GRY 

Jest 962 produktów.

Podkategorie

 • GRA DOMINO

  Domino – gra nie tylko dla “dużych”

  Jedną z najbardziej znanych gier towarzyskich jest gra domino. Proste zasady, możliwość wprowadzenia nowych wariantów, płytki, które mogą posłużyć do zabaw konstrukcyjnych, niewielka przestrzeń jaką zabawka zajmuje po włożeniu do opakowania, te wszystkie cechy przemawiają za popularnością gry. W domino mogą grać wszyscy, bez względu na wiek, ponieważ dla młodszych dzieci, producenci stworzyli domino obrazkowe, zaś dla starszych użytkowników pozostaje klasyczne domino z zaznaczonymi na płytkach (nazywanymi kamieniami) oczkami.

  Domino dla dzieci – zasady gry

  Gra domino dla dzieci składa się z 28 kamieni, składających się z dwóch pól. Na każdym polu znajdują się obrazki bądź puste pole zwane ”mydłem”. Zabawa przeznaczona jest dla 2 – 4 osób. Przed rozpoczęciem gry płytki należy odwrócić i przemieszać. Wyznaczamy rozpoczynającego, który odkrywa pierwszy kamień, kolejna osoba wyciąga kolejną płytkę i jeśli posiada taki sam obrazek, pasujący którymś polem do wyłożonego, dokłada go, jeśli nie, kolejny zawodnik odkrywa kamień. Wygrywa ta osoba, której nie pozostanie żadna płytka. Zasady gry można modyfikować. W klasyczne domino z oczkami gramy podobnie, z tym, że dopasowujemy kamienie zgodnie z liczbą oczek na polu. Domino dla dzieci można kupić w wersji tematycznej, uwzględniając zainteresowania malucha, czyli mogą to być obrazki zwierząt, pojazdów, owoców itp.

  Gry dla dzieci bawią i uczą

  Przede wszystkim domino jest grą, która ma sprawiać dziecku radość. Element edukacyjny polega na ćwiczeniu spostrzegawczości, pamięci, strategicznego myślenia, ćwiczeń w liczeniu, poznawaniu rzeczywistości poprzez nazywanie przedmiotów na obrazku, oswajaniu z sukcesem i porażką, uczy przestrzegania zasad, a także zabawy w grupie. Gry dla dzieci integrują z rówieśnikami i wzmacniają więzy rodzinne. Domino dla dzieci sprawdzi się jako gra podróżna (niewielkie, poręczne), a także jako rozrywka w zimowe wieczory czy deszczowy dzień. Kupując w naszym sklepie masz gwarancję, że zabawka -gra jest bezpieczna dla dziecka, estetyczna i trwała.

 • GRY MEMO

  Gra Memo dla dzieci

  Memo to gra, dzięki której dziecko ćwiczy pamięć i spostrzegawczość. Szeroki wybór gier Memo dla dzieci w naszym sklepie Edukatorek. Gra rozwijająca w dziecku spostrzegawczość i ułatwiająca zapamiętywanie. Gra Memo to świetna zabawa dla młodszych i starszych dzieci.

 • GRY EDUKACYJNE

  Ile wiedzy i umiejętności musi przyswoić małe dziecko, by móc prawidłowo funkcjonować w dorosłym życiu, wiemy tylko my, dorośli. Maluchy, przynajmniej do czasu pójścia do szkoły nie są poddawane presji uczenia się i nie zdają sobie sprawy, że od chwili narodzin, ciągle się uczą. Dla nich nabywanie sprawności, umiejętności i zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie odbywa się w sposób naturalny. Kluczową rolę w procesie kształcenia dziecka odgrywają jednak rodzice. Ich zadaniem jest stymulowanie procesów uczenia się poprzez dostarczanie odpowiednich bodźców. O tym, że rozwój przez zabawę daje najlepsze efekty wiadomo nie od dziś. A jak zabawa, to i zabawki, a jak zabawki, to takie, które bawią i uczą jednocześnie. Do tej kategorii bez wątpienia należą gry edukacyjne dla dzieci.

  Gry edukacyjne - czyli jakie?

  Gra jest formą rozrywki z elementami rywalizacji, w której należy przestrzegać ustalonych zasad. W grach edukacyjnych zasady zostały opracowane w ten sposób, by ułatwiały zdobywanie i poszerzanie wiedzy oraz kształtowały umiejętności. Gry edukacyjne dla dzieci uatrakcyjniają procesy dydaktyczne, przez co nauka staje się przyjemnością, a nie koniecznością i co przekłada się na lepsze efekty nauczania.

