ZABAWKI EDUKACYJNE 

Jest 2900 produktów.

Podkategorie

 • NAUKA CZYTANIA I PISANIA

  Zabawki i gry edukacyjne - czytanie, pisanie

  Każde dziecko rozwija się w innym tempie. Różnice w predyspozycjach maluchów do wykonywania poszczególnych czynności i nauki często są dla rodziców dużym problemem – dlaczego moje dziecko jeszcze nie czyta, a mojej znajomej już tak? Ponieważ Twoje dziecko jest wyjątkowe i nadejdzie odpowiedni czas, kiedy zaskoczy Cię pierwszym przeczytanym wyrazem. Możesz jednak wspierać go w tej edukacyjnej drodze, najlepiej przez zabawę. Nauka czytania i pisania nie musi być trudna zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Poznaj nasze propozycje na wspólną naukę przez zabawę.

  Nauka czytania i pisania, która spodoba się dziecku

  Należy ją rozpocząć już w wieku przedszkolnym, kiedy dziecko skończy 3-4 lata. Nie oczekuj od razu, że będzie czytało i pisało, ale zabawa klockami z literkami pozwoli mu poznać ich kształt i nauczy je rozpoznawać, w przyszłości łatwiej będzie mu nauczyć się je czytać, a następnie łączyć w słowa, a później w zdania.

  Dla najmłodszych dzieci polecamy kolorowe drewniane klocki z literkami, klocki drewniane i puzzle. Nie wszystkie są z literkami, jednak takie zabawki doskonale rozwijają spostrzegawczość, a umiejętność ta przyda się na kolejnym etapie nauki. Kreatywność z kolei wspierają zestawy do samodzielnego tworzenia ozdób oraz dekoracji.

  Coś dla starszaków

  Dla starszych dzieci przygotowaliśmy już gry  nauka czytania. Wśród nich są memory, fiszki, gry edukacyjne z planszami, a także znikopisy, które przydadzą się przy nauce pisania. Zestaw do nauki czytania zawierać może książeczki edukacyjne, naklejki, kolorowanki i układanki. Już teraz rozpocznij naukę czytania i pisania ze swoim dzieckiem. Rozwijaj w nim spostrzegawczość, kreatywność, motywuj do wspólnej zabawy.

 • NAUKA LICZENIA

  Aby nauka liczenia nie sprawiała problemów i była dla dzieci przyjemnością, warto postawić na specjalne akcesoria, dzięki którym maluchy lepiej poznają świat cyferek, a przy tym będą się dobrze bawić. W tym dziale znajdziesz wysokiej jakości zabawki i zestawy do nauki liczenia dla najmłodszych. Sprawdź pełną ofertę i wybierz akcesoria, które wspomogą prawidłowy rozwój Twojej pociechy – zapraszamy!

  Nauka liczenia – wcale nie taka trudna!

  W życiu każdego człowieka przychodzi taki czas, w którym pojawiają się cyferki. Wbrew pozorom w świat liczb maluchy wchodzą znacznie szybciej, niż mogłoby nam się to wydawać. Już w wieku przedszkolnym pociechy zaczynają liczyć różne rzeczy, w tym np. schody czy swoje paluszki.

  Nauka liczenia dla dzieci z reguły jest przyjemnością, choć może zdarzyć się, że będzie ona sprawiała maluchom problemy, co może skutecznie zniechęcać je do dalszego poznawania cyferek. Jak temu zaradzić? Najlepiej dobierając zabawki do nauki liczenia, które możesz dopasować do wieku swojej pociechy, dzięki czemu ćwiczenia z cyferkami nie będą zbyt trudne, a przy okazji dostarczą dziecku wiele radości.

  Zabawki do nauki liczenia dla dzieci – dla najmłodszych

  Znajomość cyfr przydaje się przez całe życie, dlatego też warto zadbać o to, aby dziecko już od najmłodszych lat opanowało podstawy, które przydadzą mu się w czasie przedszkolnych i szkolnych zajęć.

  Nauka liczenia dla dzieci powinna zacząć się od poznania cyferek. Pomocne w tym okażą się takie zabawki jak np. edukacyjna piłeczka z dzwoneczkiem, na której znajdują się liczby, kolory czy zwierzątka. Piłka z jednej strony stymuluje mózg, a z drugiej strony sprzyja aktywności ruchowej.

  Ciekawą propozycją dla najmłodszych jest również drewniana układanka magnetyczna Count’n Doodle, która występuje w postaci drewnianych płytek z cyferkami. Kolorowe wzornictwo zachęca do zabawy, a sama zabawka doskonale sprawdza się do nauki liczenia, a także sprzyja rozwinięciu zdolności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

  Nauka liczenia – zabawki również dla nieco większych, czyli co jeszcze w ofercie Edukatorka?

  W tej kategorii znajdziesz również całą masę innych zabawek do nauki liczenia dla dzieci – również dla tych nieco większych maluchów. W asortymencie dostępne są takie akcesoria i zestawy matematyczne jak m.in. książki dla dzieci, liczydełka, gry edukacyjne np. tabliczka mnożenia, drewniane klocki, piramidki do układania, rysowanki, puzzle i wiele innych zabawek w motywie cyferek.

  Wszystkie produkty cechuje najwyższa jakość wykonania i bezpieczeństwo użytku. Życzymy udanych zakupów – sklep z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek.

 • NAUKA KSZTAŁTÓW I KOLORÓW

  Nauka kolorów i kształtów to jeden z etapów, który przechodzi każde dziecko. Wynika to z naturalnej potrzeby poznawania świata przez maluchy, stąd też warto wykorzystać ten czas do tego, aby wspomóc rozwój pociechy, co z pewnością zaowocuje w przyszłości. Jak nauczyć dziecko kolorów i kształtów? Pomocne w tym okażą się zabawki i akcesoria dostępne w tej kategorii – zachęcamy do przejrzenia naszego asortymentu.

  Nauka kolorów dla dzieci – nie tylko przez otaczający nas świat

  Nauka kształtów czy kolorów u dzieci przychodzi tak naprawdę samoczynnie. Wszystko to za sprawą otaczającego nas świata, w którym na każdym kroku pojawiają się różne barwy czy formy. Maluchy z reguły są bardzo ciekawe i np. w czasie spaceru w wózku z zaciekawieniem obserwują to, co się przed nimi rysuje. Zdarza się jednak, że dzieci na początku często mylą kolory czy kształty. Stąd też, aby nauka kształtów i kolorów dla dziecka nie była problemem, warto podarować mu specjalne zabawki. Odpowiednio dobrane akcesoria do wieku pociechy sprawią, że poznawanie kolejnych barw czy kształtów będzie przyjemną zabawą.

  Zabawki do nauki kolorów i kształtów – poznaj ofertę Edukatorka

  W ofercie Edukatorka znajduje się wiele rodzajów zabawek, które przybierają różną formę. Sporą część asortymentu stanowią gry zręcznościowe i zestawy kreatywne w postaci układanek, które doskonale przysługują się do poznawania kształtów i kolorów. Wśród tego typu zestawów znajdziesz m.in. kolorową mozaikę Dinozaury, w której dziecko musi uzupełnić obrazki za pomocą kolorowych kształtów czy karty kontrastowe, które doskonale oddziałują na zmysł wzroku, a przy tym świetnie stymulują mózg.

