GRY 

Jest 977 produktów.

Podkategorie

 • GRA DOMINO

  Domino – gra nie tylko dla “dużych”

  Jedną z najbardziej znanych gier towarzyskich jest gra domino. Proste zasady, możliwość wprowadzenia nowych wariantów, płytki, które mogą posłużyć do zabaw konstrukcyjnych, niewielka przestrzeń jaką zabawka zajmuje po włożeniu do opakowania, te wszystkie cechy przemawiają za popularnością gry. W domino mogą grać wszyscy, bez względu na wiek, ponieważ dla młodszych dzieci, producenci stworzyli domino obrazkowe, zaś dla starszych użytkowników pozostaje klasyczne domino z zaznaczonymi na płytkach (nazywanymi kamieniami) oczkami.

  Domino dla dzieci – zasady gry

  Gra domino dla dzieci składa się z 28 kamieni, składających się z dwóch pól. Na każdym polu znajdują się obrazki bądź puste pole zwane ”mydłem”. Zabawa przeznaczona jest dla 2 – 4 osób. Przed rozpoczęciem gry płytki należy odwrócić i przemieszać. Wyznaczamy rozpoczynającego, który odkrywa pierwszy kamień, kolejna osoba wyciąga kolejną płytkę i jeśli posiada taki sam obrazek, pasujący którymś polem do wyłożonego, dokłada go, jeśli nie, kolejny zawodnik odkrywa kamień. Wygrywa ta osoba, której nie pozostanie żadna płytka. Zasady gry można modyfikować. W klasyczne domino z oczkami gramy podobnie, z tym, że dopasowujemy kamienie zgodnie z liczbą oczek na polu. Domino dla dzieci można kupić w wersji tematycznej, uwzględniając zainteresowania malucha, czyli mogą to być obrazki zwierząt, pojazdów, owoców itp.

  Gry dla dzieci bawią i uczą

  Przede wszystkim domino jest grą, która ma sprawiać dziecku radość. Element edukacyjny polega na ćwiczeniu spostrzegawczości, pamięci, strategicznego myślenia, ćwiczeń w liczeniu, poznawaniu rzeczywistości poprzez nazywanie przedmiotów na obrazku, oswajaniu z sukcesem i porażką, uczy przestrzegania zasad, a także zabawy w grupie. Gry dla dzieci integrują z rówieśnikami i wzmacniają więzy rodzinne. Domino dla dzieci sprawdzi się jako gra podróżna (niewielkie, poręczne), a także jako rozrywka w zimowe wieczory czy deszczowy dzień. Kupując w naszym sklepie masz gwarancję, że zabawka -gra jest bezpieczna dla dziecka, estetyczna i trwała.

 • GRY MEMO

  Gry memo to jedne z najlepszych zabawek edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. Są to produkty, dzięki którym pociecha ćwiczy pamięć już od najmłodszych lat. Sprawdź nasze gry pamięciowe i wybierz taką, która zachęci Twoją pociechę do długich zabaw każdego dnia – zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

  Gra memo – co to znaczy?

  “Gra memo dla dzieci” – spotkałeś się kiedyś z tym terminem, ale wciąż zastanawiasz się, do czego on się tak naprawdę odnosi? Jest to potoczna nazwa dla gier pamięciowych. Gry memory dla dzieci to obecnie jedne z najpopularniejszych rozrywek zarówno dla młodszych, jak i starszych pociech. Skąd bierze się popularność tych zabawek? Przede wszystkim ze względu na proste zasady, a także zdrową rywalizację.

  Gry memo dla dzieci – trening pamięci i nie tylko

  Jak sama nazwa wskazuje – gry pamięciowe memory służą do ćwiczeń pamięci poprzez zabawę. Tego typu zabawki niosą ze sobą o wiele więcej wartości edukacyjnych. Jak to wygląda w praktyce? Tak naprawdę prawie każda memo gra posiada zasady, które pozwalają bawić się w więcej niż jedną osobę. Najczęściej opierają się one o wspólne dążenie do celu, dzięki czemu dziecko uczy się współpracy już od najmłodszych lat. Co więcej, gry memo wymagają również skupienia, co z kolei pozytywnie wpływa na koncentrację, spostrzegawczość czy cierpliwość.

  Pamięciowa gra memo rozbudza wyobraźnię, uczy logicznego i strategicznego myślenia, a także planowania, co z pewnością przyda się w kolejnych latach życia malucha.

