KALEJDOSKOPY 

Jest 53 produktów.
Pokazuje 1 - 53 z 53 elementów
Pokazuje 1 - 53 z 53 elementów
KALEJDOSKOPY

Chcesz wzbudzić jeszcze większą ciekawość świata u swojej pociechy i pokazać jej rzeczywistość z nieco innej perspektywy? W takim razie postaw na zabawkowy kalejdoskop, który sprawi, że Twój maluch z uśmiechem na ustach przeniesie się w inny wymiar. Duży wybór kalejdoskopów dla dzieci znajdziesz w tej kategorii sklepu internetowego Edukatorek. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z nią.

Kalejdoskop, czyli zabawka zachęcająca do poznawania świata

Maluchy już od najmłodszych lat są niezwykle ciekawe otaczającego je świata. Zaglądają w każdy możliwy kąt, szukają przyczyn i skutków różnych wydarzeń, podglądają zachowania starszych, próbując je po swojemu naśladować. Wszystko to robią, oczywiście, z ogromną radością z możliwości odkrywania nieznanego i poznawania nowych umiejętności. Wrodzona ciekawość malców niesie ze sobą wiele korzyści dla ich rozwoju — przede wszystkim stymuluje mózg, ale także pobudza wyobraźnię i prawidłowo rozwija wszystkie zmysły. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka płynie przez zabawę. Właśnie dlatego warto wspomóc w tym swoją pociechę, wybierając dla niej kalejdoskopy do zabawy dostępne w ofercie internetowego sklepu z akcesoriami i edukacyjnymi zabawkami dla najmłodszych Edukatorek.

Jak wygląda zabawa kalejdoskopem?

Kalejdoskop wymyślony został w 1816 roku przez szkockiego fizyka Davida Brewstera, który wykorzystał go w czasie przeprowadzania doświadczenia związanego z polaryzacją światła. Z upływem lat ten naukowy przyrząd przekształcił się w dziecięcą zabawkę, którą z pewnością sami bawiliśmy się w czasie naszego dzieciństwa. Na czym tak naprawdę polega obcowanie z kalejdoskopem? W jego wnętrzu znajdują się specjalne lusterka i soczewki, które wywołują powstawanie iluzji optycznych; za ich sprawą można zobaczyć przeróżne obrazy, kolorowe wzory i intrygujące kształty. Dziecięce kalejdoskopy potrafią oczarować niejednego malucha i dostarczyć mu ogromnej przyjemności z zabawy.

Jakie kalejdoskopy dla dzieci znajdziesz w naszej ofercie?

W naszej ofercie dostępne są małe, poręczne i łatwe do zabrania modele kalejdoskopów idealne nie tylko dla najmłodszych, ale także starszych dzieci. Zobacz, jakie produkty, naszym zdaniem, zasługują na Twoją uwagę.

Drewniany kalejdoskop do firmy Janod

Kalejdoskop dziecięcy od marki Janod wykonany z drewna i pomalowany na różne odcienie koloru pomarańczowego to niezwykła zabawka pozwalająca stymulować zmysł wzroku, dotyku i słuchu, a także rozwijać w dziecku chęć eksperymentowania i uczenia się nowych rzeczy. Obraz, który malec może oglądać przez soczewkę, jest zwielokrotniony, a dodatkowo można nim obracać, dzięki czemu tworzą się przepiękne, mozaikowe kompozycje. Ta lekka i poręczna zabawka stanie się wiernym towarzyszem Twojego malca podczas odkrywania nowych zakamarków świata. Materiał, z którego została wyprodukowana, ma certyfikat FSC. Oznacza to, że został on wzięty z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Ten drewniany kalejdoskop wyprodukowano we Francji; będzie idealnym prezentem dla malucha na każdą okazję.

Tekturowy kalejdoskop od firmy Mudpuppy

Zabawkowy kalejdoskop dziecięcy Mix&Match wykonany z tektury to wszechstronny i dający wiele możliwości gadżet. W jego środku zaobserwować można stymulujące pracę oka oraz pobudzające dziecięcą wyobraźnię i rozwijające jej sprawność barwne kompozycje i symetryczne figury zmieniające się przy każdorazowym obrocie. Na zewnętrznej stronie zabawki z kolei znajdują się trzy układanki złożone z dwóch elementów. Maluch będzie miał nie lada wyzwanie, aby właściwie zestawić ze sobą głowę i ciało plażowego misia koala z różanym lodem, zmarzniętego pingwina trzymającego termos z gorącą herbatą oraz lwa podróżnika wypatrującego przez lornetkę swoich przyjaciół. Warto wspomnieć, że autorką uroczych ilustracji ze zwierzątkami jest artystka z Wisconsin, Emily Balsley.

Kalejdoskop do zabawy dostępny w asortymencie sklepu Edukatorek

Nasze zabawkowe kalejdoskopy dla dzieci staną się dla Twojej pociechy zaproszeniem do magicznego świata, w którym pierwszoplanową rolę odgrywać będą najróżniejsze obrazy i kolory doskonale rozwijające wyobraźnię i zachęcające do wielogodzinnych radości. W naszym asortymencie tego rodzaju zabawki pochodzą od znanych producentów zwracających szczególną uwagę na bezpieczeństwo małych odkrywców. Właśnie dlatego stworzone przez nich kalejdoskopy do zabawy mają wymagane certyfikaty potwierdzające solidne wykonanie zgodnie z obowiązującymi normami. Najwyższej jakości surowce, takie jak karton, drewno czy tworzywa sztuczne, które wykorzystano do zrobienia zabawkowych kalejdoskopów, wyróżniają się trwałością oraz odpornością na przypadkowe uszkodzenia. Już dziś zapoznaj się z szeroką ofertą kalejdoskopów dla dzieci dostępną w sklepie Edukatorek.

KALEJDOSKOPY