  To jednak nie wszystko! Na stronie Edukatorka znajdują się również inne zabawki do nauki kształtów i kolorów dla dzieci takie jak m.in. książeczki, drewniane układanki, koraliki do łączenia, puzzle tekturowe, drewniane klocki i setki innych produktów.

  Każda zabawka – niezależnie od rodzaju – została wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia dzieci. Nasze produkty nie posiadają ostrych zakończeń – są za to delikatne i miękkie w dotyku.

  Zachęcamy do przetestowania i składania zamówień. Edukatorek – sklep z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci.

 • NAUKA SZNUROWANIA,...

  Zabawki dzięki którym dziecko nauczy się sznurowania, nawlekania i ubierania. Rozwijają zdolności manualne dziecka i pobudzają jego kreatywność

 • ZABAWKI I ĆWICZENIA DO...

  Co kryje się pod pojęciem "motoryka dzieci"?

  Co kryje się pod pojęciem motoryki dzieci? Jest to ogólna sprawność u każdego człowieka, która odnosi się do czynności związanych z ruchem. Jak wiadomo – jest to naturalna potrzeba dziecka już od najmłodszych lat – warunkuje ona prawidłowy rozwój malucha. Co ważne – motoryka nie jest cechą wrodzoną – każda osoba musi ją nabyć w sposób naturalny. Na motorykę składają się dwie składowe – duża oraz mała. Pierwsza z nich odnosi się do obszernych ruchów ciała, które dotyczą całego ciała lub jego znacznej części. Mała motoryka to nic innego jak koordynacja ruchowa dłoni i palców.

  Co to jest motoryka mała?

  Jak już wspomnieliśmy wyżej –­­ motoryka mała jest pojęciem, które odnosi się do ruchów placów i dłoni. Jest to taki typ aktywności ruchowej, w której angażowana jest niewielka część ciała, a wszystkie czynności, które są wykonywane, wymagają dużej koncentracji uwagi oraz skupienia. ­Ten rodzaj aktywności cechuje się dużą świadomością wykonywanych działań oraz precyzją. Przykładami czynności, które wymagają dobrze rozwiniętej małej motoryki, są takie aktywności jak, np. pisanie, lepienie kształtów z plasteliny, wycinanie, malowanie, zawiązywanie butów czy zapinanie guzików.  Rozwijanie motoryki małej u dziecka powinno odbywać się systematycznie – dzięki temu Twoja pociecha zwiększy swoje umiejętności motoryczne i będzie gotowe do różnych ćwiczeń i aktywności w przedszkolu czy szkole.

  Ćwiczenia motoryki małej – oferta zabawek motorycznych w Edukatorku

  Doskonalenie motoryki małej zaczyna się już od wczesnych lat dzieci – początkowo jest to łapanie przedmiotów, przez trzymanie sztućców, aż do pisania czy rysowania. Mamy na uwadze to, jak ważny jest prawidłowy rozwój dziecka – dlatego też posiadamy zabawki motoryczne dla dzieci, które wspomogą kształtowanie motoryki małej. Pamiętaj, że nic tak nie rozwija, jak zabaweczki, które jednocześnie wpłyną na wyobraźnię Twojej pociechy oraz dostarczą jej mnóstwo radości płynącej z zabawy. Przykładem takich przedmiotów są pierwsze grzechotki – to właśnie po nie niemowlaki wyciągają swoje rączki i próbują je dotknąć. W następnych maluchy zaczynają bawić się klockami, które na początku lądują po całym pokoju – dzieci uwielbiają rzucać nimi, aby następnie uczyć tego, jak się je układa, tworząc z nich różnego rodzaju konstrukcje. Są to zabawki, które mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój motoryki małej. Zestawy zabaweczek do motoryki małej są niezastąpione – doskonalą one chwytanie, manipulowanie ruchami oraz koordynację rączek. Wspomagają one również prawidłowy rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz sensoryczno-motorycznej. W naszym sklepie znajdziesz wiele zabawek, które sprawią radość Twojemu dziecku oraz zadbają o jego prawidłowy rozwój.  

  Zestaw do motoryki małej – jakie zabawki znajdziesz w Edukatorku?

  Edukatorek to sklep, który wspiera prawidłowy rozwój dziecka na każdym jego etapie życia. W naszym sklepie znajdziesz zabawki przeznaczone zarówno dla niemowlaków, jak i większych dzieci, które poznają otaczające je przedmioty oraz uczą się, jak się nimi posługiwać. Dla najmłodszych pociech przygotowaliśmy bezpieczne, przyjazne i jakościowe przybory takie jak, m.in. grzechotki,  piramidki, sortery, pętle motoryczne. Jeżeli masz nieco większe dziecko, postaw na klocki, układanki, przeplatanki czy zestawy do tworzenia biżuterii. W ofercie posiadamy również szeroki wybór kolorowanek oraz ciastolin, które cieszą się ogromną popularnością wśród maluchów spędzających przy tych zabawkach wiele godzin. Lista produktów w naszym sklepie jest bardzo długa – sprawdź sam i postaw na prawidłowy rozwój swojej pociechy dzięki jakościowym zabawkom, które pochodzą od cenionych producentów. Wszystkie produkty charakteryzują się jakością wykonania oraz certyfikatami bezpieczeństwa, dzięki czemu Twojemu dziecku podczas nauki i zabaw jest w pełni bezpieczne. Nie czekaj – wesprzyj rozwój swojej pociechy i podaruj jej przytulne zabawki kształtujące wyobraźnię oraz umiejętności motoryczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zestawów i zabawek do motoryki małej.

 • POMOCE I ZABAWKI...

  Pomoce logopedyczne to wszelkiego rodzaju zabawki, które ułatwią i uatrakcyjnią twojemu dziecku naukę poprawnego mówienia. Nie jest to łatwy proces, efektywność polega na wielokrotnym powtarzaniu i systematyczności. By uzyskać zadowalające wyniki nie wystarczą zajęcia z logopedą, należy z dzieckiem pracować w domu co najmniej 10 –15 minut dziennie. Jeżeli masz już wizytę u logopedy za sobą, to wiesz, jak pracować z dzieckiem, jeśli jeszcze się wahasz, to ćwiczenia oddechowe na pewno nie zaszkodzą. Są one podstawą przy problemach logopedycznych. Pogłębiają oddech, wydłużają fazę wydechową i pobudzają mięśnie przepony.

  Zabawki logopedyczne

  Zabawki logopedyczne dostępne w naszym sklepie rozwijają i usprawniają narządy mowy poprzez zabawę. Do ćwiczeń oddechowych proponujemy wszelkiego rodzaju "dmuchajki": gliniane ptaszki, drewniane piszczałki i gwizdki, łódki napędzane balonikiem, zestawy ze styropianowymi piłeczkami czy helikopterki z "odlatującym śmigłem. Dzieci uwielbiają zabawy z dmuchaniem. Kupując u nas logopedyczne pomoce, masz pewność, że są one bezpieczne dla twojej pociechy ponieważ posiadają wymagane atesty. Prawidłowo wykonane ćwiczenie oddechowe polega na wdychaniu powietrza przez nos i wydmuchiwanie ustami, a użycie rurki utrwala prawidłowy tor oddychania. Proste ćwiczenia, ale bardzo potrzebne, bo usprawniają aparat mowy. Posiadamy w sprzedaży również pomoce logopedyczne dla dzieci w postaci gier. Do ćwiczeń ortofonicznych proponujemy grę zwierzątka z naklejkami. Dziecko może naśladować głosy, różnicować wysokość i głośność dźwięków, dodatkowo ćwiczy spostrzegawczość. Gra "tworzymy słowa" może być wykorzystana do ćwiczeń wymowy dźwięków, z którymi dziecko ma problem oraz nauki liter. Nie bagatelizujmy problemów z mową u dziecka, wizyta u logopedy może pomóc rozwiać wątpliwości, a pomoce logopedyczne wesprzeć pracę nad usprawnieniem narządów mowy.

