GRY 

Jest 1058 produktów.

Podkategorie

 • GRA DOMINO

  Jedną z najbardziej znanych gier towarzyskich jest domino. Proste zasady, możliwość wprowadzenia nowych wariantów, płytki, które mogą posłużyć do zabaw konstrukcyjnych, niewielka przestrzeń, jaką zajmuje zabawka po włożeniu do opakowania — to tylko kilka wybranych cech tej niezwykle popularnej zabawki, które przemawiają za tym, aby dołączyć ją do rodzinnej kolekcji gier. W domino mogą grać wszyscy, bez względu na wiek. Producenci akcesoriów do zabawy dla dzieci stworzyli bowiem domino i dla młodszych (obrazkowe), i dla starszych użytkowników (klasyczne z zaznaczonymi na płytkach oczkami).

  Domino dla dzieci — zasady gry

  Gra domino dla dzieci to 28 kamieni składających się z dwóch pól. Na każdym znajdują się oczka, obrazki lub puste pole zwane "mydłem". Zabawa przeznaczona jest dla dwóch, trzech lub czterech osób, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby grało ich więcej. Wtedy można wymieszać ze sobą kilka zestawów domino. Przed rozpoczęciem gry płytki należy odwrócić oczkami/obrazkami do dołu i przemieszać. Następnie gracze wyznaczają osobę rozpoczynającą, która odkrywa pierwszy kamień. Kolejna osoba wyciąga następną płytkę i — jeśli ma taki sam obrazek lub oczka pasujące którymś polem do już wyłożonej — dokłada ją; jeżeli nie ma, to kolejny zawodnik odkrywa kamień. Wygrywa ta osoba, której nie pozostanie żadna płytka. Reguły gry mogą różnić się od siebie w zależności od edycji i odmian gry. Zasady każdorazowo podawane są na instrukcji znajdującej się na opakowaniu, którą warto przeczytać przed rozpoczęciem zabawy.

  Domino — gra dla dzieci, które bawi i uczy

  Domino to gra, która przede wszystkim ma sprawić dziecku radość. Jej element edukacyjny polega na ćwiczeniu cierpliwości, skupienia, spostrzegawczości, pamięci i strategicznego myślenia, ale nie tylko. Domino oswaja także młodsze i starsze dzieci z umiejętnością liczenia, planowania i rozwiązywania problemów, pozwala poznawać rzeczywistość poprzez nazywanie przedmiotów na obrazku, zapoznaje z emocjami związanymi z sukcesem i porażką oraz uczy przestrzegania zasad i zabawy w grupie. Tego typu gra dla dzieci umożliwia integrację z rówieśnikami oraz wzmacnianie więzi rodzinnych.

  Domino dla dzieci — jakie są rodzaje?

  Domino kojarzy się przede wszystkim z prostokątnymi płytkami, na których znajdują się kropki. To klasyczna wersja tej gry, ale nie jedyna. Producenci zabawek i akcesoriów dla dzieci co rusz wymyślają nowe typy tej gry, aby zadowolić zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych graczy. Wśród gier domino dla dzieci w sklepie internetowym z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek znajdziesz między innymi:

  • drewniane domino dla dzieci w klasycznej wersji — czarne płytki z białymi kropkami będą idealnym pomysłem na prezent,
  • domino obrazkowe edukacyjne wykorzystywane najczęściej do nauki liczenia; nie ma kropek na płytkach, a obrazki z liczbami i elementami wspierającymi naukę (dobrym przykładem z naszej oferty będzie tekturowe domino Leśne zwierzęta, na którym widoczne są cyferki oraz zwierzątka mieszkające w lesie),
  • domino w zestawie gier (na przykład zestaw gier Ludo Wood, w skład który wchodzą cztery gry dla najmłodszych rozbudzające wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie),
  • domino magnetyczne z klockami, które układa się na specjalnej planszy z magnesem; można w nie grać podczas podróży samochodem, pociągiem czy autobusem.

  Małe i duże domino dla dzieci — jakie są zalety tej gry?

  Jedną z najważniejszych zalet gry w domino jest możliwość spędzania wielu godzin na wesołej zabawie w gronie rodzinnym. Ta kreatywna, logiczna i niezwykle ciekawa zabawka może stać się punktem wyjścia do błahych, ale i trudniejszych rozmów z naszym dzieckiem. Spróbujmy — właśnie za sprawą gry — opowiadać naszej pociesze o życiu, społeczeństwie, ciekawostkach ze świata. Z pewnością takie rozmowy będą przebiegały w przyjemnej atmosferze pełnej śmiechu i doskonałej zabawy. Dużą zaletą domino jest także to, że grać mogą w nie dzieci już od najmłodszych lat; zasady są bowiem bardzo proste, a dziecko nie musi znać liczb, aby skojarzyć takie same kropki lub obrazki i połączyć je ze sobą. Domino jest odpowiednie nie tylko do zabawy zgodnej z regułami, ale także do układania wysokich wież lub jednego klocka za drugim i przewracania całości. Szeroki wybór różnych edycji tej gry i duża rozpiętość cenowa pozwolą wybrać taką, która pasować będzie nie tylko do wieku i umiejętności naszej pociechy, ale także odpowiadać naszemu budżetowi.

  Gra domino dla dzieci dostępna w sklepie internetowym Edukatorek

  Producenci zabawek i akcesoriów dla dzieci dbają o to, aby gry domino nie tylko miały wpływ na rozwój dziecka, ale także były przyjemne dla oka. Ciekawe kształty, różne wzory i mnóstwo kolorów — tym właśnie charakteryzują się gry domino znajdujące się w asortymencie naszego sklepu z zabawkami Edukatorek. Każdego dnia rozszerzamy naszą ofertę związaną z tym rodzajem gier. Wszystko po to, aby zadowalać nie tylko nowych, ale i stałych klientów. Nasze domino dla dzieci to zabawki bezpieczne, trwałe, solidnie i estetycznie wykonane. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi zabawkami i akcesoriami ze sklepu z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek.

 • GRY MEMO

  Gry memo to jedne z najchętniej wybieranych przez rodziców zabawek edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. Są to produkty, dzięki którym mali odkrywcy świata zaczynają ćwiczyć swoją pamięć już od najmłodszych lat. Już teraz sprawdź nasze gry pamięciowe i wybierz taką, która zachęci Twoją pociechę do długich zabaw każdego dnia.

  Gra memo — co to znaczy?

  Co oznacza termin „gra w memo”, z którym na pewno niejednokrotnie się spotkałeś? Jest to potoczna nazwa gier pamięciowych, a więc jednych z najpopularniejszych rozrywek zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Skąd bierze się popularność gier dla dzieci memory? Przede wszystkim ze względu na proste zasady, a także zdrową rywalizację, której towarzyszą gromkie śmiechy wszystkich graczy. Jak sama nazwa wskazuje, gry pamięciowe memory służą do ćwiczenia pamięci poprzez zabawę. Tego typu zabawki niosą jednak ze sobą o wiele więcej wartości edukacyjnych. Gra dla dzieci memo najczęściej opiera się na wspólnym dążeniu do celu, dzięki czemu dziecko uczy się współpracy już od najmłodszych lat. Co więcej, gra planszowa memo wymaga dużego skupienia, co z kolei pozytywnie wpływa na dziecięcą koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość.

  Memory dla najmłodszych — jakie są zasady?

  Gra w memory polega na ułożeniu kartoników obrazkami do dołu, a następnie odkrywaniu ich po dwa w celu odnalezienia i dopasowania w pary. Ta prosta z pozoru zabawa jest niesamowicie wciągająca i angażująca zarówno dzieci, jak i rodziców. Na każdym kartoniku gry memo znajduje się inny obrazek, dlatego zabawa będzie znakomitą okazją do dodatkowej edukacji Twojego dziecka. W czasie gry może ono poznawać kolory, kształty, gatunki zwierząt i roślin. Tematyka tak naprawdę jest nieograniczona, a każda kolejna partia gry w memory daje możliwość uczenia dziecka, jak funkcjonuje świat. Między innymi dlatego dobrze byłoby mieć w domu kilka wariantów tej gry, aby — po pierwsze — szybko nam się nie znudziła, a po drugie — pozwalała zapoznawać dziecko z różnymi tematami. Ta zabawka będzie także dobrą alternatywą dla spędzania wolnego czasu przed telewizorem, komputerem czy z telefonem w rękach. Pamiętajcie, że jako rodzice dajecie przykład swojemu dziecku, dlatego sami proponujcie popołudniowe i weekendowe rozgrywki w memo gry.

  Memo dla dzieci — jakie są jej zalety?

  Gry memo dla dzieci opierają się przede wszystkim na współpracy poszczególnych graczy. Stąd też są zabawkami, które budują relację pomiędzy najmłodszymi a rodzicami, choć tak naprawdę mogą dostarczyć fantastycznej zabawy całej rodzinie. To, jak wiadomo, są niezastąpione chwile w życiu najmłodszych i najstarszych, które warto pielęgnować. Memory dla dzieci to zabawki poręczne, które zabrać można ze sobą wszędzie — na wycieczkę rodzinną, do ogrodu lub na wizytę do ukochanych dziadków — na pewno zmieszczą się do plecaka lub torebki. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz na przykład:

  • pamięciowa gra memory Środki transportu, w której należy skompletować dwanaście par okrągłych kart przedstawiających łódź podwodną, wóz strażacki, balon, wywrotkę, rower, samochód policyjny, helikopter, samolot, pociąg, rakietę, statek oraz samochód z lodami;
  • tekturową grę memo idealną na podróż autem, pociągiem czy autobusem;
  • grę memory pamięciową, w której należy odnaleźć pary z dzikimi zwierzątkami, między innymi zebrą, lwem, pandą, gepardem, słoniem, leniwcem czy mrówkojadem;
  • drewnianą grę memo zawierającą osiemnaście par kart z kolorowymi skarpetkami.