  Zalety gier edukacyjnych dla dzieci

  - atrakcyjny pomysł na poznawanie świata
  - zdobywanie wiedzy
  - wzbogacanie słownictwa i
  - ćwiczenie pamięci, koncentracji, logicznego myślenia
  - przyswajanie zasad
  - poznawanie radości zwycięstwa i smaku porażki
  - integracja rówieśnicza
  - wzmacnianie więzi rodzinnych

  Gry naukowe dla dzieci w naszym sklepie

  W swojej ofercie posiadamy gry naukowe dla dzieci uznanych, polskich producentów - Trefl, Alexander, Jawa, a także sprawdzonych firm zagranicznych. U nas kupisz gry poznawcze z każdej dziedziny nauki (matematyczne, przyrodnicze, językowe, historyczne, geograficzne), uczące podstaw - dla najmłodszych, poszerzające i utrwalające wiedzę - dla nieco starszych dzieci. Gry edukacyjne, to pomoc dydaktyczne nie tylko do domowego użytku, ale polecana przez pedagogów i nauczycieli forma pracy urozmaicająca naukę przedszkolną, szkolną czy zajęcia terapeutyczne. Gry naukowe dla dzieci to zabawa i nauka w atrakcyjnym wydaniu.

 • ZABAWKI BALANSUJĄCE

  Maluchy nie mają cierpliwości do rzeczy, które nie idą po ich myśli, oj nie. Czy można przez zabawę nauczyć dziecko dokładności i skrupulatności, a przy tym zdrowego uporu w dążeniu do celu? Jak najbardziej! Co więcej, to może być frajda dla całej rodziny. Przedstawiamy gry balansujące i zabawki tego typu. Stworzone po to, by nauczyć cierpliwości nawet najbardziej roztrzepane maluchy.

  Czym jest gra balansująca?

  Gry balansujące to najczęściej układanki składające się z kilku elementów. Głównym jest platforma z jednym półokrągłym brzegiem. Takim, który – postawiony na stole albo podłodze – waha się w tę i z powrotem. Jak bieguny krzesła bujanego. Czasem platforma przyjmuje też bardziej wymyślne kształty, na przykład słonika, wieloryba czy sowy. Zestaw uzupełniają liczne małe elementy o określonej wadze. Trzeba je ustawić na podstawie tak, by cała konstrukcja się nie przewróciła. A potem, kiedy po wielu próbach cała operacja zakończy się sukcesem – trzymać z dala od wieży młodsze rodzeństwo i niesfornych zwierzęcych towarzyszy zabaw.

  Czego balansujące gry mogą nauczyć dziecko? Spokoju i opanowania. Ale nie ździwmy się, kiedy pierwsze próby spełzną na niczym, a maluch – zamiast być oazą spokoju – stanie się jednym wielkim chaosem.

  Zabawki balansowanie w sklepie online Edukatorek.pl

  Wiemy, jak wiele warte są tradycyjne zabawki w pokoju dziecka, dlatego zebraliśmy różnorodne gry balansujące. Większość z nich jest drewniana, wszystkie – pieczołowicie pomalowane. Zalecamy wybrać je dla dzieci w wieku 3 lat i wyższym. Polecamy też gry zręcznościowe.

 • GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

  “Mamo, tato – nudzi mi się”, który rodzic tego nie słyszał? Idąc “na łatwiznę” pozwalamy dzieciom na kolejną bajkę w telewizji, grę komputerową, ale czy to jest dobry sposób na spędzanie wolnego czasu? Zagospodarowanie dzieciom takich chwil powinno być priorytetem dla rodziców. Dzieci uwielbiają zabawę, dzięki niej zdobywają i ćwiczą umiejętności, a gry zręcznościowe dla dzieci, to ta kategoria zabawek, po które maluchy sięgają najczęściej. Są one niezbędne dla wszechstronnego rozwoju dziecka.

  Co oznacza termin “zręczność”?

  Według Słownika Języka Polskiego, to zdolność fizyczna do wykonywania określonych czynności. Szybkość, koordynacja wzrokowo - ruchowa, siła, skoczność, ale także umiejętność szybkiego dostosowania się do danej sytuacji, to elementy wpływające na poziom zręczności. A zręczność przekłada się na sprawność fizyczną i umysłową. Od pierwszych chwil życia dostarczajmy dzieciom bodźców - zabawek wspomagających rozwój ruchowy i zręczność.

  Gry zręcznościowe dla dzieci w naszym sklepie

  Każdy producent zabawek ma w swej ofercie gry zręcznościowe. Goki, B. Toys, Janod, Djeco, Bigjigs, Vilac – w ofercie naszego sklepu znajdziecie gry zręcznościowe dla dzieci liderów w branży zabawkarskiej. Drewniane układanki, magnetyczne labirynty, znane od pokoleń bierki, kręgle, tenis czy frisbee. Zabawki, którymi dziecko pobawi się w domu, ale także takie, które wykorzysta do zabaw na świeżym powietrzu. U nas kupisz gry zręcznościowe dla dzieci w każdym wieku. Nie zawiedzie cię ich jakość, bezpieczeństwo ani estetyka.

