WEDŁUG WIEKU 

Jest 10913 produktów.

Podkategorie

 • Zabawki dla noworodków

  Pierwsze tygodnie życia dla nowo narodzonego człowieka są etapem adaptacyjnym. W tych dniach dziecięca aktywność ogranicza się przede wszystkim do długiego spania, spożywania jedzenia, bliskiego kontaktu z ukochanymi rodzicami i załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Czy w takim razie warto kupować zabawki dla dzieci niemowląt? A jeśli tak, to na jakie postawić — edukacyjne, interaktywne, sensoryczne, a może rozwojowe? 

  Pierwsze zabawki niemowlęce — czym się wyróżniają?

  Większość rodziców zastanawia się, czy na tym etapie rozwojowym niemowlaczkowi potrzebne są jakiekolwiek zabawki. Prawdą jest, że w wieku 0+ maluch nie będzie korzystał z przedmiotów do zabawy, bo zwyczajnie nie potrafi się nimi bawić. Jest to związane z brakiem psychicznych i fizycznych umiejętności odnoszących się do tej czynności. W pierwszym etapie rozwoju niemowlęcia zabawki służą mu przede wszystkim do tego, aby przyglądać się nim i słuchać ich; później dopiero zaczyna się wyciąganie rączek w kierunku wiszących przedmiotów i sprawdzanie, jakie są w dotyku. To bardzo ważne, aby nasza pociecha już od najmłodszych lat otaczała się uroczymi i przyjaznymi dla niej przedmiotami, na widok których będzie się szeroko uśmiechać i wesoło gaworzyć.

  Jakie powinny być pierwsze zabawki dla niemowląt?

  Pierwszymi zabawkami dla niemowląt powinny być przedmioty stymulujące ich rozwój sensoryczno-motoryczny. Ważne jest to, aby maluszkom dostarczyć odpowiednią ilość bodźców. Biorąc pod uwagę, że szkrab nie umie jeszcze chwytać zabawek, jego wzrok nie jest wystarczająco ostry, a słuch ma wysoce wrażliwy, to zdecydowanie najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju kolorowe zawieszki do wózka lub łóżeczka, karuzelki, mobile, pozytywki, płaskie przytulanki i miękkie grzechotki do pobudzania zmysłu dotyku. W asortymencie naszego sklepu internetowego z zabawkami znajdziesz na przykład:

  Noworodek słyszy wszystko, co się wokół niego dzieje i uwielbia to robić, dlatego różnego rodzaju zawieszki do łóżeczka czy pozytywki wydające łagodne dźwięki są jak najbardziej potrzebne do trenowania zmysłu słuchu i nauki wyciszania się. Płaskie przytulanki o miękkich i różnorodnych fakturach z kolei będą stymulowały zmysł dotyku. Podobnym działaniem wyróżniają się zawieszki i grzechotki, po które maluch niedługo zacznie sięgać. Mięciutka grzechotka natomiast, na której noworodek automatycznie zaciśnie swoją piąstkę, dostarczy mu nowych i nieznanych dotąd bodźców.

  Zabawki dla dzieci niemowląt a zmysł wzroku małego człowieka

  Zaleca się, aby zabawki dla niemowląt były kolorowe — niekoniecznie w barwach pastelowych, ale bardziej nasyconych. Co ważne, nie powinny być pstrokate, ponieważ zbyt duża ilość bodźców wzrokowych może wywołać u maluszka rozdrażnienie i dyskomfort. W asortymencie naszego sklepu z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci dostępna jest szeroka oferta zabawek przyjaznych dla oczu malca, a nawet wspierających jego rozwój. Do stymulowania zmysłu wzroku przydadzą się na przykład maty z pałąkiem, do którego przywieszone są kolorowe zawieszki lub karty czy książeczki kontrastowe, które można zawiesić tak, aby dziecko mogło na nie patrzeć. W Edukatorku dostępne są między innymi:

  Jakie zabawki dla noworodka znajdziesz w ofercie Edukatorka?

