UKŁADANKI DLA DZIECI 

Jest 790 produktów.

Podkategorie

 • UKŁADANKI DO SORTOWANIA

  Szukasz zabawek, które wspomogą prawidłowy rozwój Twojej pociechy już od jej pierwszych lat? W takim razie poznaj dostępne w tej kategorii układanki do sortowania, czyli zestawy, które kochają maluchy na całym świecie – zapraszamy!

  Sortowanie – jedna z pierwszych zabaw dzieci

  W życiu każdego dziecka przychodzi moment, w którym zaczyna świadomie sięgać po zabawki. Jedną z pierwszych, a zarazem ulubionych form spędzania czasu przez maluchy, jest sortowanie kształtów i kolorów. Dopasowywanie kształtów i barw dostarcza im mnóstwa radości, rozwijając przy tym ich kreatywność, a także zdolności manualne. Układanki do sortowania niosą ze sobą wiele walorów edukacyjnych – stymulują one mózg maluszka, pobudzając do logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Dzięki nim pociecha staje się bardziej spostrzegawcza i uczy się cierpliwości, co zdecydowanie przyda się jej w późniejszych latach.

  Układanki do sortowania – bogata oferta Edukatorka z bliska

  Posiadając wiedzę i doświadczenie na temat korzyści, jakie daje sortowanie, a także tego, jaką popularnością cieszy się wśród maluchów, przygotowaliśmy bogatą ofertę układanek do sortowania pochodzących od cenionych w branży producentów jak m.in. Janod, Goki czy B.Toys. W kategorii umieściliśmy starannie wyselekcjonowane zestawy, które utrzymane są w wesołych motywach i kolorystyce zachęcającej do wielogodzinnych zabaw. Poszczególne układanki różnią się od siebie kształtem, barwą czy przeznaczeniem. Niemniej jesteśmy przekonani, że znajdziesz u nas zabawki edukacyjne, jakich szukasz – w ofercie dostępne są takie układanki do sortowania dla dzieci jak m.in.:

  • zakręcona wieża,
  • piramida,
  • drewniane układanki z kształtami i kolorami,
  • plansze z kształtami do dopasowania,
  • klocki sześcienne,
  • przebijanki,
  • sortery,
  • pudełka do sortowania,
  • figury geometryczne,
  • kostki do układania,
  • i setki innych.

  Sprawdź pełną ofertę na edukatorek.pl i ciesz się z udanych zakupów dla swojego dziecka. Zachęcamy do składania zamówień – Edukatorek.

 • DOPASOWANKI

  Układanki „dopasowanki” to zabawki, dzięki którym Twoja pociecha rozwinie się jeszcze szybciej, świetnie się przy tym bawiąc każdego dnia. Sprawdź pełną ofertę i wybierz zestaw edukacyjny dopasowany do Twojego dziecka – zapraszamy!

  Układanki dopasowanki dla dzieci – ćwiczymy myślenie logiczne!

  Sklep Edukatorek, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce, w którym znajdują się gry i zabawki edukacyjne, które mają dwa cele: rozwijać i bawić dzieci w różnym wieku. Nie inaczej jest w przypadku dostępnych w tej kategorii układanek dopasowanek, czyli specjalnych zestawów, przez które dziecko musi wysilić mózg i dopasować do siebie dwa takie same kształty czy kolory.

  Dopasowywanie od wielu lat jest sprawdzoną zabawą, która dostarcza mnóstwa frajdy maluchom – w końcu nic tak nie cieszy malca, któremu udaje się wcisnąć kulkę lub inny przedmiot w pasującą ramę. To jednak tylko część zalet – zabawki dopasowanki są układankami, które doskonale stymulują mózg i uczą logicznego myślenia. Taka forma zabawy pozytywnie wpływa również na wyobraźnię, umiejętność kojarzenia, spostrzegawczość i cierpliwość.