 • ROZWÓJ PAMIĘCI I...

  Będąc rodzicem, warto zadbać o prawidłowy rozwój intelektualny swojego dziecka już od jego pierwszych lat na tym świecie. W tym niewątpliwie pomagają odpowiednio dobrane zestawy zabawek edukacyjnych, wśród których nie brakuje artykułów rozwijających pamięć i logiczne myślenie – i takie właśnie akcesoria znajdziesz w tej kategorii. Zapraszamy – sklep Edukatorek.

  Rozwój intelektualny u pociechy – ćwiczymy pamięć i uczymy się logicznie myśleć!

  Pierwsze lata u każdego dziecka są okresem bardzo intensywnego rozwoju mózgu. Dlatego też ważne jest, aby dobrze wykorzystać ten czas i uczyć pociechę umiejętności, które przydadzą mu się przez całe życie. Czymś takim z pewnością jest zapamiętywanie doświadczeń, a systematyczne ćwiczenia pamięci są niezbędnym warunkiem prawidłowego rozwoju dziecka. Jak ćwiczyć z pociechą?

  Najefektywniejszą i najprzyjemniejszą formą nauki dla maluchów jest zabawa. Wykorzystanie różnych zabawek edukacyjnych świetnie stymuluje mózg dziecka już od jego pierwszych dni na świecie i rozwija pamięć, kojarzenie osób czy kształtów, a także uczy koncentracji.

  W Edukatorku znajdziesz starannie wyselekcjonowane zabawki edukacyjne, z którymi zadbasz o prawidłowy rozwój pamięci i logicznego myślenia u swojej pociechy w bezpieczny i przyjazny sposób.

  Zabawki edukacyjne rozwijające pamięć dziecka i nie tylko, czyli co w ofercie Edukatorka?

  Tworząc ofertę zabawek dla najmłodszych dzieci i nieco starszych pociech, kierowaliśmy się przede wszystkim tym, aby nauka dostarczała maluchom mnóstwo radości. Dlatego też w tej kategorii umieściliśmy artykuły utrzymane w wesołych motywach i przyjaznych kolorach, które zaciekawiają dzieci i zachęcają do wspólnej zabawy z rodzicem każdego dnia.

  Na stronie Edukatorka dostępne są różne gry i zabawki, dzięki którym pociechy mogą zapamiętać nowe rzeczy np. obrazki czy powtarzać gesty, co stanowi świetny trening pamięci i nie tylko. W sklepie znajdziesz m.in.:

  • zabawkowe piramidy,
  • zestawy silikonowych bąbelków utrzymanych w przyjaznych kolorach,magnetyczne układanki,
  • rysowanki,
  • muzyczne gry pamięciowe,
  • grzechotki,
  • zabawki wydające dźwięki i sygnały świetlne jak np. radio z muzyką i światełkami,
  • tekturowe gry typu memory (ćwiczące pamięć),
  • puzzle,
  • drewniane układanki,
  • kubeczki przyssawki do układania,
  • gry edukacyjne uczące figur geometrycznych i innych kształtów,
  • sortery,
  • gry zręcznościowe,
  • tradycyjne układanki,
  • i wiele innych.


  Poznaj pełną ofertę zabawek edukacyjnych rozwijających pamięć i koncentrację, mających pozytywny wpływ na rozwój pociech w każdym wieku – serdecznie zapraszamy!

 • DREWNIANE ZABAWKI DO...

  Drewniane zabawki do krojenia - frajda dla całej rodziny!

  Uroczy widok - małe dziecko z zapałem asystujące rodzicom w codziennych czynnościach, a także zabawy naśladowcze, w których maluch wykorzystuje wiedzę zdobytą w czasie obserwacji i w zabawie korzysta z nabytego doświadczenie. Nietrudno zauważyć, że pierwsze zabawy naśladowcze dotyczą najbliższego dziecku środowisku – domu, a zabawa w przyrządzanie posiłków należy do ulubionych. Krojenie produktów - czynność, którą w trosce o bezpieczeństwo malucha raczej wykonujemy sami, a która przez to dla dziecka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Jak pogodzić ciekawość szkraba z posługiwaniem nożem? Zakupić drewniane warzywa i owoce do krojenia.

  Zabawkowe produkty żywnościowe - nauka krojenia dla dzieci

  Prawie każdy producent zabawek ma w swojej ofercie zabawkowe produkty żywnościowe w tym takie, które można kroić. Są to drewniane bądź plastikowe zabawki (warzywa, owoce, jaja, mięso, tort, pizza do krojenia), których części połączone są specjalnym rzepem lub magnesem tworząc całość. Za pomocą dołączonego nożyka, dziecko uczy się posługiwania nożem i krojenia. Nauka krojenia dla dzieci nie jest łatwą do opanowania czynnością, dlatego warto jej naukę zacząć wcześnie wykorzystując plastikowe i drewniane owoce i warzywa do krojenia, które można wielokrotnie składać i dzielić nożem. Zabawkowe produkty żywnościowe do krojenia to świetna zabawa dla dziecka, w której pokaże swój kulinarny talent, urządzi przyjęcie dla lalek i “obiad" dla mamy.

  Zabawki do nauki krojenia, czyli jak wspierać rozwój manualny i koordynację wzrokowo-ruchową dziecka

  Zdobywanie sprawności manualnej to długotrwały proces, dla której kluczowe znaczenie mają doświadczenia z wczesnego dzieciństwa, dlatego nie zabraniajmy dzieciom lepić, rysować, malować, budować z klocków i i samodzielnie posługiwać się sztućcami. Nawet z pozoru tak nieistotna zabawa jak zabawki do nauki krojenia dla dzieci z drewnianymi owocami i warzywami do krojenia ćwiczy sprawność manualną i koordynację wzrokowo - ruchową, która przygotowuje do tak istotnej umiejętności jak pisanie.

  Zajrzyj do naszego sklepu i kup dziecku drewniane warzywa i owoce do krojenia: bezpieczne, estetyczne, trwałe zabawki znanych producentów czekają!

  Sprawdź też inne nasze zabawki edukacyjne.

 • ZABAWKI DO ODGRYWANIA RÓL

  Odgrywanie ról jest jedną z ulubionych zabaw wśród dzieci w różnym wieku. Aby dostarczała ona jeszcze większej frajdy, a przy tym również wspomagała prawidłowy rozwój dziecka, warto postawić na specjalne zestawy akcesoriów. Sprawdź, jakie zabawki do odgrywania ról warto wybrać i podaruj maluchowi wyjątkowy prezent – zapraszamy!

  Odgrywanie ról – ponadczasowa zabawa

  Będąc rodzicem, zapewne niejednokrotnie zapytałeś lub zapytałaś swoje dziecko, kim chciałoby zostać w dorosłym życiu. Wśród odpowiedzi z pewnością pojawił się policjant, lekarz, strażak, aktorka czy tancerka. Dzieci marzą o byciu kimś, a swoich planów o tym nie odkładają na przyszłość.

