KLOCKI I KULODROMY 

Jest 316 produktów.

Podkategorie

 • KLOCKI DREWNIANE

  Klocki drewniane to jedne z najpopularniejszych zabawek wśród dzieci na całym świecie. Każdy z nas miał w dzieciństwie swoją ulubioną zabawkę i raczej nie należała ona do tych z kategorii: "wypasiona", nowoczesna. Z nostalgią wspominamy wysłużonego, pluszowego misia, bez którego obecności nie mogliśmy się obejść i drewniane klocki, z których budowaliśmy swój własny świat. Były to zabawki, które towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo i nowe zastępowały je właściwie tylko na chwilę. W czym tkwi sekret popularności drewnianych klocków? W ich prostocie.

  Drewniane klocki dla dzieci

  Nie ma takiej drugiej zabawki, która dawałaby tyle możliwości, są inspirujące dla dzieci w każdym wieku i są bezpieczne. Już półroczne dziecko będzie nimi zachwycone, branie do ręki, rzucanie to świetna zabawa dla maluszka. Z czasem pojawiają się pierwsze wieże, najpierw z dwóch klocków, potem coraz wyższe, a w końcu przestrzenne konstrukcje, których mogą pozazdrościć dorośli.

  Nie zasypujmy dzieci nieprzemyślanymi zabawkami, lepiej zainwestować w klocki. Najlepiej drewniane. Początkowo wystarczy kilkuelementowy zestaw, z czasem kupujemy kolejny i nie musimy się martwić, że nie będzie pasował, bo klocki bez zaczepów nie wymagają dobierania. Jest to idealna zabawka zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Wpływ na rozwój psychoruchowy nieoceniony. Układanie rozwija zdolności manualne, koordynację wzrokowo - ruchową, wyobraźnię przestrzenną, poprawia koncentrację i uczy związków przyczynowo – skutkowych.

  Tradycyjne klocki z drewna

  Drewniane klocki to wspaniała zabawka edukacyjna. Dzięki niej dziecko poznaje kształty, kolory, stosunki przestrzenne i uczy się zasad klasyfikacji, doskonale sprawdzają się jako liczmany w nauce liczenia, a jeśli nakleimy na nie literki, będą pomocne w nauce czytania. Posiadamy również w sprzedaży układanki obrazkowe w formie drewnianych, sześciennych klocków, które uczą spostrzegawczości, analizy i syntezy, funkcji bardzo przydatnych w edukacji szkolnej. Nad klockami da się" zapanować", ponieważ są pakowane w pudełeczka, skrzynki, wózki itp., przy okazji uczymy dziecko sprzątać po zabawie. Nie odmawiajmy pociechom radości z zabawy klockami drewnianymi, my również możemy się do niej włączyć. Korzyści dla całej rodziny.

 • KAMIENNE KLOCKI

  Będąc “eko” rodzicami staramy się wpajać dzieciom od najmłodszych lat, jak ważna jest troska o środowisko. Już na etapie kupowania zabawek dla dziecka możemy wykazać się naszą wrażliwością i uczynić z zakupów misję mającą na celu zachowanie przyjaznego środowiska dla przyszłych pokoleń. Zabawki ekologiczne zwykle kojarzą się nam z drewnem, a jak drewno, to pierwsze skojarzenie klocki, ale niewiele osób wie, że w sprzedaży znajdują się także klocki kamienne, które z powodzeniem mogą konkurować z drewnianymi lub być dla nich alternatywą. Szukając zabawek dla dziecka, chcemy również, by były one bezpieczne dla jego zdrowia i klocki kamienne spełniają taki warunek.

  Klocki kamienne – co to takiego?

  Są to klocki wykonane z naturalnych składników: piasku kwarcowego, oleju lnianego i kredy, czyli jak najbardziej produkt “eko”. Podobnie jak ich drewniany odpowiednik klocki z kamienia bazują na podstawowych kształtach i kolorystyce. Jako klocki konstrukcyjne służą do budowania różnych form w zależności od umiejętności i kreatywności dziecka. Pierwsze konstrukcje, to zwykle wieże z kilku klocków, wraz z rozwojem malucha, budowle przybierają coraz to bardziej skomplikowane formy.

