CIASTOLINA I PLASTELINA 

Jest 22 produktów.
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów
CIASTOLINA I PLASTELINA

Lekcje w szkole nie oznaczają tylko jednego, czyli czytania kolejnych podręczników czy przepisywania zadań z tablicy. Zajęcia skupiają się również na rozwijaniu zdolności plastycznych u maluchów – a do tego niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich akcesoriów. Doskonałym przykładem artykułu, który przyda się na lekcjach plastyki, jest plastelina dla dzieci czy też ciastolina. I takie akcesoria znajdziesz w tej kategorii – zapraszamy do jej przejrzenia!

Plastelina dla dzieci – nieograniczone możliwości zabawy

Lepienie z plasteliny dla dzieci to jedna z zabaw, na której wychowywały się kolejne pokolenia. W końcu ta specyficzna w dotyku masa plastyczna pozwala tworzyć efektowne dzieła sztuki – od prostych kształtów jak kula czy kwadrat, po te bardziej skomplikowane jak np. kształt postaci czy konstrukcja budynku. Jedynym ograniczeniem w takiej zabawie jest wyobraźnia dziecka.

Zestaw plasteliny dla dzieci jest czymś, co warto podarować swojemu maluchowi. Masa ta przyda się nie tylko na zajęciach plastycznych w przedszkolu czy szkole, ale również w czasie codziennych zabaw w domu. Lepienie z plasteliny jest nie tylko doskonałym sposobem na nudę, ale okazją do rozwinięcia zdolności manualnych u najmłodszych, a także kreatywności.

W naszej ofercie znajdziesz m.in. tradycyjną plastelinę dla dzieci, która występuje w różnych wersjach kolorystycznych (w tym w kolorach neonowych), a także metaliczną ultra plastelinę w puszce, która doskonale rozciąga się i odbija od powierzchni (jak piłka!).

Ciastolina dla dzieci – masa plastyczna o różnych właściwościach

Czym jest ciastolina dla dzieci? W zasadzie można powiedzieć, że jest masą plastyczną, która przypomina...plastelinę. Dlaczego więc rozróżniamy te akcesoria? Przede wszystkim ze względu na to, że ciastolina dla najmłodszych nie brudzi rąk i rozpuszcza się w wyniku kontaktu z wodą.

Co więcej, gdy jest zamknięta w opakowaniu, ciastolina dla dzieci jest bardzo miękka – jednak gdy zostanie pozostawiona na powietrzu, zacznie twardnieć i stanie się krucha. Te wyjątkowe właściwości sprawiają, że masa ta może dostarczać nieograniczonych opcji zabawy. W ofercie znajdziesz ją m.in. w wersji lekkoliny, czyli kolorowej gliny, która łatwa jest w ugniataniu i formowaniu.

W ofercie znajdziesz również zabawki do ciastoliny oraz innych mas plastycznych. Sprawdź pełną ofertę i podaruj dziecku w pełni bezpieczne w użytku akcesoria do zabawy w domu i szkole. Edukatorek – sklep internetowy z zabawkami edukacyjnymi.

CIASTOLINA I PLASTELINA