  Memo gra pamięciowa dla dzieci i dorosłych

  Memory dla dzieci to nie tylko gry polegające na szukaniu par takich samych obrazków. To także wiele wariacji na ich temat. W sklepie internetowym Edukatorek dostępne są na przykład:

  • gra pamięciowa Tapikekoi poprawiająca spostrzegawczość i polegająca na tym, aby odgadnąć, jakich przedmiotów brakuje w domu obrabowanym przez złodzieja,
  • memo dotykowe z ruletką losującą, jaki materiał (jeden z sześciu o różnej fakturze) należy odnaleźć w woreczku,
  • memo Pory roku dla dzieci interesujących się przyrodą (w jak najkrótszym czasie trzeba ułożyć wszystkie elementy znajdujące się na planszy),
  • gra lotto pamięciowa dla dzieci, których zadaniem jest ułożenie rzeczy ze sklepiku jednego z czterech zwierzątek — kotka, zajączka, lewka oraz misia.

  Znakomita zabawa gwarantowana!

  Memo dla dzieci — gry i zabawki edukacyjne dostępne w sklepie Edukatorek

  Kolorowe memory dla dzieci dostępne w sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci Edukatorek wykonane zostały z największą starannością. Są trwałe i solidne, dlatego bez obaw podarować je można w prezencie nawet najmłodszym dzieciom. Producenci memo gier, z którymi współpracujemy, dbają o to, aby zabawki były bezpieczne nie tylko w kontakcie z dziecięcymi rękami, ale także buzią, gdy maluch postanowi sprawdzić, czy barwne kartoniki są równie smaczne, co jego ulubione danie. Zachęcamy także do przejrzenia pełnej oferty gier interaktywnych w naszym asortymencie, które wspomagać będą prawidłowy rozwój Twojej pociechy każdego dnia.

 • GRY EDUKACYJNE

  Ile wiedzy i umiejętności musi przyswoić małe dziecko, by móc prawidłowo funkcjonować w dorosłym życiu, wiemy tylko my, dorośli. Maluchy, przynajmniej do czasu pójścia do szkoły nie są poddawane presji uczenia się i nie zdają sobie sprawy, że od chwili narodzin, ciągle się uczą. Dla nich nabywanie sprawności, umiejętności i zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie odbywa się w sposób naturalny. Kluczową rolę w procesie kształcenia dziecka odgrywają jednak rodzice. Ich zadaniem jest stymulowanie procesów uczenia się poprzez dostarczanie odpowiednich bodźców. O tym, że rozwój przez zabawę daje najlepsze efekty wiadomo nie od dziś. A jak zabawa, to i zabawki, a jak zabawki, to takie, które bawią i uczą jednocześnie. Do tej kategorii bez wątpienia należą gry edukacyjne dla dzieci.

  Gry edukacyjne – czyli jakie?

  Gra jest formą rozrywki z elementami rywalizacji, w której należy przestrzegać ustalonych zasad. W grach edukacyjnych zasady zostały opracowane w ten sposób, by ułatwiały zdobywanie i poszerzanie wiedzy oraz kształtowały umiejętności.

  Gry edukacyjne dla dzieci uatrakcyjniają procesy dydaktyczne, przez co nauka staje się przyjemnością, a nie koniecznością i co przekłada się na lepsze efekty nauczania. Dzięki nim pociechy w czasie zabaw jednocześnie rozwijają swoje zdolności manualne i psychiczne, ucząc się logicznie myśleć – a to zdecydowanie w przyszłości zaprocentuje.

  Gry dla dzieci edukacyjne – zalety

  Gry dydaktyczne dla dzieci są akcesoriami, które niosą ze sobą wiele zalet i walorów edukacyjnych. Są one nieocenioną pomocą, o której powinien pomyśleć każdy świadomy rodzic – poznanie kolorów, kształtów, cyferek, pierwszych liter czy nazw zwierząt i obiektów – przyswojenie takiej wiedzy wymaga czasu. Dobierając jednak odpowiednie edukacyjne gry rozwijające dla dzieci, proces ten można zdecydowanie przyspieszyć. Jakie są zalety tego typu zestawów do zabawy?

  • Atrakcyjny pomysł na poznawanie świata – choć nic nie zastąpi wyjścia na spacer i pokazania dziecku „na żywo” otoczenia, tak tematyczna gra dla dzieci edukacyjna pozwoli poznać świat jeszcze szerzej, budząc tym samym jego ciekawość.
  • Zdobywanie wiedzy – niezależnie od tego, czy są to gry edukacyjne dla przedszkolaków, czy nieco starszych maluchów – są to zabawki, w których zawarta jest spora dawka informacji, które przydadzą się im na każdym etapie życia.
  • Wzbogacanie słownictwa – gry dla dzieci edukacyjne w większości wymagają od dziecka nazwania danego obiektu, zwierzątka czy postaci. To właśnie za ich pomocą maluchy mają okazję poznać nowe słówka i tym samym używać ich w codziennym życiu.
  • Ćwiczenie pamięci, koncentracji, logicznego myślenia – wszystko w jednym! Gry rozwojowe dla dzieci często łączą w sobie cechy tradycyjnych planszówek, w których musimy się skupić, wytężyć umysł i chwilę pomyśleć, aby ruszyć dalej.
  • Przyswajanie zasad – już od najmłodszych lat warto nauczyć pociechę, że w życiu – podobnie jak w grze – panują pewne zasady, których należy przestrzegać. Dzięki zabawie maluch nauczy się odpowiedzialności oraz ewentualnych konsekwencji w przypadku nieprzestrzegania reguł.
  • Poznawanie radości zwycięstwa i smaku porażki – edukacyjne gry dla dzieci pozwalają uczyć dziecko, że zwycięstwo dobrze smakuje, ale nie zawsze możemy się z nim liczyć.Czasem trzeba pogodzić się z porażką – im szybciej maluch sobie to uświadomi, tym lepiej dla niego i nas samych!
  • Integracja rówieśnicza – edukacyjne gry dla dzieci pozwalają spędzić miło czas z przyjaciółmi, którzy równie chętnie zagrają i przy okazji nauczą się nowych rzeczy. Dzięki nim pociecha może zacieśnić relacje z kolegami i koleżankami, dzięki czemu w przyszłości będzie jej łatwiej nawiązywać nowe znajomości, a także lepiej współpracować w zespołach.
  • Wzmacnianie więzi rodzinnych – dobra gra edukacyjna dla dzieci to doskonała rozrywka dla całej rodziny. A przecież nie ma nic lepszego niż wspólne zabawy rodzinne, które umacniają relacje pomiędzy dziećmi i rodzicami.

  Gry naukowe dla dzieci w naszym sklepie

  W swojej ofercie posiadamy edukacyjne gry naukowe dla dzieci uznanych, polskich producentów – Trefl, Alexander, Jawa, a także sprawdzonych firm zagranicznych. U nas kupisz gry poznawcze z każdej dziedziny nauki (matematyczne, przyrodnicze, językowe, historyczne, geograficzne), uczące podstaw – dla najmłodszych, poszerzające i utrwalające wiedzę – dla nieco starszych dzieci.

  Gry dla maluchów edukacyjne to pomoc dydaktyczna nie tylko do domowego użytku, ale również polecana przez pedagogów i nauczycieli forma pracy urozmaicająca naukę przedszkolną, szkolną czy zajęcia terapeutyczne. Gry naukowe dla dzieci to zabawa i nauka w atrakcyjnym wydaniu.

  Edukacyjne gry dla 2-latka

  Gry dla dzieci edukacyjne z oferty naszego sklepu z zabawkami odpowiednie są m.in. dla najmłodszych pociech. Dobrym przykładem jest tutaj pierwsza gra Mniam! Jest to gra edukacyjna dla dwulatków, w której dzieci poznają owoce i warzywa. Maluchy przyswajają sobie również podstawowe nawyki żywieniowe, a także proste działania matematyczne – mogą dowolnie porządkować kształty w zbiory i je liczyć.

  Edukacyjne gry dla 3-latka

  Dla nieco starszych dzieci również mamy ciekawe gry edukacyjne, wśród których znajdziesz m.in. Farmę lotto od DJECO. Jest to świetna zabawa dla 3-latków, która doskonale rozwija zmysł dotyku – a to w tym wieku jest szczególnie ważne. W skład zestawu wchodzi 15 kolorowych figurek, a także ruletka z pięcioma kategoriami (owoce, warzywa, zwierzęta, owady, akcesoria).

  Gry dla czterolatków edukacyjne

  Na stronie sklepu z zabawkami Edukatorek znajdują się również edukacyjne gry dla przedszkolaków, czyli pociech, które już powoli zaczynają być samodzielne w zabawie i sięgają po coraz bardziej skomplikowane zabawki. My jednak wychodzimy z absolutnym klasykiem, czyli…domino od MOULIN ROTY. Nie ma zbyt wielu zabawek, które cieszą oko w taki sposób, jak to robi właśnie domino. Dzięki zabawie z nim dziecko ćwiczy spostrzegawczość, a także cierpliwość, która na końcu zostanie nagrodzona – nic nie stoi na przeszkodzie, aby ułożone klocki w końcu zburzyć – jeden za drugim!

  W ofercie znajdują się również edukacyjne gry dla starszych dzieci. Poznaj pełną ofertę i zadbaj o prawidłowy rozwój swojego malucha już dziś. Zapraszamy!

  Edukatorek – zabawki edukacyjne dla dzieci.

 • ZABAWKI BALANSUJĄCE

  Każdy rodzic doskonale wie, że maluchy nie mają zbyt wiele cierpliwości do rzeczy, które nie idą po ich myśli. Potrafią się wówczas mocno zezłościć, płakać, krzyczeć i buntować przeciwko całemu światu. W związku z tym zastanawiasz się, czy możliwe jest nauczenie dziecka wytrwałości, zawziętości, dokładności, skrupulatności, a przy tym zdrowego uporu w dążeniu do celu? Jak najbardziej! Do tego najlepiej sprawdzą się zabawki i klocki balansujące. Tego typu akcesoria do zabawy mogą dać początek długim godzinom spędzanym w gronie rodzinnym, a przy tym pomóc roztrzepanym najmłodszym w nauce bycia cierpliwym.