  Zabawki dla noworodków, które dostępne są w ofercie naszego sklepu, są całkowicie dostosowane do potrzeb maluszków 0+. Możemy zapewnić, że produkty te spełniają odpowiednie wymagania związane z bezpieczeństwem i są wykonane z przyjaznych dla dziecięcej skóry materiałów. W naszych zabawkach dla najmłodszych nie znajdziesz niebezpiecznych czy ostrych krawędzi ani drobnych elementów, które mogłyby zostać połknięte. Jesteśmy przekonani, że szeroki asortyment Edukatorka umożliwi Ci wybór takiej zabawki dla bobasa, która spełniać będzie zarówno Twoje oczekiwania, jak i jego potrzeby.

 • Zabawki od 3 miesiąca

  W trzecim miesiącu życia dziecko z zapałem obserwuje otoczenie. Już nie tylko przygląda się kolorowym zabawkom, ale potrafi śledzić je wzrokiem oraz wyciągać do nich rączki; czasem uda mu się jakąś chwycić. Oprócz tego szuka źródeł dźwięku i zaczyna rozpoznawać bliskich, próbując w swoim niemowlęcym stylu nawiązać z nimi „rozmowę”. 3-miesięczny maluch potrafi już leżeć na brzuszku i unosić główkę, rozglądając się za rodzicami i szukając ich wzrokiem; często zerka także w poszukiwaniu zabawek. Dziecko w tym wieku nie lubi jeszcze zostawać samo, dlatego dobrze będzie zapewnić mu ukochanego towarzysza do zabaw oraz snu.

  Jakie zabawki dla 3-miesięcznego niemowlęcia będą odpowiednie?

  W otoczeniu dziecka nie może zabraknąć zabawek — szczególnie takich, które będą dostarczać bodźców wzrokowych, słuchowych i dotykowych, a więc wspierających jego rozwój. Aby ułatwić rodzicom wybór odpowiednich zabawek, pogrupowaliśmy je w kategorie wiekowe. W ten sposób z łatwością każdy znajdzie zabawki dla dziecka od 3. miesiąca życia. Jest to ciągle taki etap rozwoju, w którym aktywizowanie zmysłów pełni najważniejszą rolę w integracji sensorycznej wpływającej na pracę układu nerwowego naszego malca.

  Zabawki edukacyjne dla 3-miesięcznego dziecka

  Różnorodność faktur, kształtów, kolorów i dźwięków — właśnie tym charakteryzować powinny się zabawki dla 3-miesięcznego dziecka. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się:

  • kolorowe zawieszki mocowane do wózków i łóżeczek,
  • maty edukacyjne wyposażone w pałąk, do którego przywieszone będą ulubione zabawki maluszka,
  • wszelkiego rodzaju gryzaki.

  Gryzak to idealny prezent dla 3-miesięcznego dziecka

  W tym wieku maluch wprawdzie jeszcze nie ma zębów, ale jego ulubioną zabawą zdecydowanie jest wpychanie do buzi nie tylko własnej piąstki czy stopy, ale także zabawek. Gryzaki są przedmiotami do takich czynności stworzonymi — są lekkie, wykonane z bezpiecznych materiałów i łatwo zadbać o ich czystość. Dzięki nim niemowlę ćwiczyć będzie koordynację wzrokowo-ruchową. W naszym internetowym sklepie z zabawkami edukacyjnymi znajdziesz różnego rodzaju gryzaki, które idealnie sprawdzą się jako zabawki zarówno dla 3-miesięcznego chłopca, jak i dziewczynki. Możesz wybrać na przykład wesołą wiewióreczkę od Mombella z żołędziem na głowie. Gryzak ten ma różne struktury, które pomogą maluszkowi masować dziąsła i łagodzić ból w późniejszym etapie ząbkowania. Równie ciekawą propozycją odnoszącą się do tego, co kupić 3-miesięcznemu dziecku, jest silikonowy gryzak-kaczuszka. Mocny, żółty kolor przyciągnie ciekawski wzrok malca i zachęci go do zabawy.

