Zabawki od 4 miesiąca 

Jest 159 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 159 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 159 elementów
Zabawki od 4 miesiąca

Poznawanie otoczenia (początkowo nieśmiało, później coraz bardziej się angażując), to w rozwoju niemowlęcia naturalne etapy rozwoju. Aż trudno uwierzyć, ile umiejętności posiada 4 miesięczne dziecko i ile jeszcze musi się nauczyć. Rolą rodziców jest wspieranie rozwoju malucha chociażby przez dostarczanie mu zabawek, które będą pomocne w zdobywaniu kolejnych umiejętności.

Jakie zabawki dla 4 miesięcznego dziecka?

Jest to częste pytanie zadawane przez rodziców. Uznaliśmy, że pogrupowanie zabawek na kategorie w zależności od wieku dziecka, znacznie ułatwi wybór. W czwartym miesiącu życia niemowlę intensywnie obserwuje otoczenie. Na tym etapie rozwoju naturalnym “sposobem poznawczym” jest wkładanie przedmiotów do buzi. Dziecko w ten sposób wyczuwa fakturę, smak, twardość i wielkość rzeczy.

Gryzaki są dla niego idealną zabawką. Nie panikujmy, że szkrab w ten sposób wraz z przedmiotem pakuje do buzi zarazki, w ten sposób wzmacnia system immunologiczny. Jeśli twoje dziecko nie posiada jeszcze różnokolorowych, o różnych fakturach zawieszek i grzechotek, to warto je zakupić. Czteromiesięczne dziecko umie ocenić odległość i z zapałem wyciąga ręce do zabawek i nawet potrafi je uchwycić. Potrafi potrząsnąć grzechotką i zainteresować się swoim odbiciem w lustrze, choć nie rozumie, że to jego postać. Zabawki od 4 miesiąca oprócz zróżnicowanych faktur, wyposażone często są w lusterka. Nie bez znaczenia są zabawki wydające dźwięki, niemowlę lubi słuchać, szuka źródeł dźwięku. Szeleszczące, grzechoczące zabawki dostarczają bodźców słuchowych.

Czy łyżeczka do karmienia to także zabawka?

Od czwartego miesiąca życia zaczyna się etap stopniowego wprowadzania nowych produktów do menu niemowlęcia, do tego niezbędne są akcesoria do karmienia dla dzieci 4 miesięcznych. Nie zabraniajmy maluchowi poznać łyżki czy miseczki, to dobra zabawka dla niemowląt od 4 miesiąca życia dla ciekawskiego szkraba.

Akcesoria do karmienia i zabawki 4m tylko z atestem

Kupując w naszym sklepie nie musisz się martwić o jakość i bezpieczeństwo zabawek. Oferowane przez nas produkty posiadają wymagane certyfikaty i pochodzą od sprawdzonych producentów. Bogaty i ciekawy asortyment daje duże możliwości wyboru. Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu internetowego.

Zabawki od 4 miesiąca