  Zabawki i gry balansujące — czym są?

  Gry balansujące to układanki składające się z kilku elementów. Głównym jest platforma z jednym, najczęściej półokrągłym brzegiem; takim, który postawiony na stole albo podłodze będzie przechylał się (balansował) w tę i z powrotem. Działanie zabawki balansującej łatwo można porównać do bujania się konika lub krzesła bujanego. Bardzo często platforma, jako że przeznaczona jest dla dzieci, przyjmuje bardziej wymyślne kształty, na przykład zwierząt, roślin czy przedmiotów codziennego użytku. Cały zestaw uzupełniają liczne elementy niewielkich rozmiarów o określonej wadze. Zabawa polega na takim ustawieniu ich na podstawie, aby cała konstrukcja się nie przewróciła. Gdy po wielu próbach cała „operacja” w końcu zakończy się sukcesem, dobrze będzie trzymać z daleka od balansującej wieży interesujące się wszystkim młodsze rodzeństwo oraz niesfornych zwierzęcych towarzyszy zabaw.

  Zabawki balansujące — dlaczego warto je kupić?

  Czego gry balansujące mogą nauczyć nasze dziecko? Przede wszystkim spokoju i opanowania, ale nie tylko. Dzięki temu rodzajowi zabawek nasza pociecha ćwiczy zręczność i koordynację na linii ręka-oko. Młodsze dzieci dodatkowo będą miały możliwość do nauczenia się kolorów oraz oswojenia z kolejnością i różnymi kształtami. Zabawkami balansującymi dzieci mogą bawić się same albo w grupie, na przykład z rodzicami. Wówczas wszyscy mają jeden cel — można sobie podpowiadać, trzymać kciuki i głośno dopingować.

  Klocki balansujące dla dzieci młodszych i starszych

  Jednym z najchętniej wybieranych produktów edukacyjnych dla dzieci są klocki balansujące. Codzienna zabawa nimi to dla dziecka niesamowite wyzwanie i duża lekcja kreatywności. Sam fakt ustawiania wieży z klocków będzie dla naszej pociechy dużą przyjemnością i możliwością tworzenia fantazyjnych budowli, które i bawią, i uczą. Korzystanie z klocków balansujących ma za zadanie rozwijać dziecięcą kreatywność i wyobraźnię oraz ćwiczyć motorykę małą, precyzję ruchów ręki oraz logiczne myślenie. Umiejętności te są niezwykle ważne do prawidłowego rozwoju dziecka i powinniśmy wspierać je (najlepiej właśnie za sprawą odpowiednio dobranych zabawek) już od najmłodszych lat naszej pociechy.

  Zabawki balansujące dostępne w sklepie internetowym Edukatorek

  W naszym sklepie z zabawkami edukacyjnymi dla najmłodszych znaleźć można szeroki wybór klocków balansujących oraz podobnych do nich zabawek wspierających rozwój najmłodszych. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych — naszych zdaniem — zabawek balansujących, które z pewnością spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

  Dla miłośników wąsatych mruczków

  Uśmiechnięty kotek z drewna ma nie lada wyzwanie — musi utrzymać różnokolorowe włóczki tak, aby nie spadły z jego łapek. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ (dla utrudnienia) jego grzbiet jest zaokrąglony. Z pewnością poprosi o pomoc Twoją pociechę, która dzięki temu nauczy się rozpoznawać kolory, kształty i wielkość; zwierzątko wesprze także jej umiejętności logicznego myślenia i sortowania oraz weźmie udział w ćwiczeniu koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także precyzji i motoryki paluszków.

  Dla dzieci, które uwielbiają poznawać dzikie zwierzątka

  Gra zawierająca przepięknie wykonane zwierzątka z drewna polega na tym, żeby ułożyć je w wieżę przy zachowaniu równowagi, aby się nie przewróciły. Wylosowana karta wskaże gatunek, który należy ustawić na wieży. Sześć uroczych zwierzątek — miś, słonik, hipopotam, krokodyl, nosorożec i żyrafka — będzie pomagać Twojemu dziecku w ćwiczeniach motorycznych wymagających koncentracji.

  Dla miłośniczek zjawisk atmosferycznych

  Drewniana gra balansująca Pogoda idealnie sprawdzi się na prezent dla dziewczynek w każdym wieku. W zabawie na czerwono-białym parasolu trzeba ułożyć wykonane z drewna elementy pogody — słońce, piorun, kroplę deszczu, chmurkę, tęczę i płatek śniegu w taki sposób, aby nic się nie przewróciło. Żywe kolory i niezwykle ciekawy design tej balansującej gry zachęcą do zabawy każde dziecko.

  Zabawki balansujące w sklepie on-line Edukatorek

  Doskonale wiemy, jak ważne jest otaczanie naszych pociech tradycyjnymi zabawkami wspierającymi ich naturalny rozwój. Sami mamy dzieci i staramy się dbać o ich edukację poprzez wybieranie zabawek odpowiednich do ich wieku i umiejętności. W sklepie on-line z akcesoriami do zabawy zebraliśmy różnego rodzaju gry balansujące. Większość z nich została wykonana z drewna; wszystkie są trwałe, solidne i bezpieczne w użytkowaniu. Zalecamy kupować je dla dzieci w wieku 3 lat i wyższym.

 • GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

  „Mamo, tato – nudzi mi się”, który rodzic tego nie słyszał? Idąc „na łatwiznę” pozwalamy dzieciom na kolejną bajkę w telewizji, grę komputerową, ale czy to jest dobry sposób na spędzanie wolnego czasu? Zagospodarowanie im takich chwil powinno być priorytetem dla rodziców. Maluchy uwielbiają zabawę, dzięki niej zdobywają i ćwiczą umiejętności, a gry zręcznościowe dla dzieci, to ta kategoria zabawek, po które pociechy sięgają najczęściej. Są one niezbędne dla wszechstronnego rozwoju dziecka. I właśnie tego typu akcesoria znajdziesz w tej kategorii – sprawdź naszą ofertę zabawek zręcznościowych dla dzieci i poznaj powody, dla których warto po nie sięgnąć – zapraszamy!

  Gry dla dzieci zręcznościowe. Co oznacza termin „zręczność”?

  Gry zręcznościowe dla dzieci – zręcznościowe, czyli jakie?

  Według Słownika Języka Polskiego zręczność to zdolność fizyczna do wykonywania określonych czynności. Szybkość, koordynacja wzrokowo-ruchowa, siła, skoczność, ale także umiejętność szybkiego dostosowania się do danej sytuacji, to elementy wpływające na poziom zręczności. A ta zaś przekłada się na sprawność fizyczną i umysłową.

  Dlatego też już od pierwszych chwil życia dostarczajmy dzieciom bodźców – zabawek wspomagających rozwój ruchowy i zręczność.

  Gry zręcznościowe dla dzieci w naszym sklepie – sprawdzona jakość

  Każdy producent zabawek ma w swej ofercie gry zręcznościowe. Goki, B. Toys, Janod, Djeco, Bigjigs, Vilac – w ofercie naszego sklepu znajdziecie gry zręcznościowe dla dzieci liderów w branży zabawkarskiej. Drewniane układanki, magnetyczne labirynty, znane od pokoleń bierki, kręgle, tenis czy frisbee – to tylko przykłady dostępnych na stronie akcesoriów, które już dziś możesz podarować swojemu maluchowi.

  Zabawki, którymi dziecko pobawi się w domu, ale także takie, które wykorzysta do zabaw na świeżym powietrzu. U nas kupisz zręcznościowe gry dla dzieci w każdym wieku. Nie zawiedzie Cię ich jakość, bezpieczeństwo ani estetyka.

  Gra zręcznościowa dla dzieci i całej rodziny – doskonały sposób na wzmocnienie więzi rodzinnych

  Dobra gra zręcznościowa dla dzieci potrafi wciągnąć najmłodszych na długie godziny. Ale nie tylko! Pamiętajmy, że zabawa zawsze jest ciekawsza, jeśli zaangażują się w nią rodzice czy rodzeństwo.

  Radość z zabawy i wspólne spędzanie czasu są elementem budującym więzi rodzinne. Zdrowa rywalizacja uczy znosić porażki i cieszyć się sukcesami.

  Gry zręcznościowe dla najmłodszych są więc akcesoriami, z których pociechę będzie mieć każdy – mile spędzony czas w gronie bliskich – czego chcieć więcej? Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż siedzenie z głowami w telefonach każdy w innym pokoju. O tym, jak ważne jest pielęgnowanie relacji rodzinnych, warto uświadomić pociechę już od jej pierwszych chwil na tym świecie. W tym niewątpliwie pomogą Ci oferowane przez sklep z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek gry dziecięce zręcznościowe.

  Gry sprawnościowe dla dzieci – intensywny rozwój na każdym kroku

  Gry zręcznościowe dla chłopców i dziewczynek niosą ze sobą wiele korzyści pod kątem prawidłowego rozwoju dziecka. Śmiało można powiedzieć, że doskonale ćwiczą:

  • koordynację wzrokowo-ruchową,
  • pamięć,
  • koncentrację,
  • kreatywne myślenie,
  • spostrzegawczość,
  • refleks,
  • cierpliwość,
  • małą i dużą motorykę.

  I co najważniejsze – każda gra dla dzieci zręcznościowa bawi, bo taka jest główna rola zabawek.

  Najlepsze gry zręcznościowe dla dzieci – sklep z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek

  Balansująca sowa, rekin i piłeczki, chichotki do nauki ubierania czy Jenga, te i wiele innych gier zręcznościowych umilą Wam czas spędzony z dziećmi. Każdy produkt z naszej oferty jest projektem renomowanych producentów, którym zaufało setki tysięcy rodziców i dzieci na całym świecie.

  Każda gra zręcznościowa dla dzieci, którą znajdziesz na stronie, przeszła szereg testów potwierdzających jej jakość i bezpieczeństwo. Nasze zabawki nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia pociech – zostały wykonane z atestowanych materiałów i nie posiadają ostrych krawędzi, którymi najmłodsi mogliby się skaleczyć.