  Odgrywanie ról to ponadczasowa zabawa, na której wychowało się wiele pokoleń. Nasze pociechy już od najmłodszych lat lubią wcielać się w różne postacie, co nas, jako rodziców może tylko cieszyć. Dzieci w czasie naśladowania dorosłych uczą się m.in. odpowiedzialności, zależności czy kultury wobec drugiego człowieka.

  Żeby jednak zabawa sprawiała jeszcze więcej radości, niezbędne okazać się może wykorzystanie specjalnych akcesoriów, które rozwiną wyobraźnię dziecka i zagwarantują mu frajdę na wiele godzin.

  Zabawki do odgrywania ról – do wyboru, do koloru!

  Zabawki do odgrywania ról stanowią sporą część oferty naszego sklepu internetowego. Akcesoria te występują w różnych formach, które z łatwością dopasujesz do wieku swojego malucha. Oferowane przez Edukatorek produkty pozytywnie wpłyną na wszechstronny rozwój dziecka, dostarczając mu przy tym wiele radości.

  W ofercie znajdziesz m.in. zestawy do tworzenia bukietów, czyli zabawki, które szczególnie spodobają się dziewczynkom. Pozwalają one wcielić się we florystkę i komponować piękne i niepowtarzalne bukiety dla swoich najbliższych. Akcesoria te niosą ze sobą wiele zalet – wspomagają one wyobraźnię, a także zdolności manualne.

  To jednak nie wszystko, co znajduje się w Edukatorku. Na uwagę zasługują również takie zabawki do odgrywania ról jak m.in.:

  • zestawy do przygotowania warzyw,
  • zabawkowe narzędzia dla majsterkowiczów,
  • zestaw małego lekarza,
  • interaktywne kierownice dla małych rajdowców,
  • zestawy strażackie,
  • drewniane artykuły spożywcze,
  • fartuchy,
  • kostiumy karnawałowe,
  • i wiele więcej.

  Sprawdź pełną kategorię już dziś i podaruj dziecku wyjątkowy prezent, który wspomoże jego rozwój i pobudzi jego dziecięce pasje. Serdecznie zapraszamy! Edukatorek – zabawki edukacyjne dla dzieci w każdym wieku.

 • ZABAWKI DO ROZWIJANIA...

  Wyobraźnię warto rozwijać już od najmłodszych lat dziecka, co niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków w późniejszym życiu malucha. Jak wspomóc jej rozwój? Odpowiedzią na to są zabawki edukacyjne z oferty Edukatorka. Przejrzyj ofertę i wybierz specjalne zestawy zabawek do rozwijania wyobraźni u najmłodszych – zapraszamy!

  Rozwój wyobraźni – o tym warto wiedzieć!

  Jako rodzic, powinieneś wiedzieć, jak istotny jest rozwój wyobraźni u dzieci. To właśnie dzięki niej maluch uczy się nieszablonowego myślenia, radzenia sobie z postawionymi przed nim zadaniami czy rozwiązywania problemów – zarówno tych mniejszych, jak i większych. Maluchy, u których rozwinięta jest wyobraźnia i kreatywność o wiele szybciej się uczą, łatwiej pojmują różne rzeczy i są z reguły zaradne.

  Rozwijanie wyobraźni za pomocą zabawy

  Bo najlepsza nauka płynie przez...zabawę! Nie inaczej jest w przypadku rozwijania kreatywności i wyobraźni. Dlatego też każdy rodzic, któremu zależy na prawidłowym rozwoju swojej pociechy, powinien zwrócić swoją uwagę na edukacyjne zabawki. Akcesoria tego typu przybierają różne formy i oferują rozrywkę zarówno tym najmłodszym, jak i nieco starszym dzieciom.

  Jeśli chodzi o rozwijanie wyobraźni, najpopularniejszymi zabawkami edukacyjnymi są różnego rodzaju zestawy kreatywne. Do takowych zaliczyć możemy m.in. przeplatanki, układanki czy rysowanki. Doskonale stymulują mózg, a także pozwalają wykazać się maluchom podczas zabawy, co świetnie pobudza kreatywność i pozytywnie oddziałuje na wyobraźnię.

  Rozwijanie wyobraźni przestrzennej i twórczej – sprawdź bogatą ofertę Edukatorka

  Przygotowując tę kategorię, przeprowadziliśmy dokładną analizę rynku. Stąd też w naszej ofercie znalazły się starannie wyselekcjonowane zestawy artystyczne, gry i inne zabawki rozwijające kreatywność, które znajdują upodobanie zarówno wśród rodziców, jak i dzieci na całym świecie. W naszym asortymencie znajdziesz m.in.:

  • kolorowanki,
  • zestawy z naklejkami,
  • zestawy magiczne,
  • zestawy kreatywne,
  • zestawy naukowe,
  • książeczki,
  • drewniane tory wyścigowe,
  • gry edukacyjne,
  • gry zręcznościowe,
  • papierowe przeplatanki,
  • magiczne pisaki do kolorowania,
  • zdalnie sterowane zabawki,
  • zabawkowe projektory,
  • i tysiące innych produktów.


  Oferowane przez nasz sklep zabawki występują w wielu przyjaznych, kolorowych motywach i zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania zabawek, które rozwiną wyobraźnię dzieci, dostarczając im przy tym mnóstwa frajdy – Edukatorek.

 • AKCESORIA I ZABAWKI DO...

  Zabawki i akcesoria dostępne w Edukatorku mają za zadanie dostarczyć dzieciom mnóstwa rozrywki, a także wspomagać ich prawidłowy rozwój, m.in. w czasie stawiania pierwszych kroków. Stąd też w tej kategorii umieściliśmy produkty, dzięki którym Twoja pociecha nauczy się raczkować i chodzić. Zapoznaj się z ofertą już dziś i podaruj swojemu maluchowi wyjątkowy prezent – zapraszamy!

  Zabawki do nauki raczkowania – w oczekiwaniu na pierwszy krok

  Każdy rodzic cieszy się, gdy jego dziecko uczy się nowych rzeczy. Nie inaczej jest ze stawianiem pierwszych kroków, które de facto są najważniejsze! W końcu dla maluszka, który jeszcze chwilę wcześniej jedynie leżał w jednym miejscu przejście do pozycji klęczącej lub stojącej to ogromny przeskok. Oczywiście próby wstawania często kończą się niegroźnymi upadkami, stąd też jeśli chcesz z jednej strony wspomóc malucha w jego wysiłkach, a z drugiej zadbać o jego bezpieczeństwo, powinieneś sięgnąć po zabawki do nauki raczkowania i chodzenia. Ale kiedy to zrobić?

  Nauka raczkowania – zabawki, które nie zniechęcą do stawiania kolejnych kroków

  Jeśli zauważasz, że Twoje dziecko jest coraz bardziej aktywne i wykazuje dużą chęć do pójścia przed siebie, musisz pomyśleć o zakupie odpowiednich akcesoriów, dzięki którym raczkowanie i chodzenie z miejsca stanie się prostsze. Oczywiście to nie jest ich jedyna funkcja – chodziki, pchacze i inne zabawki do chodzenia mają również inne zadanie – bawić. Dzięki temu połączeniu dziecko nie zniechęci się pierwszymi upadkami i będzie konsekwentnie stawiać kolejne kroki. A później nim się obejrzysz, pociecha będzie już biegać na pełnych obrotach po całym domu.

