Zabawki od 4 lat 

Jest 896 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 896 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 896 elementów
Zabawki od 4 lat

Czterolatek to już prawdziwy dorosły! Wiele dzieciaków w tym wieku pierwszy raz idzie do przedszkola. Maluch mający 4 lata jest już samodzielną osóbką, która skutecznie potrafi komunikować się z otoczeniem. Poza tym zadaje mnóstwo pytań, bo chce jeszcze więcej dowiadywać się o otaczającym go świecie. 4-letnie dziecko sprawnie posługuje się łyżką w trakcie jedzenia, samo też się ubiera i korzysta z toalety. W dalszym ciągu jednak potrzebuje doskonalenia zdobytych już umiejętności i zdolności oraz poszerzania wiedzy o życiu i funkcjonowaniu w społeczeństwie. Najlepszymi sprzymierzeńcami dziecka do tego będą właściwie dobrane zabawki wspierające jego rozwój poprzez zabawę.

Zabawki edukacyjne dla 4-letniego dziecka do zabaw tematycznych

Czterolatki wciąż uwielbiają naśladować dorosłych i swoje obserwacje z domu czy spaceru przenosić do codziennej zabawy. Właśnie dlatego odpowiednimi zabawkami dla dziecka (4 lata) będą te związane z bawieniem się w dom, lekarza, sprzedawcę w sklepie, strażaka, policjanta czy kierowcę śmieciarki. I owszem, zabawa ta może odbywać się bez dodatkowych gadżetów, ale jaką frajdę nasza pociecha będzie miała, gdy:

 • bawić się będzie ogromnym domkiem dla lalek z akcesoriami,
 • założy plastikowy stetoskop na szyję i zbada ukochanego misia,
 • zaprosi mamę i tatę do domowego sklepu spożywczego na zakupy,
 • jako pierwsza przyjedzie do pożaru zabawkowym wozem strażackim,
 • pilnować będzie porządku na drodze, trzymając w rączce policyjny lizak,
 • sprzątnie wszystkie śmieci, jeżdżąc po domu zabawkową śmieciarką.

Uczenie dzieci nazw zawodów oraz czynności z nimi związanych będzie przebiegało w znacznie przyjemniejszej atmosferze, gdy włączymy do tego odpowiednie zabawki.

Manipulacyjne zabawki dla dziecka od 3 lat

Kształtowanie motoryki małej u trzyletniego dziecka jest niezwykle ważne. Od sprawności manualnej zależeć będzie bowiem późniejsza umiejętność pisania. Idealną pomocą w usprawnianiu koordynacji wzrokowo–ruchowej, ćwiczeniu dłoni i paluszków oraz kształtowaniu wyobraźni przestrzennej będą kolorowe klocki lub drewniane układanki. Czterolatek z wielką chęcią konstruować będzie różne kształty z klocków przestrzennych. W naszym sklepie z zabawkami dla dzieci znajdziesz na przykład:

 • tanagram, to jest drewnianą łamigłówkę, w której układa się figury według wzoru lub kierując się własną wyobraźnią,
 • kolorowe puzzle wykonane z drewna przedstawiające barwne papugi siedzące na drzewie,
 • układankę składającą się z dwunastu kolorowych klocków umieszczonych na elastycznej gumce,
 • proste do ułożenia puzzle panoramiczne przedstawiające codzienność w słonecznej stadninie.

Co kupić 4-letniemu dziecku w prezencie?

Umiejętności manualne trzyletniego dziecka są już rozwinięte na tyle, że malec bez trudu narysuje kredkami różne kształty, będzie umiał wycinać nożyczkami, lepić z plasteliny oraz nawlekać duże koraliki. Brzdące uwielbiają rysować ludzi, dom, zwierzątka oraz pisać drukowane litery, a następnie swoimi dziełami chwalić się rodzicom. Aby jeszcze bardziej zachęcić maluchy do tego typu czynności, możemy zakupić im następujące zabawki:

 • kreatywny zestaw origami z naklejkami, w którym do złożenia są wesołe twarze z papieru,
 • mozaikę piankową, którą tworzy się z kolorowych kwadratów samoprzylepnych,
 • zestaw naklejek w różnej tematyce do wyboru (między innymi laleczki lub kosmos),
 • łatwe szlaczki do rysowania uczące cierpliwości i koncentracji oraz przygotowujące do nauki pisania.

Zabawki od 4 lat do słuchania i czytania

Czterolatki z przyjemnością słuchają bajek, krótkich wierszyków i opowiadań; chętnie też pobawią się z rodzicami w teatr. O tym, że warto czytać dzieciom, nie trzeba nikogo przekonywać. Czteroletni malec z chęcią i uwagą będzie słuchać głosu dorosłego i wspólnie z nim oglądać ilustracje w książeczkach. W tym wieku normalne jest to, że dziecko w kółko chce słuchać, jak czytasz tę samą bajkę. Warto jednak urozmaić tę czynność, wprowadzając do zabawy wesołe pacynki zakładane na palec. Mały odkrywca będzie zachwycony tym rodzajem zabawek, które są dla niego postaciami z pogranicza magii. Z chęcią będzie także samodzielnie bawić się nimi, tworząc własne opowieści.

Sklep z zabawkami dla dzieci Edukatorek — co nas wyróżnia?

Bogata oferta zabawek i akcesoriów dla dzieci w wieku 4 lat pozwala na wybór powiązany z umiejętnościami i zainteresowaniami Waszej pociechy. Najwyższej jakości zabawki w naszym sklepie pochodzą od światowych i zaufanych producentów, którzy już od wielu lat zajmują się tworzeniem bezpiecznych dla małych rączek pomocy edukacyjnych dla najmłodszych. Gwarantujemy, że spełnimy oczekiwania nie tylko Waszego czteroletniego szkraba, ale przede wszystkim Wasze. Każdego dnia staramy się odświeżać naszą ofertę sklepową, aby wciąż zaskakiwać nie tylko nowych, ale przede wszystkim naszych stałych klientów. Sami jesteśmy rodzicami, dlatego doskonale wiemy, jakich zabawek potrzebują maluchy na poszczególnych etapach rozwoju. Już teraz wesprzyj prawidłowy rozwój swojego dziecka z edukacyjnymi i sensorycznymi zabawkami dostępnymi w sklepie internetowym Edukatorek.

Zabawki od 4 lat