  Co więcej, gry zręcznościowe dla dziewczynek i chłopców wyróżniają się również przyjazną kolorystyką i motywami (najczęściej w zwierzątka) zachęcającymi do długich zabaw. Wszystko to sprawia, że są doskonałym pomysłem na prezent dla maluchów od rodziców, którym zależy na bezpiecznej i rozwojowej zabawie każdego dnia.

  Poniżej kilka propozycji gier zręcznościowych dla dzieci z naszej oferty, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodziców.

  Gry zręcznościowe dla 2-latka

  Gry dla dzieci zręcznościowe do 3-latka

  Gry dziecięce zręcznościowe dla 4-latka

  • Drewniana gra zręcznościowa JENGA – ponadczasowa gra zręcznościowa dla dzieci i młodzieży, której celem jest ułożenie z klocków wieży. Co ważne, w czasie gry należy wyciągać kolejne klocki i budować jak najwyższą konstrukcję – to nie jest wcale takie proste!

  Sprawdź pełną ofertę już dziś i wybieraj spośród setek gier zręcznościowych dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy! Sklep Edukatorek.

 • GRY KARCIANE

  Słowo „gra” wcale nie musi oznaczać tej na komputerze, smartfonie czy tablecie. W dzisiejszym zekranizowanym świecie warto pamiętać o tych tradycyjnych grach, które znane są nam od wielu setek lat. Świetnym przykładem okażą się m.in. dziecięce gry karciane, które są gwarancją długiej zabawy, która rozwija. W tej kategorii znajdziesz edukacyjne gry w karty dla dzieci zapewniające mnóstwo frajdy każdego dnia dla pociech w różnym wieku – zapraszamy do sprawdzenia oferty!

  Gry karciane dla dzieci – rozwój pamięci i nie tylko

  Mogłoby się wydawać, że proste gry karciane dla dzieci to przeżytek – nic bardziej mylnego! Karcianki szybko wciągają, zachwycają wymyślnymi grafikami, a także mechaniką. Są one świetnym pomysłem na wspólne spędzenie wolnego czasu – nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby rodzic dołączył się do swojej pociechy i razem pobawił się z pomocą kart.

  Gry karciane dla dzieci to akcesoria do zabawy, które również niosą ze sobą walory edukacyjne. Odpowiednio dobrany poziom trudności pozwoli dziecku rozwijać się na wielu płaszczyznach – począwszy od treningu pamięci czy motoryki małej (trzymanie większej ilości kart wzmacnia chwyt), a kończąc na ćwiczeniu spostrzegawczości.

  Gry w karty dla dzieci – dopasuj je pod wiek swojej pociechy

  Gra karciana dla dzieci musi być dopasowana do możliwości Twojego malucha – tylko wtedy będzie bawić i uczyć. Zbyt niski poziom trudności sprawi, że dziecko szybko się znudzi – zbyt wysoki z kolei sprawi, że zabawka spowoduje tylko frustracje i szybko pójdzie w kąt. W Edukatorku znajdziesz gry w karty dla dzieci o różnym stopniu skomplikowania.

  Oferowane przez nasz sklep gry dla dzieci karciane możemy podzielić na te najprostsze, w których maluch pozna np. podstawowe kształty, nieco trudniejsze, w których wymagana będzie znajomość cyfr i liter czy najbardziej zaawansowane – w tych z kolei ważny jest refleks czy umiejętność strategicznego myślenia.

  Proste gry karciane dla 2-latka

  Masz w domu dwulatka, który dopiero zaczyna przygodę ze świadomymi zabawami? W takim razie możesz pomyśleć o wręczeniu mu prostej gry karcianej, która nie będzie wymagała jeszcze od niego znajomości obiektów. Ważne, aby była kolorowa, dzięki czemu z pewnością zachęci malucha do długich zabaw z rodzicami lub rodzeństwem.

  Na stronie sklepu z zabawkami Edukatorek dostępne są różne karcianki dla najmłodszych dzieci, wśród których na uwagę zasługuje m.in. gra karciana LITTLE FAMILY od Djeco. Choć na opakowaniu znajdziemy informację, że jest to zabawka dla dzieci +2,5, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby chwilę wcześniej oswoić malucha z przyjaznymi kartami, na których znajdują się podobizny zwierzątek.

  Na samym początku gra karciana dla dzieci może posłużyć jedynie do zwykłego oglądania, tak z czasem stanie się pełnoprawną „karcianką”, która polega na dobieraniu z talii kart i tworzeniu z nich par. W ofercie dostępne są również inne wersje tej gry karcianej dla dzieci (utrzymane w innych motywach).

  Gry dla dzieci – karty dla 3-latka

  Karcianki dla dzieci w wieku trzech lat posiadają podobną mechanikę do tych, które przeznaczone są dla 2-latków.

  Świetnym przykładem jest tutaj dziecięca gra karciana LITTLE PUZZLE. Polega ona na ułożeniu całego kształtu (w tym wypadku czerwonej rybki z kolorowym środkiem, innym dla każdego gracza). Świetna zabawa dla całej rodziny, wciągająca i wymagająca lekkiego skupienia i spostrzegawczości! Kto pierwszy złapie i połączy 4 rybki, ten lepszy! Przykład karcianki dla dzieci, która uczy obserwacji, a także rozpoznawania kolorów.

  Gry dla dzieci w karty dla 4-latka

  Karciane gry dla dzieci dla czterolatków są już nieco bardziej skomplikowane. W tym czasie maluchy potrafią już rozpoznawać, choć część kolorów, nazywać kształty i logicznie myśleć.

  Mając tę świadomość, możemy spróbować zabawy, która wymaga zastanowienia się, a także podjęcia konkretnych kroków. W tym miejscu warto sprawdzić grę karcianą CZERWONY KAPTUREK, która polega na ułożeniu całej historyjki o legendarnym czerwonym kapturku z dostępnych kart „opowieści”. Doskonała zabawa zarówno dla maluchów, jak i rodziców – w grę może grać od 2 do 4 osób. Kolorowe obrazki, proste zasady, szybki czas gry (około 15 minut) – wszystko to sprawia, że Twój czterolatek nie znudzi się zabawą i miło spędzi czas ze swoimi bliskimi.

  Gry karciane dla starszych dzieci

  W Edukatorku znajdziesz karty gry dla dzieci w różnym wieku. W asortymencie dostępne są również wersję gier dla starszych pociech, które potrafią już samodzielnie się bawić, logicznie myśleć, czy wyciągać wnioski.

  W tym miejscu polecamy sprawdzić karcianą grę pamięciową MAGIC SCHOOL, która polega na współpracy i wykonywaniu magicznych sztuczek (dla dzieci w wieku do 5 lat), (również dla pięciolatków i starszych pociech), czy grę karcianą pamięciową GRA Z JAJEMgrę karcianą w wojnę BATASAURUS (od lat 7), nawiązującą do tematyki filmowej i festiwalu w Cannes.

 • GRY DOTYKOWE

  Rozglądasz się za odpowiednimi zabawkami edukacyjnymi, które zatroszczą się o prawidłowy rozwój zmysłu dotyku u Twojego dziecka? Jeśli tak, to jesteś w odpowiednim miejscu. W tej kategorii znajdziesz wyjątkowe gry dotykowe dla dzieci, które sprawią im ogromną radość i wielogodzinną przyjemność każdego dnia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Edukatorek.

  Gra dotykowa dla dzieci – rozwój już od najmłodszych lat

  Czym właściwie są gry dotykowe? To zabawki edukacyjne, które zostały stworzone po to, aby jednocześnie bawić i uczyć dzieciaki już od najmłodszych lat. Tego typu akcesoria zabawowe stymulują zmysł dotyku, dzięki któremu maluchy mogą rozpoznawać różne kształty. Sensoryczna gra dotykowa dla dziecka wspomaga także jego ogólny rozwój — oprócz dotyku ćwiczy również cierpliwość, koncentrację oraz spostrzegawczość. Co więcej, poprzez dotykanie polepszają się również zdolności manualne jego rączek i rozwija czucie w palcach, co zaprocentuje w następnych latach życia dziecka i ułatwi mu codzienne funkcjonowanie. Poza tym zabawki dotykowe dla dzieci wyzwalają w nich silne, najczęściej bardzo pozytywne emocje oraz działają na ich wyobraźnię. Ponadto uwrażliwiają na różnorodność faktur, ale też zachęcają malca do samodzielnego działania i zdobywania doświadczeń w otaczającym go świecie.

  Dlaczego jeszcze warto wybrać dla dziecka gry rozwijające jego dotyk?

  Proces integracji sensorycznej trwa przez całe życie, jednak najważniejsze w tym względzie są pierwsze lata życia dziecka. W pierwszych miesiącach życia powinien odbywać się stopniowo; zabawki sensoryczne i gry dotykowe najlepiej wprowadzać od trzeciego roku życia. W opisywanym procesie dotyk odgrywa główną rolę, a zaburzenia w odczuwaniu mogą skutkować nieprzyjemnymi problemami w codziennym życiu. Oferowane przez nas gry dotykowe i pamięciowe dla dzieci mają potwierdzone i sprawdzone działanie terapeutyczne. Dzięki temu są doskonałymi zabawkami do wspierania różnego rodzaju zaburzeń integracji sensorycznej. Będą niezastąpioną pomocą dla rodziców i terapeutów, którzy chcą pomóc dzieciom mającym nadwrażliwość lub niewystarczającą wrażliwość na dotyk. Takie zaburzenia bardzo często skutkują wieloma problemami w życiu codziennym, rodzinnym i szkolnym — pierwsze mocno rozprasza uwagę dziecka, dla którego przeszkodą jest każdy szczegół; drugie z kolei może powodować między innymi ciągłe interesowanie się przedmiotami i poszukiwanie różnego rodzaju wrażeń.

  Gry dotykowe dla młodszych i starszych dzieci — jakie wybrać?

