GRA DOMINO 

Jest 47 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 47 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 47 elementów
GRA DOMINO

Domino – gra nie tylko dla “dużych”

Jedną z najbardziej znanych gier towarzyskich jest gra domino. Proste zasady, możliwość wprowadzenia nowych wariantów, płytki, które mogą posłużyć do zabaw konstrukcyjnych, niewielka przestrzeń jaką zabawka zajmuje po włożeniu do opakowania, te wszystkie cechy przemawiają za popularnością gry. W domino mogą grać wszyscy, bez względu na wiek, ponieważ dla młodszych dzieci, producenci stworzyli domino obrazkowe, zaś dla starszych użytkowników pozostaje klasyczne domino z zaznaczonymi na płytkach (nazywanymi kamieniami) oczkami.

Domino dla dzieci – zasady gry

Gra domino dla dzieci składa się z 28 kamieni, składających się z dwóch pól. Na każdym polu znajdują się obrazki bądź puste pole zwane ”mydłem”. Zabawa przeznaczona jest dla 2 – 4 osób. Przed rozpoczęciem gry płytki należy odwrócić i przemieszać. Wyznaczamy rozpoczynającego, który odkrywa pierwszy kamień, kolejna osoba wyciąga kolejną płytkę i jeśli posiada taki sam obrazek, pasujący którymś polem do wyłożonego, dokłada go, jeśli nie, kolejny zawodnik odkrywa kamień. Wygrywa ta osoba, której nie pozostanie żadna płytka. Zasady gry można modyfikować. W klasyczne domino z oczkami gramy podobnie, z tym, że dopasowujemy kamienie zgodnie z liczbą oczek na polu. Domino dla dzieci można kupić w wersji tematycznej, uwzględniając zainteresowania malucha, czyli mogą to być obrazki zwierząt, pojazdów, owoców itp.

Gry dla dzieci bawią i uczą

Przede wszystkim domino jest grą, która ma sprawiać dziecku radość. Element edukacyjny polega na ćwiczeniu spostrzegawczości, pamięci, strategicznego myślenia, ćwiczeń w liczeniu, poznawaniu rzeczywistości poprzez nazywanie przedmiotów na obrazku, oswajaniu z sukcesem i porażką, uczy przestrzegania zasad, a także zabawy w grupie. Gry dla dzieci integrują z rówieśnikami i wzmacniają więzy rodzinne. Domino dla dzieci sprawdzi się jako gra podróżna (niewielkie, poręczne), a także jako rozrywka w zimowe wieczory czy deszczowy dzień. Kupując w naszym sklepie masz gwarancję, że zabawka -gra jest bezpieczna dla dziecka, estetyczna i trwała.

GRA DOMINO