  Gry zręcznościowe wzmacniają więzi rodzinne

  Zabawa zawsze jest ciekawsza, jeśli zaangażują się w nią rodzice czy rodzeństwo. Radość z zabawy i wspólne spędzanie czasu są elementem budującym więzi rodzinne. Zdrowa rywalizacja uczy znosić porażki i cieszyć się sukcesami.

  Edukacyjna rola gier zręcznościowych dla dzieci

  Gry zręcznościowe ćwiczą koordynację wzrokowo - ruchową, pamięć, koncentrację, kreatywne myślenie, spostrzegawczość, refleks, cierpliwość, usprawniają małą i dużą motorykę i bawią, bo taka jest rola zabawek. Balansująca sowa, rekin i piłeczki, chichotki do nauki ubierania, jenga, te i wiele innych gier zręcznościowych umilą Wam czas spędzony z dziećmi.

 • GRY KARCIANE

  Gry karciane uczą dziecko spostrzegawczości i wymagają skupienia

 • GRY DOTYKOWE

  Gry dotykowe rozwijają wyobraźnię dziecka oraz zmysł dotyku.

 • GRY LOGICZNE

  Pluszowy miś to zabawka, która od zawsze kojarzy się z beztroskim dzieciństwem, a gry umysłowe jeszcze do niedawna z minioną epoką. Wszechobecny komputer zdominował ten typ rozrywki i gry towarzyskie na chwilę zostały zapomniane. Przypomnijcie sobie jednak rodzinne wieczory przy warcabach, statkach czy gry “pamięć” - na pewno warto do nich wrócić i zachęcić do nich dzieci. Gry logiczne, to nie tylko dobra rozrywka i recepta na nudę, ale świetny trening dla umysłu w każdym wieku.

  Gry logiczne, czyli jakie?

  Gry, w których wygrana zależy od sprawności myślenia gracza, a nie elementu losowego to właśnie gry logiczne. Typowe, to szachy czy warcaby. Wiele gier łączy obydwa elementy np. “chińczyk”. Zaletą jednych i drugich jest to, że rozwijają inteligencję i elastyczność umysłu - zdolności, które są w życiu bezcenne.

  Gry logiczne dla dzieci, dlaczego warto kupować?

  Logiczne gry ćwiczą pamięć, koncentrację, uczą przestrzegania zasad, poprawnego rozumowania, podejmowanie decyzji i wyciągania wniosków, a także zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z porażką. Oczywiście kupując grę logiczną dla dziecka uwzględniamy jego wiek i umiejętności. Zbyt trudne lub zbyt łatwe, zniechęcą malucha do zabawy. Miejmy na uwadze fakt, że są to gry towarzyskie i udział drugiej osoby jest niezbędny do ich przeprowadzenia. Warto poświęcić chwilę czasu wspólnej grze, bo to niebywale wzmacnia więzi rodzinne, koleżeńskie. Dziecko, które od najmłodszych lat korzysta z gier logicznych, lepiej radzi sobie z nauką, dokonuje świadomych wyborów i łatwiej radzi sobie z problemami - umiejętności niezbędne także w dorosłym życiu. Kupując dziecku gry logiczne - inwestujesz w jego przyszłość.

  Dla dwulatka - domino obrazkowe, a dla kilkulatka “statki”

  W naszym sklepie posiadamy w sprzedaży odpowiednie gry logiczne dla dzieci młodszych jak i starszych, a także dorosłych. Gry klasyczne i mniej znane tytuły, w wydaniu tradycyjnym i wersji podróżnej, producentów rodzimych i uznanych firm zagranicznych. Wszystkie starannie wykonane, opisane i zaopatrzone w zrozumiałą instrukcję. Zorganizuj dziecku umysłowy trening w atrakcyjnej formie.

 • GRY PLANSZOWE

  Gry planszowe rozbudzają wyobraźnię dziecka, planowanie i myślenie strategiczne

 • GRY PODRÓŻNE

  Podróż nie musi być dla dziecka nudna

  Prawdopodobnie nie ma takiej rodziny, której obce byłoby podróżowanie. Czy to pociągiem, autokarem, czy własnym samochodem, musimy dotrzeć do wybranego celu. Ale jeśli wybieramy się w podróż z dziećmi - bywa to nie lada wyzwaniem. Maluchy szybko się nudzą podziwianiem widoków i zaczynają marudzić. Dlatego warto się przygotować na takie sytuacje i zaopatrzyć w gry podróżne dla dzieci.

