CIASTOLINA I PLASTELINA 

Jest 25 produktów.
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
CIASTOLINA I PLASTELINA

Zajęcia prowadzone w przedszkolu czy szkole nie zawsze muszą kojarzyć się tylko z czytaniem kolejnych stron podręcznika lub przepisywaniem zadań z tablicy. Nauczyciele — w odniesieniu do rozwoju dzieci — skupiają się także na ich zdolnościach plastycznych. Do tego niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich akcesoriów, takich jak na przykład plastelina czy ciastolina. I takie właśnie znajdziesz w tej kategorii.

Plastelina dla dzieci — nieograniczone możliwości zabawy

Lepienie z plasteliny dla dzieci to jedna z tych zabaw, na której wychowywały się kolejne pokolenia. Ta specyficzna w dotyku masa plastyczna pozwala tworzyć efektowne i zachwycające dzieła — od prostych kształtów, takich jak kula czy kwadrat, po te bardziej skomplikowane, jak na przykład kształt postaci z ulubionej bajki czy konstrukcja budynku. Jedynym ograniczeniem w takiej zabawie jest wyobraźnia malca. Plastelina dla dzieci to niedrogi materiał, który wystarczy rozgrzać w dłoniach, aby móc dowolnie sklejać ze sobą uformowane kształty. Plastelinowe kawałki można ze sobą mieszać, i tym samym eksperymentować z kolorami. Czynność ta z pewnością będzie zachwycająca dla Twojego malucha, który dzięki niej zrozumie, na czym polega mieszkanie kolorów. Zachęcamy także do opowiedzenia dziecku, czym jest koło barw oraz dlaczego zmieszanie dwóch kolorów powoduje powstanie trzeciego. Dla nas samych również będzie to ciekawe doświadczenie, dzięki któremu będziemy mogli przypomnieć sobie podstawowe zagadnienia, których (jeszcze niedawno przecież) sami uczyliśmy się w szkole.

Zestaw plasteliny dla dzieci — dlaczego warto go kupić?

Zestaw plasteliny dla dzieci jest czymś, co warto podarować swojemu maluchowi. Ta kolorowa masa z pewnością przyda mu się nie tylko na zajęciach plastycznych w przedszkolu czy szkole, ale również w czasie codziennych zabaw w domu. Lepienie z plasteliny to przecież doskonały sposób na nudę, ale i okazja do rozwinięcia zdolności manualnych oraz motoryki małej. Dziecko gniecie plastelinę dwoma rękami i tworzy z niej różne kształty; czynności te stymulują współpracę obu półkul mózgowych odpowiedzialnych za emocje i myślenie logiczne. Dziecięce zabawy z plasteliną w roli głównej rozwiną także kreatywność małych odkrywców, będą kształtować umiejętności przydatne do nauki pisania oraz koordynację wzrokowo-ruchową, a także pozwolą ćwiczyć cierpliwość, uważność i koncentrację. Zabawy plastyczne z lepieniem i formowaniem z plasteliny będą także doskonałym początkiem do rozbudzenia w dziecku miłości do sztuki. W asortymencie naszego sklepu internetowego z zabawkami dla dzieci znajdziesz między innymi:

  • klasyczną plastelinę w zestawie, w którym znajdują się dwadzieścia cztery żywe kolory, w tym trzy brokatowe: miedziany, srebrny i złoty,
  • naturalną plastelinę z kolorami związanymi z ziemią (czarnym, białym, szarym i brązowym) będącą doskonałym uzupełnieniem podstawowych zestawów dla dzieci,
  • plastelinę pastelową o zapachu limonki, która idealnie sprawdzi się do tworzenia małych i dużych modeli, odciskania wzorów, a także wykrawania foremkami oraz tworzenia obrazów poprzez rozcieranie palcami,
  • zestaw plasteliny Bambino z dwoma brokatowymi kolorami, który zaangażuje małe ręce Twojego dziecka, rozwijając jednocześnie jego zdolności manualne, wyobraźnię i kreatywność.

Ciastolina dla dzieci — idealna zabawa na rodzinne popołudnia

Czym jest ciastolina dla dzieci? To masa plastyczna przypominająca plastelinę, jednak różniąca się od niej tym, że nie brudzi małych rączek i rozpuszcza się w wyniku kontaktu z wodą. Uformowane kształty można bez problemu przekształcić w coś zupełnie innego. Co więcej, gdy jest zamknięta w opakowaniu, charakteryzuje się miękkością, jednak gdy zostanie pozostawiona na powietrzu, zaczyna twardnieć i staje się krucha. W przeciwieństwie do innych mas plastycznych jest wielokrotnego użytku, co sprawia, że ciastolina dla chłopca i dziewczynki może dostarczać nieograniczonych możliwości radosnych zabaw. Ciastolina dla najmłodszych to dobry sposób na rozwinięcie dziecięcej wyobraźni i nauczenie naszego szkraba nieszablonowego myślenia, które w przyszłości pozwoli mu lepiej rozwiązać problemy. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi pachnącą ciastolinę w ośmiu żywych kolorach przypominających barwy produktów spożywczych (truskawki, arbuza, winogron, borówki, czekolady, pomarańczy, banana i jabłka) z czterema kolorowymi foremkami do wielogodzinnych zabaw z bliskimi, a także zabawki do ciastoliny — wałek, nożyk, szpachelkę, radełka — które pozwolą urozmaicić kreatywną zabawę i sprawią, że dziecko nauczy się skupienia i cierpliwości.

Plastelina i ciastolina dla dzieci w ofercie sklepu on-line Edukatorek

W asortymencie naszego internetowego sklepu z akcesoriami i zabawkami dla dzieci znajdziesz różne zestawy plasteliny i ciastoliny, a także pobudzające kreatywność zabawki do nich oraz innych mas plastycznych. Gwarantujemy, że tego typu produkty plastyczne są w pełni bezpieczne dla skóry dzieci. Intensywne kolory podstawowe oraz brokatowe czy neonowe „smaczki” zachwycą Twoją pociechę i pozwolą jej na przyjemne spędzenie czasu na zabawie w domu lub zajęciach plastycznych w szkole.

CIASTOLINA I PLASTELINA