  Układanie klocków - zabawa, która nigdy się nie nudzi

  Świecące i grające zabawki, którymi kuszą sklepowe półki są atrakcyjne, ale mają wadę, szybko się dziecku nudzą. Okazuje się, że im prostsze zabawki, tym ciekawsza zabawa. Klocki kamienne dla dzieci na tyle pobudzają wyobraźnię, że nawet kiedy już stoi budowla, zabawa trwa dalej, bo to świetna baza dla zabaw tematycznych.

  Klocki (także klocki kamienne) wspierają rozwój dziecka:

  • usprawniają motorykę
  • kształtują wyobraźnię
  • uczą stosunków przestrzennych
  • zapoznają z kształtami i kolorami
  • wspierają naukę klasyfikowania i liczenia
  • uczą cierpliwości, współpracy w grupie
  • wspólna zabawa z dzieckiem wzmacnia więzi rodzinne

  Klocki z kamienia dostępne w naszym sklepie

  Proponujemy klocki firmy Anker, z których Wasz maluch wyczaruje bajkowy świat, zaprzyjaźni się z dinozaurem lub spędzi miłe chwile w gronie rodzinnym układając kamienne kostki domino. W trosce o zdrowie dziecka i środowisko - wybieraj klocki kamienne w naszym sklepie.

 • KLOCKI PIANKOWE

  Jako rodzice małych brzdąców doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie istnieje lepszy sposób na edukację i wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci niż wykorzystanie do tego zabawy i ogólnie dostępnych zabawek. Takimi z pewnością są piankowe klocki, które znajdziesz w tej kategorii naszego sklepu internetowego Edukatorek. Wiele kreatywnych i barwnych zestawów tylko czeka na to, aby uszczęśliwić Twoją pociechę.

  Klocki piankowe dla dzieci — dlaczego warto je kupić?

  Piankowe klocki to taki rodzaj zabawek, które nigdy się nie nudzą. I mowa tutaj nie tylko o najmłodszych szkrabach, ale także starszych odkrywcach, a nawet ich rodzicach. Różne kształty, kolory, faktury i wzory oraz wiele możliwości układania coraz to bardziej wymyślnych konstrukcji będą miały olbrzymie znaczenie dla właściwego rozwoju wyobraźni Twojego dziecka. Tego typu zabawka to idealny prezent urodzinowy, świąteczny czy imieninowy dla małego rozrabiaka, który wchodzi w etap zabaw konstrukcyjnych i manipulacyjnych ćwiczących motorykę.

  Piankowe klocki dla najmłodszych dostępne w ofercie Edukatorka

  Pamiętając o tym, że klocki piankowe mają sprawiać dziecku radość i przyjemność, a nie być przykrym wspomnieniem związanym ze skaleczeniem się, wybierzmy zabawki bezpieczne i mające wszelkie wymagane atesty i certyfikaty z nim związane. Dobrą decyzją będzie zakupienie piankowych klocków wyprodukowanych przez czołowe marki tworzące dziecięce akcesoria już od wielu lat. W naszym sklepie z zabawkami edukacyjnymi i akcesoriami dla dzieci znajdziesz takie właśnie piankowe klocki. Gwarantujemy, że są one wykonane solidnie, z dbałością o każdy szczegół. Już dziś zapraszamy Cię na zakupy do naszego sklepu internetowego Edukatorek.

 • KLOCKI KONSTRUKCYJNE

  Pewnie nieraz słyszałeś od swojego dziecka - "nudzi mi się" i niejednokrotnie miałeś dylemat, jak temu zaradzić. Z ogromu zabawek, żadna nie jest w stanie zainteresować malucha na dłużej. Głównie chodzi o ten "nadmiar", niewłaściwy wybór przy kupnie albo brak towarzystwa do zabawy. Sugerując się reklamowanymi produktami, wcale nie mamy gwarancji na trafny wybór. Coś, co pięknie wygląda, mruga i gra zwykle jest atrakcyjne tylko przez chwilę. A co ciebie w dzieciństwie zajmowało na dłużej oprócz pluszowego misia przytulanki? Obstawiam, że różnego rodzaju klocki konstrukcyjne i możesz się mocno zdziwić, ale i dziś są one bardzo lubiane przez dzieci.