  W bogatym asortymencie sklepu internetowego z zabawkami dla dzieci i młodzieży Edukatorek znajdziesz duży wybór zabawek sensorycznych i gier dotykowych, które będą mieć realny wpływ na naturalny rozwój zmysłów Twojej pociechy. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy kilka najciekawszych (naszym zdaniem) zabawek, które warto mieć w swoim domu.

  Drewniana gra sensoryczna Farma

  Gra dotykowa dla dzieci ze zwierzętami mieszkającymi na farmie składa się z woreczka, dwudziestu kartonowych kart oraz takiej samej liczby drewnianych klocków przedstawiających życie na farmie. Wśród nich znajduje się między innymi wesoła świnka, żółty kłos, radosna kurka, pomarańczowa dynia, niebieski traktor, buda dla pieska, przeciągający się kotek czy uśmiechnięty farmer. Zadaniem dziecka będzie wyciąganie z woreczka odpowiednich klocków, co nauczy je rozpoznawania kształtów ze pomocą dotyku, ale także wesprze rozwój tego zmysłu oraz rozwinie wyobrażenie przestrzenne malca.

  Gra sensoryczna Rozpoznawanie owoców

  Dotykowa gra dla dzieci to wykonana z drewna podstawka z przepięknymi malunkami drzew, trawy, słoneczników i owadów, do której został przymocowany zielony woreczek. Celem gry jest rozpoznanie za pomocą dotyku schowanych w nim owoców — soczystego jabłka, dojrzałej śliwki oraz słodkiego banana. Zabawka ma wiele zalet wspomagających rozwój maluchów — pomaga im w nauce koncentracji i spostrzegawczości oraz ćwiczeniu cierpliwości i sprawności manualnej dłoni. Dotykowa gra w rozpoznawanie owoców to doskonały pomysł na prezent dla każdego dziecka.

  Dotykowe gry dla dzieci w sklepie internetowym Edukatorek

  W sklepie on-line z zabawkami dla dzieci Edukatorek zdajemy sobie sprawę z tego, że świat odbierany jest przede wszystkim przez zmysły. Właśnie dlatego w tej kategorii zebraliśmy wiele edukacyjnych gier dotykowych dla dzieci wspomagających prawidłowy rozwój ich poszczególnych zmysłów — w tym wypadku dotyku. W ofercie Edukatorka dostępne są jednak również inne gry, które rozwiną u Twojej pociechy zmysł słuchu czy wzroku, ale także będą odpowiednie do ćwiczenia pamięci, koordynacji ruchowej czy logistycznego myślenia. Na stronie naszego sklepu znajdziesz takie zabawki, jak na przykład:

  • muzyczne gry pamięciowe,
  • gry towarzyskie,
  • drewniane kształty,
  • interaktywne klocki.

  Wszystkie dziecięce zabawki są nowe i pakowane do pudełek czy opakowań w taki sposób, że są właściwie chronione przed uszkodzeniem lub zniszczeniem podczas transportu. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem naszego sklepu on-line Edukatorek z edukacyjnymi zabawkami dla dzieci w każdym wieku.

 • GRY LOGICZNE

  Pluszowy miś czy szmaciana lalka to zabawki, która od zawsze nam, rodzicom, kojarzyć się będą z beztroskim dzieciństwem. W naszych czasach do zabawy i edukacji służyły między innymi wszelkiego rodzaju gry umysłowe, planszowe czy logiczne, które jeszcze do niedawna wiązały się głównie z minioną epoką. Wszechobecne komputery i telefony zdominowały ten typ rozrywki i gry towarzyskie na dłuższą chwilę zostały zapomniane. Teraz jednak wracają!

  Gry i zabawy logiczne dla dzieci — niech powrócą wspomnienia!

  Przypomnijcie sobie rodzinne wieczory spędzane przy warcabach, szachach, statkach czy innych grach planszowych na myślenie. Jak przyjemnie mijał wówczas czas — w gronie najbliższych przy salwach gromkiego śmiechu, pozytywnej rywalizacji i podjadaniu przepysznych smakołyków przygotowywanych przez mamę czy babcię. Przede wszystkim jednak gry logiczne uczyły nas wielu nowych umiejętności. Jeśli tęsknicie za tymi przyjemnymi chwilami, to zachęcamy, aby wrócić do nich i pokazać logiczne gry planszowe swoim dzieciom. Gwarantujemy, że będzie to dla nich doskonała rozrywka i recepta na nudę, zwłaszcza w deszczowe popołudnia, ale i świetny trening dla umysłu.

  Gry na logiczne myślenie dla dzieci — na czym polegają?

  Gry logiczne dla dzieci polegają na tym, że wygrana w nich zależy przede wszystkim od poziomu sprawności myślenia gracza, a nie elementu losowego. Najbardziej znanymi grami na myślenie są warcaby i szachy. W naszym sklepie on-line z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci znajdziesz na przykład:

  Zaletą gier logicznych dla dzieci typu warcaby, szachy, ale i innych jest przede wszystkim właściwy rozwój inteligencji i elastyczności umysłu, czyli zdolności, które w życiu dziecka są bezcenne. Tego typu zabawki będą doskonałym wyborem dla dzieciaków, które uwielbiają rozwiązywać łamigłówki i zagadki oraz rozstrzygać niecodzienne problemy.

  Gry logiczne dla dzieci planszowe — dlaczego warto je kupować?

  Gra logiczna dla dzieci ćwiczy pamięć i koncentrację, uczy przestrzegania zasad, poprawnego rozumowania, podejmowania decyzji i wyciągania wniosków, a także zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z porażką. Kupując grę logiczną dla swojej pociechy, musimy uwzględnić przede wszystkim jej wiek i aktualne umiejętności. Zbyt trudna lub zbyt łatwa gra może zniechęcić malucha do dalszej zabawy. Miejmy także na uwadze fakt, że są to zabawki towarzyskie i udział drugiej osoby jest niezbędny do ich przeprowadzenia. Warto zatem poświęcić chwilę czasu na wspólną zabawę z dzieckiem, która niewątpliwie przyczyni się do wzmocnienia więzi rodzinnych. Przygotuj się jednak na to, że Twoja pociecha może pozytywnie Cię zaskoczyć i wygrać niejedną rozgrywkę! Dla Ciebie jako rodzica będzie to jednak niesamowita duma i szczęście z powodu tego, że Twoje Twój maluch jest inteligentny i umie samodzielnie podejmować decyzje. Grę logiczną na myślenie można także podsunąć swojemu dziecku, gdy zaprosi na nocowanie swoich kolegów.

  Dlaczego jeszcze warto kupić dziecku grę logiczną na myślenie?

  Maluchy, które od najmłodszych lat korzystają z gier na logiczne myślenie, lepiej radzą sobie z nauką i rozwiązywaniem problemów, a także dokonują świadomych wyborów. Nie musimy wspominać o tym, że są to umiejętności niezbędne w dorosłym życiu każdego człowieka. Kupując zatem swojemu dziecku grę logiczną, już od najmłodszych lat inwestujesz w jego przyszłość.

  Gry planszowe logiczne w sklepie z zabawkami Edukatorek

  W naszym internetowym sklepie z zabawkami dla dzieci oferujemy różnego rodzaju gry logiczne odpowiednie dla niemowlaków, starszych maluchów, nastolatków, ale także dorosłych. W naszym asortymencie znajdziesz klasyczne gry logiczne oraz mniej znane tytuły w wydaniach tradycyjnych, eleganckich (na prezent) oraz w wersji podróżnej od producentów rodzimych i uznanych firm zagranicznych. Wszystkie gry planszowe na myślenie w Edukatorku są wykonane starannie i zaopatrzone w zrozumiałą instrukcję. Już teraz zorganizuj swojemu dziecku umysłowy trening w atrakcyjnej formie, kupując mu wybrane w naszym sklepie gry planszowe logiczne.

 • GRY PLANSZOWE

  Gra planszowa dla dzieci to doskonały pomysł na prezent dla swojej pociechy. Odpowiednio dopasowana planszówka sprawi, że dziecko chętnie będzie bawiło i rozwijało się każdego dnia. I to wcale nie samo – tego typu gry są doskonałą opcją dla wspólnego spędzania czasu – a jak wiadomo – pielęgnowanie relacji ważne jest od najmłodszych lat pociechy
  Sprawdź nasze gry edukacyjne planszowe dla dziewczynek i chłopców i postaw na sprawdzone zabawki – zapraszamy!

  Gry planszowe dla dzieci – alternatywa dla telefonu

  W dzisiejszych czasach słowo „gra” dla większości dzieci kojarzy się z tą komputerową. Obecny rozwój techniki sprawił, że maluchy już od najmłodszych lat dorastają w ręku z telefonem komórkowym lub tabletem. Warto pamiętać, że na długo przed takimi grami dostęp mieliśmy do tradycyjnych zabawek, które stanowią bardzo ważną część życia każdego dziecka. Doskonałym przykładem takich produktów są ciekawe gry planszowe dla dzieci, które bawią, uczą, a także pozwalają na wspólną zabawę z rodzicami.
  Fajne gry planszowe dla dzieci – wielogodzinna zabawa
  Planszówki dla dzieci, podobnie zresztą, jak tradycyjne gry planszowe dla dorosłych, są akcesoriami, które potrafią wciągnąć maluchy na wiele godzin. Ze względu na swoją mechanikę, dynamikę i zaskakujące rezultaty, są tak bardzo lubiane przez pociechy w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy są to gry planszowe dla przedszkolaków, czy nieco starszych dzieci – odpowiednio dobrany zestaw planszówek dziecięcych jest gwarancją wielogodzinnych zabaw w domu, które mają w sobie również walor edukacyjny.

  Gra dla dzieci planszowa – czego uczy?

  Warto zauważyć, że gry planszowe dla dzieci to nie tylko sposób na dobrą zabawę, ale również okazja do nauki – i to na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, granie w planszówki uczy współzawodnictwa. Dziecko już od najmłodszych chwil może poznać smak porażki – a umieć przegrywać trzeba umieć. Co więcej, gry planszowe dla chłopców i dziewczynek uświadamiają maluchowi, jak ważna jest uczciwość w życiu – w grze w końcu istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać, aby nie psuć zabawy. Gry planszowe dla przedszkolaków czy też starszych dzieci rozwijają ponadto kreatywność, a także uczą logicznego myślenia i planowania.

