GRA DOMINO 

Jest 43 produktów.
Pokazuje 1 - 43 z 43 elementów
Pokazuje 1 - 43 z 43 elementów
GRA DOMINO

Jedną z najbardziej znanych gier towarzyskich jest domino. Proste zasady, możliwość wprowadzenia nowych wariantów, płytki, które mogą posłużyć do zabaw konstrukcyjnych, niewielka przestrzeń, jaką zajmuje zabawka po włożeniu do opakowania — to tylko kilka wybranych cech tej niezwykle popularnej zabawki, które przemawiają za tym, aby dołączyć ją do rodzinnej kolekcji gier. W domino mogą grać wszyscy, bez względu na wiek. Producenci akcesoriów do zabawy dla dzieci stworzyli bowiem domino i dla młodszych (obrazkowe), i dla starszych użytkowników (klasyczne z zaznaczonymi na płytkach oczkami).

Domino dla dzieci — zasady gry

Gra domino dla dzieci to 28 kamieni składających się z dwóch pól. Na każdym znajdują się oczka, obrazki lub puste pole zwane "mydłem". Zabawa przeznaczona jest dla dwóch, trzech lub czterech osób, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby grało ich więcej. Wtedy można wymieszać ze sobą kilka zestawów domino. Przed rozpoczęciem gry płytki należy odwrócić oczkami/obrazkami do dołu i przemieszać. Następnie gracze wyznaczają osobę rozpoczynającą, która odkrywa pierwszy kamień. Kolejna osoba wyciąga następną płytkę i — jeśli ma taki sam obrazek lub oczka pasujące którymś polem do już wyłożonej — dokłada ją; jeżeli nie ma, to kolejny zawodnik odkrywa kamień. Wygrywa ta osoba, której nie pozostanie żadna płytka. Reguły gry mogą różnić się od siebie w zależności od edycji i odmian gry. Zasady każdorazowo podawane są na instrukcji znajdującej się na opakowaniu, którą warto przeczytać przed rozpoczęciem zabawy.

Domino — gra dla dzieci, które bawi i uczy

Domino to gra, która przede wszystkim ma sprawić dziecku radość. Jej element edukacyjny polega na ćwiczeniu cierpliwości, skupienia, spostrzegawczości, pamięci i strategicznego myślenia, ale nie tylko. Domino oswaja także młodsze i starsze dzieci z umiejętnością liczenia, planowania i rozwiązywania problemów, pozwala poznawać rzeczywistość poprzez nazywanie przedmiotów na obrazku, zapoznaje z emocjami związanymi z sukcesem i porażką oraz uczy przestrzegania zasad i zabawy w grupie. Tego typu gra dla dzieci umożliwia integrację z rówieśnikami oraz wzmacnianie więzi rodzinnych.

Domino dla dzieci — jakie są rodzaje?

Domino kojarzy się przede wszystkim z prostokątnymi płytkami, na których znajdują się kropki. To klasyczna wersja tej gry, ale nie jedyna. Producenci zabawek i akcesoriów dla dzieci co rusz wymyślają nowe typy tej gry, aby zadowolić zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych graczy. Wśród gier domino dla dzieci w sklepie internetowym z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek znajdziesz między innymi:

  • drewniane domino dla dzieci w klasycznej wersji — czarne płytki z białymi kropkami będą idealnym pomysłem na prezent,
  • domino obrazkowe edukacyjne wykorzystywane najczęściej do nauki liczenia; nie ma kropek na płytkach, a obrazki z liczbami i elementami wspierającymi naukę (dobrym przykładem z naszej oferty będzie tekturowe domino Leśne zwierzęta, na którym widoczne są cyferki oraz zwierzątka mieszkające w lesie),
  • domino w zestawie gier (na przykład zestaw gier Ludo Wood, w skład który wchodzą cztery gry dla najmłodszych rozbudzające wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie),
  • domino magnetyczne z klockami, które układa się na specjalnej planszy z magnesem; można w nie grać podczas podróży samochodem, pociągiem czy autobusem.

Małe i duże domino dla dzieci — jakie są zalety tej gry?

Jedną z najważniejszych zalet gry w domino jest możliwość spędzania wielu godzin na wesołej zabawie w gronie rodzinnym. Ta kreatywna, logiczna i niezwykle ciekawa zabawka może stać się punktem wyjścia do błahych, ale i trudniejszych rozmów z naszym dzieckiem. Spróbujmy — właśnie za sprawą gry — opowiadać naszej pociesze o życiu, społeczeństwie, ciekawostkach ze świata. Z pewnością takie rozmowy będą przebiegały w przyjemnej atmosferze pełnej śmiechu i doskonałej zabawy. Dużą zaletą domino jest także to, że grać mogą w nie dzieci już od najmłodszych lat; zasady są bowiem bardzo proste, a dziecko nie musi znać liczb, aby skojarzyć takie same kropki lub obrazki i połączyć je ze sobą. Domino jest odpowiednie nie tylko do zabawy zgodnej z regułami, ale także do układania wysokich wież lub jednego klocka za drugim i przewracania całości. Szeroki wybór różnych edycji tej gry i duża rozpiętość cenowa pozwolą wybrać taką, która pasować będzie nie tylko do wieku i umiejętności naszej pociechy, ale także odpowiadać naszemu budżetowi.

Gra domino dla dzieci dostępna w sklepie internetowym Edukatorek

Producenci zabawek i akcesoriów dla dzieci dbają o to, aby gry domino nie tylko miały wpływ na rozwój dziecka, ale także były przyjemne dla oka. Ciekawe kształty, różne wzory i mnóstwo kolorów — tym właśnie charakteryzują się gry domino znajdujące się w asortymencie naszego sklepu z zabawkami Edukatorek. Każdego dnia rozszerzamy naszą ofertę związaną z tym rodzajem gier. Wszystko po to, aby zadowalać nie tylko nowych, ale i stałych klientów. Nasze domino dla dzieci to zabawki bezpieczne, trwałe, solidnie i estetycznie wykonane. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi zabawkami i akcesoriami ze sklepu z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek.

GRA DOMINO