  Zabawki do nauki chodzenia i raczkowania – co wybrać?

  Nauka raczkowania i chodzenia to nie lada sztuka – podobnie jak dobór odpowiedniej zabawki. W końcu każde dziecko jest inne, dlatego też przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się każdemu produktowi. W ofercie Edukatorka znajdziesz wiele modeli akcesoriów do nauki chodzenia, wśród których znajdują się zabawki do pchania i zabawki do ciągnięcia. Przybory te występują w wielu przyjaznych motywach i kształtach. Robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym, masz szansę wybrać takie pchacze jak:

  • drewniany piesek,
  • drewniana kurka,
  • drewniany królik,
  • drewniany konik,
  • i wiele innych, w tym klasyczne pchacze o prostej budowie.


  Zadbaj o komfort i rozwój swojego dziecka w czasie stawiania przez niego pierwszych kroków ze sprawdzonymi zabawkami pochodzącymi od cenionych producentów. Edukatorek – sklep internetowy z zabawkami edukacyjnymi.

 • DOSKONALENIE...

  W tej kategorii znajdziesz zabawki na cierpliwość i rozwój precyzji, czyli produkty, dzięki którym Twoja pociecha nauczy się z jednej strony bardzo ważnej cechy, a z drugiej rozwinie swoje zdolności manualne już od swoich najmłodszych lat – zapraszamy!

  Nauka cierpliwości – najlepiej przez zabawę!

  Cierpliwość jest cechą, którą warto pielęgnować już od wczesnych chwil. Przydaje się ona bowiem w codziennym życiu – w domu, w czasie wyjścia na zakupy, w przedszkolu czy szkole. Jak sprawić, żeby maluch nie zniechęcał się nauką? Najlepiej przez odpowiednio dobrane zabawki, dzięki którym pociecha nie będzie musiała skupiać się na samej istocie czekania, a na dobrej zabawie dostarczającej mnóstwa frajdy.

  Zabawki na cierpliwość i precyzję – bogata oferta Edukatorka

  Na stronie naszego sklepu umieściliśmy wyjątkowe zestawy zabawek edukacyjnych, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. W tej kategorii znajdują się produkty, które uczą maluchy wielu rzeczy – nie tylko cierpliwości, ale również precyzji we wszystkim, co się robi. Nasze zabawki doskonale stymulują mózg, rozwijają motorykę małą i uczą prawidłowych reakcji i zachowań, co jest przydatne przez resztę życia.

  Co w asortymencie? Wśród dostępnych zabawek uczących cierpliwości i rozwijających precyzję znajdziesz m.in.:

  • szablony do nauki geometrii,
  • zabawki antystresowe w formie bąbelków,
  • logiczne układanki,
  • sortery kształtów,
  • magnetyczne układanki,
  • zestawy kreatywne,
  • muzyczne gry pamięciowe,
  • instrumenty muzyczne,
  • gry zręcznościowe,
  • kołyszące tory dla kulek,
  • zestawy naukowe,
  • wielofunkcyjne stoliki edukacyjne,
  • drewniane układanki,
  • magnetyczne obręcze,
  • wieże do układania,
  • zestawy domino,
  • klocki,
  • i setki innych zabawek.


  Wszystkie wyżej wymienione zabawki zostały wykonane z bezpiecznych w użytku materiałów, dzięki którym zyskujesz pewność, że Twoje dziecko nie skaleczy się podczas codziennych zabaw.

  Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Nie czekaj – przejrzyj pełny asortyment i wybierz zestaw zabawek edukacyjnych, które wspomogą prawidłowy rozwój Twojej pociechy. Zachęcamy do składania zamówień i życzymy udanych zakupów – sklep Edukatorek.

 • MAŁA KRAWCOWA - nauka...

  Krawcową być... - zestawy do nauki szycia

  Każda mała dziewczynka uwielbia bawić się w modelkę lub krawcową. Nic w tym dziwnego - wszak kobieta, mała lub duża - ubóstwia się stroić. Dlatego też wychodząc naprzeciw wszystkim rodzicom, którzy chcą by ich pociecha rozwijała swoje manualne i naturalne zdolności tworzenia prezentujemy w naszym e-sklepie kreatywne zestawy do szycia dla dzieci. W naszej ofercie znajdziesz m.in. wyjątkowe zestawy do wyplatania lub tworzenia osobistej biżuterii, które usprawnią zdolności plastyczne twojego dziecka, a nawet zestawy do własnoręcznego uszycia całej rodzinki misiów! Mały bohater z pewnością będzie chciał nauczyć się robić własne ordery, stąd dla niego zestaw do samodzielnego tworzenia zawieszek i medali. Odnajdziesz tutaj nawet mini krosno tkackie - świetny zestaw dla twórczych dzieci, które interesują się pracami ręcznymi. Strojnisie z pewnością będą chciały zaplatać bransoletki i naszyjniki wedle swojej koncepcji, a niezbędne ku temu elementy trzymać w specjalnym przyborniku. Wszelkie wyszywanki, szydełkowanie czy nawet nauka haftu krzyżykowego będzie możliwa - wystarczy tylko kilka kliknięć, by wybrana zabawka znalazła się w Waszym domu.

  Kreatywne szycie od dziecka

  Nasze zestawy do szycia dla dzieci to zabawa łącząca pożyteczne z przyjemnym: to zabawki edukacyjne pobudzające ciekawość i stymulujące kreatywność. Nauka szycia pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, a tworzenie własnej przytulanki ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Oprócz tego mała krawcowa uczy się także cierpliwości oraz dokładności. Dzięki naszym zestawom do szycia wasze pociechy będą mogły rozwinąć swój talent i stworzyć coś naprawdę oryginalnego. Przecież nic nie cieszy tak, jak własnoręcznie uszytą zabawka! Nauka szycia jeszcze nigdy nie była tak kolorowa i przyjemna!

 • ZESTAWY NAUKOWE DO...

  Zestawy edukacyjne dla dzieci

  W każdym dziecku tkwi dusza wielkiego odkrywcy i naukowca. Przychodząc na świat, jest jak niezapisana tablica. Otaczający świat jest dla niego czymś nowym, musi go odkryć na swój własny sposób. Rozwijając się, nabywa nowych umiejętności, poznaje coraz to inne elementy złożonego otoczenia, a jego naturalne pokłady ciekawości nigdy się nie wyczerpują. By maluch nie stracił swojej dociekliwości, która będzie mu towarzyszyła przez całe życie,  należy mądrze go wspierać, uważnie obserwować, cierpliwie odpowiadać na milion pytań, rozbudzać pasje i zainteresowania poprzez dostarczanie nowych bodźców – pomocne w jego rozwoju są eksperymenty naukowe dla dzieci.

  Zestawy do eksperymentów dla małych odkrywców

  Dziecko uczy się i poznaje świat poprzez zabawę, dlatego warto dostarczać mu zabawki, które przekazują wartościową wiedzę. Zestawy naukowe do samodzielnego poznawania zależności jakie zachodzą w świecie, to przyjemność i bezstresowy sposób nauczania. Dla kilkulatka fizyka, astronomia, biologia czy matematyka, to nie skomplikowana nauka, ale samo życie, coś co można zobaczyć, zbadać, po prostu – doświadczyć. Doświadczenia dla dzieci to ogromna frajda – przy pomocy prostych i bezpiecznych produktów pokażesz swojej pociesze, jak funkcjonuje otaczający go świat. 