  Pamięciowa memo gra – rozrywka dla całej rodziny

  Gry memo dla dzieci często opierają się na współpracy poszczególnych graczy. Stąd też są zabawkami, które budują relację pomiędzy dziećmi a rodzicami. Tak naprawdę mogą one dostarczyć frajdy całej rodzinie – a to jak wiadomo – są niezastąpione chwile w życiu, które warto pielęgnować. Warto więc wyposażyć swoją półkę z grami planszowymi i zaopatrzyć się w kilka wersji gier memo, aby zawsze były pod ręką i stanowiły alternatywę dla spędzania czasu przed telefonem, komputerem czy telewizorem.

  Zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty gier interaktywnych, które wspomogą prawidłowy rozwój dzieci każdego dnia.

  Edukatorek – gry i zabawki edukacyjne dla dzieci.


 • GRY EDUKACYJNE

  Ile wiedzy i umiejętności musi przyswoić małe dziecko, by móc prawidłowo funkcjonować w dorosłym życiu, wiemy tylko my, dorośli. Maluchy, przynajmniej do czasu pójścia do szkoły nie są poddawane presji uczenia się i nie zdają sobie sprawy, że od chwili narodzin, ciągle się uczą. Dla nich nabywanie sprawności, umiejętności i zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie odbywa się w sposób naturalny. Kluczową rolę w procesie kształcenia dziecka odgrywają jednak rodzice. Ich zadaniem jest stymulowanie procesów uczenia się poprzez dostarczanie odpowiednich bodźców. O tym, że rozwój przez zabawę daje najlepsze efekty wiadomo nie od dziś. A jak zabawa, to i zabawki, a jak zabawki, to takie, które bawią i uczą jednocześnie. Do tej kategorii bez wątpienia należą gry edukacyjne dla dzieci.

  Gry edukacyjne - czyli jakie?

  Gra jest formą rozrywki z elementami rywalizacji, w której należy przestrzegać ustalonych zasad. W grach edukacyjnych zasady zostały opracowane w ten sposób, by ułatwiały zdobywanie i poszerzanie wiedzy oraz kształtowały umiejętności. Gry edukacyjne dla dzieci uatrakcyjniają procesy dydaktyczne, przez co nauka staje się przyjemnością, a nie koniecznością i co przekłada się na lepsze efekty nauczania.

  Zalety gier edukacyjnych dla dzieci

  - atrakcyjny pomysł na poznawanie świata
  - zdobywanie wiedzy
  - wzbogacanie słownictwa i
  - ćwiczenie pamięci, koncentracji, logicznego myślenia
  - przyswajanie zasad
  - poznawanie radości zwycięstwa i smaku porażki
  - integracja rówieśnicza
  - wzmacnianie więzi rodzinnych

  Gry naukowe dla dzieci w naszym sklepie

  W swojej ofercie posiadamy gry naukowe dla dzieci uznanych, polskich producentów - Trefl, Alexander, Jawa, a także sprawdzonych firm zagranicznych. U nas kupisz gry poznawcze z każdej dziedziny nauki (matematyczne, przyrodnicze, językowe, historyczne, geograficzne), uczące podstaw - dla najmłodszych, poszerzające i utrwalające wiedzę - dla nieco starszych dzieci. Gry edukacyjne, to pomoc dydaktyczne nie tylko do domowego użytku, ale polecana przez pedagogów i nauczycieli forma pracy urozmaicająca naukę przedszkolną, szkolną czy zajęcia terapeutyczne. Gry naukowe dla dzieci to zabawa i nauka w atrakcyjnym wydaniu.

 • ZABAWKI BALANSUJĄCE

  Maluchy nie mają cierpliwości do rzeczy, które nie idą po ich myśli, oj nie. Czy można przez zabawę nauczyć dziecko dokładności i skrupulatności, a przy tym zdrowego uporu w dążeniu do celu? Jak najbardziej! Co więcej, to może być frajda dla całej rodziny. Przedstawiamy gry balansujące i zabawki tego typu. Stworzone po to, by nauczyć cierpliwości nawet najbardziej roztrzepane maluchy.

  Czym jest gra balansująca?