  Gry podróżne - co to takiego

  To wszelkiego typu gry planszowe i karciane, które zostały dostosowane do warunków podróży. Niewielkie, poręczne opakowanie, zwykle metalowe, z magnetycznymi pionkami, dzięki którym unikniemy katastrofy w postaci spadania, rozsypywania się elementów, to gwarancja fantastycznej zabawy dla podróżujących dzieci (i nie tylko) i spokojna jazda dla kierowców. Niewielkich rozmiarów pudełeczko zmieści się w każdym bagażu i będzie nie tylko formą rozrywki w czasie jazdy, ale również w czasie biwaku, plażowania i ogólnie pojętego wypoczynku. To także recepta na przeczekanie kapryśnej pogody. Ponieważ uważamy się za rozsądnych rodziców, to doskonale zdajemy sobie sprawę, że gry podróżne dla dzieci są o wiele korzystniejsze dla zdrowia i rozwoju niż smartfony i komputery. Wykorzystujmy więc okazje, by odciągnąć maluchy od tego typu urządzeń.

  Zalety gier podróżnych

  Spokojna podróż, niemarudzące dzieci, ale przede wszystkim gry planszowe i dziecięce “karcianki” uczą. Oprócz funkcji relaksującej, ćwiczą pamięć, koncentrację i wyobraźnię. Są pomocne w nauce liczenia, czytania. Uczą przestrzegania reguł, oswajają z porażką i sukcesem. Integrują rodzinę, rówieśników. Ćwiczą koordynację wzrokowo - ruchową. Ogólnie ujmując - są niezastąpionym elementem wspierającym i kształcącym rozwój dziecka. Gry podróżne dla dzieci w naszym sklepie Asortyment jest bardzo bogaty. Gry podróżne planszowe, klasyczne (szachy, warcaby, statki, kółko i krzyżyk, chińczyk), a także magnetyczne puzzle, labirynty, “karcianki” - sprawdź co jesteśmy wstanie Ci zaproponować, by umilić podróż Tobie i dzieciom.

 • GRY RODZINNE

  Jest tyle różnych sposobów, na jakie rodzina może spędzać czas razem. Na te dni, kiedy nie da się szaleć po podwórku, polecamy <>strong>gry rodzinne. Zręcznościowe, logiczne, planszowe... I dla dużych, i dla małych! Po prostu masa frajdy. Zobaczcie, co dla Was mamy, ale przede wszystkim odpowiedzmy sobie na niby-oczywiste pytanie: dlaczego warto spędzać czas razem?

  Gry familijne, czyli dlaczego warto spędzać czas razem?

  Żyjemy dziś szybko i nie ma co do tego wątpliwości. My, czyli rodzice. Kiedy pracujemy, dzieci spędzają czas z opiekunami, w przedszkolu albo w szkole. Kiedy wracamy po pracy, czasem razem jemy, a najczęściej po posiłku rozchodzimy się do swoich zadań. Tych jest bardzo dużo. By jednak budować ciepły dom – a także po prostu się odstresować – warto zamienić wspólne oglądanie telewizji na grupowe rozegranie partyjki jakiejś planszówki. Albo konkretnej, jednej z propozycji z kategorii gry rodzinne.

  Gry dla całej rodziny w sklepie Edukatorek

  Co wobec tego proponujemy tym, którzy chcieliby zagrać w rodzinne gry planszowe albo zręcznościowe? Niezależnie od różnicy wieku, zawsze sprawdzą się gry typu memory. Po prostu - dobieranie w pary zakrytych kart, które podglądane są przez kolejnych graczy. Ciekawie zadziałają gry balansujące, przy których można przy okazji nauczyć się cierpliwości. Rzutki (najlepiej na rzepy), bingo, przy zabawie z troszkę starszymi dziećmi – chińczyk, proste zręcznościowe gry karciane – to wszystko może sprawić, że czas spędzony w rodzinnym gronie będzie jeszcze lepszy.

 • GRY STRATEGICZNE

  Gry strategiczne dla dzieci

  Gry, które wymagają skupienia, logicznego myślenia, sprytu i zręczności! Gry strategiczne dla dzieci w każdym wieku. Gry strategiczne wspomogą rozwój Twojego malucha.

  Wybierz grę strategiczną na rodzinny weekend!

 • ŁAMIGŁÓWKI

  Gry, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zdolność logicznego myślenia i koncentrację

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 962 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 962 elementów
GRY

Rozrywka dla całej rodziny.

GRY

Filtry

Włączone filtry:
  Kategorie
  Producent