  Zestawy naukowe dla dzieci do zabawy i ich edukacyjna rola

  Zestawy naukowe dla dzieci zaspokajają ich naturalną ciekawość (maluch uczy się poprzez zaangażowanie w działanie), rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe, uczą cierpliwości, koncentracji i wytrwałości. Wspierając zainteresowania i pasje swojego dziecka, budujesz jego przyszłość. Wykorzystując w zabawie zestawy do eksperymentów, masz szansę wychować osobę otwartą, kreatywną, samodzielną, chętną do nauki i poznawania świata.

  Eksperymenty chemicznie dla dzieci

  Zestaw małego chemika to jeden z najpopularniejszych zbiorów doświadczeń dla dzieci. Najmłodsi poznają tajniki wiedzy w efektowny i bezpieczny sposób. W Laboratorium chemicznym firmy Buki znajdziesz wszystkie niezbędne elementy do przeprowadzenia eksperymentów dla dzieci: okulary ochronne, szczypce, pipetę, strzykawkę, probówki oraz instrukcję, w której wszystkie doświadczenia są opisane “krok po kroku”. Z tym zestawem przygotuj się na godziny niezapomnianej frajdy.

  Eksperymenty przyrodnicze dla dzieci w sklepie Edukatorek.pl

  W sklepie Edukatorek.pl kupisz proste i efektowne eksperymenty dla dzieci, zestaw fizyczny lub chemiczny, zestaw do budowy robotów, zestaw do poznawania anatomii człowieka, mikroskopy i teleskopy i inne zabawki doświadczalne. Znajdziesz tutaj bezpieczne zabawki wyłącznie renomowanych producentów: BUKI, Kapitan Nauka, Tiger Tribe, PLAN TOYS, SentoSphere. Sprawdź już dziś! • NAUKA GODZIN DLA DZIECI

  Umiejętność rozpoznawania czasu dla wielu dzieci jest nie lada wyzwaniem. Maluszkom ciężko pojąć takie pojęcia jak minuta czy godzina. Ich przyswojenie jednak jest koniecznością, stąd też chcąc ułatwić naukę i wesprzeć prawidłowy rozwój swojego dziecka, warto podarować mu specjalne akcesoria jak np. zegarki zabawkowe, które sprawią, że nauka czasu będzie również okazją do świetnej zabawy.

  Nauka zegara i godzin – podstawa, która może zniechęcić

  Nauka zegara dla dzieci czy samo odczytywanie godzin jest czynnością, która dla niektórych maluchów może wydawać się mozolna. W końcu patrzenie na wskazówki, które na pierwszy rzut oka niewiele im mówią, może skutecznie zniechęcić do dalszej nauki. Co więc zrobić, aby dziecko z uwagą uczyło się sekund, minut czy godzin?

  W tym miejscu pojawiają się zabawkowe zegarki dla dzieci, czyli specjalnie zaprojektowane akcesoria, które swoim wyglądem, a także funkcjami sprawiają, że nauka to przy okazji doskonała zabawa.

  Zegar do nauki godzin i nie tylko – bogata oferta Edukatorka

  Zabawkowe zegary do nauki dla dzieci dostarczają maluchom mnóstwa satysfakcji – pokazują przede wszystkim, jak ważne jest poznanie cyferek, które w tym wypadku oznaczają sekundy, minuty czy godziny. Co jednak najważniejsze – sprawiają, że nauka nie wymaga tak wiele wysiłku, jak w przypadku korzystania z tradycyjnych zegarów, które np. znajdziemy na ścianach. Dzięki przyjaznym grafikom i motywom jak np. kosmos, rybki, kotki, panda czy kwiatki są doskonałą zachętą do dalszego pogłębiania wiedzy.

  Zegarki zabawkowe dla dzieci, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym, występują w kilku odmianach. W Edukatorku dostępne są modele do założenia na rękę, ścienne czy gotowe do postawienia na biurku obok łóżka. To jednak nie wszystko – przeglądając ofertę, natrafisz również na takie pozycje jak:

  • magnetyczne układanki w motywie godzin,
  • drewniane zegary edukacyjne,
  • zestawy edukacyjne do odczytywania czasu,
  • gry edukacyjne.


  Przejrzyj pełną ofertę najwyższej jakości zabawek do nauki czasu i spraw, żeby Twój maluch miło spędził czas podczas przyswajania nowych rzeczy. Edukatorek – sklep internetowy z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci.

 • PRZYRODNICZE ZESTAWY...

  Otaczający nas świat owiany jest wieloma tajemniczymi aspektami, które największą ciekawość wzbudzają wśród naszych pociech. Masz w domu małego poszukiwacza przygód, który każdego dnia pragnie poznawać otoczenie? W takim razie podaruj zabawki przyrodnicze znajdujące się w ofercie Edukatorka – zapraszamy!

  Zestaw małego przyrodnika – zabawka dla ciekawych tego świata!

  Nie ulega wątpliwości, że to właśnie dzieci są najbardziej spragnieni świata i tego, co kryje otaczająca nas przyroda. Jeśli widzisz, że w Twoim domu dorasta mały odkrywca, pomyśl o tym, aby wesprzeć jego pasję – najlepiej przez podarowanie zestawu małego biologa, czyli specjalnych zabawek ułatwiających eksplorowanie otoczenia, a także przybliżających tajniki natury. Podarowanie zabawek przyrodniczych to doskonały sposób na to, aby zaciekawić dziecko na długie godziny i zachęcić do aktywnej zabawy na zewnątrz. Podczas zabawy maluch nie tylko poznaje nowe rzeczy, ale również rozwija swoją wyobraźnię, kreatywność, a także zdolności manualne.

  Zestaw małego biologa – szeroki wybór i sprawdzona jakość

  Pod pojęciem „zestawu małego przyrodnika” kryje się wiele rodzajów zabawek. Edukatorek zebrał najciekawsze pozycje w jedno, tworząc ofertę, z której zadowolony będzie każdy rodzic i dziecko. Wśród zabawek przyrodniczych dostępne są takie artykuły jak:

  • siatki na motyle,
  • zeszyty obserwacji przyrodniczych,
  • wyklejanki edukacyjne,
  • kalendarze do obserwacji przyrody,
  • zestawy naukowe, w tym anatomia człowieka,
  • zestawy do eksperymentów,
  • zestawy edukacyjne,
  • obserwatoria,
  • puzzle tekturowe,
  • peryskopy,
  • zestawy małego ogrodnika,
  • i wiele innych.


  Oferowane przez nasz sklep produkty pochodzą od cenionych w branży producentów, którzy do produkcji zabawek wykorzystują wyłącznie wysokiej jakości materiały zapewniające trwałość, a także bezpieczeństwo użytku. Wszystkie artykuły utrzymane są w przyjaznej kolorystyce i kształtach zachęcających do zabawy.

  Życzymy miłych i udanych zakupów! Edukatorek – zabawki edukacyjne dla dzieci w każdym wieku.

 • ZABAWKI I GRY DO NAUKI...