  Dopasowanki dla dzieci – jakie układanki znajdziesz w Edukatorku?

  Nasze układanki dopasowanki to zabawki, które polecane są zarówno dla najmłodszych dzieci, które dopiero stawiają pierwsze kroki na świecie, jak i nieco większych pociech. Oferta Edukatorka jest bardzo bogata, stąd też możesz łatwo dopasować zestaw do wieku swojego dziecka. Na stronie znajdziesz m.in.:

  • kolorowe bąbelki do dopasowania w ramę,
  • układanki magnetyczne,
  • drewniane układanki,
  • dopasowanki z kształtami i kolorami,
  • wieże typu „stack”,
  • puzzle tekturowe,
  • drewniane plansze z kształtami do dopasowania,
  • kolorowe mozaiki w postaci układanki,
  • tablice manipulacyjne,
  • dopasowanki z cyframi,
  • piramidy z kostek,
  • kubeczki przyssawki do układania,
  • układanki z uchwytami,
  • i setki innych.

  Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów. Wykonane są z atestowanych materiałów, przez co jako rodzic zyskujesz pewność, że dziecku nic nie grozi w czasie zabaw.

  Zachęcamy do przetestowania naszych zabawek edukacyjnych – Edukatorek.

 • UKŁADANKI LOGICZNE I...

  Układanki logiczne czyli nauka poprzez zabawę

  Układanki logiczne z figur geometrycznych to połączenie zabawy i nauki w jednym. Służą nie tylko prawidłowemu opanowaniu umiejętności układania obrazów z figur wg wzoru, ale też stymulowania rozwoju psychomotorycznego dziecka. W ten sposób dziecko utrwala nazwy figur geometrycznych oraz różnicuje ich wielkości. Drewniana zabawka logiczna to też świetny materiał do nauki kształtów i kolorów, ale i dobry pomysł na spędzenie z dzieckiem. Dzięki zestawom do tworzenia witraży dziecko wspólnie możecie stworzyć świąteczną dekorację lub biżuterię, ze starszymi - poćwiczyć liczenie, a najmłodsze przygotować do przedszkola w kontekście znajomości literek, fauny, flory, a także - cyfr!

  Geometryczne i logiczne zabawki w naszym sklepie

  Nasza oferta to bogaty wachlarz różnorodnych gier i zabawek, które wspomogą prawidłowy rozwój malucha. Kształtowanie wyobraźni przestrzennej wesprą drewniane sortery, układanki-dopasowanki lub wieże-piramidki. Te pierwsze to plansze z wyżłobieniami, w które dziecko wkłada metodą prób i błędów odpowiedni kształt. Wieże z klocków zaś to znana wszystkim zabawka, która pozwala na ułożenie elementów w odpowiedniej hierarchii. W naszym sklepie można odnaleźć także zestawy kolorowych brył z tektury, z których można tworzyć postaci lub budynki - na to tylko pozwoli wyobraźnia. Gratką są układanki geometryczne, które pozwalają na odtworzenie kształtów przedstawionych na specjalnych rysunkach - idealne do ćwiczenia zapamiętywania. Podczas kupowania puzzli logicznych lub geometrycznych zwróćmy uwagę na wiek dziecka. Warto, by dziecko w miarę możliwości samodzielnie obracało figurki, dopasowywało kształty, przenosiło klocki etc. Dzięki temu z czasem powinno nabrać przekonania, że pewne własności figur są niezmienne, a co za tym idzie - systematyzuje w sposób naturalny swoją wiedzę na temat kształtów.

 • KLOCKI SZEŚCIENNE

  Rola rodzica w wychowaniu dziecka nie ogranicza się jedynie do zaspokojenia podstawowych potrzeb, równie ważne jest wspieranie rozwoju psychoruchowego malucha. Oba te czynniki decydują o tym, czy z małego Jasia wyrośnie inteligentny, zdolny, radzący sobie w życiu - Jan.

