Zabawki od 3 miesiąca 

Jest 251 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 251 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 251 elementów
Zabawki od 3 miesiąca

W trzecim miesiącu życia dziecko z zapałem obserwuje otoczenie. Już nie tylko przygląda się kolorowym zabawkom, ale potrafi śledzić je wzrokiem oraz wyciągać do nich rączki; czasem uda mu się jakąś chwycić. Oprócz tego szuka źródeł dźwięku i zaczyna rozpoznawać bliskich, próbując w swoim niemowlęcym stylu nawiązać z nimi „rozmowę”. 3-miesięczny maluch potrafi już leżeć na brzuszku i unosić główkę, rozglądając się za rodzicami i szukając ich wzrokiem; często zerka także w poszukiwaniu zabawek. Dziecko w tym wieku nie lubi jeszcze zostawać samo, dlatego dobrze będzie zapewnić mu ukochanego towarzysza do zabaw oraz snu.

Jakie zabawki dla 3-miesięcznego niemowlęcia będą odpowiednie?

W otoczeniu dziecka nie może zabraknąć zabawek — szczególnie takich, które będą dostarczać bodźców wzrokowych, słuchowych i dotykowych, a więc wspierających jego rozwój. Aby ułatwić rodzicom wybór odpowiednich zabawek, pogrupowaliśmy je w kategorie wiekowe. W ten sposób z łatwością każdy znajdzie zabawki dla dziecka od 3. miesiąca życia. Jest to ciągle taki etap rozwoju, w którym aktywizowanie zmysłów pełni najważniejszą rolę w integracji sensorycznej wpływającej na pracę układu nerwowego naszego malca.

Zabawki edukacyjne dla 3-miesięcznego dziecka

Różnorodność faktur, kształtów, kolorów i dźwięków — właśnie tym charakteryzować powinny się zabawki dla 3-miesięcznego dziecka. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się:

  • kolorowe zawieszki mocowane do wózków i łóżeczek,
  • maty edukacyjne wyposażone w pałąk, do którego przywieszone będą ulubione zabawki maluszka,
  • wszelkiego rodzaju gryzaki.

Gryzak to idealny prezent dla 3-miesięcznego dziecka

W tym wieku maluch wprawdzie jeszcze nie ma zębów, ale jego ulubioną zabawą zdecydowanie jest wpychanie do buzi nie tylko własnej piąstki czy stopy, ale także zabawek. Gryzaki są przedmiotami do takich czynności stworzonymi — są lekkie, wykonane z bezpiecznych materiałów i łatwo zadbać o ich czystość. Dzięki nim niemowlę ćwiczyć będzie koordynację wzrokowo-ruchową. W naszym internetowym sklepie z zabawkami edukacyjnymi znajdziesz różnego rodzaju gryzaki, które idealnie sprawdzą się jako zabawki zarówno dla 3-miesięcznego chłopca, jak i dziewczynki. Możesz wybrać na przykład wesołą wiewióreczkę od Mombella z żołędziem na głowie. Gryzak ten ma różne struktury, które pomogą maluszkowi masować dziąsła i łagodzić ból w późniejszym etapie ząbkowania. Równie ciekawą propozycją odnoszącą się do tego, co kupić 3-miesięcznemu dziecku, jest silikonowy gryzak-kaczuszka. Mocny, żółty kolor przyciągnie ciekawski wzrok malca i zachęci go do zabawy.

Co kupić 3-miesięcznemu dziecku? Postaw na grzechotkę!

Dziecięce zabawki od 3. miesiąca to również aktywizujące przytulanki oraz grzechotki o różnych fakturach i kształtach. Jeśli maluch odkryje ich działanie, to po pewnym czasie na pewno uda mu się wydobyć dźwięk z grzechotki. W naszej ofercie znajdziesz na przykład:

Zabawki dla dzieci (3 miesiące)

Ciekawą zabawką edukacyjną dla 3-miesięcznego dziecka będą książeczki kontrastowe i przytulankowe. Maluch w tym wielu lubi słuchać głosu bliskich, a z tym rodzajem zabawek 3 m+ dodatkowo będzie ćwiczyć koncentrację wzroku. Oferujemy na przykład miękką książeczkę edukacyjną o zwierzątkach, książeczkę kontrastową opierającą się na kontraście bieli i czerni oraz karty kontrastowe na wygodnym do użytkowania kółku.

Zabawki dla niemowląt 3 m+ a bezpieczeństwo

Pamiętajmy o tym, że wszystkie zabawki sensoryczne i edukacyjne dla 3-miesięcznego dziecka muszą być bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Skóra maluszka jest delikatna i narażona na niebezpieczeństwo związane z użyciem nieodpowiednich materiałów. Gwarantujemy, że w naszym sklepie wszystkie zabawki mają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Jesteśmy świadomi, jak ważne jest zdrowie dziecka, dlatego wszystkie zabawki od 3. miesiąca (jak również pozostałe w naszej ofercie) są przyjaznymi w użytkowaniu przedmiotami, które od pierwszego zobaczenia i dotknięcia staną się ulubionymi zabawkami Waszej pociechy.


Zabawki od 3 miesiąca