  Gra planszowa dla dzieci – do wyboru, do koloru!

  W Edukatorku znajdziesz najlepsze gry planszowe dla dzieci, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród rodziców. Są one dostosowane poziomem zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, dzięki czemu zyskasz pewność, że Twój prezent nie pójdzie w kąt. Bo jak wiadomo – zbyt trudne gry planszowe dla dziewczynek i chłopców zniechęcą dziecko do zabawy. Podobnie to wygląda w drugą stronę, gdy maluch jest już nieco większy – gry planszowe dla przedszkolaków w końcu nie będą bawić dzieci, które chodzą do podstawówki.

  Proste gry planszowe dla dzieci dla 2-latka

  Gry planszowe dla maluchów w wieku dwóch lat bardzo rzadko występują – jest to bowiem wiek, w którym pociechy jeszcze nie potrafią z nich w pełni korzystać. Sklep Edukatorek jednak ma w zanadrzu kilka zabawek, które możesz podarować swojemu maluchowi. Dobrym przykładem jest ciekawa gra planszowa dla dzieci WYŚCIG ZWIERZĄT. Jest ona co prawda przeznaczona dla nieco większych pociech (od 2,5 roku życia), tak warto ją mieć przy sobie – dziecko bardzo szybko do niej podrośnie i z chęcią będzie z Tobą grało cały dzień!

  Jest to naprawdę fajna gra planszowa dla dzieci, w której to maluszki muszą pomóc przejść zwierzątkom przez las. Bardzo proste zasady, przyjazna kolorystyka, wesołe zwierzątka – brzmi jak przepis na świetną zabawę ze swoją pociechą!

  Planszówki dla dzieci dla 3-latka

  Gra planszowa dla dzieci w wieku trzech lat nie powinna zbytnio różnić się od tej, jaką fundujemy dwulatkom. Wciąż musimy pamiętać o tym, aby mechanika była najprostsza, jaka może być. W tym czasie pociechy nie potrafią jeszcze myśleć na tyle logicznie, aby wyciągać wnioski. Dlatego też warto postawić na gry planszowe dla najmłodszych, dzięki którym malec poćwiczy spostrzegawczość, pozna nowe kolory czy nazwy obiektów.

  Polecaną grą planszową dla dzieci jest gra magnetyczna BINGO, która sprawi, że każda podróż będzie udana. Ze względu na niewielkie rozmiary łatwo można ją spakować do plecaka czy torby i bez problemu rozłożyć np. w samochodzie, dzięki czemu dziecko może pobawić się nią w czasie jazdy, czy też w trakcie postoju.

  W czasie gry dziecko poznaje kolory, a także uczy się nazw zwierzątek. Gra planszowa polegająca na zakrywaniu zwierzątek na planszy – kto zrobi to pierwszy, ten krzyczy BINGO!

  Dobre gry planszowe dla 4-latka

  Gry planszowe dla dziewczynek i chłopców w wieku 4-lat mogą być już nieco bardziej rozbudowane. Takie maluchy powoli zaczynają rozumieć znaczenie współpracy i starają się logicznie myśleć. Oczywiście wciąż powinniśmy zachować umiar – zbyt trudna gra planszowa dla dzieci szybko zniechęci je do zabawy.

  Jeśli chodzi o fajne planszówki dla dzieci w wieku czterech lat, dobrze jest wybierać takie, w których, aby pójść do przodu, należy rzucić kostką i wykonać odpowiednią akcję. Dobrym przykładem będzie tutaj gra rodzinna planszowa PUK, PUK, TU LISEK, której głównym celem jest współpraca z innymi graczami. Rozgrywka polega na tym, aby wspólnie planować takie ruchy, które uniemożliwią liskowi podebranie jajeczek z kurnika. W czasie zabawy dziecko poznaje zasady odpowiedzialności i uczy się ewentualnych konsekwencji źle podjętych decyzji. Doskonały walor edukacyjny i sposób na przednią zabawę dla całej rodziny każdego dnia – zwłaszcza wtedy, gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na wspólne spacery.
  Najfajniejsze gry planszowe dla dzieci – również dla tych starszych pociech!

  Na naszej stronie znajdziesz również zestawy gier planszowych dla dzieci, a także pojedyncze zabawki dla starszych dzieci (od 5 lat w górę). W asortymencie znajdują się m.in.:

  • szachy,
  • chińczyk,
  • gry magnetyczne,
  • gry logiczne,
  • gry kooperacyjne,
  • gry przygodowe planszowe,
  • i wiele innych ponadczasowych gier planszowych dla dzieci.

  Polecamy sprawdzić również pozostałe gry z naszej oferty. Życzymy udanych zakupów!

  Edukatorek – edukacyjne zabawki dla dzieci.

 • GRY PODRÓŻNE

  Nie spotkaliśmy jeszcze rodziny, która nie lubiłaby podróżować w bliższe lub nieco bardziej odległe miejsca. Nie ma żadnego znaczenia, jakim środkiem transportu się przemieszczacie — własnym samochodem, pociągiem, autobusem czy samolotem. Cel jest jeden: dotrzeć bezpiecznie do celu. Sami jesteśmy rodzicami i doskonale wiemy, że czasem podróż z dziećmi może być nie lada wyzwaniem. Maluchy szybko się nudzą podziwianiem widoków; wówczas zaczynają się nudzić i marudzić. To zdecydowanie jeden z mniej przyjemnych momentów dla rodziców. Warto przygotować się zawczasu na takie sytuacje i zaopatrzyć w gry podróżne dla dzieci.

  Gry podróżne dla dzieci — wparcie rozwoju naszych pociech

  Wśród najczęściej stosowanych strategii radzenia sobie z dzieckiem w podróży są między innymi:

  • ignorowanie jego potrzeb,
  • samodzielne wymyślanie kreatywnych zabaw,
  • zakupienie różnych gier podróżnych dostosowanych do wieku naszego dziecka.

  Pierwszej metody nie zalecamy, ze względu na to, że dziecko nie rozumie jeszcze do końca, dlaczego musi przez kilka godzin siedzieć w poruszającym się pojeździe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie połączenie drugiego i trzeciego pomysłu. W tym ostatnim chętnie wesprzemy, ponieważ w naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór gier podróżnych, które mają szansę stać się jedną z ulubionych zabawek Twojego dziecka. Większość tego typu akcesoriów do zabawy w trakcie podróży nie jest droga, toteż możliwe będzie zakupienie kilku różnych rodzajów gier zapewniających maluchowi długą i przyjemną rozrywkę w trakcie drogi.

  Czym są gry podróżne?

  Gry na podróż dla dzieci to wszelkiego rodzaju gry planszowe i karciane, które zostały wymyślone i dostosowane do warunków panujących w czasie poruszania się samochodem, pociągiem, samolotem czy autobusem. Zabawki te charakteryzują się niewielkimi, poręcznymi opakowaniami, najczęściej metalowymi, z magnetycznymi pionkami, które nie mają prawa spaść ani rozsypywać się w trakcie drogi. Gry podróżne dla najmłodszych miłośników przygód poza domem to gwarancja fantastycznej zabawy. Dzieci będą zachwycone, ponieważ coś ciekawego dziać się będzie w trakcie podróży, a rodzice w spokoju będą mogli podróżować wybranym środkiem transportu.

  Dlaczego warto kupić dziecku magnetyczne gry podróżne?

  Dziecięce gry na podróż najczęściej są niewielkich rozmiarów i bez trudu zmieszczą się w każdym bagażu, a nawet maminej torebce, aby zawsze były pod ręką. Tego typu zabawki sprawdzą się jako interesująca forma rozrywki nie tylko w czasie jazdy, ale także na biwaku, plaży, w deszczowy dzień Sami też dawajmy im dobry przykład, wychodząc z inicjatywą wspólnej zabawy z grami podróżnymiw hotelu, czyli, mówiąc ogólnie — podczas każdego wypoczynku. Uważamy się za rozsądnych rodziców, dlatego też doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że gry podróżne dla dzieci są o wiele korzystniejsze dla ich zdrowia i rozwoju niż smartfony i komputery. Starajmy się więc jak najczęściej wykorzystywać nadarzające się okazje do tego, by odciągać maluchy od tego typu urządzeń. .

  Gry planszowe podróżne — jakie jeszcze są ich zalety?

  Spokojna podróż, niemarudzące dzieci, zabawa połączona z edukacją, rozwój maluchów — to tylko kilka wybranych zalet gier podróżnych, które przemawiają za tym, aby już teraz zakupić je w sklepie on-line z zabawkami i akcesoriami dla dzieci Edukatorek. Różne rodzaje gier na wycieczkę ćwiczą dziecięcą pamięć, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową i wyobraźnię; są także pomocne w nauce liczenia, czytania i przestrzegania reguł. Poza tym oswajają maluchy z pojęciem i uczuciem sukcesu oraz porażki, a także integrują rodzinę lub rówieśników. Tego typu zabawki są zatem niezastąpionym elementem wspierającym i kształcącym rozwój dziecka w każdym wieku.

  Gry podróżne dla dzieci w sklepie internetowym Edukatorek

  W bogatym asortymencie naszego sklepu z zabawkami znajdziesz wiele gier podróżnych dla młodszych i starszych dzieci. Możesz wybrać na przykład:

  Wszystkie gry podróżne dla dzieci dostępne w naszej ofercie pochodzą od najbardziej znanych i cenionych producentów z Polski i całego świata. W swojej pracy dbają oni o to, aby produkty do zabawy dla najmłodszych były wykonane starannie i estetycznie z solidnych i bezpiecznych materiałów. Sprawdź także pozostałe zabawki dla maluchów dostępne w naszym sklepie.

