ZABAWKI EDUKACYJNE 

Jest 1715 produktów.

Podkategorie

 • NAUKA CZYTANIA I PISANIA

  Zabawki i gry edukacyjne - czytanie, pisanie

  Każde dziecko rozwija się w innym tempie. Różnice w predyspozycjach maluchów do wykonywania poszczególnych czynności i nauki często są dla rodziców dużym problemem – dlaczego moje dziecko jeszcze nie czyta, a mojej znajomej już tak? Ponieważ Twoje dziecko jest wyjątkowe i nadejdzie odpowiedni czas, kiedy zaskoczy Cię pierwszym przeczytanym wyrazem. Możesz jednak wspierać go w tej edukacyjnej drodze, najlepiej przez zabawę. Nauka czytania i pisania nie musi być trudna zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Poznaj nasze propozycje na wspólną naukę przez zabawę.

  Nauka czytania i pisania, która spodoba się dziecku

  Należy ją rozpocząć już w wieku przedszkolnym, kiedy dziecko skończy 3-4 lata. Nie oczekuj od razu, że będzie czytało i pisało, ale zabawa klockami z literkami pozwoli mu poznać ich kształt i nauczy je rozpoznawać, w przyszłości łatwiej będzie mu nauczyć się je czytać, a następnie łączyć w słowa, a później w zdania.

  Dla najmłodszych dzieci polecamy kolorowe drewniane klocki z literkami, klocki drewniane i puzzle. Nie wszystkie są z literkami, jednak takie zabawki doskonale rozwijają spostrzegawczość, a umiejętność ta przyda się na kolejnym etapie nauki. Kreatywność z kolei wspierają zestawy do samodzielnego tworzenia ozdób oraz dekoracji.

  Coś dla starszaków

  Dla starszych dzieci przygotowaliśmy już gry  nauka czytania. Wśród nich są memory, fiszki, gry edukacyjne z planszami, a także znikopisy, które przydadzą się przy nauce pisania. Zestaw do nauki czytania zawierać może książeczki edukacyjne, naklejki, kolorowanki i układanki. Już teraz rozpocznij naukę czytania i pisania ze swoim dzieckiem. Rozwijaj w nim spostrzegawczość, kreatywność, motywuj do wspólnej zabawy.

 • NAUKA LICZENIA

  Jakie zabawki do nauki liczenia?

  Zabawki i akcesoria do nauki liczenia znajdziesz w naszym sklepie w języku polskim i angielskim. Znajdziesz w naszym sklepie szereg zabawek edukacyjnych, które dla dzieci są świetną okazją do nauki matematyki. Liczenie w pamięci będzie dla nich coraz łatwiejsze.

  Wybierz najciekszą zabawkę edukacyjną do nauki liczenia

 • NAUKA KSZTAŁTÓW I KOLORÓW

  Zabawki do nauki kształtów i kolorów dla Twojego dziecka

  Nauka kolorów i kształtów może odbywać się poprzez dobrą zabawę. To najszybszy i zarazem najbardziej skuteczny sposób, który daje maluchom wiele radości.  Zabawki do nauki kolorów, czy dopasowania kształtów rozwiną mózg i umiejętności manualne dzieci, zapewniając im jednocześnie rozrywkę na dłuższy czas. 

  Rozpoznawanie kolorów i dopasowanie kształtów nigdy nie było prostsze!

  Zabawki do nauki kolorów i dopasowania kształtów dostępne są w ofercie sklepu internetowego Edukatorek. Sprawdź również zabawki do nauki liczenia czy zabawki do rozwoju pamięci. Zapraszamy!

 • NAUKA SZNUROWANIA,...

  Zabawki dzięki którym dziecko nauczy się sznurowania, nawlekania i ubierania. Rozwijają zdolności manualne dziecka i pobudzają jego kreatywność

 • ZABAWKI SENSORYCZNE
 • MAŁA MOTORYKA

  Co kryje się pod pojęciem "motoryka dzieci"?

  "Motoryka" - czyli ogólna sprawność fizyczna i zdolność organizmu do wykonywania czynności związanych z ruchem. Ruch jest naturalna potrzebą dziecka, który warunkuje jego prawidłowy rozwój. Niestety człowiek nie rodzi się z wykształconą motoryką, ale nabywa ją w sposób naturalny w trakcie rozwoju. By jednak rozwój fizyczny przebiegał prawidłowo, musi być odpowiednio stymulowany poprzez aktywizowanie do działania i dostarczanie bodźców. Ogólna sprawność fizyczna - duża motoryka, ma ogromny wpływ na motorykę małą.