  Co kupić 3-miesięcznemu dziecku? Postaw na grzechotkę!

  Dziecięce zabawki od 3. miesiąca to również aktywizujące przytulanki oraz grzechotki o różnych fakturach i kształtach. Jeśli maluch odkryje ich działanie, to po pewnym czasie na pewno uda mu się wydobyć dźwięk z grzechotki. W naszej ofercie znajdziesz na przykład:

  Zabawki dla dzieci (3 miesiące)

  Ciekawą zabawką edukacyjną dla 3-miesięcznego dziecka będą książeczki kontrastowe i przytulankowe. Maluch w tym wielu lubi słuchać głosu bliskich, a z tym rodzajem zabawek 3 m+ dodatkowo będzie ćwiczyć koncentrację wzroku. Oferujemy na przykład miękką książeczkę edukacyjną o zwierzątkach, książeczkę kontrastową opierającą się na kontraście bieli i czerni oraz karty kontrastowe na wygodnym do użytkowania kółku.

  Zabawki dla niemowląt 3 m+ a bezpieczeństwo

  Pamiętajmy o tym, że wszystkie zabawki sensoryczne i edukacyjne dla 3-miesięcznego dziecka muszą być bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Skóra maluszka jest delikatna i narażona na niebezpieczeństwo związane z użyciem nieodpowiednich materiałów. Gwarantujemy, że w naszym sklepie wszystkie zabawki mają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Jesteśmy świadomi, jak ważne jest zdrowie dziecka, dlatego wszystkie zabawki od 3. miesiąca (jak również pozostałe w naszej ofercie) są przyjaznymi w użytkowaniu przedmiotami, które od pierwszego zobaczenia i dotknięcia staną się ulubionymi zabawkami Waszej pociechy.


 • Zabawki od 4 miesiąca

  Poznawanie otoczenia przez naszego 4-miesięczego szkraba z początku jest nieco nieśmiałe. W każdym kolejnym dniu jednak mały odkrywca coraz bardziej interesuje się tym, co dzieje się wokół niego. W tym okresie życia niemowlę potrafi już odwracać główkę w kierunku, z którego dobiega jakiś dźwięk. Dźwiękiem także 4-miesięczny brzdąc oznajmia światu swoją radość i każdy sukces. Gdy zauważy na przykład, że grzechotka wydaje jakiś dźwięk, to specjalnie będzie nią potrząsać i śmiać się z nowej zabawy.

  Jakie zabawki dla 4-miesięcznego dziecka?

  To jedno z częściej zadawanych pytań przez świeżo upieczonych rodziców. Uznaliśmy, że pogrupowanie zabawek edukacyjnych i sensorycznych na kategorie — w zależności od wieku dziecka — zdecydowanie ułatwi wybór. Nie mamy wątpliwości, że chcecie wspierać rozwój waszego szkraba, dlatego umożliwiliśmy dostarczanie mu takich zabawek, które będą pomocne w zdobywaniu kolejnych umiejętności w jego aktualnym wieku.

  Zabawki dla niemowląt 4 m+ — gryzaki

  Na tym etapie rozwoju dziecka jego naturalnym „sposobem poznawczym” jest wkładanie różnego rodzaju przedmiotów do buzi. Dziecko w ten sposób wyczuwa fakturę, smak, twardość i wielkość rzeczy. Ssanie zabawek przygotowuje także jamę ustną szkraba do nauki jedzenia — nadgryzając przedmiot, przesuwa go językiem. Tego typu zachowania naszej pociechy to sposób na poznawanie świata, a niekoniecznie pierwszy objaw rozpoczynającego się ząbkowania. Idealną zabawką wspierającą naturalne procesy poznawcze będą gryzaki. Nie panikujmy, że dziecko wraz z przedmiotem wkłada do buzi zarazki. To jeden ze sposobów na wzmocnienie jego systemu immunologicznego. W naszym asortymencie znajdziesz na przykład silikonowy gryzak w kształcie smakowitych lodów, który ma specjalną dziurkę ułatwiającą brzdącowi trzymanie zabawki lub chłodzący gryzak z wypustkami — doskonale sprawdzi się, gdy rozpocznie się ząbkowanie.