  Edukacyjne zestawy konstrukcyjne

  Kupując zestaw konstrukcyjny zapewnisz maluchowi super zabawę, a dodatkowo rozwijasz u niego wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, koncentrację i zapewniasz ćwiczenia manualne. Nie ma bardziej wszechstronnych zabawek niż klocki konstrukcyjne. Co ciekawe, pewne jest, że i dorośli będą się super bawić pokazując dziecku możliwości klocków. Ważna zasada, zabawka musi być dostosowana do wieku i możliwości dziecka. Jeśli pociecha ma jeszcze problemy z łączeniem elementów, lepsze będą klocki bez zaczepów, ale jak opanowało już tę sztukę, to edukacyjne klocki konstrukcyjne są niezastąpione. Wykonane z lekkiego, trwałego plastiku, wizualnie atrakcyjne, posiadają nieskończoną liczbę możliwości konstrukcyjnych. Nie sugerujcie się tym, że jest to np. zestaw tematyczny, bo oprócz odwzorowywania dziecko wyczaruje z klocków, co tylko przyjdzie mu do głowy. Posiadamy w sklepie klocki konstrukcyjne z różnymi systemami łączeń, wszystkie mają wymagane atesty bezpieczeństwa, od was rodziców zależy na jaki zestaw się zdecydujecie. Klocki do budowania to gwarancja udanej zabawy, mile spędzonych chwil z dzieckiem i rozwijanie zainteresowań, być może macie obok siebie przyszłego konstruktora, architekta czy inżyniera.

Pokazuje 1 - 60 z 316 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 316 elementów
KLOCKI I KULODROMY

Kiedy zostajemy rodzicami prawdopodobnie stajemy przed największym życiowym wyzwaniem. Nim z małego Jasia wyrośnie Jan musimy mu stworzyć optymalne warunki rozwoju. Rodzicielska miłość jest najważniejsza, zapewnienie opieki i zaspokojenie podstawowych potrzeb to nasz obowiązek wobec dzieci, ale wychowanie i przygotowanie malucha do dorosłego życia to sprawa priorytetowa. Każda zabawka, na którą się zdecydujemy, będzie miała znaczenie. Jak więc wybrać odpowiednie klocki?

Klocki dziecięce: zadbaj o wszechstronny rozwój dziecka, wybierając odpowiednie zabawki

Dzieci uczą się przez zabawę, zabawa jest dla nich naturalną aktywnością, a zabawki podstawowym narzędziem edukacyjnym. Chociaż o roli zabawy i zabawek w kształtowaniu prawidłowego rozwoju dzieci większość rodziców ma jakąś wiedzę, to niestety często kupujemy zabawki zupełnie bezmyślnie pod wpływem telewizyjnych reklamach czy mody, zapominając o tym, że o wiele bardziej przysłużą się rozwojowi malucha najprostsze zabawki – klocki dla dzieci

Klocki dla dzieci - zabawki, które znamy z własnego dzieciństwa i których edukacyjna rola nie przemija

Można pokusić się o stwierdzenie, że klocki są jedną z pierwszych zabawek, które powinien posiadać maluch. Już sześciomiesięczny maluch z zapałem po nie sięga i chociaż zabawa nimi ogranicza się do tylko do chwytania i wyrzucanie klocków, to jest to wspaniałe ćwiczenie wspierające rozwój manualny dziecka. Oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że klocki dla dzieci powinny być dostosowane do wieku i umiejętności szkrabów. Najprostsze klocki piankowe i locki drewniane będą zabawką idealną i ani się obejrzymy, jak maluch zbuduje swoją pierwszą w życiu wieżę, a później zamek i sięgnie po klocki konstrukcyjne, z których powstaną tak fantastyczne budowle przestrzenne, że zadziwią nie jednego dorosłego.

Klocki dla dzieci - bawią, uczą, wychowują

Budowanie z klocków to świetna zabawa, która dostarcza maluchom mnóstwo radości, a tak “przy okazji" wspiera rozwój manualny dziecka, ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową, pobudza wyobraźnię, uczy rozpoznawania kształtów, kolorów, stosunków przestrzennych, klasyfikowania, liczenia, buduje relacje rówieśnicze w grupie, wzmacnia relacje rodzinne. Nie ma bardziej wszechstronnych zabawek.

Klocki dla dzieci w różnych odsłonach

Drewniane, kulodromy, piankowe, konstrukcyjne, kamienne – zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i podaruj dziecku wspierającą rozwój zabawkę - klocki kamienne. Bezpieczne, estetyczne, niezwykle kolorowe klocki dla dzieci zachwycą każdego malucha i zachęcą do zabawy nawet starsze dzieci.

KLOCKI I KULODROMY