  Motoryka mała - co to takiego?

  Sprawność dłoni i palców to mała motoryka. Ruchy tej części ciała mają mniejszy zakres, wymagają koncentracji uwagi i skupienia. Cechuje je większa świadomość i precyzja wykonywania czynności. Intensywny rozwój małej motoryki następuje w pierwszych latach życia aż do osiągnięcia wieku szkolnego. Świadomość i precyzja ruchu, rozwija się wraz z dzieckiem. Dbając o ogólny rozwój pociechy i wspierając sprawność dłoni i paluszków malucha poprzez dostarczanie bodźców (zabawki do ćwiczeń małej motoryki) są niezastąpione), zyskujemy pewność, że nasze dziecko będzie rozwijało się prawidłowo. Zabawki do małej motoryki doskonalą chwytanie, kontrolowanie ruchów, manipulowanie i koordynację obu rąk. Są również bardzo pomocne przy rozwijaniu koordynacji wzrokowo ruchowej i sensoryczno – motorycznej. Mała motoryka prawidłowo kształtowana we wczesnym dzieciństwie i wieku przedszkolnym przygotuje odpowiednio dziecko do nauki szkolnej, a w szczególności umiejętności pisania.

  Zabawki, pomoce usprawniające pracę dłoni i paluszków

  Już pierwsze grzechotki, do których niemowlaki wyciągają rączki są pomocami, które ćwiczą małą motorykę. Klocki, które najpierw dziecko próbuje chwytać, następnie rzucać, pierwsze samodzielnie budowane wieże, piramidki, sortery, pętle motoryczne, to nieoceniona pomoc w ćwiczeniach małej motoryki. Zabawki mała motoryka dla przedszkolaka, to wszelakie klocki, układanki, puzzle, labirynty, nawlekanki, przewlekanki, zestawy do tworzenia biżuterii, kolorowanki, ciastolina czyli wszystkie te produkty, które wymagają przy zabawie pracy dłoni i palców. Lista dostępnych w naszym sklepie zabawek z kategorii "motoryka dla dzieci", jest bardzo długa. Trudno byłoby wszystkie wymienić, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zabawki do ćwiczeń motoryki małej są ciekawe, dobrej jakości, uznanych, europejskich producentów, gwarantują dziecku dobrą zabawę i prawidłowy rozwój.

 • POMOCE LOGOPEDYCZNE

  Pomoce logopedyczne to wszelkiego rodzaju zabawki, które ułatwią i uatrakcyjnią twojemu dziecku naukę poprawnego mówienia. Nie jest to łatwy proces, efektywność polega na wielokrotnym powtarzaniu i systematyczności. By uzyskać zadowalające wyniki nie wystarczą zajęcia z logopedą, należy z dzieckiem pracować w domu co najmniej 10 –15 minut dziennie. Jeżeli masz już wizytę u logopedy za sobą, to wiesz, jak pracować z dzieckiem, jeśli jeszcze się wahasz, to ćwiczenia oddechowe na pewno nie zaszkodzą. Są one podstawą przy problemach logopedycznych. Pogłębiają oddech, wydłużają fazę wydechową i pobudzają mięśnie przepony.

  Zabawki logopedyczne

  Zabawki logopedyczne dostępne w naszym sklepie rozwijają i usprawniają narządy mowy poprzez zabawę. Do ćwiczeń oddechowych proponujemy wszelkiego rodzaju "dmuchajki": gliniane ptaszki, drewniane piszczałki i gwizdki, łódki napędzane balonikiem, zestawy ze styropianowymi piłeczkami czy helikopterki z "odlatującym śmigłem. Dzieci uwielbiają zabawy z dmuchaniem. Kupując u nas logopedyczne pomoce, masz pewność, że są one bezpieczne dla twojej pociechy ponieważ posiadają wymagane atesty. Prawidłowo wykonane ćwiczenie oddechowe polega na wdychaniu powietrza przez nos i wydmuchiwanie ustami, a użycie rurki utrwala prawidłowy tor oddychania. Proste ćwiczenia, ale bardzo potrzebne, bo usprawniają aparat mowy. Posiadamy w sprzedaży również pomoce logopedyczne dla dzieci w postaci gier. Do ćwiczeń ortofonicznych proponujemy grę zwierzątka z naklejkami. Dziecko może naśladować głosy, różnicować wysokość i głośność dźwięków, dodatkowo ćwiczy spostrzegawczość. Gra "tworzymy słowa" może być wykorzystana do ćwiczeń wymowy dźwięków, z którymi dziecko ma problem oraz nauki liter. Nie bagatelizujmy problemów z mową u dziecka, wizyta u logopedy może pomóc rozwiać wątpliwości, a pomoce logopedyczne wesprzeć pracę nad usprawnieniem narządów mowy.

