FARBKI 

Jest 51 produktów.
Pokazuje 1 - 51 z 51 elementów
Pokazuje 1 - 51 z 51 elementów
FARBKI

Są takie przybory plastyczne, które nigdy nie wychodzą z mody, a najmłodsi zawsze i z ogromną chęcią po nie sięgają. Do takich z pewnością zaliczyć można farbki dla dzieci. Różnego rodzaju kolory zamknięte w tubkach czy słoiczkach gwarantują mnóstwo frajdy nie tylko w domu, ale także podczas zajęć w przedszkolu czy szkole. W tej kategorii znajdziesz farbki dla dzieci od zaufanych i światowych producentów akcesoriów plastycznych dla najmłodszych, które wyzwolą w Twoim malcu artystycznego ducha i pozwolą mu rozwijać dziecięcą wyobraźnię i kreatywność już od najmłodszych lat.

Farby dla dzieci zmywalne — dlaczego warto je kupić?

Przedszkole czy szkoła wcale nie muszą kojarzyć się wyłącznie z czytaniem podręcznika, czy pisaniem w zeszycie. Czas lekcyjny to także zajęcia plastyczne, których zadaniem jest pobudzenie nieskończonej wyobraźni najmłodszych. Właśnie dlatego — jako rodzic — powinieneś zadbać o to, aby Twój maluch był dobrze na nie przygotowany. W związku z tym podaruj mu farbki dla dzieci, które pozwolą przelewać kolorowe wizje i myśli na papier i dzięki temu tworzyć wyjątkowe malunki. Akcesoria w postaci farbek przydadzą się dziecku nie tylko w czasie zajęć szkolnych, ale również w domu – zwłaszcza wtedy, gdy za oknem nie ma zbyt ładnej pogody.

Farbki dla dzieci — oswój malucha z jego emocjami i potrzebami

Malowanie jest zawsze dobrym pomysłem na zabawę, dzięki której dziecko będzie mogło ćwiczyć swoje zdolności manualne i intelektualne, ale nie tylko. Czynność ta jest także pewną formą wyrażania siebie — swoich emocji, potrzeb oraz myśli. Jeśli Twoja pociecha już od małego będzie uczyła się odpuszczania i wyciszania, to z całą pewnością dużo łatwiej będzie jej wyrażać swoje odczucia w dorosłym życiu. Pamiętaj, aby nie ingerować w proces twórczy Twojego brzdąca — tutaj nie jest ważny efekt końcowy, a Twoje wsparcie.

Farby dla najmłodszych — jakie wybrać?

Zastanawiasz się, jakie farbki dla Twojego malca będą najlepsze? W tej kategorii znajdziesz różne rodzaje farb dla dzieci. Zachęcamy do tego, aby wybrać kilka różnych i pokazać dziecku, że może malować obrazki różnymi technikami oraz przy użyciu produktów mających różną konsystencję. Przed wyborem warto zwrócić uwagę na to, czy farby są bezpieczne dla małych rączek (to znaczy, czy mają wszystkie niezbędne atesty). Warto zapoznać się także z opinią innych klientów, dzięki której dowiemy się, czy farby dla dziecka, które chcemy kupić, łatwo zmyją się ze skóry i będą miały piękne, soczyste i nieblaknące kolory. Wszystkie farbki dostępne w sklepie on-line z zabawkami dla dzieci Edukatorek są przystosowane do delikatnej skóry małych malarzy i gwarantują wiele godzin kolorowej zabawy.

Farbki dla dzieci i niemowląt — rodzaje

Jakie farby dla dzieci wybrać? Zdecydowanie najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane na zajęciach plastycznych w żłobkach, przedszkolach i szkołach są farby plakatowe (zwane często farbami szkolnymi). Można malować nimi bez użycia wody, a są doceniane ze względu na nasycone i intensywne barwy oraz bezproblemowe usuwanie ich z ubrań czy skóry. Plakatowe farby dla dzieci najlepiej nadawać się będą do tego, aby zamalować większą powierzchnię obrazka — wyróżniają się bowiem dobrymi właściwościami kryjącymi, matowością i zachowaniem swojej barwy po wyschnięciu. Idealnie nadawać się będą do malowania nie tylko na papierze czy kartonie, ale także drewnie i kamieniu. W naszym asortymencie znajdziesz na przykład:

  • farbki plakatowe w słoiczkach od marki Kidea, które wyróżniają się intensywnymi kolorami, wydajnością i właściwym kryciem,
  • farby plakatowe dla dzieci Bambino w dziesięciu pięknych kolorach — jasno- i ciemnozielonym, brązowym, czerwonym, granatowym, pomarańczowym, czarnym, białym, jasno- i ciemnożółtym (warto zaznaczyć, że farby Bambino produkowane są zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie bezpieczeństwa zabawek oraz rozporządzeniem Ministerstwa Gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek),
  • farbki plakatowe zmywalne w zestawie z pędzelkiem, które mogą być wykorzystywane w czasie podróży.

Wielu nauczycieli proponuje także zakup farb akwarelowych (nazywanych także farbami wodnymi, ponieważ nadają się do malowania po kontakcie z wodą). Ich zaletą jest dobre krycie, duża wydajność oraz intensywne kolory. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie delikatnych efektów, takich jak rozmycie konturów, gra świateł czy świetlistość. Przede wszystkim jednak farby akwarelowe dla dzieci gwarantują doskonałą zabawę. Tego typu farbki w postaci suchych pastylek najczęściej występują w zestawach po kilkanaście sztuk; do nich dołączany jest pędzelek. Farby akwarelowe bez wątpienia powinny znaleźć się w każdej szkolnej wyprawce. Jakie ich rodzaje znajdziesz w naszym sklepie?

  • Zestaw farbek akwarelowych z pędzelkiem zawierający trzydzieści sześć pięknych i żywych kolorów zachęcających malucha do twórczej zabawy.
  • Farbki akwarelowe o bardzo dużej wydajności zapakowane w metalowe pudełko z namalowanym pawiem.
  • Paletka dwudziestu czterech farb akwarelowych nadających się do zabrania w podróż (kolory można mieszkać na pokrywce pudełka, a same farby nie muszą mieć kontaktu z wodą, ponieważ znajduje się ona w zbiorniczku specjalnie zaprojektowanego pędzelka).

Farbki dla niemowląt i dzieci dostępne w ofercie sklepu Edukatorek

sklepie internetowym z zabawkami edukacyjnymi i akcesoriami dla dzieci Edukatorek znajdziesz różne zestawy farbek dla dzieci, które bez problemu dopasujesz do wieku Twojej pociechy, ale także jej umiejętności i preferencji. Wszystkie farbki w naszym asortymencie są w 100% bezpieczne dla zdrowia najmłodszych — zostały zaprojektowane przez światowe marki obcujące na co dzień z artykułami dla dzieci. Zachęcamy także do przejrzenia pełnej oferty naszego sklepu i zakupienia takich przyborów plastycznych, które pobudzą wyobraźnię Twojego szkraba i pozwolą mu tworzyć prawdziwe dzieła sztuki podczas zabawy w przedszkolu, szkole czy domu.

FARBKI