  Gry balansujące to najczęściej układanki składające się z kilku elementów. Głównym jest platforma z jednym półokrągłym brzegiem. Takim, który – postawiony na stole albo podłodze – waha się w tę i z powrotem. Jak bieguny krzesła bujanego. Czasem platforma przyjmuje też bardziej wymyślne kształty, na przykład słonika, wieloryba czy sowy. Zestaw uzupełniają liczne małe elementy o określonej wadze. Trzeba je ustawić na podstawie tak, by cała konstrukcja się nie przewróciła. A potem, kiedy po wielu próbach cała operacja zakończy się sukcesem – trzymać z dala od wieży młodsze rodzeństwo i niesfornych zwierzęcych towarzyszy zabaw.

  Czego balansujące gry mogą nauczyć dziecko? Spokoju i opanowania. Ale nie ździwmy się, kiedy pierwsze próby spełzną na niczym, a maluch – zamiast być oazą spokoju – stanie się jednym wielkim chaosem.

  Zabawki balansowanie w sklepie online Edukatorek.pl

  Wiemy, jak wiele warte są tradycyjne zabawki w pokoju dziecka, dlatego zebraliśmy różnorodne gry balansujące. Większość z nich jest drewniana, wszystkie – pieczołowicie pomalowane. Zalecamy wybrać je dla dzieci w wieku 3 lat i wyższym. Polecamy też gry zręcznościowe.

 • GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

  “Mamo, tato – nudzi mi się”, który rodzic tego nie słyszał? Idąc “na łatwiznę” pozwalamy dzieciom na kolejną bajkę w telewizji, grę komputerową, ale czy to jest dobry sposób na spędzanie wolnego czasu? Zagospodarowanie dzieciom takich chwil powinno być priorytetem dla rodziców. Dzieci uwielbiają zabawę, dzięki niej zdobywają i ćwiczą umiejętności, a gry zręcznościowe dla dzieci, to ta kategoria zabawek, po które maluchy sięgają najczęściej. Są one niezbędne dla wszechstronnego rozwoju dziecka.

  Co oznacza termin “zręczność”?

  Według Słownika Języka Polskiego, to zdolność fizyczna do wykonywania określonych czynności. Szybkość, koordynacja wzrokowo - ruchowa, siła, skoczność, ale także umiejętność szybkiego dostosowania się do danej sytuacji, to elementy wpływające na poziom zręczności. A zręczność przekłada się na sprawność fizyczną i umysłową. Od pierwszych chwil życia dostarczajmy dzieciom bodźców - zabawek wspomagających rozwój ruchowy i zręczność.

  Gry zręcznościowe dla dzieci w naszym sklepie

  Każdy producent zabawek ma w swej ofercie gry zręcznościowe. Goki, B. Toys, Janod, Djeco, Bigjigs, Vilac – w ofercie naszego sklepu znajdziecie gry zręcznościowe dla dzieci liderów w branży zabawkarskiej. Drewniane układanki, magnetyczne labirynty, znane od pokoleń bierki, kręgle, tenis czy frisbee. Zabawki, którymi dziecko pobawi się w domu, ale także takie, które wykorzysta do zabaw na świeżym powietrzu. U nas kupisz gry zręcznościowe dla dzieci w każdym wieku. Nie zawiedzie cię ich jakość, bezpieczeństwo ani estetyka.

  Gry zręcznościowe wzmacniają więzi rodzinne

  Zabawa zawsze jest ciekawsza, jeśli zaangażują się w nią rodzice czy rodzeństwo. Radość z zabawy i wspólne spędzanie czasu są elementem budującym więzi rodzinne. Zdrowa rywalizacja uczy znosić porażki i cieszyć się sukcesami.

  Edukacyjna rola gier zręcznościowych dla dzieci

  Gry zręcznościowe ćwiczą koordynację wzrokowo - ruchową, pamięć, koncentrację, kreatywne myślenie, spostrzegawczość, refleks, cierpliwość, usprawniają małą i dużą motorykę i bawią, bo taka jest rola zabawek. Balansująca sowa, rekin i piłeczki, chichotki do nauki ubierania, jenga, te i wiele innych gier zręcznościowych umilą Wam czas spędzony z dziećmi.

 • GRY KARCIANE

  Słowo „gra” wcale nie musi oznaczać tej na komputerze, smartfonie czy tablecie. W dzisiejszym zekranizowanym świecie warto pamiętać o tych tradycyjnych grach, które znane są nam od wielu setek lat. Świetnym przykładem okażą się m.in. gry karciane, które są gwarancją długiej zabawy, która rozwija. W tej kategorii znajdziesz edukacyjne gry w karty dla dzieci zapewniające mnóstwo frajdy każdego dnia dla pociech w różnym wieku – zapraszamy do sprawdzenia oferty!