 • ROZWÓJ PAMIĘCI I...

  Zabawki wspierające rozwój dziecka. Dzięki nim maluch ćwiczy pamięć oraz logiczne myślenie

 • NAUKA KROJENIA

  Drewniane zabawki do krojenia - frajda dla całej rodziny!

  Uroczy widok - małe dziecko z zapałem asystujące rodzicom w codziennych czynnościach, a także zabawy naśladowcze, w których maluch wykorzystuje wiedzę zdobytą w czasie obserwacji i w zabawie korzysta z nabytego doświadczenie. Nietrudno zauważyć, że pierwsze zabawy naśladowcze dotyczą najbliższego dziecku środowisku – domu, a zabawa w przyrządzanie posiłków należy do ulubionych. Krojenie produktów - czynność, którą w trosce o bezpieczeństwo malucha raczej wykonujemy sami, a która przez to dla dziecka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Jak pogodzić ciekawość szkraba z posługiwaniem nożem? Zakupić drewniane warzywa i owoce do krojenia.

  Zabawkowe produkty żywnościowe - nauka krojenia dla dzieci

  Prawie każdy producent zabawek ma w swojej ofercie zabawkowe produkty żywnościowe w tym takie, które można kroić. Są to drewniane bądź plastikowe zabawki (warzywa, owoce, jaja, mięso, tort, pizza do krojenia), których części połączone są specjalnym rzepem lub magnesem tworząc całość. Za pomocą dołączonego nożyka, dziecko uczy się posługiwania nożem i krojenia. Nauka krojenia dla dzieci nie jest łatwą do opanowania czynnością, dlatego warto jej naukę zacząć wcześnie wykorzystując plastikowe i drewniane owoce i warzywa do krojenia, które można wielokrotnie składać i dzielić nożem. Zabawkowe produkty żywnościowe do krojenia to świetna zabawa dla dziecka, w której pokaże swój kulinarny talent, urządzi przyjęcie dla lalek i “obiad" dla mamy.

  Zabawki do nauki krojenia, czyli jak wspierać rozwój manualny i koordynację wzrokowo-ruchową dziecka

  Zdobywanie sprawności manualnej to długotrwały proces, dla której kluczowe znaczenie mają doświadczenia z wczesnego dzieciństwa, dlatego nie zabraniajmy dzieciom lepić, rysować, malować, budować z klocków i i samodzielnie posługiwać się sztućcami. Nawet z pozoru tak nieistotna zabawa jak zabawki do nauki krojenia dla dzieci z drewnianymi owocami i warzywami do krojenia ćwiczy sprawność manualną i koordynację wzrokowo - ruchową, która przygotowuje do tak istotnej umiejętności jak pisanie.

  Zajrzyj do naszego sklepu i kup dziecku drewniane warzywa i owoce do krojenia: bezpieczne, estetyczne, trwałe zabawki znanych producentów czekają!

  Sprawdź też inne nasze zabawki edukacyjne.

 • ODGRYWANIE RÓL

  Zabawki służące odgrywaniu ról - naśladowanie czynności dorosłych i organizowanie przedstawień

 • ROZWÓJ WYOBRAŹNI

  Jak rozwijać wyobraźnię dziecka? Przez zabawę!

  W tej kategorii znajdziesz zabawki rozwijające wyobraźnię dziecka takie jak gry edukacyjne, układanki, puzzle i inne. Rozwijanie wyobraźni dziecka przez zabawę uczy pomysłowości i kreatywności. Sprawia także, że jako rodzić - uczestnicząc w zabawie z maluchem - odkrywasz w sobie dawno zapomniane, ciekawe świata dziecko. Wspaniały czas dla całej rodziny!

 • NAUKA CHODZENIA

  Zabawki do nauki chodzenia

  Zabawki, które zachęcają do stawiania pierwszych kroków i sprawiają, że nauka chodzenia dostarczy dziecku wiele radości. Zabawki do nauki chodzenia mogą znacznie przyspieszyć proces nauki. 