  Co kupić 4-miesięcznemu dziecku? Postaw na zawieszki i grzechotki!

  Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze kolorowych zawieszek i grzechotek wyróżniających się różnorodną fakturą, to zdecydowanie warto je zakupić. Dlaczego? Czteromiesięczny malec potrafi już oceniać odległość, a co za tym idzie — z zapałem zaczyna wyciągać rączki do zabawek, a czasem nawet próbować je chwycić. Zwykle będzie robić to oburącz, bo jedną rączką jeszcze nie potrafi. Brzdąc uczy się w tym wieku panować nad ruchami rączek i koordynować je. To pozwala mu nie tylko utrzymywać przedmioty, ale także trafiać nimi do buzi. Aby pomóc malcowi na tym etapie rozwoju motoryki małej, warto zakupić różnego rodzaju zawieszki i grzechotki, do których będzie mógł wyciągać rączki i próbować je łapać. W naszym sklepie z zabawkami dla dzieci dostępne są na przykład silikonowe gwiazdki w kontrastowych kolorach oraz trzy klucze wykonane z nietoksycznego materiału. Zabawki te sprawdzą się i dla 4-miesięcznej dziewczynki, i dla 4-miesięcznego chłopca — dostarczą im bowiem bodźców słuchowych.

  Czy łyżeczka do karmienia to także zabawka dla 4-miesięcznego dziecka?

  Od czwartego miesiąca życia rozpoczyna się etap stopniowego wprowadzania nowych produktów do menu niemowlęcia. Do tego niezbędne są akcesoria do karmienia, takie jak miseczka, kubeczek czy łyżeczka. Nie zabraniajmy maluchowi poznawać kształtu i faktury jego dziecięcej zastawy stołowej. Ciekawski szkrab będzie chciał dowiedzieć się, czym są nowe przedmioty w jego otoczeniu. Mówiąc do dziecka, nazywajmy rzeczy i potrawy po imieniu. To z pewnością zaprocentuje, gdy będzie uczyło się mówić. Wybierając łyżeczkę dla naszego czteromiesięczniaka, zwróćmy uwagę na to, aby była ona wykonana z bezpiecznych materiałów. Równie ważne jest łatwe czyszczenie, wygoda w czasie trzymania oraz odpowiedni rozmiar dopasowany do niewielkich ust dziecka. Z naszego sklepu z zabawkami on-line rekomendujemy wybór następujących sztućców dziecięcych:

  Akcesoria do karmienia i zabawki 4 m tylko z atestem

  Kupując akcesoria i zabawki dla dzieci (4 miesiące) w naszym sklepie internetowym, nie musisz martwić się o ich jakość czy bezpieczeństwo. Oferowane przez nas produkty pochodzą od sprawdzonych producentów akcesoriów dla niemowląt, którzy dbają o odpowiednie wykonanie oraz wymagane certyfikaty. Bogaty asortyment interesujących i edukacyjnych zabawek dla 4-miesięcznych dzieci daje duże możliwości wyboru. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.

 • Zabawki od 5 miesiąca

  Pięciomiesięczny bobas to prawdziwy akrobata, który bez problemu potrafi włożyć sobie stópkę do ust! A przecież w dorosłym życiu, aby to zrobić, należy być bardzo dobrze rozciągniętym. Nasze dziecko w tym wieku jest także niesamowicie ciekawe świata. Rozgląda się wokół, szukając mamy i taty. Umie już rozpoznać swoich rodziców, dlatego na ich widok będzie piszczało z radości oraz głośno się śmiało. W nawiązywaniu odpowiedniej relacji z dzieckiem pomóc może doskonale nam znana zabawa w „a ku-ku!” pozwalająca rozwijać pamięć oraz orientację przestrzenną. Dziecięcy rozwój w tym wieku wesprą także odpowiednio dobrane zabawki, dzięki którym nasza pociecha zdobędzie nowe umiejętności. Jakie zabawki sprawdzą się najlepiej dla 5-miesięcznego dziecka?

