GRY DOTYKOWE 

Jest 17 produktów.
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
GRY DOTYKOWE

Rozglądasz się za odpowiednimi zabawkami edukacyjnymi, które zatroszczą się o prawidłowy rozwój zmysłu dotyku u Twojego dziecka? Jeśli tak, to jesteś w odpowiednim miejscu. W tej kategorii znajdziesz wyjątkowe gry dotykowe dla dzieci, które sprawią im ogromną radość i wielogodzinną przyjemność każdego dnia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Edukatorek.

Gra dotykowa dla dzieci – rozwój już od najmłodszych lat

Czym właściwie są gry dotykowe? To zabawki edukacyjne, które zostały stworzone po to, aby jednocześnie bawić i uczyć dzieciaki już od najmłodszych lat. Tego typu akcesoria zabawowe stymulują zmysł dotyku, dzięki któremu maluchy mogą rozpoznawać różne kształty. Sensoryczna gra dotykowa dla dziecka wspomaga także jego ogólny rozwój — oprócz dotyku ćwiczy również cierpliwość, koncentrację oraz spostrzegawczość. Co więcej, poprzez dotykanie polepszają się również zdolności manualne jego rączek i rozwija czucie w palcach, co zaprocentuje w następnych latach życia dziecka i ułatwi mu codzienne funkcjonowanie. Poza tym zabawki dotykowe dla dzieci wyzwalają w nich silne, najczęściej bardzo pozytywne emocje oraz działają na ich wyobraźnię. Ponadto uwrażliwiają na różnorodność faktur, ale też zachęcają malca do samodzielnego działania i zdobywania doświadczeń w otaczającym go świecie.

Dlaczego jeszcze warto wybrać dla dziecka gry rozwijające jego dotyk?

Proces integracji sensorycznej trwa przez całe życie, jednak najważniejsze w tym względzie są pierwsze lata życia dziecka. W pierwszych miesiącach życia powinien odbywać się stopniowo; zabawki sensoryczne i gry dotykowe najlepiej wprowadzać od trzeciego roku życia. W opisywanym procesie dotyk odgrywa główną rolę, a zaburzenia w odczuwaniu mogą skutkować nieprzyjemnymi problemami w codziennym życiu. Oferowane przez nas gry dotykowe i pamięciowe dla dzieci mają potwierdzone i sprawdzone działanie terapeutyczne. Dzięki temu są doskonałymi zabawkami do wspierania różnego rodzaju zaburzeń integracji sensorycznej. Będą niezastąpioną pomocą dla rodziców i terapeutów, którzy chcą pomóc dzieciom mającym nadwrażliwość lub niewystarczającą wrażliwość na dotyk. Takie zaburzenia bardzo często skutkują wieloma problemami w życiu codziennym, rodzinnym i szkolnym — pierwsze mocno rozprasza uwagę dziecka, dla którego przeszkodą jest każdy szczegół; drugie z kolei może powodować między innymi ciągłe interesowanie się przedmiotami i poszukiwanie różnego rodzaju wrażeń.

Gry dotykowe dla młodszych i starszych dzieci — jakie wybrać?

W bogatym asortymencie sklepu internetowego z zabawkami dla dzieci i młodzieży Edukatorek znajdziesz duży wybór zabawek sensorycznych i gier dotykowych, które będą mieć realny wpływ na naturalny rozwój zmysłów Twojej pociechy. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy kilka najciekawszych (naszym zdaniem) zabawek, które warto mieć w swoim domu.

Drewniana gra sensoryczna Farma

Gra dotykowa dla dzieci ze zwierzętami mieszkającymi na farmie składa się z woreczka, dwudziestu kartonowych kart oraz takiej samej liczby drewnianych klocków przedstawiających życie na farmie. Wśród nich znajduje się między innymi wesoła świnka, żółty kłos, radosna kurka, pomarańczowa dynia, niebieski traktor, buda dla pieska, przeciągający się kotek czy uśmiechnięty farmer. Zadaniem dziecka będzie wyciąganie z woreczka odpowiednich klocków, co nauczy je rozpoznawania kształtów ze pomocą dotyku, ale także wesprze rozwój tego zmysłu oraz rozwinie wyobrażenie przestrzenne malca.

Gra sensoryczna Rozpoznawanie owoców

Dotykowa gra dla dzieci to wykonana z drewna podstawka z przepięknymi malunkami drzew, trawy, słoneczników i owadów, do której został przymocowany zielony woreczek. Celem gry jest rozpoznanie za pomocą dotyku schowanych w nim owoców — soczystego jabłka, dojrzałej śliwki oraz słodkiego banana. Zabawka ma wiele zalet wspomagających rozwój maluchów — pomaga im w nauce koncentracji i spostrzegawczości oraz ćwiczeniu cierpliwości i sprawności manualnej dłoni. Dotykowa gra w rozpoznawanie owoców to doskonały pomysł na prezent dla każdego dziecka.

Dotykowe gry dla dzieci w sklepie internetowym Edukatorek

W sklepie on-line z zabawkami dla dzieci Edukatorek zdajemy sobie sprawę z tego, że świat odbierany jest przede wszystkim przez zmysły. Właśnie dlatego w tej kategorii zebraliśmy wiele edukacyjnych gier dotykowych dla dzieci wspomagających prawidłowy rozwój ich poszczególnych zmysłów — w tym wypadku dotyku. W ofercie Edukatorka dostępne są jednak również inne gry, które rozwiną u Twojej pociechy zmysł słuchu czy wzroku, ale także będą odpowiednie do ćwiczenia pamięci, koordynacji ruchowej czy logistycznego myślenia. Na stronie naszego sklepu znajdziesz takie zabawki, jak na przykład:

  • muzyczne gry pamięciowe,
  • gry towarzyskie,
  • drewniane kształty,
  • interaktywne klocki.

Wszystkie dziecięce zabawki są nowe i pakowane do pudełek czy opakowań w taki sposób, że są właściwie chronione przed uszkodzeniem lub zniszczeniem podczas transportu. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem naszego sklepu on-line Edukatorek z edukacyjnymi zabawkami dla dzieci w każdym wieku.

GRY DOTYKOWE