  Zabawa - podstawową formą aktywności dziecka

  Maluch zdobywa wiedzę, nabywa nowych umiejętności poprzez zabawę. Rola zabawki jako narzędzia edukacyjnego jest nieoceniona. Generalnie każda zabawka uczy, ale istnieje grupa takich, która w pełni zasługuje na nazywanie edukacyjnymi. Należą do nich układanki. Nie tylko tradycyjne puzzle, gdzie z nieregularnych kawałków układa się obrazek, ale również układanki - klocki sześcienne, z których można ułożyć 6 różnych obrazków.

  Układanki klocki sześcienne z obrazkami - stymulują rozwój psychoruchowy dziecka

  Klocki, układanki rozwijają spostrzegawczość, pamięć, koncentrację, uczą cierpliwości, wiary we własne możliwości, ćwiczą analizę i syntezę, usprawniają małą motorykę. Dziecko, które od najmłodszych lat korzysta z układanek, lepiej radzi sobie z nauką. Już osiemnastomiesięczny maluch poradzi sobie z dwuelementową, prostą układanką. Im starsze dziecko, tym więcej elementów powinna zawierać zabawka. Jaką wybrać? Odpowiednią do poziomu umiejętności i zainteresowań dziecka. Zbyt łatwa lub zbyt trudna, nieatrakcyjna, szybko “wyląduje w kącie”. Najmłodszych zainteresują układanki klocki sześcienne, z których złożą obrazek ulubionego zwierzątka, starsze dziecko zainteresują sceny z bajek.

  Puzzle sześcienne w nowej odsłonie

  Nie tylko tradycyjna układanka obrazkowa. W sprzedaży posiadamy także układanki w formie puzzli sześciennych różnej wielkości, z których dziecko układa wieżę. Doskonałe ćwiczenie koordynacji wzrokowo – ruchowej, rozumienia pojęć duży, mniejszy i rozwijania myślenia przestrzennego. Na sześcianach widnieją obrazki, cyferki, literki, liczmany, a niektóre dodatkowo posiadają elementy do dopasowywania kształtów. Dziecko poznaje litery, uczy się liczyć, rozpoznaje kształty. Puzzle klocki sześcienne obrazkowe i piramidki to świetna zabawa dla przedszkolaka i ucznia klas początkowych. Goki, Djeco, Janod, HapeCrocodilleklocki z obrazkami dla dzieci znanych producentów zabawek do kupienia w naszym sklepie. Trwałe, estetyczne i bezpieczne zabawki czekają na nowych właścicieli.

 • PRZEPLATANKI I...

  Przeplatanki dla dzieci to specjalny rodzaj układanek, które znalazły uznanie wśród rodziców na całym świecie. Czym dokładnie są? Dlaczego warto wybrać przeplatanki sznurkowe dla dzieci? Tego dowiesz się po zapoznaniu się z naszą ofertą! Edukatorek – zabawki edukacyjne dla dzieci w każdym wieku.

  Przeplatanki dla dzieci (sznurowanki) – układanki przeznaczone dla najmłodszych

  Przeplatanki dla dzieci (nazywane potocznie sznurowankami lub przeplatankami ze sznurka) to zabawki, które przeznaczone są dla najmniejszych maluszków, czyli takich, które skończyły roczek.

  Drewniane przeplatanki ze sznurka dla dzieci spełniają wszystkie cechy dobrej zabawki edukacyjnej. Przede wszystkim pomaga ćwiczyć zręczność oraz koordynację wzrokowo-ruchową już od wczesnych lat. Rozwój motoryki małej jest bardzo ważny – sprawne rączki ułatwią codzienne czynności dziecku w kolejnych latach życia, sprawiając, że poradzi sobie z każdymi trudnościami, jakie napotka w swoim życiu.

  Przesuwanie kolorowych elementów doskonale stymuluje zmysł wzroku i słuchu (w przypadku, gdy zabawka emituje muzykę) – świetnym przykładem takiego produktu jest labirynt z paciorkami do manipulowania.