  Gry karciane dla dzieci – rozwój pamięci i nie tylko

  Mogłoby się wydawać, że proste gry karciane dla dzieci to przeżytek – nic bardziej mylnego! Karcianki szybko wciągają, zachwycają wymyślnymi grafikami, a także mechaniką. Są one świetnym pomysłem na wspólne spędzenie wolnego czasu – nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby rodzic dołączył się do swojej pociechy i razem pobawił się z pomocą kart.

  Gry karciane dla dzieci to akcesoria do zabawy, które również niosą ze sobą walory edukacyjne. Odpowiednio dobrany poziom trudności pozwoli dziecku rozwijać się na wielu płaszczyznach – począwszy od treningu pamięci czy motoryki małej (trzymanie większej ilości kart wzmacnia chwyt), a kończąc na ćwiczeniu spostrzegawczości.

  Gry w karty dla dzieci – dopasuj je pod wiek swojej pociechy

  Gra karciana dla dzieci musi być dopasowana do możliwości Twojego malucha – tylko wtedy będzie bawić i uczyć. Zbyt niski poziom trudności sprawi, że dziecko szybko się znudzi – zbyt wysoki z kolei sprawi, że zabawka spowoduje tylko frustracje i szybko pójdzie w kąt. W Edukatorku znajdziesz gry w karty dla dzieci o różnym stopniu skomplikowania.

  Oferowane przez nasz sklep gry dla dzieci karciane możemy podzielić na te najprostsze, w których maluch pozna np. podstawowe kształty, nieco trudniejsze, w których wymagana będzie znajomość cyfr i liter czy najbardziej zaawansowane – w tych z kolei ważny jest refleks czy umiejętność strategicznego myślenia.

  Serdecznie zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty gry karty dla dzieci. Zachęcamy do składania zamówień na stronie naszego sklepu, w którym dostępne są również inne zabawki edukacyjne dla dzieci w różnym wieku – Edukatorek.

 • GRY DOTYKOWE

  Rozglądasz się za zabawkami edukacyjnymi, które rozwiną u Twojej pociechy zmysł dotyku? Jeśli tak, to jesteś w odpowiednim miejscu. W tej kategorii znajdziesz wyjątkowe gry edukacyjne dla dzieci, które wspomogą ogólny rozwój Twojej pociechy i sprawią jej frajdę na wiele godzin każdego dnia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą – Edukatorek.

  Gry dotykowe dla dzieci – rozwój pociechy od najmłodszych lat

  Czym właściwie są gry dotykowe? Są to zabawki edukacyjne, które powstały w jednym celu: aby uczyć i bawić już od najmłodszych lat. Tego typu akcesoria stymulują zmysł dotyku, bo właśnie dzięki niemu maluchy mogą rozpoznawać różne kształty.

  Sensoryczna gra dotykowa dla dziecka wspomaga ogólny rozwój malucha. Oprócz dotyku dzieci ćwiczą również cierpliwość, koncentrację czy spostrzegawczość. Co więcej, poprzez dotykanie polepszają również swoje zdolności manualne dłoni, co z pewnością zaprocentuje już w następnych latach życia i ułatwi codzienne funkcjonowanie Twojemu dziecku.

  Dotykowe gry dla dzieci – oferta sklepu Edukatorek

  W Edukatorku zdajemy sobie sprawę, że świat odbierany jest przez zmysły, dlatego też stworzyliśmy tę kategorię, w której znajdują się edukacyjne gry dotykowe dla dzieci wspomagające prawidłowy rozwój poszczególnych zmysłów – w tym wypadku dotyku. W ofercie znajdują się jednak również inne gry, które rozwiną u Twojej pociechy m.in. słuch czy pamięć. Na stronie naszego sklepu dostępne są takie zabawki jak m.in.:

  • sensoryczne gry dotykowe na rozpoznawanie owoców,
  • muzyczne gry pamięciowe,
  • tekturowe gry dotykowe,
  • gry towarzyskie,
  • drewniane kształty,
  • interaktywne klocki.

  Oferowane przez nas gry dotykowe i pamięciowe mają również właściwości terapeutyczne, dzięki czemu są świetnymi zabawkami do zwalczania różnych zaburzeń integracji sensorycznej. Wszystkie akcesoria są nowe i pakowane w pudełka i opakowania, które chronią je przed zniszczeniem podczas transportu.

  Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu. Edukatorek – edukacyjne zabawki dla dzieci w każdym wieku.

