KALEJDOSKOPY 

Jest 52 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 52 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 52 elementów
KALEJDOSKOPY

Kalejdoskopami dzieci bawią się już od początku XIX wieku. Pierwsze takie urządzenie wynaleziono zupełnie przypadkiem, w Szkocji, podczas badań fizycznych. Miało być przyrządem naukowym, a stało się zabawką dla młodszych i starszych. Duży wybór kalejdoskopów albo innych gadżetów działających na podobnej zasadzie znajdą Państwo w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z tą kategorią.

Jak działa kalejdoskop?

Dziecko na pewno o to zapyta, dlatego warto mieć zawczasu przygotowaną odpowiedź. Kalejdoskop składa się z dwóch, a nawet większej liczby lusterek, które ustawiane są pod kątem względem siebie. Bardzo często kąt te sprawia, że układają się w kształt trójkąta. Wnętrze kalejdoskopu wyłożone jest lusterkami, a na jego dnie znajdują się kolorowe kamyczki. Na drugim końcu, tym, który przykłada się do oka – naturalnie soczewki. Ruch kamyczków i gra lustrzanych odbić tworzą nieskończone, symetryczne i regularne kształty.

Kalejdoskopy w sklepie Edukatorek

W naszym sklepie znajdą Państwo mniejsze i większe kalejdoskopy dla dzieci. Wszystkie pobudzą wyobraźnię maluchów. Być może sprawią, że w dzieciach obudzą się mali fizycy, którzy zaczną zadawać jeszcze więcej klasycznych pytań spod znaku „a jak to się dzieje...”, „a dlaczego...?”. Większość z tych produktów jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 3 lat, ale w każdej z zakładek podajemy dokładną informację na ten temat.

KALEJDOSKOPY

Filtry

Włączone filtry:
    Producent