodobaniem mogą turlać oraz kopać. Nie ma potrzeby obawiać się, że dziecko podczas tego typu zabawy może się przewrócić. Mimo że biega szybko, to bezpiecznie. Na tym etapie rozwoju potrafi bowiem lepiej utrzymywać równowagę, patrząc w dół. Dzięki temu uczy się omijania ewentualnych przeszkód.

Zabawki dla dzieci (2 lata) - jakie wybrać?

Dwuletnie szkraby — oprócz ruchu — potrzebują także spokoju oraz wyciszenia. W tej roli doskonale odnajdują się kolorowe puzzle oraz proste układanki. Dzięki takim zabawkom 24 m+ malec ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, ale także pamięć, wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość. Kilkuelementowe puzzle i drewniane układanki nie tylko mają wpływ na małą motorykę, ale także uczą kolorów i kształtów oraz poszerzają dziecięce słownictwo, mogąc służyć na przykład do ćwiczeń logopedycznych (naśladowanie głosów). Proponujemy wybrać na przykład:

  • puzzle podłogowe przedstawiające różne gatunki dinozaurów lub układ słoneczny (będzie to dobra okazja do zapoznania dziecka z pierwszymi pojęciami z zakresu historii oraz geografii),
  • kolorowe klocki z naturalnego drewna w różnych rozmiarach i kształtach,
  • puzzle progresywne wykonane z tektury przedstawiające zwierzątka mieszkające w lesie,
  • układankę warstwową polegającą na ułożeniu na drewnianej podstawce czterech kolorowych pojazdów w kolejności od najmniejszej do największej.

Zabawki edukacyjne dla 24-miesięcznego dziecka

W rozwoju dziecka najważniejsza jest dobra relacja z rodzicami, a kolorowe zabawki mogą w tym pomóc. Dwulatek uwielbia naśladować czynności wykonywane przez dorosłych, dlatego możesz wybrać dla niego drewnianą zabawkę dla dziecka 24 m+, na którą składa się serwis do herbaty lub koszyk na zakupy z artykułami spożywczymi. Odpowiednią zabawką dla 2-letniej dziewczynki będzie lalka, a dla 2-letniego chłopca — samochody. W budowaniu odpowiedniej relacji pomocne są także kolorowe książeczki. Czytanie, słuchanie i oglądanie obrazków pobudzi wyobraźnię malca, poszerzy jego wiedzę, ale też wyciszy. Proste rymowanki pozwolą mi ćwiczyć pamięć i usprawnią narząd mowy. W naszym sklepie z zabawkami on-line znajdziesz bardzo lubianą przez dzieci i ich rodziców serię książeczek o różnych przygodach Kici Koci.

Prezent dla 24-miesięcznego dziecka dostępny w Edukatorku

Bogaty wybór zabawek dla dwulatków w naszym sklepie z zabawkami edukacyjnymi umożliwia wybór tej odpowiedniej, która umożliwi dziecku doskonalenie znanych już umiejętności i kształtowanie nowych. Wszystkie zabawki dla dziecka 24 m+ dostępne w Edukatorku są bezpieczne i wykonane z najwyższej jakości materiałów. Pochodzą od sprawdzonych i zaufanych producentów, którzy od lat zajmują się tworzeniem produktów wspierających naturalny rozwój dzieci. Już dziś zapoznaj się z ofertą naszego sklepu.

Zabawki od 2 lat