  Ułatw dziecku naukę chodzenia!

 • DOSKONALENIE...

  Zabawki doskonalące w dziecku cierpliwość i precyzję. Rozwój poprzez zabawę

 • MAŁA KRAWCOWA - nauka...

  Krawcową być... - zestawy do nauki szycia

  Każda mała dziewczynka uwielbia bawić się w modelkę lub krawcową. Nic w tym dziwnego - wszak kobieta, mała lub duża - ubóstwia się stroić. Dlatego też wychodząc naprzeciw wszystkim rodzicom, którzy chcą by ich pociecha rozwijała swoje manualne i naturalne zdolności tworzenia prezentujemy w naszym e-sklepie kreatywne zestawy do szycia dla dzieci. W naszej ofercie znajdziesz m.in. wyjątkowe zestawy do wyplatania lub tworzenia osobistej biżuterii, które usprawnią zdolności plastyczne twojego dziecka, a nawet zestawy do własnoręcznego uszycia całej rodzinki misiów! Mały bohater z pewnością będzie chciał nauczyć się robić własne ordery, stąd dla niego zestaw do samodzielnego tworzenia zawieszek i medali. Odnajdziesz tutaj nawet mini krosno tkackie - świetny zestaw dla twórczych dzieci, które interesują się pracami ręcznymi. Strojnisie z pewnością będą chciały zaplatać bransoletki i naszyjniki wedle swojej koncepcji, a niezbędne ku temu elementy trzymać w specjalnym przyborniku. Wszelkie wyszywanki, szydełkowanie czy nawet nauka haftu krzyżykowego będzie możliwa - wystarczy tylko kilka kliknięć, by wybrana zabawka znalazła się w Waszym domu.

  Kreatywne szycie od dziecka

  Nasze zestawy do szycia dla dzieci to zabawa łącząca pożyteczne z przyjemnym: to zabawki edukacyjne pobudzające ciekawość i stymulujące kreatywność. Nauka szycia pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, a tworzenie własnej przytulanki ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Oprócz tego mała krawcowa uczy się także cierpliwości oraz dokładności. Dzięki naszym zestawom do szycia wasze pociechy będą mogły rozwinąć swój talent i stworzyć coś naprawdę oryginalnego. Przecież nic nie cieszy tak, jak własnoręcznie uszytą zabawka! Nauka szycia jeszcze nigdy nie była tak kolorowa i przyjemna!

 • ZESTAWY NAUKOWE

  Zestawy do eksperymentów dla małych odkrywców

  W każdym dziecku tkwi dusza wielkiego odkrywcy i naukowca. Przychodząc na świat, dziecko jest jak niezapisana tablica. Otaczający świat jest dla niego czymś nowym, musi go odkryć na swój własny sposób. Rozwijając się, nabywa nowych umiejętności, poznaje coraz to inne elementy jakże złożonego otoczenia, a jego naturalne pokłady ciekawości poznawania i dociekania nigdy się nie wyczerpują. By maluch nie stracił tej przekładającej się na całe jego życie umiejętności, należy mądrze go wspierać, uważnie obserwować, cierpliwie odpowiadać na milion pytań, rozbudzać pasje i zainteresowania poprzez dostarczanie nowych bodźców. Dziecko uczy się i poznaje świat poprzez zabawę, dlatego dostarczajmy mu zabawek, które przekazują wartościową wiedzę. Zestawy naukowe do samodzielnego poznawania zależności jakie zachodzą w świecie, to przyjemność i bezstresowy sposób nauczania. Dla kilkulatka fizyka, astronomia, biologia czy matematyka, to nie skomplikowana nauka, ale samo życie, coś co można zobaczyć, zbadać, po prostu - doświadczyć. Proste i efektowne eksperymenty dla dzieci zestaw fizyczny lub chemiczny, zestaw do budowy robotów, zestaw do poznawania anatomii człowieka, mikroskopy i teleskopy do głębszego poznawania, te zabawki doświadczalne i (wiele innych) do nabycia w naszym sklepie internetowym. Poznawanie, radość działania, odkrywanie to prosty klucz do zdobywania wiedzy. Pomysłów na zestawy do eksperymentów dla dzieci jest tyle, ile dziedzin życia, kupując gotowe, mamy gwarancję producenta, że produkt będzie bezpieczny dla naszego dziecka.

  Zestawy naukowe dla dzieci do zabawy i ich edukacyjna rola.

