ŚLINIAKI 

Jest 114 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 114 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 114 elementów
ŚLINIAKI

Dla niektórych rodziców śliniaki dla dzieci nie są artykułami pierwszej potrzeby, bo w takiej roli wykorzystują pieluszkę tetrową czy bawełnianą ściereczkę, jednak większość rodziców nie wyobraża sobie, by śliniaka zabrakło wśród akcesoriów dla dzieci. Ten niewielki kawałek tkaniny (bawełna, bambus) lub wodoodpornego materiału typu silikon, chroni dziecięce ubranka przed zabrudzeniem, zaślinieniem i tym samym oszczędza rodzicom dodatkowego przebierania malucha i prania garderoby.

Jaki śliniak dla najmłodszych niemowląt?

Wydawałoby się, że z wyborem czegoś tak banalnego jak dziecięcy śliniaczek nie powinno być problemu, ale i ten produkt występuje pod różną postacią, bardziej lub mniej praktyczną, mniej barwną lub zdecydowanie kolorową, w niewielkim rozmiarze, albo mocno rozbudowany (nawet do formy ubranka) - czym się kierować przy wyborze śliniaka? Dla najmłodszych niemowląt, z tendencją do ulewania zdecydowanie lepsze i wygodniejsze będą niewielkie, lekkie śliniaki z bawełny i bambusa, które nie będą podrażniać jego delikatnej skóry. Śliniak w formie apaszki sprawdzi się u dzieci ze wzmożonym ślinieniem, a śliniak z gryzakiem - będzie pełnił rolę masażera obolałych dziąseł w czasie ząbkowania, przy czym tkanina posłuży za pochłaniacz nadmiaru śliny. Takie śliniaki wywiązują się dobrze z powierzonego im zadania, ładnie wyglądają i doskonale uzupełniają dziecięcą stylizację.

Śliniaki dla dzieci do karmienia i samodzielnego jedzenia

Rozszerzenie diety malucha zwykle łączy się z karmieniem i nauką samodzielnego jedzenia. By proces ten dla dziecka i rodzica był jak najmniej uciążliwy warto zaopatrzyć szkraba w śliniak o większej powierzchni, z kieszenią na nietrafiający do buzi posiłek i przede wszystkim taki, który bez problemu oczyścimy. Silikonowe śliniaki są w tej materii bezkonkurencyjne, jedynie mogą z nimi konkurować śliniaki fartuszki z rękawami, bo sprawdzają się nie tylko przy nauce jedzenia, ale także kiedy dziecko podejmuje pierwszą aktywność twórczą (malowanie farbami, klejenie, lepienie).

Przy wyborze śliniaka zwracajmy uwagę na typ zapięcia

Zdecydowanie wygodniejsze są zapięcia na rzep czy silikonowe wypustki. Ważne, by zapięcie nie uwierało dziecka i było łatwe w obsłudze. Oczywiście wygląd i estetyka śliniaka także się liczy. Kolorowy, bajkowy śliniak dziecięcy nie budzi sprzeciwu przy zakładaniu i działa motywująco na malucha podczas posiłku. Bogata oferta śliniaków dla dzieci w naszym sklepie zdecydowanie ułatwia wybór.

ŚLINIAKI