  Nauka języka angielskiego dla najmłodszych nie zawsze musi zaczynać się od poznawania gramatyki czy czasowników nieregularnych. Dla większości maluchów jest to po prostu zbyt trudne i szybko się nudzi. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko z chęcią uczyło się nowych rzeczy, podaruj mu odpowiednie gry i zabawki do nauki angielskiego dla dzieci, które znajdziesz w ofercie Edukatorka!

  Gry do nauki angielskiego dla dzieci – nauka języka przez zabawę

  Nauka angielskiego przez zabawę dla dzieci? Jak najbardziej! Warto pamiętać o tym, że maluchy uczą się w nieco inny sposób od dorosłych – najczęściej przez zabawę. Dlatego też chcąc wesprzeć rozwój dziecka, a jednocześnie zapewnić mu mnóstwo frajdy każdego dnia, warto wybrać specjalne gry do nauki angielskiego dla dzieci oraz inne zabawki, dzięki którym Twoja pociecha pozna nowe słowa i zacznie się z nimi oswajać.

  Zabawki do nauki angielskiego – dla maluchów i nieco starszych

  Dostępne na stronie gry i zabawki do nauki języka angielskiego dostosowane są poziomem dla dzieci w różnym wieku. Znajdziesz u nas m.in. miękkie książeczki z obrazkami, które doskonale sprawdzą się już dla trzylatków. Dla nieco starszych pociech polecamy sprawdzić zeszyty ćwiczeń do angielskiego czy tekturowe puzzle holograficzne. Wspomniane zabawki do nauki angielskiego dla 3 latka i starszych dzieci uczą nowych słówek, a jednocześnie wspomagają rozwój wyobraźni i kreatywności. Nasze gry wspomagają zapamiętywanie, co jest szczególnie ważne u maluchów. Książeczki, zeszyty czy puzzle to tylko część naszej oferty. Na stronie znajdziesz również inne gry do nauki angielskiego dla dzieci, wśród których znajdują się takie zabawki jak:

  Zacznij edukację swojego dziecka już dziś i podaruj mu zabawki do nauki angielskiego, dzięki którym pozna nowe słówka, które przydadzą się w przyszłości – serdecznie zapraszamy!

 • ZABAWKI I GRY DO NAUKI...

  Zastanawiasz się, czy warto uczyć dziecko języka niemieckiego od najmłodszych lat? Jak najbardziej! Znajomość języka obcego z pewnością będzie przydatna dla niego w dorosłym życiu. Pamiętając o tym, że dziecko uczy się nowych rzeczy najchętniej poprzez zabawę, zaopatrzmy się w gry edukacyjne po niemiecku i kolorowe książeczki z podstawowymi słówkami i zwrotami w tym języku.

  Gry edukacyjne w języku niemieckim

  Nauka języka niemieckiego od najmłodszych lat pozwoli dziecku rozwinąć procesy poznawcze, a co za tym idzie — będzie znakomitym treningiem dla jego mózgu. Naszym pociechom poznawanie nowych rzeczy przychodzi dużo łatwiej niż nam, dorosłym, i na pewno sprawia znacznie większą przyjemność. Warto zadbać także o różnorodność, aby dziecko nie znudziło się jedną grą czy czytanką.

  Nauka niemieckiego dla dzieci

  W naszym sklepie z zabawkami edukacyjnymi dostępne są ciekawe zabawki i gry edukacyjne umożliwiające dzieciom naukę czytania po niemiecku. Możesz wybrać na przykład mini książeczkę o przygodach dziewczynki Peggy Diggledey mieszkającej na małej wyspie i uwielbiającej odkrywanie otaczającego ją świata. Wyrusz wraz z nią i swoją pociechą w magiczny świat przygód wnuczki prawdziwego pirata oraz jej przyjaciół — kudłatego psa i papugi Pelle. Książeczka napisana została w języku niemieckim i będzie doskonałą propozycją dla wszystkich maluchów lubiących podróże oraz przygody. Przyszłym chirurgom polegamy grę edukacyjną do nauki niemieckiego odkrywającą tajemnice ludzkiego ciała. Magnetyczna układanka nie tylko pozwoli dziecku poznać podstawowe słówka w obcym języku, ale także rozwinąć jego wyobraźnię oraz zobaczyć poszczególne części ludzkiego ciała. Tę grę możesz zabrać w podróż lub podarować małemu odkrywcy w prezencie w ramach urodzin czy innej, ważnej okazji.

  Gry dla dzieci do nauki niemieckiego

  Poznawanie nowego języka dzięki zabawie umożliwi dziecku stworzenie pozytywnych skojarzeń z nauką, dzięki którym przyswajanie wiedzy w późniejszych latach będzie dla niego zdecydowanie łatwiejsze. Z pewnością także pomoże mu w przełamywaniu lęku przed mówieniem w obcym języku. Wspólna nauka niemieckiego z dzieckiem będzie możliwością spędzenia czasu razem, a kto wie — może nawet zaowocuje kilkoma nowymi słówkami, których nauczysz się dzięki brzdącowi?

 • KSIĄŻKI I KSIĄŻECZKI...

  Edukacja dziecka jest dla każdego rodzica sprawą nadrzędną. Mama i tata to pierwsi nauczyciele, dzięki którym maluchy poznają otaczający je świat i sposób, w jaki on funkcjonuje. W dzisiejszych czasach edukowanie może być proste i przyjemne, a wszystko to za sprawą edukacyjnych książeczek dla dzieci. Tego typu materiały znajdziesz w tym dziale – zapraszamy!

  Książki edukacyjne dla dzieci – dla łatwiejszej nauki pociechy

  Zdarza się, że nauka dziecka i pokazywanie mu nowych rzeczy jest problematyczne. Do maluszka trzeba odpowiednio dotrzeć, tak aby nie zrazić go do dalszego poznawania świata. Najlepsza nauka płynie przez zabawę, stąd też jeśli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój swojej pociechy, a przy tym ją zaciekawić, książeczki edukacyjne będą dobrym wyborem.

  Książeczki dla najmłodszych pomagają dziecku w przyjemny sposób zdobyć nowe umiejętności, pobudzając tym samym jego wyobraźnię i kreatywność. Kolorowe obrazki doskonale stymulują mózg i ćwiczą pamięć maluszka już od jego pierwszych lat życia.

  Taka forma nauki jest nie tylko efektywna, ale również przyjemna – również dla rodzica – każdemu z nas bowiem może zabraknąć słów, aby opisać dziecku coś prostymi słowami! Książeczki dla dzieci edukacyjne sprawią, że otaczający świat będzie przyjemniejszy i łatwiej przyswajalny dla maluchów.

  Książeczki dla niemowląt – pozycje dla najmłodszych i nie tylko

  W tej kategorii znajdziesz książeczki dla maluszków, które dopasujesz do wieku swojej pociechy. W naszym asortymencie znajdują się pomoce naukowe dla najmłodszych i tych nieco starszych dzieci. W Edukatorku dostępne są książki dla dzieci edukacyjne, które przydadzą się na etapie przedszkola, zerówki czy też nauczania wczesnoszkolnego.

  Wśród produktów znajdują się pozycje, które uczą podstawowych czynności życiowych jak np. mycie zębów czy relacji z drugą osobą np. poprzez dzielenie się posiadanym przedmiotem. Na stronie znajdziesz takie książeczki dla małych dzieci jak np.:

  • aktywnościowe (m.in. rysowanki),
  • z naklejkami,
  • logopedyczne,
  • logiczne,
  • na spostrzegawczość,
  • uczące zachowań np. radzenia sobie ze złością,
  • edukacyjne,
  • o znanych osobach,
  • i setki innych.