  Zestawy naukowe dla dzieci zaspakajają ich naturalną ciekawość (maluch uczy się poprzez zaangażowanie w działanie), rozwijają myślenie przyczynowo – skutkowe, uczą cierpliwości, koncentracji i wytrwałości. Wspierając zainteresowania i pasje swojego dziecka, budujesz jego przyszłość. Nie pozwól, by wyrosło na kolejny automat. Wykorzystując w zabawie zestawy do eksperymentów masz szansę wychować, jeśli nie przyszłego naukowca, to na pewno osobę otwartą i kreatywną.

 • NAUKA CZASU

  Jak nauczyć dziecko godzin i odczytywania ich na zegarze? Dzięki edukacyjnym zegarom!

  W Edukatorku przygotowaliśmy zabawki edukacyjne, dzięki którym dziecko nauczy się godzin i zrozumie pojęcie czasu. To zegary i kalendarze, nowoczesne i tradycyjne. Sprawdź, jak łatwo dzięki nim poznawać świat! Sprawdź także zabawki do nauki liczenia.

 • MAŁY BIOLOG

  Zabawki i akcesoria dzięki którym dziecko będzie obserwowało przyrodę i uczyło się specyfiki poszczególnych roślin, zwierząt i warunków pogodowych

 • NAUKA ANGIELSKIEGO

  Nauka angielskiego - zabawki dla dzieci, które w niej pomogą

  Zabawki edukacyjne do nauki języka angielskiego pomogą w łatwy sposób dziecku poznać nowy język. Uczcie się alfabetu i angielskich słówek. Gry planszowe, memory, łamigłówki - nauka angielskiego dla dzieci nigdy nie była tak prosta i przyjemna! Sprawdź też zabawki do nauki niemieckiego.

 • NAUKA NIEMIECKIEGO

  Zabawki pomocne podczas nauki języka niemieckiego. Dostosowane dla dzieci

 • KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

  Książki dla dzieci, które są połączeniem świetnej zabawy z nauką

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 1715 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 1715 elementów
ZABAWKI EDUKACYJNE

Zabawki edukacyjne - nauka i frajda

Najlepsze zabawki kreatywne dla dzieci powinny być dopasowane do wieku i okresu rozwoju malucha. Najmłodsi zazwyczaj są najbardziej wrażliwi i otwarci na różne kształty i faktury otaczających ich przedmiotów. Dlatego najlepiej już od najmłodszych lat zacząć stymulować jego rozwój i zaopatrzyć dziecięcy kącik w ciekawe i angażujące zabawki edukacyjne dla dzieci, które będą uczyć i bawić jednocześnie. W naszej ofercie prezentujemy kreatywne zabawki dla dziewczynek i chłopców z każdej grupy wiekowej. Pobudzające wyobraźnię, zachęcające do zabawy, w łatwy sposób wyjaśniające zjawiska występujące w otaczającym świecie. Interesujące formy i żywe kolory dostarczają frajdy, umożliwiając skuteczną naukę poprzez zabawę. Zabawki edukacyjne to również świetny do żłobka i przedszkola.

Edukacyjne, kolorowe, koncentrujące

Na naszych stronach odkryjesz m.in. zabawki edukacyjne, które wspomogą naukę alfabetu, cyferek, kolorów, kształtów, znaków drogowych i nazw zwierząt. Są to zarówno popularne piramidki do układania klocków, znane także naszym mamom drewniane liczydła czy pobudzające wyobraźnię sortery i pudełeczka do dopasowywania różnych figur geometrycznych. Dla nieco starszych dzieci poszerzyliśmy ofertę o zabawki mające na celu ułatwić im naukę przedsiębiorczości. Mowa tutaj o drewnianych kasach “fiskalnych” i liczmanach przypominających pierwsze pieniądze. Zabawki te nie tylko uczą logicznego myślenia, ale i ćwiczą pamięć oraz koncentrację. W naszej ofercie znajdziesz też zabawki ułatwiające naukę języków obcych, jak również pomoce logopedyczne pozwalające na codzienną pracę z dzieckiem mającym problemy np. z wymową lub zapamiętywaniem. Nauka czytania i pisania jeszcze nigdy nie była tak przyjemna i prosta! Wszystkie nasze zabawki edukacyjne są opracowywane przez specjalistów z różnych dziedzin. Koncentrując się na konkretnej grupie wiekowej, są w stanie dostosować ją analogicznie do okresu rozwoju dziecka.

ZABAWKI EDUKACYJNE

Producenci