  Przeplatanki drewniane dla dzieci świetnie sprawdzą się również w następnych latach dziecka i pomogą w nauce poznawania kolorów, kształtów czy też liczenia.

  Przeplatanki drewniane dla dzieci – najwyższa jakość

  W naszej bogatej ofercie znajdziesz przeplatanki drewniane, które powstały z wysokiej jakości materiałów i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia Twojego dziecka. Nie posiadają one ostrych krawędzi i nie powodują podrażnień na skórze w czasie zabawy. Są również bardzo stabilne i odporne na uszkodzenia.

  Przeplatanki sznurkowe dla dzieci – sklep Edukatorek

  Na stronie sklepu znajdują się przeplatanki dla dziewczynek i chłopców, które utrzymane są w różnych motywach, w tym: łąka, ocean, mięta czy kwiaty. Niezależnie od modelu, nasze sznurowanki dla dzieci cechują się przyjazną kolorystyką, która zachęca do wielogodzinnej zabawy.

  Drewniane przeplatanki różnią się jednak nie tylko wyglądem, ale również budową. Możesz wybierać spośród tradycyjnych modeli jak labirynt, czy modne w ostatnim czasie stoliki edukacyjne lub drewniane kostki aktywizujące.

  Sprawdź również nasze pozostałe układanki dla dzieci i wesprzyj prawidłowy rozwój swojej pociechy już dziś – zapraszamy!

 • UKŁADANKI MAGNETYCZNE

  Dzieciństwo to czas zabawy i zabawek. Producenci i projektanci prześcigają się w pomysłach, a sklepowe półki uginają się od różnorodności. Dzieci nie mogą oderwać oczu od sklepowych wystaw, reklamy skutecznie "robią im pranie mózgu", a my, rodzice mamy niezły dylemat, jaką zabawkę wybrać, by spodobała się dziecku i jednocześnie czegoś uczyła, bo przecież tyle się mówi o roli edukacyjnej. Generalnie każda zabawka dla dzieci czegoś uczy - jeśli jest kompletna, a elementy trzymają się całości. Nie raz pewnie przeczesywaliście dom w poszukiwaniu zaginionych elementów układanek czy gier lub główkowaliście, jak sprawić, by poszczególne części stanowiły całość. I tu producenci przyszli nam z pomocą, oferując zabawki, układanki magnetyczne i gry magnetyczne.

  Układanki magnetyczne dla dzieci

  Wyposażone w niewielki magnesik literki, cyferki i wszelakie inne elementy do układania, dziecko bez problemu umieści na magnetycznej tablicy czy naszej lodówce, dodatkowo poznając działanie magnesu. Magnetyczne ubieranki pomogą małym kreatorkom mody ubrać postać bez ryzyka, że za chwilę zgubią jakąś część garderoby, a układanka magnetyczna nie rozleci się zaraz po złożeniu. Ciekawym rozwiązaniem są gry magnetyczne. Przede wszystkim są doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu z rodziną bądź przyjaciółmi i sposobem na oderwanie się od komputera i komórki. Gry uczą zasad współzawodnictwa, logicznego myślenia, przewidywania, koncentracji i akceptacji porażki. Gry magnetyczne mają jeszcze jedna zaletę, pionki na planszy się nie przewracają. Taką grę z powodzeniem można zabrać w podróż. Podręczne rozmiary, stabilne elementy, to gwarancja udanej zabawy bez ryzyka "wywrotki". Znane i lubiane gry: warcaby, statki, wisielec, sudoku i wiele innych w wersji magnetycznej do kupienia w naszym sklepie. Warto chociaż jedną mieć w swoich zbiorach.