  Zabawki dla dziewczynek i chłopców — 5 miesięcy

  Na tym etapie rozwoju nasz maluch lubi mieć blisko siebie coś swojego do przytulania. Miękka i przyjemna w dotyku maskotka, którą wybierzesz z naszego sklepu internetowego z zabawkami edukacyjnymi, może okazać się tą ulubioną. W roli najlepszych przyjaciół naszego szkraba sprawdzą się także płaskie przedmioty do przytulania, takie jak kocyk czy mata, a nawet poszczególne elementy ubioru. Nie powinno dziwić Cię, gdy Twoja pociecha zawsze będzie chciała mieć przy sobie niebieskiego misia znajdującego się na bawełnianych skarpeteczkach wykonanych z bezpiecznych i przyjaznych dla delikatnej skóry materiałów.

  Co jeszcze warto kupić 5-miesięcznemu dziecku?

  O ile czteromiesięczne niemowlę wkładało zabawki do buzi w celach poznawczych, tak zabawki dla dzieci (5 miesięcy) najczęściej służą już do uśmierzania swędzących dziąseł przy ząbkowaniu. Do tej roli idealnie sprawdzą się miękkie, silikonowe gryzaki. Pięciomiesięczne maluchy potrafią też znacznie dłużej koncentrować uwagę na jednym przedmiocie, uważnie mu się przyglądając. Zwracają szczególną uwagę na drobne szczegóły i elementy. Właśnie dlatego idealnymi zabawkami dla niemowląt 5 m+ będą takie, które mają kolorowe elementy dodatkowo mobilizujące malca „do działania”. Będzie mógł on skupić swoją uwagę na konkretnej rzeczy, ćwiczyć małe rączki, a tym samym koordynację wzrokowo-ruchową. Jeśli o ruchu mowa, to dobrą zabawką dla 5-miesięcznego dziecka będą wszelkiego rodzaju piłki wykonane z miękkich materiałów. Dzięki nim nasza pociecha doskonalić będzie pełzanie, a więc swoje dziecięce sposoby poruszania się.

  Zabawka dla 5-miesięcznego dziecka do kąpieli

  Pięciomiesięczny szkrab będzie zachwycony kolorowymi „lokatorami” w wannie w postaci różnego rodzaju zabawek do kąpieli. Gumowa kaczuszka może okazać się świetną zabawką dla dzieci lubiących się pluskać, ale również będzie pomocna w oswajaniu lęku przed wodą. Dobrym pomysłem na prezent dla 5-miesięcznego dziecka będzie także zestaw zabawek do kąpieli od Little Dutch. W jego skład wchodzą dwa klocki (zielony oraz granatowy) oraz dwie kulki (żółta oraz błękitna) ze zwierzątkami żyjącymi w morzu. Różne struktury oraz kolory zachęcą naszego brzdąca do zabawy, ale i pierwszej nauki podstawowych kształtów czy barw. Zestaw ten znajdzie zastosowanie nie tylko podczas kąpieli, ale również poza nią. Kule i kwadraty wykonane zostały z bezpiecznego i miękkiego silikonu, toteż znakomicie zastępować będą dziecięcy gryzak.