  Każda książeczka dla dzieci jest inna – wszystkie produkty jednak łączy jedno – stanowią one doskonałe wsparcie rozwoju dla każdego malucha. Zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty – sklep z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek.

Pokazuje 1 - 60 z 2900 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 2900 elementów
ZABAWKI EDUKACYJNE

Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest edukacja dziecka już od pierwszych jego lat. Warto powiem pamiętać, że to, czego człowiek nauczy się w dzieciństwie, zostaje z nim przez resztę życia. Ale jak zmotywować małe urwisy do nauki? Najlepiej za pomocą zabawy! W tej kategorii znajdziesz specjalnie zaprojektowane edukacyjne zabawki dla dzieci, które pomogą maluchom poznać świat, a także zaciekawią je na długie godziny, dbając jednocześnie o ich prawidłowy rozwój. Zapraszamy!

Zabawka edukacyjna, czyli jaka?

”Zabawka edukacyjna dla dziecka” – co właściwie kryje się pod tym terminem?

Dla niektórych jest to mówiący miś, dla innych zaś kolorowa książeczka. Warto wiedzieć, że zabawki edukacyjne dla dziecka mogą przybierać różne formy – najważniejsze jest jednak to, jaki mają wpływ na nasze pociechy.

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych to takie, które wspierają prawidłowy rozwój malucha, rozwijają jego sferę fizyczną i psychiczną (motoryka mała, kreatywność, logiczne myślenie), a także zaciekawiają na tyle, że dziecko chce każdego dnia poznawać jeszcze więcej otaczającego nas świata.

Jednym słowem można powiedzieć, że są to zabawki rozwojowe dla dzieci – bo właśnie rozwój jest tutaj najważniejszy. Niezależnie od tego, czy jest to miś, książeczka, puzzle, piłka, klocki czy łamigłówka – wszystko, co wspiera dziecko w rozwoju, może być nazwane edukacyjną zabawką.

Zabawki edukacyjne dla dzieci – nauka i frajda

Najlepsze zabawki kreatywne dla dzieci powinny być dopasowane do wieku i okresu rozwoju malucha. Najmłodsi zazwyczaj są najbardziej wrażliwi i otwarci na różne kształty i faktury otaczających ich przedmiotów. Dlatego najlepiej już od najmłodszych lat zacząć stymulować rozwój pociechy i zaopatrzyć dziecięcy kącik w ciekawe i angażujące zabawki edukacyjne dla dzieci, które będą uczyć i bawić jednocześnie.

W naszej ofercie prezentujemy kreatywne zabawki edukacyjne dla dziewczynek i chłopców z każdej grupy wiekowej. Pobudzające wyobraźnię, zachęcające do zabawy, w łatwy sposób wyjaśniające zjawiska występujące w otaczającym świecie. Interesujące formy i żywe kolory dostarczają frajdy, umożliwiając skuteczną naukę poprzez zabawę. Zabawki edukacyjne to również świetny pomysł do żłobka i przedszkola.

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Edukacyjne zabawki dla najmłodszych szkrabów to takie, które można łatwo ścisnąć. W tym czasie bardzo ważne jest wzmocnienie rączek, chwytu i czucia w paluszkach.

Przykładem takich akcesoriów są tutaj silikonowe bąbelki DIMPL, czyli innowacyjna, kolorowa zabaweczka o nowoczesnym designie. Bardzo wciągająca – Twój maluch może łatwo ćwiczyć paluszki przez cały dzień wciskając i wypychając bąbelki na jedną i drugą stronę. Zabawka edukacyjna dla dziewczynek i chłopców powyżej 6. miesiąca życia.
Zabawka edukacyjna dla dzieci dla 2-latka
Dwuletnie maluchy są z reguły bardzo ruchliwe i głodne świata. W tym czasie zaczynają biegać, skakać i niestety…szybko się nudzić zabawkami. Dlatego też warto sięgnąć po edukacyjne zabawki, które wspomogą ich pasje, jednocześnie zaciekawiając je na tyle, aby na chwile zapomniały o reszcie świata i pobawiły się dłużej niż 5 minut w jednym miejscu.

W tym wypadku polecane są różnego rodzaju układanki, puzzle, klocki lub ciastolina – dzięki nim dziecko poćwiczy motorykę małą, koncentrację i wyobraźnie.

Zabawki dla 3-latka edukacyjne

Na naszej stronie odkryjesz m.in. zabawki edukacyjne dla trzylatków, które wspomogą naukę alfabetu, cyferek, kolorów, kształtów, znaków drogowych i nazw zwierząt. Są to zarówno popularne piramidki do układania klocków, znane także naszym mamom drewniane liczydła czy pobudzające wyobraźnię sortery, jak i pudełeczka do dopasowywania różnych figur geometrycznych.

Są to doskonałe akcesoria dla nieco większych maluchów, które skończyły 3 lata. Jest to czas intensywnego rozwoju, stąd też warto korzystać z zabawek, które nauczą podstawowych rzeczy, z którymi mamy na co dzień do czynienia.

Edukacyjne zabawki dla dzieci dla 4-latka

Jakie zabawki edukacyjne dla przedszkolaka wybrać?

Dla czterolatków odpowiednie będą zestawy artystyczne, czyli różnego rodzaju ciastoliny, naklejki, farby, kredki. W tym czasie dzieci często przejawiają chęć stworzenia „czegoś”, dlatego też nie warto ich ograniczać!

Oprócz zestawów dobrym pomysłem będą również klocki, które usprawnią koordynację wzrokowo-ruchową, a także pomogą w kształtowaniu wyobraźni przestrzennej. Do ciekawych zabawek edukacyjnych zaliczyć można puzzle (najlepiej w ulubionej tematyce malucha) czy układanki.

Zabawki interaktywne dla pięciolatka

Jeśli chodzi o zabawki edukacyjne dla pięciolatków tutaj wybór jest już znacznie większy. Z doświadczenia wiemy jednak, że w przypadku 5-letnich dzieci najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju zestawy konstrukcyjne, klocki, puzzle oraz gry pamięciowe.

Zabawki edukacyjne dla starszego dziecka

Dla nieco starszych dzieci poszerzyliśmy ofertę o zabawki edukacyjne dla chłopców i dziewczynek mające na celu ułatwić im naukę przedsiębiorczości. Mowa tutaj o drewnianych kasach „fiskalnych” i liczmanach przypominających pierwsze pieniądze. Zabawki te nie tylko uczą logicznego myślenia, ale i ćwiczą pamięć oraz koncentrację.

W naszej ofercie znajdziesz też zabawki ułatwiające naukę języków obcych, jak również pomoce logopedyczne pozwalające na codzienną pracę z dzieckiem mającym problemy np. z wymową lub zapamiętywaniem. Nauka czytania i pisania jeszcze nigdy nie była tak przyjemna i prosta!

Wszystkie nasze zabawki edukacyjne są opracowywane przez specjalistów z różnych dziedzin. Koncentrując się na konkretnej grupie wiekowej, są w stanie dostosować ją analogicznie do okresu rozwoju dziecka.

Serdecznie zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty. Sklep z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek.

ZABAWKI EDUKACYJNE