 • GRY LOGICZNE

  Pluszowy miś to zabawka, która od zawsze kojarzy się z beztroskim dzieciństwem, a gry umysłowe jeszcze do niedawna z minioną epoką. Wszechobecny komputer zdominował ten typ rozrywki i gry towarzyskie na chwilę zostały zapomniane. Przypomnijcie sobie jednak rodzinne wieczory przy warcabach, statkach czy gry “pamięć” - na pewno warto do nich wrócić i zachęcić do nich dzieci. Gry logiczne, to nie tylko dobra rozrywka i recepta na nudę, ale świetny trening dla umysłu w każdym wieku.

  Gry logiczne, czyli jakie?

  Gry, w których wygrana zależy od sprawności myślenia gracza, a nie elementu losowego to właśnie gry logiczne. Typowe, to szachy czy warcaby. Wiele gier łączy obydwa elementy np. “chińczyk”. Zaletą jednych i drugich jest to, że rozwijają inteligencję i elastyczność umysłu - zdolności, które są w życiu bezcenne.

  Gry logiczne dla dzieci, dlaczego warto kupować?

  Logiczne gry ćwiczą pamięć, koncentrację, uczą przestrzegania zasad, poprawnego rozumowania, podejmowanie decyzji i wyciągania wniosków, a także zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z porażką. Oczywiście kupując grę logiczną dla dziecka uwzględniamy jego wiek i umiejętności. Zbyt trudne lub zbyt łatwe, zniechęcą malucha do zabawy. Miejmy na uwadze fakt, że są to gry towarzyskie i udział drugiej osoby jest niezbędny do ich przeprowadzenia. Warto poświęcić chwilę czasu wspólnej grze, bo to niebywale wzmacnia więzi rodzinne, koleżeńskie. Dziecko, które od najmłodszych lat korzysta z gier logicznych, lepiej radzi sobie z nauką, dokonuje świadomych wyborów i łatwiej radzi sobie z problemami - umiejętności niezbędne także w dorosłym życiu. Kupując dziecku gry logiczne - inwestujesz w jego przyszłość.

  Dla dwulatka - domino obrazkowe, a dla kilkulatka “statki”

  W naszym sklepie posiadamy w sprzedaży odpowiednie gry logiczne dla dzieci młodszych jak i starszych, a także dorosłych. Gry klasyczne i mniej znane tytuły, w wydaniu tradycyjnym i wersji podróżnej, producentów rodzimych i uznanych firm zagranicznych. Wszystkie starannie wykonane, opisane i zaopatrzone w zrozumiałą instrukcję. Zorganizuj dziecku umysłowy trening w atrakcyjnej formie.

 • GRY PLANSZOWE

  Gra planszowa dla dzieci to doskonały pomysł na prezent dla swojej pociechy. Odpowiednio dopasowana planszówka sprawi, że dziecko chętnie będzie bawiło i rozwijało się każdego dnia. Sprawdź nasze gry edukacyjne planszowe dla dziewczynek i chłopców i postaw na sprawdzone zabawki – zapraszamy!

  Gry planszowe dla dzieci – alternatywa dla telefonu

  W dzisiejszych czasach słowo „gra” dla większości dzieci kojarzy się z tą komputerową. Obecny rozwój techniki sprawił, że maluchy już od najmłodszych lat dorastają w reku z telefonem komórkowym lub tabletem. Warto pamiętać, że na długo przed takimi grami dostęp mieliśmy do tradycyjnych zabawek, które stanowią bardzo ważną część życia każdego dziecka.Doskonałym przykładem takich produktów są gry planszowe dla dzieci, które bawią, uczą, a także pozwalają na wspólną zabawę z rodzicami.

  Gra dla dzieci planszowa – czego uczy?

  Warto zauważyć, że gry planszowe dla dzieci to nie tylko sposób na dobrą zabawę, ale również okazja do nauki – i to na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, granie w planszówki uczy współzawodnictwa. Dziecko już od najmłodszych chwil może poznać smak porażki – a umieć przegrywać trzeba umieć. Co więcej, gry planszowe dla chłopców i dziewczynek uświadamiają maluchowi, jak ważna jest uczciwość w życiu – w grze w końcu istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać, aby nie psuć zabawy. Gry planszowe dla przedszkolaków czy też starszych dzieci rozwijają ponadto kreatywność, a także uczą logicznego myślenia i planowania.

  Gra planszowa dla dzieci – do wyboru, do koloru!