 • GRY RODZINNE

  Istnieje tak wiele różnych sposobów na to, aby rodzina miło i przyjemnie spędzała ze sobą czas. Można korzystać ze słonecznej pogody i wybrać się na przejażdżkę rowerową lub spacer zakończony wizytą w ulubionej lodziarni, zaplanować jednodniową wycieczkę lub wybrać się z maluchem do kina, teatru lub na jego ulubiony plac zabaw. Na te dni, w których pogoda nie jest zbyt pewna, polecamy gry planszowe dla całej rodziny. Przekonajcie się, że będą one podstawą do doskonałej zabawy, śmiechu, radości oraz dbania o dobre relacje.

  Gry planszowe dla całej rodziny umożliwiające wspólne spędzanie czasu

  W dzisiejszych czasach — nie ma co do tego żadnych wątpliwości — żyjemy dość szybko i intensywnie. Mowa tutaj zwłaszcza o nas, rodzicach. Kiedy jesteśmy w pracy, to nasze dzieci spędzają czas w przedszkolu, szkole lub z nianią. Gdy wracamy popołudniami do domu, czasem jemy wspólny posiłek, po którym najczęściej rozchodzimy się do swoich zadań i obowiązków. Jednak do budowania ciepłego domu i poprawnej relacji z dzieckiem potrzebne jest przede wszystkim wspólne spędzanie czasu, rozmawianie, śmianie się i rozwiązywanie różnego rodzaju problemów i sytuacji stresowych. Sami jesteśmy rodzicami i zdajemy sobie sprawę, jak czasem ciężko znaleźć chwilę wolnego czasu, jednak momenty, w których zamieniamy oglądanie telewizji czy granie na komputerze na czas przy planszowych grach rodzinnych jest bezcenny i z pewnością będzie dobrze

  Rodzinne gry planszowe — dlaczego warto w nie grać?

  Oprócz budowania dobrych relacji rodzinnych planszówki rodzinne mają wiele zalet. Przede wszystkim bawią, inspirują i zapewniają fantastyczną rozrywkę, pozwalając jednocześnie tworzyć i pielęgnować poczucie wzajemnej akceptacji w rodzinie. Poza tym gry planszowe dla dzieci niosą za sobą wiele wartości edukacyjnych — są doskonałym treningiem dla umysłu naszej pociechy, ucząstrategicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię i kreatywność, w nienachalny sposób zachęcają do samodzielnego podejmowania decyzji i mierzenia się z konsekwencjami swoich wyborów (to będzie miało bardzo pozytywny wpływ na tego typu czynności w dorosłym życiu). Oprócz tego planszówki rodzinne:

  • uczą współpracy, zdrowej rywalizacji, myślenia do przodu i planowania działań,
  • oswajają malca z emocjami odnoszącymi się do sukcesu i porażki,
  • pokazują, na czym polegają zasady fair play (dziecko uczy się szacunku do ustalonych reguł dzięki temu, że każdy w czasie grania jest równy i obowiązują go te same zasady),
  • rozwijają zdolność koncentracji, koordynację ruchową oraz refleks,
  • pomagają dziecku w nauce cierpliwości i skupienia.

  Gry dla całej rodziny w domu — na co zwrócić uwagę przed wyborem?

  Obecnie dostępność planszowych gier rodzinnych na rynku jest tak duża, że nie ma możliwości nieodnalezienia dla siebie takiej, która będzie odpowiadała całej rodzinie. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze planszówki, ponieważ dzięki temu radość z niej czerpać będzie nie tylko dziecko, ale i rodzice. Kolejną kwestią, o jakiej trzeba pamiętać, jest dopasowanie odpowiedniego poziomu trudności do wieku i umiejętności naszej pociechy. Oczywiste jest, że maluszek nie będzie umiał zagrać w grę przeznaczoną dla nastolatków. Kilkulatków z kolei szybko znudzi gra przeznaczona dla młodszych dzieci. Najlepiej będzie wspólnie z dzieckiem zdecydować, jaka gra planszowa rodzinna mu się podoba i jaką chciałby, aby rodzice kupili w sklepie on-line z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci Edukatorek.

  Gra planszowa dla całej rodziny ze sklepu internetowego Edukatorek

  W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz ogromny wybór rodzinnych planszówek — ciekawych, zaskakujących i gwarantujących wielogodzinną zabawę. Różnią się one tematyką, szatą graficzną oraz liczbą graczy i dopasowaniem do wieku dziecka. Pochodzą od światowych producentów, z którymi współpracujemy już od wielu lat. Ich produkty cechują się trwałością, solidnym wykonaniem, drobiazgowym wykończeniem i bezpieczeństwem, jeśli chodzi o wykorzystywany do produkcji materiał. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi:

  Nie sposób nie wspomnieć o przewadze, jaką gry planszowe dla rodziny mają na przykład nad grami internetowymi. W ich przypadku jest to między innymi nastawienie na grę zespołową związaną ze współpracą i rywalizacją z bliskimi. Gwarantujemy, że każda rozgrywka będzie różniła się od poprzedniej i z pewnością przysporzy nam wielu emocji i powodów do głośnego śmiechu.

 • GRY STRATEGICZNE

  Właściwie dobrana i przemyślana strategia życiowa to podstawa do tego, aby odnosić sukcesy na wielu polach. W tym wypadku mówimy jednak o mniejszych zwycięstwach, jakimi niewątpliwie są wygrane partie w gry strategiczne dla dzieci oferowane przez sklep internetowy Edukatorek. Zachęcamy do dokładnego przejrzenia tej kategorii i wybrania takiej gry, która idealnie sprawdzi się na wspólny weekend rodzinny.

  Gry strategiczne dla dzieci — co je wyróżnia?

  Gry strategiczne planszowe dla najmłodszych to zabawki, które wymagają skupienia od naszych maluchów. Dzieci poprzez zabawę uczą się logicznego myślenia oraz spostrzegawczości. Obmyślenie odpowiedniej strategii, a następnie wcielani jej w życie oraz zastanawianie się nad konkretnymi ruchami — te wybrane czynności, które dziecko będzie wykonywało podczas grania w strategiczne gry, będą miały zauważalny wpływ na rozwój jego mózgu; pozwolą mu także nauczyć się wielu rzeczy przydatnych nie tylko podczas zabawy, ale również w życiu codziennym. Oprócz tego gry planszowe strategiczne nauczą malca samodzielnego podejmowania decyzji, a także wpłyną na rozwój jego kreatywności.

  Gry planszowe strategiczne dla dzieci — doskonała zabawa gwarantowana!

  Strategiczne gry dla dzieci są idealną alternatywą dla gier dostępnych na smartfony, konsole czy komputery. Wybierając grę strategiczną z naszego sklepu z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci, będziecie, jako rodzice, mieć możliwość spędzenia przyjemnego czasu ze swoją pociechą, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na Waszą relację. W naszym asortymencie znajdziesz na przykład.

  • grę strategiczną dla całej rodziny Rycz i mrucz, w której jak najszybciej będziecie musieli pozbyć się swoich kart poprzez naśladowanie odgłosów zwierząt,
  • grę dla dzieci strategiczną Zawody gimnastyczne, której celem jest dotarcie na szczyt, stając obok zwierzątka ze swojej drużyny,
  • grę zespołową strategiczną Leśna uczta małpki pozwalającą całej rodzinie wesoło bawić się i karmić małpkę tropikalnymi owocami, zanim zrobi to nietoperz,
  • podręczną grę towarzyską strategiczną dla dzieci Kalambury, w której należy odgadnąć hasła przedstawiane za pomocą gestów lub rysunków,
  • kolorową grę zręcznościową Jenga, w której wspólnymi siłami musicie ułożyć wieżę z drewnianych klocków tak, aby się nie przewróciła,
  • grę strategiczną logiczną Cztery w rzędzie, która polega na tym, że naprzemiennie umieszczacie na tablicy swoje żetony; wygrywa ta osoba, która pierwsza ułoży cztery obok siebie.

  Gra strategiczna dla dzieci idealna na dłuższą lub krótszą podróż

  Strategiczne gry podróżne znajdujące się w ofercie sklepu internetowego Edukatorek to zabawki idealne na podróż z dzieckiem. Wyróżniają się one niewielkim rozmiarem pozwalającym schować je do każdej kieszeni lub schowka. Tego typu gry edukacyjne strategiczne zapewnią Waszemu dziecku ciekawą rozrywkę w trakcie podróży samochodem do dziadków czy lotu samolotem na rodzinne wakacje. Zabawki te sprawdzą się jednak nie tylko podczas drogi — można z nich korzystać bowiem każdego dnia! W naszym asortymencie znajdziesz między innymi:

  Strategiczne gry planszowe dla dzieci dostępne w ofercie Edukatorka

  W asortymencie naszego sklepu internetowego z zabawkami edukacyjnymi dla najmłodszych dostępne są różnego rodzaju gry strategiczne — tradycyjne, takie jak na przykład szachy, warcaby czy sudoku, a także bardziej nowoczesne związane ze znajdywaniem różnic, obserwowaniem czy układaniem elementów. Gwarantujemy, że nasze zabawki dostarczą wielu emocji i radosnych chwil Twojemu dziecku i jednocześnie zadbają o jego rozwój poznawczo-intelektualny. Gry strategiczne od Edukatorka to bezpieczne, komfortowe w użytkowaniu i solidnie wykonane przedmioty najwyższej jakości. Chcąc zdobywać zaufanie nowych Klientów i sprawiać, aby Ci stali wciąż uznawać będą nasz sklep za swój pierwszy wybór odnoszący się do dziecięcych zabawek, nie sprzedajemy gier strategicznych zawierających elementy przemocy, agresji, brutalności czy treści uznanych za niestosowne. Oferowane przez nas gry dla dzieci są przyjazne dla dzieci oraz ich rodziców. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą naszego sklepu i wybrania dla swojej nie tylko ciekawych i interesujących gier strategicznych.