  Zabawka 5 m+ — poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

  Słuchanie głosu rodzica to jedna z największych przyjemności dla naszego pięciomiesięcznego szkraba. Dziecko osłuchuje się ze znajomym dźwiękiem i dzięki temu uczy się rozpoznawać dwie najbliższe mu osoby. Oprócz tego głośne mówienie do malucha pozwoli mu szybciej rozpocząć naukę mówienia. W czasie zabawy mówienie można, a nawet trzeba zastępować czytaniem, za którym idą kolejne pozytywy w rozwoju naszego malca. Na tym etapie oglądanie kolorowych książeczek będzie dla niego niesamowicie ekscytujące. Proponujemy wybrać na przykład książeczkę autorstwa Agnieszki Starok. Lektura uwzględnia nowo powstałą wrażliwość na kolory naszego dziecka, a ponieważ w tym wieku umie już ono siedzieć z podparciem, to słuchanie głosu rodzica z takiej pozycji będzie dla niego bardzo ekscytujące.

  Zabawki interaktywne 5 m+ — piszczenie, gniecenie, ciągnięcie

  W świecie pięciomiesięcznego szkraba faktura i kolor to już zdecydowanie za mało. Do zabawek i akcesoriów musi dołączyć dźwięk oraz dotyk. Dlatego zabawki 5 m+ powinny piszczeć i dawać się ciągnąć oraz gnieść. Maluszek potrafi już utrzymać przedmiot oburącz, dlatego dodatkowe „atrakcje” słuchowo-wzrokowe z pewnością go ucieszą. Do prawidłowego rozwoju zmysłów oraz umiejętności poznawczych przydadzą się także zabawki dla 5-miesięcznego dziecka, które grają, świecą, mają przesuwające się elementy lub naciskane guziczki. Tego typu produkty znajdziesz w naszym sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci.

 • Zabawki od 6 miesiąca

  Kiedy nasza pociecha ukończy szósty miesiąc życia, jej umiejętności i ciekawość poznawania otoczenia znacznie wzrasta. W tym wieku maluch jest już specjalistą od przemieszczania się. Nie robi tego wprawdzie na nogach, ale turla się i pełza — i właśnie w taki sposób potrafi „przemierzyć” spore odległości. Sześciomiesięczny szkrab będzie już próbował siadać samodzielnie; poza tym zobaczysz, jak przekłada zabawki z rączki do rączki i znacznie lepiej rozpoznaje związki przyczynowo-skutkowe oraz wykorzystuje zmysły. Wspieranie rozwoju dziecka na każdym jego etapie jest niezwykle ważne, a najprostszymi narzędziami są miłość rodzicielska, wsparcie i troska, a także odpowiednio dobrane zabawki.

  Jakie zabawki dla 6-miesięcznego dziecka?

  Najlepsze zabawki dla dzieci (6 miesięcy) to takie, które są dla nich w stu procentach bezpieczne — wykonane z materiałów najwyższej jakości, pozbawione ostrych krawędzi oraz małych elementów, które malec mógłby niechcący połknąć. Aby zabawka była atrakcyjna dla sześciomiesięcznego dziecka, musi być dostosowana do jego wieku i umiejętności, ale i stymulować dalszy rozwój sensoryczno-motoryczny. Sprawdzą się to tego na przykład:

  • zabawki o zróżnicowanej fakturze, tak zwane metkowce,
  • zabawki wydające dźwięki (szeleszczące czy grzechoczące),
  • kolorowe klocki,
  • piłeczki,
  • autka,
  • sensoryczne przytulanki,
  • gryzaki.

  Zabawki edukacyjne dla 6-miesięcznego dziecka

  Półrocznemu brzdącowi zabawki sprawiają coraz większą frajdę, ponieważ nie tylko umie już przekładać je z rączki do rączki czy obracać, ale także coraz częściej i pewniej próbuje sięgać po zauważone przedmioty — nawet te, które leżą w sporej odległości. Maluch w tym wieku dowiaduje się także, że rzeczy mogą być różne w dotyku. Właśnie dlatego, aby wspierać jego dalszy rozwój, warto otoczyć naszą pociechę zabawkami i przedmiotami, które mają różne faktury, kolory oraz kształty. W naszym internetowym sklepie z zabawkami dla dzieci znajdziesz na przykład trzy geometryczne gryzaki w kształcie zwierzątek — lewka, owieczki oraz jeżyka. Miękkie i elastyczne gryzaczki będą idealne do łagodzenia bólu podczas ząbkowania. Poza tym rozwiną zmysł wzroku (wyraźne kolory) oraz dotyku (różne tekstury zwierzątek); umożliwią także maluszkowi poznanie trzech podstawowych figur geometrycznych — kwadratu, koła i trójkąta.