  W Edukatorku znajdziesz najlepsze gry planszowe dla dzieci, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród rodziców. Są one dostosowane poziomem zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, dzięki czemu zyskasz pewność, że Twój prezent nie pójdzie w kąt. Bo jak wiadomo – zbyt trudne gry planszowe dla dziewczynek i chłopców zniechęcą dziecko do zabawy.  Podobnie to wygląda w drugą stronę, gdy maluch jest już nieco większy – gry planszowe dla przedszkolaków w końcu nie będą bawić dzieci, które chodzą do podstawówki.

  Na naszej stronie znajdziesz zestaw gier planszowych dla dzieci, a także pojedyncze zabawki. W asortymencie znajdują się m.in.:
  szachy,

  • chińczyk,
  • gry magnetyczne,
  • gry logiczne,
  • gry kooperacyjne,
  • gry przygodowe planszowe,
  • i wiele innych.

  Polecamy sprawdzić również pozostałe gry z naszej oferty. Życzymy udanych zakupów!

  Edukatorek – edukacyjne zabawki dla dzieci.

 • GRY PODRÓŻNE

  Podróż nie musi być dla dziecka nudna

  Prawdopodobnie nie ma takiej rodziny, której obce byłoby podróżowanie. Czy to pociągiem, autokarem, czy własnym samochodem, musimy dotrzeć do wybranego celu. Ale jeśli wybieramy się w podróż z dziećmi - bywa to nie lada wyzwaniem. Maluchy szybko się nudzą podziwianiem widoków i zaczynają marudzić. Dlatego warto się przygotować na takie sytuacje i zaopatrzyć w gry podróżne dla dzieci.

  Gry podróżne - co to takiego

  To wszelkiego typu gry planszowe i karciane, które zostały dostosowane do warunków podróży. Niewielkie, poręczne opakowanie, zwykle metalowe, z magnetycznymi pionkami, dzięki którym unikniemy katastrofy w postaci spadania, rozsypywania się elementów, to gwarancja fantastycznej zabawy dla podróżujących dzieci (i nie tylko) i spokojna jazda dla kierowców. Niewielkich rozmiarów pudełeczko zmieści się w każdym bagażu i będzie nie tylko formą rozrywki w czasie jazdy, ale również w czasie biwaku, plażowania i ogólnie pojętego wypoczynku. To także recepta na przeczekanie kapryśnej pogody. Ponieważ uważamy się za rozsądnych rodziców, to doskonale zdajemy sobie sprawę, że gry podróżne dla dzieci są o wiele korzystniejsze dla zdrowia i rozwoju niż smartfony i komputery. Wykorzystujmy więc okazje, by odciągnąć maluchy od tego typu urządzeń.

  Zalety gier podróżnych

  Spokojna podróż, niemarudzące dzieci, ale przede wszystkim gry planszowe i dziecięce “karcianki” uczą. Oprócz funkcji relaksującej, ćwiczą pamięć, koncentrację i wyobraźnię. Są pomocne w nauce liczenia, czytania. Uczą przestrzegania reguł, oswajają z porażką i sukcesem. Integrują rodzinę, rówieśników. Ćwiczą koordynację wzrokowo - ruchową. Ogólnie ujmując - są niezastąpionym elementem wspierającym i kształcącym rozwój dziecka. Gry podróżne dla dzieci w naszym sklepie Asortyment jest bardzo bogaty. Gry podróżne planszowe, klasyczne (szachy, warcaby, statki, kółko i krzyżyk, chińczyk), a także magnetyczne puzzle, labirynty, “karcianki” - sprawdź co jesteśmy wstanie Ci zaproponować, by umilić podróż Tobie i dzieciom.

 • GRY RODZINNE

  Jest tyle różnych sposobów, na jakie rodzina może spędzać czas razem. Na te dni, kiedy nie da się szaleć po podwórku, polecamy <>strong>gry rodzinne. Zręcznościowe, logiczne, planszowe... I dla dużych, i dla małych! Po prostu masa frajdy. Zobaczcie, co dla Was mamy, ale przede wszystkim odpowiedzmy sobie na niby-oczywiste pytanie: dlaczego warto spędzać czas razem?

  Gry familijne, czyli dlaczego warto spędzać czas razem?

