Zabawki od 6 miesiąca 

Jest 422 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 422 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 422 elementów
Zabawki od 6 miesiąca

Kiedy nasza pociecha ukończy szósty miesiąc życia, jej umiejętności i ciekawość poznawania otoczenia znacznie wzrasta. W tym wieku maluch jest już specjalistą od przemieszczania się. Nie robi tego wprawdzie na nogach, ale turla się i pełza — i właśnie w taki sposób potrafi „przemierzyć” spore odległości. Sześciomiesięczny szkrab będzie już próbował siadać samodzielnie; poza tym zobaczysz, jak przekłada zabawki z rączki do rączki i znacznie lepiej rozpoznaje związki przyczynowo-skutkowe oraz wykorzystuje zmysły. Wspieranie rozwoju dziecka na każdym jego etapie jest niezwykle ważne, a najprostszymi narzędziami są miłość rodzicielska, wsparcie i troska, a także odpowiednio dobrane zabawki.

Jakie zabawki dla 6-miesięcznego dziecka?

Najlepsze zabawki dla dzieci (6 miesięcy) to takie, które są dla nich w stu procentach bezpieczne — wykonane z materiałów najwyższej jakości, pozbawione ostrych krawędzi oraz małych elementów, które malec mógłby niechcący połknąć. Aby zabawka była atrakcyjna dla sześciomiesięcznego dziecka, musi być dostosowana do jego wieku i umiejętności, ale i stymulować dalszy rozwój sensoryczno-motoryczny. Sprawdzą się to tego na przykład:

  • zabawki o zróżnicowanej fakturze, tak zwane metkowce,
  • zabawki wydające dźwięki (szeleszczące czy grzechoczące),
  • kolorowe klocki,
  • piłeczki,
  • autka,
  • sensoryczne przytulanki,
  • gryzaki.

Zabawki edukacyjne dla 6-miesięcznego dziecka

Półrocznemu brzdącowi zabawki sprawiają coraz większą frajdę, ponieważ nie tylko umie już przekładać je z rączki do rączki czy obracać, ale także coraz częściej i pewniej próbuje sięgać po zauważone przedmioty — nawet te, które leżą w sporej odległości. Maluch w tym wieku dowiaduje się także, że rzeczy mogą być różne w dotyku. Właśnie dlatego, aby wspierać jego dalszy rozwój, warto otoczyć naszą pociechę zabawkami i przedmiotami, które mają różne faktury, kolory oraz kształty. W naszym internetowym sklepie z zabawkami dla dzieci znajdziesz na przykład trzy geometryczne gryzaki w kształcie zwierzątek — lewka, owieczki oraz jeżyka. Miękkie i elastyczne gryzaczki będą idealne do łagodzenia bólu podczas ząbkowania. Poza tym rozwiną zmysł wzroku (wyraźne kolory) oraz dotyku (różne tekstury zwierzątek); umożliwią także maluszkowi poznanie trzech podstawowych figur geometrycznych — kwadratu, koła i trójkąta.

Zabawki dla 6-miesięcznych dziewczynek i chłopców

Ciekawski malec jest w tym wieku na dalszym etapie poznawania związków przyczynowo-skutkowych, dlatego możemy obserwować, jak rozgląda się za zabawką, która upadła na podłogę. Nie będzie to z jego strony złośliwością, gdy po podniesieniu jej, znów specjalnie upuści ją z wózeczka czy bujaczka. Robi tak, bo zaczyna rozumieć, że przedmiot nagle znika i kojarzy mu się to z wysuniętą rączką oraz odgłosem spadającej zabawki. Malec potrafi jednocześnie przewidzieć, że któryś z rodziców za chwilę schyli się i tę zabawkę mu poda. Możesz kupić swojemu brzdącowi na przykład piłeczkę z dzwoneczkiem i szeleszczącą folią w postaci uśmiechniętego lwa Jacka. Zwierzątko zadba o to, aby Twoja pociecha miała rączki pełne roboty przy potrząsaniu, pociąganiu za lwią grzywę z kolorowych tasiemek oraz słuchaniu, jak zabawka szeleści i dzwoni. Jest ona na tyle miękka, że nie uszkodzi podłogi, gdy malec będzie upuszczał ją na ziemię.

Zabawki dla niemowląt 6 m+ idealne na spacer

Półroczne dziecko coraz więcej czasu spędza w pozycji siedzącej, odkrywając powolutku zakamarki otaczającego go, magicznego świata. Siedzenie pozwala mu widzieć rzeczy, które uciekały jego uwadze, gdy znajdowało się w pozycji leżącej. W tym wieku maluszek zdobywa także nowe doświadczenia i potrafi więcej zapamiętać, oglądając się na przykład za pieskiem, którego widziało wczoraj w czasie spaceru. Aby umożliwić małemu odkrywcy poznawanie świata, warto zamienić głęboki wózek na wygodną spacerówkę i do niej przymocować wielofunkcyjny brelok z mini zwierzątkami mieszkającymi na farmie. Ta zabawka rozwinie małą motorykę dziecka, zaktywizuje zmysł słuchu, wzorku i dotyku, a także uśmierzy ból spowodowany ząbkowaniem. Na jej silikonowej obręczy umieszczono bezpieczne dla malca lusterko, silikonowy gryzak, osiołka z grzechotką, gładką w dotyku świnkę oraz krówkę z materiału o ziarnistej teksturze.

Zabawki sensoryczne i edukacyjne dla 6-miesięcznego dziecka

Rodzice najczęściej nie mają problemu z wyborem zabawki dla dziecka, ponieważ na co dzień obserwują rozwój swojej pociechy. Trudność zaczyna się w momencie, gdy chcemy kupić zabawkę dla dziecka na prezent i nie wiemy, jaka będzie odpowiednia do jego aktualnego rozwoju i wieku. W naszym sklepie internetowym pogrupowaliśmy zabawki według kategorii wiekowych. Oprócz nich umieściliśmy tutaj także akcesoria dla półrocznego dziecka, takie jak kubki niekapki, smoczki, śliniaki i akcesoria do karmienia. Już dziś zajrzyj do naszego sklepu w poszukiwaniu bezpiecznych zabawek dla dziecka 6 m+ wykonanych z najwyższej jakości materiałów.

Zabawki od 6 miesiąca