 • UKŁADANKI WARSTWOWE

  Układanki warstwowe to doskonała propozycja dla najmłodszych. Dzięki nim maluchy już od najmłodszych lat rozwijają swoją kreatywność oraz umiejętności manualne, które przydadzą się w kolejnych latach życia. Jaka układanka warstwowa okaże się najlepsza dla Twojej pociechy? Sprawdź pełną kategorię i przekonaj się sam – zapraszamy!

  Układanka warstwowa – puzzle w nieco innej formie

  Układanki warstwowe to nieco trudniejsza grupa puzzli dla dzieci. Są to układanki złożone z kilku warstw, które następują po sobie, dlatego też tego rodzaju puzzli nie układa się w jednej płaszczyźnie. Dlaczego więc warto wybrać tego typu zabawkę – i to tym bardziej dla najmłodszych? Dzięki swojej specjalnej budowie układanka warstwowa uczy nie tylko kojarzenia czy logicznego myślenia, ale również postrzegania przestrzennego. Materiałowe i drewniane układanki dla dzieci warstwowe z naszej oferty są doskonałą formą ćwiczenia paluszków oraz koncentracji.

  Układanki warstwowe – bogata oferta Edukatorka

  Znajdziesz u nas drewniane układanki warstwowe, które cechują się wysoką jakością wykonania i bezpieczeństwem, oraz żywymi i przyjaznymi kolorami zachęcającymi do zabawy.

  W Edukatorku znajdziesz wiele produktów, które będą bawić i uczyć Twoją pociechę każdego dnia. Wśród warstwowych układanek drewnianych znajdziesz m.in.:

  • mapę Europy,
  • mapę Wielkiej Brytanii,
  • motylka,
  • zagrodę,
  • zwierzątka,
  • pojazdy,
  • sówkę,
  • kształty geometryczne,
  • smoki,
  • dinozaury,
  • i wiele więcej.

  Oferowane przez Edukatorek układanki warstwowe pochodzą od cenionych w branży producentów jak m.in. Djeco, Goki czy Egmont, dzięki czemu zyskujesz pewność zakupu produktów najwyższej jakości.

  Skorzystaj z naszej oferty już dziś i spraw swojemu dziecku prezent. Polecamy również układanki magnetyczne i z uchwytami. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktów, transportu czy innych kwestii związanych z zamówieniem to koniecznie skontaktuj się z nami – z chęcią odpowiemy na Twoje pytania.

  Zapraszamy i życzymy udanych zakupów – Edukatorek.

 • UKŁADANKI Z UCHWYTAMI

  Układanki wsparciem rozwoju psychoruchowego dziecka

  Nowo narodzone dziecko od pierwszych chwil życia musi się “uczyć”. Opuszczając znane i bezpieczne środowiska znalazło się w zupełnie nieznanym świecie. Musi więc ten świat poznać i nabyć umiejętności, aby stać się jego częścią. Dzieci mają jednak to szczęście, że zupełnie nie zdają sobie sprawy, jak trudna to jest sztuka. W pierwszych latach życia nabywają umiejętności i zdobywają wiedzę poprzez zabawę, angażując wszystkie swoje zmysły. Dziecko uczy się przez zabawę, należy więc dostarczać mu bodźców - zabawek, stymulujących rozwój. Koordynacja wzrokowo- ruchowa jest jednym z ważniejszych elementów rozwoju , od niej zależy między innymi nauka pisania, dlatego wszelkiego typu układanki dla dzieci - drewniane puzzle z uchwytami, które angażują procesy myślowe i usprawniają motorykę są niezbędnymi zabawkami edukacyjnymi.