  Żyjemy dziś szybko i nie ma co do tego wątpliwości. My, czyli rodzice. Kiedy pracujemy, dzieci spędzają czas z opiekunami, w przedszkolu albo w szkole. Kiedy wracamy po pracy, czasem razem jemy, a najczęściej po posiłku rozchodzimy się do swoich zadań. Tych jest bardzo dużo. By jednak budować ciepły dom – a także po prostu się odstresować – warto zamienić wspólne oglądanie telewizji na grupowe rozegranie partyjki jakiejś planszówki. Albo konkretnej, jednej z propozycji z kategorii gry rodzinne.

  Gry dla całej rodziny w sklepie Edukatorek

  Co wobec tego proponujemy tym, którzy chcieliby zagrać w rodzinne gry planszowe albo zręcznościowe? Niezależnie od różnicy wieku, zawsze sprawdzą się gry typu memory. Po prostu - dobieranie w pary zakrytych kart, które podglądane są przez kolejnych graczy. Ciekawie zadziałają gry balansujące, przy których można przy okazji nauczyć się cierpliwości. Rzutki (najlepiej na rzepy), bingo, przy zabawie z troszkę starszymi dziećmi – chińczyk, proste zręcznościowe gry karciane – to wszystko może sprawić, że czas spędzony w rodzinnym gronie będzie jeszcze lepszy.

 • GRY STRATEGICZNE

  Odpowiednio dobrana strategia to podstawa, aby odnieść sukces w życiu. W tym wypadku mówimy o tych mniejszych sukcesach – bo tak nazwać możemy oferowane przez Edukatorek gry strategiczne dla dzieci, czyli zabawki, które wymagają skupienia i logicznego myślenia. Zachęcamy do przejrzenia tej kategorii i wybrania gry strategicznej, która okaże się strzałem w dziesiątkę na rodzinny weekend.

  Gry strategiczne dla dzieci – zabawki dla wytężenia umysłu

  Gra strategiczna dla dziecka ma proste założenie – nauczyć logicznego myślenia, a także spostrzegawczości. Obmyślenie odpowiedniej strategii czy zastanowienie się nad konkretnym ruchem doskonale rozwija mózg, a także uczy wielu rzeczy, które przydadzą się nie tylko podczas zabawy, ale również w życiu codziennym. Gry planszowe strategiczne dla dzieci uczą podejmowania decyzji, wspomagają prawidłowy rozwój mózgu czy wpływają na kreatywność.

  Gry planszowe strategiczne dla dzieci – idealne do wspólnej zabawy

  Zabawki tego typu są również świetną alternatywą dla gier dostępnych na smartfony, konsole czy komputery – strategiczne planszówki są doskonałą okazją do wspólnych zabaw nie tylko dla najmłodszych, ale również całej rodziny. Wybierając taką grę, będziesz mieć na spędzenie dłuższej chwili ze swoją pociechą, co pozytywnie wpłynie na Wasze relacje.

  Gra strategiczna dla dzieci – szeroki wybór zabawek

  Pod pojęciem gry strategicznej dla dzieci znajduje się wiele typów zabawek. Na stronie naszego sklepu internetowego dostępne są zarówno bardziej tradycyjne gry jak szachy, warcaby czy sudoku, jak i nieco nowocześniejsze planszówki polegające na znalezieniu różnic, układaniu czy obserwacji. W ofercie znajdziesz takie gry strategiczne dla dzieci jak m.in.:

  • szachy,
  • gry karciane,
  • gry zręcznościowe,
  • zestaw gier,
  • JENGA (drewniana gra zręcznościowa),
  • gry w zgadywanie,
  • kółko i krzyżyk,
  • gry losowe lotto,
  • warcaby,
  • gry obserwacyjne,
  • sudoku,
  • znajdź różnicę,
  • gry magnetyczne,
  • gry kooperacyjne,
  • i wiele więcej.

  Sprawdź pełną ofertę, dobierz grę strategiczną do wieku Twojego dziecka i spraw mu wyjątkowy prezent – zapraszamy!

 • ŁAMIGŁÓWKI

  Zabawa polegająca na rozwiązywaniu łamigłówek to pomysł na świetną zabawę każdego dnia. W tej kategorii znajdziesz łamigłówki dla dzieci, które dostarczą każdego maluchowi mnóstwa frajdy, zajmą go na wiele godzin, a także wspomogą jego rozwój. Sprawdź naszą ofertę – sklep z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek.

  Łamigłówki dla dzieci – i główka pracuje!