 • ŁAMIGŁÓWKI

  Nic tak dobrze nie rozgrzeje umysłu Twojego dziecka jak odpowiednio dobrane łamigłówki logiczne z oferty sklepu internetowego Edukatorek. Zabawa, w której trzeba trochę pokombinować i dużo myśleć, to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w przyjaznej i rodzinnej atmosferze.

  Łamigłówki dla dzieci — jakie są ich zalety?

  Zagadki i łamigłówki dla dzieci to specjalne zestawy gier, dzięki którym Twoja pociecha dostanie to, co dla niej najlepsze — naukę poprzez zabawę. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór łamigłówek, które dostarczą Twojemu maluchowi mnóstwo frajdy, zapewnią mu wiele godzin radości, a także wspomogą jego prawidłowy rozwój na wielu płaszczyznach. Ostatnia kwestia jest chyba najważniejsza — łamigłówki rozwiną bowiem logiczne myślenie u Twojego dziecka, będą miały pozytywny wpływ na jego koncentrację, pamięć, wyobraźnię i kreatywność, nauczą go, jak radzić sobie z różnymi emocjami i problemami, a także pozwolą ćwiczyć cierpliwość. Oprócz tego logiczne łamigłówki dla dzieci:

  • pozwolą pracować nad myśleniem analitycznym i abstrakcyjnym,
  • ułatwią naukę liczenia oraz czytania,
  • pomogą zachować skupienie,
  • rozwiną umiejętności poznawcze.

  Łamigłówki dla przedszkolaków i nie tylko — jak wybrać?

  Wybierając logiczne łamigłówki dla dzieci, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wiek Twojej pociechy i jej aktualne umiejętności. Maluch na każdym etapie swojego rozwoju musi otrzymywać odpowiednie bodźce wpływające na rozwój jego mózgu oraz innych zdolności pomagających w nauce szkolnej czy codziennym życiu. Dlaczego zatem wzięcie pod uwagę wieku dziecka przy wybieraniu dla niego odpowiednich zabawek logicznych jest takie ważne? Spieszymy z odpowiedzią — kilkuletni maluch nie będzie dobrze się bawił przy łamigłówkach przeznaczonych dla nastoletnich odkrywców świata; młodzież z kolei szybko znudzi się zabawkami dla młodszych dzieci. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajdziesz gry i akcesoria logiczne podzielone ze względu na wiek, aby maksymalnie ułatwić wybór i podjęcie decyzji każdemu rodzicowi lub członkowi rodziny szukającemu interesującego prezentu dla dziecka.

  Łamigłówki logiczne dla dzieci — czym jeszcze kierować się przy wyborze?

  Kolejną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę przed zakupem edukacyjnej łamigłówki logicznej dla dziecka, są jego zainteresowania oraz potrzeby. Obserwuj, jaki temat aktualnie najbardziej interesuje Twoją pociechę i w odniesieniu do tej wiedzy wybierz dla niej ciekawą zabawkę logiczną z oferty naszego sklepu internetowego. Dajemy Ci gwarancję, że łamigłówka powiązana tematycznie z upodobaniami Twojego malca sprawi, że nie zostanie odłożona w kąt po kilkunastu minutach; poza tym pozwoli dziecku zdobyć nowe umiejętności oraz wiedzę na interesujący je temat. Pamiętaj także o poziomie trudności logicznej łamigłówki dla dzieci. U nas znajdziesz różnego rodzaju zabawki — zaczynając od najprostszych, a kończąc na bardziej skomplikowanych. W asortymencie sklepu internetowego Edukatorek dostępne są takie logiczne łamigłówki dla dzieci, jak na przykład:

  Zagadki i łamigłówki dla dzieci dostępne w ofercie sklepu internetowego Edukatorek

  Rozwijające umiejętności analizowania i łączenia faktów łamigłówki z oferty naszego sklepu internetowego z zabawkami edukacyjnymi będą doskonałym prezentem zarówno dla młodszych dzieci, jak i młodzieży. Tego typu zabawki zapewnią wiele radości i uśmiechów zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom — dadzą możliwość wspólnego spędzania czasu, rozmawiania na różne tematy i pielęgnowania miłych wspomnień. Wszystkie oferowane przez nas zagadki i łamigłówki dla dzieci zostały wykonane estetycznie i z trwałych materiałów, które sprzyjają bezpiecznej zabawie. Jesteśmy przekonani, że każdy rodzic znajdzie u nas coś interesującego dla swojego malucha. Ceny naszych produktów dostosowujemy do różnych potrzeb Klientów, dlatego jesteśmy pewni, że u nas bez problemu znajdziesz dziecięce łamigłówki, które spełnią oczekiwania Twoje oraz Twojej pociechy. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem sklepu z edukacyjnymi zabawkami dla dzieci w każdym wieku Edukatorek.

Pokazuje 1 - 60 z 1058 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 1058 elementów
GRY

Interaktywne gry dla dzieci, które polecamy każdemu rodzicowi, to różnego rodzaju planszówki, łamigłówki czy tak zwane zręcznościówki. Tego typu zabawki edukacyjne wspierają prawidłowy rozwój młodszych i nieco starszych dzieci. W tej kategorii znajdziesz sprawdzone i starannie wyselekcjonowane produkty, które cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Już teraz sprawdź bogatą ofertę naszych gier i zabaw rozwijających kreatywność, a także umożliwiających spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem w domu czy na dworze.

Gry interaktywne dla dzieci — jakie wybrać?

Gry dla dzieci interaktywne łączą w sobie elementy edukacji i zabawy. Co konkretnie jednak kryje się pod terminem „interaktywność”? W przypadku zabawek znajdujących się w naszym sklepie internetowym Edukatorek mówimy przede wszystkim o komunikacji i wzajemnym reagowaniu na konkretnie działania na linii dziecko-gra. Termin ten lepiej zobrazować przykładem: jeżeli dziecko wciśnie konkretny guzik w zabawce, to — w zależności od modelu i możliwości — wyda ona odpowiedni dźwięk lub zacznie się poruszać. W asortymencie sklepu z interaktywnymi grami dla dzieci Edukatorek znajdziesz na przykład przenośną grę pamięciową Catch a sound z wieloma dźwiękami, muzycznymi atrakcjami i światłem. Ta zabawka skupia całą uwagę dziecka, ćwiczy jego pamięć, refleks oraz koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową. W czterech jej okienkach zamieszkują wesołe zwierzątka — rudy kotek, zielona żabka, niebieski piesek i różowy ptaszek, które zachęcają dziecko do zabawy i nauki.

Kreatywne gry dla dzieci — zatroszcz się o zmysły swojego dziecka

Gry i zabawy rozwijające kreatywność skupiają się także w dużej mierze na rozwoju dziecięcych zmysłów. Mowa tutaj oczywiście o dotyku, słuchu, mowie czy wzroku. To, jakie zmysły dziecka będą ćwiczone, zależy od tego, jaki konkretnie rodzaj zabawki wybierzemy. Niektóre są bardziej uniwersalne (na przykład gry edukacyjne), inne zaś skupiają się na określonych umiejętnościach, na przykład ćwiczeniu refleksu czy motoryki małej (tutaj mowa na przykład o grach zręcznościowych). W naszym sklepie z zabawkami dla dzieci wśród gier edukacyjnych znajdziesz na przykład:

 • karty edukacyjne Pod, nad czy obok uczące najmłodszych właściwego stosowania wyrażeń przyimkowych oraz określania położenia obiektów w przestrzeni,
 • grę towarzyską Kalambury, w której drużyny odgadują hasła na obrazkach przedstawiane za pomocą rysunków lub gestów (to doskonała propozycja na deszczowe popołudnia dla całej rodziny!),
 • grę edukacyjną Dzieci kontra rodzice, gdzie młodsi i starsi rywalizują ze sobą, odpowiadając na wiele śmiesznych i ciekawych pytań,
 • grę edukacyjną Pamięć dźwiękowa polegającą na zebraniu jak największej liczby par klocków wydających ten sam odgłos (dziecko uczyć się będzie uważnego słuchania i różnicowania dźwięków).

Jeśli chodzi z kolei o gry rozwijające zręczność, to szczególnie polecamy drewniany labirynt magnetyczny Cyrk, w którym należy doprowadzić metalowe kuleczki do odpowiedniego miejsca za pomocą magnetycznego patyczka, grę zręcznościową z pingwinkami, które należy ustawić w jak najwyższą wieżę oraz znaną i lubianą grę Wyścig z jajkami i łyżeczkami rozwijającą cierpliwość i zdolności manualne, a także będącą doskonałą propozycją do zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Gry kreatywne i interaktywne dla dzieci — bogata oferta sklepu Edukatorek

Gry interaktywne i kreatywne dla dzieci mogą występować pod różnymi postaciami. W sklepie internetowym Edukatorek znajdziesz szeroki wybór zabawek, które możesz dostosować do wieku i umiejętności swojego dziecka. Jako rodzic sam zdecydujesz, jaki produkt okaże się najlepszy na obecny moment rozwoju Twojej pociechy. Z zabawkami edukacyjnymi z naszego sklepu internetowego zachęcisz swoje dziecko do nauki i rozwoju poprzez wesołą zabawę. W naszej ofercie znajdziesz takie gry dla dzieci, jak:

Zachęcamy do zapoznania się z bogatym asortymentem poszczególnych kategorii, w których znajdują się gry kreatywne dla dzieci najwyższej jakości. Zabawki znajdujące się w naszym sklepie pochodzą od sprawdzonych i zaufanych producentów akcesoriów do zabawy dla młodszych i starszych dzieci. To trwałe i bezpieczne produkty, które kolorami, dźwiękami i kreatywnymi rozwiązaniami na każdym kroku wspierać będą prawidłowy rozwój Twojej pociechy. Wyżej wymienione gry dla dzieci z naszej oferty będą także doskonałym pomysłem na prezent urodzinowy, świąteczny, imieninowy czy z okazji Dnia Dziecka. Jesteśmy przekonani, że z pewnością znajdziesz coś, co odpowiadać będzie możliwościom i zainteresowaniom Twojego dziecka, a wybraną zabawką sprawisz mu ogromną radość.

GRY