ZABAWKI EDUKACYJNE 

Jest 2969 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 2969 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 2969 elementów
ZABAWKI EDUKACYJNE

Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest edukacja dziecka już od pierwszych jego lat. Warto powiem pamiętać, że to, czego człowiek nauczy się w dzieciństwie, zostaje z nim przez resztę życia. Ale jak zmotywować małe urwisy do nauki? Najlepiej za pomocą zabawy! W tej kategorii znajdziesz specjalnie zaprojektowane edukacyjne zabawki dla dzieci, które pomogą maluchom poznać świat, a także zaciekawią je na długie godziny, dbając jednocześnie o ich prawidłowy rozwój. Zapraszamy!

Zabawka edukacyjna, czyli jaka?

”Zabawka edukacyjna dla dziecka” – co właściwie kryje się pod tym terminem?

Dla niektórych jest to mówiący miś, dla innych zaś kolorowa książeczka. Warto wiedzieć, że zabawki edukacyjne dla dziecka mogą przybierać różne formy – najważniejsze jest jednak to, jaki mają wpływ na nasze pociechy.

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych to takie, które wspierają prawidłowy rozwój malucha, rozwijają jego sferę fizyczną i psychiczną (motoryka mała, kreatywność, logiczne myślenie), a także zaciekawiają na tyle, że dziecko chce każdego dnia poznawać jeszcze więcej otaczającego nas świata.

Jednym słowem można powiedzieć, że są to zabawki rozwojowe dla dzieci – bo właśnie rozwój jest tutaj najważniejszy. Niezależnie od tego, czy jest to miś, książeczka, puzzle, piłka, klocki czy łamigłówka – wszystko, co wspiera dziecko w rozwoju, może być nazwane edukacyjną zabawką.

Zabawki edukacyjne dla dzieci – nauka i frajda

Najlepsze zabawki kreatywne dla dzieci powinny być dopasowane do wieku i okresu rozwoju malucha. Najmłodsi zazwyczaj są najbardziej wrażliwi i otwarci na różne kształty i faktury otaczających ich przedmiotów. Dlatego najlepiej już od najmłodszych lat zacząć stymulować rozwój pociechy i zaopatrzyć dziecięcy kącik w ciekawe i angażujące zabawki edukacyjne dla dzieci, które będą uczyć i bawić jednocześnie.

W naszej ofercie prezentujemy kreatywne zabawki edukacyjne dla dziewczynek i chłopców z każdej grupy wiekowej. Pobudzające wyobraźnię, zachęcające do zabawy, w łatwy sposób wyjaśniające zjawiska występujące w otaczającym świecie. Interesujące formy i żywe kolory dostarczają frajdy, umożliwiając skuteczną naukę poprzez zabawę. Zabawki edukacyjne to również świetny pomysł do żłobka i przedszkola.

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Edukacyjne zabawki dla najmłodszych szkrabów to takie, które można łatwo ścisnąć. W tym czasie bardzo ważne jest wzmocnienie rączek, chwytu i czucia w paluszkach.

Przykładem takich akcesoriów są tutaj silikonowe bąbelki DIMPL, czyli innowacyjna, kolorowa zabaweczka o nowoczesnym designie. Bardzo wciągająca – Twój maluch może łatwo ćwiczyć paluszki przez cały dzień wciskając i wypychając bąbelki na jedną i drugą stronę. Zabawka edukacyjna dla dziewczynek i chłopców powyżej 6. miesiąca życia.
Zabawka edukacyjna dla dzieci dla 2-latka
Dwuletnie maluchy są z reguły bardzo ruchliwe i głodne świata. W tym czasie zaczynają biegać, skakać i niestety…szybko się nudzić zabawkami. Dlatego też warto sięgnąć po edukacyjne zabawki, które wspomogą ich pasje, jednocześnie zaciekawiając je na tyle, aby na chwile zapomniały o reszcie świata i pobawiły się dłużej niż 5 minut w jednym miejscu.

W tym wypadku polecane są różnego rodzaju układanki, puzzle, klocki lub ciastolina – dzięki nim dziecko poćwiczy motorykę małą, koncentrację i wyobraźnie.

Zabawki dla 3-latka edukacyjne

Na naszej stronie odkryjesz m.in. zabawki edukacyjne dla trzylatków, które wspomogą naukę alfabetu, cyferek, kolorów, kształtów, znaków drogowych i nazw zwierząt. Są to zarówno popularne piramidki do układania klocków, znane także naszym mamom drewniane liczydła czy pobudzające wyobraźnię sortery, jak i pudełeczka do dopasowywania różnych figur geometrycznych.

Są to doskonałe akcesoria dla nieco większych maluchów, które skończyły 3 lata. Jest to czas intensywnego rozwoju, stąd też warto korzystać z zabawek, które nauczą podstawowych rzeczy, z którymi mamy na co dzień do czynienia.

Edukacyjne zabawki dla dzieci dla 4-latka

Jakie zabawki edukacyjne dla przedszkolaka wybrać?

Dla czterolatków odpowiednie będą zestawy artystyczne, czyli różnego rodzaju ciastoliny, naklejki, farby, kredki. W tym czasie dzieci często przejawiają chęć stworzenia „czegoś”, dlatego też nie warto ich ograniczać!

Oprócz zestawów dobrym pomysłem będą również klocki, które usprawnią koordynację wzrokowo-ruchową, a także pomogą w kształtowaniu wyobraźni przestrzennej. Do ciekawych zabawek edukacyjnych zaliczyć można puzzle (najlepiej w ulubionej tematyce malucha) czy układanki.

Zabawki interaktywne dla pięciolatka

Jeśli chodzi o zabawki edukacyjne dla pięciolatków tutaj wybór jest już znacznie większy. Z doświadczenia wiemy jednak, że w przypadku 5-letnich dzieci najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju zestawy konstrukcyjne, klocki, puzzle oraz gry pamięciowe.

Zabawki edukacyjne dla starszego dziecka

Dla nieco starszych dzieci poszerzyliśmy ofertę o zabawki edukacyjne dla chłopców i dziewczynek mające na celu ułatwić im naukę przedsiębiorczości. Mowa tutaj o drewnianych kasach „fiskalnych” i liczmanach przypominających pierwsze pieniądze. Zabawki te nie tylko uczą logicznego myślenia, ale i ćwiczą pamięć oraz koncentrację.

W naszej ofercie znajdziesz też zabawki ułatwiające naukę języków obcych, jak również pomoce logopedyczne pozwalające na codzienną pracę z dzieckiem mającym problemy np. z wymową lub zapamiętywaniem. Nauka czytania i pisania jeszcze nigdy nie była tak przyjemna i prosta!

Wszystkie nasze zabawki edukacyjne są opracowywane przez specjalistów z różnych dziedzin. Koncentrując się na konkretnej grupie wiekowej, są w stanie dostosować ją analogicznie do okresu rozwoju dziecka.

Serdecznie zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty. Sklep z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek.

ZABAWKI EDUKACYJNE