  Sortery i proste, drewniane układanki z uchwytami dla najmłodszych

  O ile sortery uczą poznawania kształtów i kolorów, to tematyczne układanki drewniane z uchwytami pokazują jak różnorodny i ciekawy jest świat. Układanek polegających na dopasowywanie elementów do kształtu jest na rynku ogrom. Zdecydowanie polecamy jednak drewniane, ze względu na ich wytrzymałość i naturalny materiał, z którego zostały wykonane. Te dostępne w naszym sklepie posiadają certyfikaty produktu bezpiecznego dla dziecka, są kolorowe i estetyczne i bardzo dobrej jakości. Uchwyty, w jakie są zaopatrzone poszczególne elementy ułatwiają manipulowanie i dopasowywanie do otworów. Drewniane układanki dla dzieci z uchwytami dodatkową mogą być wyposażone w efekt dźwiękowy. Prawidłowe dopasowanie elementu do kształtu nagradza dziecko dźwiękiem np. piesek zaszczeka, wąż zasyczy a traktor zaterkocze. Z niektórymi układankami Twój maluch będzie mógł poznawać angielskie słówka i zwroty Najciekawszą zabawę usprawniająca percepcję wzrokowo - ruchową i ćwiczącą małą motorykę oraz poszerzająca wiedzę zapewniają dzieciom układanki drewniane z uchwytami. Układanki dla dzieci to również nauka cierpliwości, koncentracji i logicznego myślenia.

  Zoo, pojazdy, owoce, farma, narzędzia

  To tylko niektóre z drewnianych puzzli z uchwytami, tematycznych dostępnych w naszym sklepie. W ofercie posiadamy produkty znanych firm produkujących drewniane układanki z uchwytami (Goki, Djeco, Melissa and Doug), które stawiają na jakość i bezpieczną zabawę Twojego dziecka.

Pokazuje 1 - 60 z 790 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 790 elementów
UKŁADANKI DLA DZIECI

Szukasz dla swoich dzieci zabawek, dzięki którym nauczą się logicznie myśleć, a także rozwiną swoje zdolności manualne? Jesteś w dobrym miejscu. W Edukatorku znajdziesz wysokiej jakości drewniane układanki dla dzieci, które wspomogą prawidłowy rozwój Twojej pociechy już od najmłodszych lat. Sprawdź sam, co znajdziesz w asortymencie Edukatorka i wybierz zabawki edukacyjne, które znalazły uznanie u rodziców na całym świecie.

Układanki dla dzieci – rozwój na każdym kroku

To, co dla nas dorosłych może wydawać się zwykłą zabawą, dla maluchów jest przede wszystkim doskonałą formą nauki. Świetnym tego przykładem są różnego rodzaju układanki drewniane dla dzieci. Są to zabawki, które zaciekawiają maluchy od wczesnych lat.

Nawet najprostsze układanki edukacyjne dla dzieci doskonale stymulują mózg, a także rozwijają poszczególne umiejętności dziecka – w tym kreatywność, motorykę małą, logiczne myślenie, czy cierpliwość.

O rozwój dziecka warto zadbać już od jego wczesnych lat – w ten sposób zyska ono mnóstwo umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłości. W tym niewątpliwie pomogą nasze układanki drewniane dla dzieci, a także pozostałe zestawy układanek, które przygotowaliśmy w tej kategorii.

Układanki drewniane, magnetyczne i nie tylko, czyli co w znajdziesz w Edukatorku?

Jakie drewniane układanki znajdują się w naszym sklepie internetowym? Musisz wiedzieć, że nasza oferta nie ogranicza się do jednego typu tych zabawek. Z racji na swoją popularność, układanki dla dzieci obecnie występują w różnych odsłonach – od klocków, aż po przeplatanki. Sklep Edukatorek bogaty jest w takie artykuły jak:

Niezależnie do tego, czy masz córeczkę, czy synka – sklep z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek jest miejscem, w którym znajdziesz coś wyjątkowego dla każdego dziecka. W ofercie posiadamy układanki dla dziewczynek i chłopców, które utrzymane są w wielu przyjaznych motywach. Zapoznaj się z poszczególnymi produktami i dopasuj je do gustu swojej pociechy. Serdecznie zapraszamy i życzymy udanych zakupów!

UKŁADANKI DLA DZIECI