  Nic tak nie rozgrzeje umysłu Twojej pociechy jak odpowiednio dobrane łamigłówki logiczne dla dzieci z oferty Edukatorka. Zabawa, w której trzeba pokombinować, pomyśleć, zastanowić się, to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w przyjaznej atmosferze. Zagadki i łamigłówki dla dzieci to specjalne zestawy gier, dzięki którym Twoja pociecha dostanie to co najlepsze, czyli naukę przez zabawę.

  Łamigłówki dla dzieci wspomagają prawidłowy rozwój na wielu płaszczyznach – polepszą logiczne myślenie, pozytywnie wpłyną na kreatywność i wyobraźnię, nauczą, jak radzić sobie z różnymi problemami, a także wyćwiczą cierpliwość, która – jak wiadomo – zawsze popłaca.

  Łamigłówki dla przedszkolaków i nie tylko – sklep Edukatorek

  Zabawki łamigłówki dla dzieci z oferty naszego sklepu internetowego będą doskonałym prezentem zarówno dla tych młodszych dzieci, jak i młodzieży. W naszej ofercie znajdziesz gry i akcesoria, które podzielone ze względu na poziom trudności – zaczynając od tych najprostszych, a kończąc na bardziej skomplikowanych, które wymagają często nie lada skupienia i kombinowania. W asortymencie dostępne są takie logiczne łamigłówki dla dzieci jak m.in.:

  • quizy,
  • gry strategiczne,
  • gry magnetyczne,
  • sudoku,
  • wyścig z czasem,
  • zestawy magicznych sztuczek,
  • gry taktyczne,
  • podróżne łamigłówki,
  • kolorowanki,
  • gry ze znajdywaniem różnic,
  • edukacyjne ubieranki,
  • zagadki,
  • i wiele więcej.

  Wszystkie oferowane przez nas zagadki i łamigłówki dla dzieci zostały wykonane z trwałych materiałów, które sprzyjają bezpiecznej zabawie. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla swojego malucha – w tym pomoże nasza bogata oferta. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem sklepowym. Edukatorek – edukacyjne zabawki dla dzieci w każdym wieku.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 977 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 977 elementów
GRY

Interaktywne gry dla dzieci w postaci planszówek, łamigłówek czy zręcznościówek to zabawki edukacyjne, które polecamy każdemu rodzicowi, któremu zależy na prawidłowym rozwoju swojego malucha. W tej kategorii znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkty, które cieszą się pozytywnymi opiniami na całym świecie. Sprawdź nasze gry i zabawy rozwijające kreatywność, a także sprzyjające wspólnym zabawom z dzieckiem w domu i nie tylko – zapraszamy!

Gry interaktywne dla dzieci, czyli jakie?

Gry interaktywne dla dzieci to połączenie edukacji i zabawy. Ale co konkretnie kryje się pod terminem „interaktywności”? W przypadku tych zabawek mówimy o komunikacji i wzajemnym reagowaniu na konkretnie działania na linii dziecko-gra. Termin ten lepiej wyjaśnić na przykładzie: jeśli maluch wciśnie konkretny guzik, zabawka – w zależności od modelu i możliwości – wyda dźwięk czy też zacznie się poruszać.

Kreatywne gry dla dzieci – pozytywny wpływ na zmysły dziecka

Opisywane w kategorii zabawki to gry rozwijające kreatywność, a także poszczególne zmysły dziecka. Mówimy tutaj o dotyku, słuchu, mowie czy wzroku. Oczywiście to, co właściwie będzie ćwiczone, zależy od konkretnego rodzaju zabawki. Niektóre są bardziej uniwersalne (gry edukacyjne), inne zaś skupiają się na określonych umiejętnościach jak np. ćwiczenie refleksu czy motoryki małej (gry zręcznościowe).

Interaktywne gry dla dzieci – bogata oferta

Gry interaktywne dla dzieci mogą występować pod różnymi postaciami. W Edukatorku skupione są różne rodzaje tych zabawek, które możesz dostosować idealnie do swojego dziecka. Zdecyduj, jaki produkt okaże się najlepszy na ten moment i zachęć dziecko do nauki poprzez zabawę.

Jakie gry dla dzieci interaktywne znajdziesz w ofercie? Wśród produktów dostępne są takie zabawki jak:

Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia wszystkich poszczególnych kategorii, w których znajdują się gry kreatywne dla dzieci najwyższej jakości. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś, co wpasujesz do gustu i możliwości Twojego dziecka i sprawisz mu mnóstwa frajdy każdego dnia. Edukatorek – sklep z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci.

GRY

Filtry

Włączone filtry:
  Kategorie
  Producent