  Zabawki dla 6-miesięcznych dziewczynek i chłopców

  Ciekawski malec jest w tym wieku na dalszym etapie poznawania związków przyczynowo-skutkowych, dlatego możemy obserwować, jak rozgląda się za zabawką, która upadła na podłogę. Nie będzie to z jego strony złośliwością, gdy po podniesieniu jej, znów specjalnie upuści ją z wózeczka czy bujaczka. Robi tak, bo zaczyna rozumieć, że przedmiot nagle znika i kojarzy mu się to z wysuniętą rączką oraz odgłosem spadającej zabawki. Malec potrafi jednocześnie przewidzieć, że któryś z rodziców za chwilę schyli się i tę zabawkę mu poda. Możesz kupić swojemu brzdącowi na przykład piłeczkę z dzwoneczkiem i szeleszczącą folią w postaci uśmiechniętego lwa Jacka. Zwierzątko zadba o to, aby Twoja pociecha miała rączki pełne roboty przy potrząsaniu, pociąganiu za lwią grzywę z kolorowych tasiemek oraz słuchaniu, jak zabawka szeleści i dzwoni. Jest ona na tyle miękka, że nie uszkodzi podłogi, gdy malec będzie upuszczał ją na ziemię.

  Zabawki dla niemowląt 6 m+ idealne na spacer

  Półroczne dziecko coraz więcej czasu spędza w pozycji siedzącej, odkrywając powolutku zakamarki otaczającego go, magicznego świata. Siedzenie pozwala mu widzieć rzeczy, które uciekały jego uwadze, gdy znajdowało się w pozycji leżącej. W tym wieku maluszek zdobywa także nowe doświadczenia i potrafi więcej zapamiętać, oglądając się na przykład za pieskiem, którego widziało wczoraj w czasie spaceru. Aby umożliwić małemu odkrywcy poznawanie świata, warto zamienić głęboki wózek na wygodną spacerówkę i do niej przymocować wielofunkcyjny brelok z mini zwierzątkami mieszkającymi na farmie. Ta zabawka rozwinie małą motorykę dziecka, zaktywizuje zmysł słuchu, wzorku i dotyku, a także uśmierzy ból spowodowany ząbkowaniem. Na jej silikonowej obręczy umieszczono bezpieczne dla malca lusterko, silikonowy gryzak, osiołka z grzechotką, gładką w dotyku świnkę oraz krówkę z materiału o ziarnistej teksturze.

  Zabawki sensoryczne i edukacyjne dla 6-miesięcznego dziecka

  Rodzice najczęściej nie mają problemu z wyborem zabawki dla dziecka, ponieważ na co dzień obserwują rozwój swojej pociechy. Trudność zaczyna się w momencie, gdy chcemy kupić zabawkę dla dziecka na prezent i nie wiemy, jaka będzie odpowiednia do jego aktualnego rozwoju i wieku. W naszym sklepie internetowym pogrupowaliśmy zabawki według kategorii wiekowych. Oprócz nich umieściliśmy tutaj także akcesoria dla półrocznego dziecka, takie jak kubki niekapki, smoczki, śliniaki i akcesoria do karmienia. Już dziś zajrzyj do naszego sklepu w poszukiwaniu bezpiecznych zabawek dla dziecka 6 m+ wykonanych z najwyższej jakości materiałów.

 • Zabawki od 8 miesiąca

  Twój maluch skończył już osiem miesięcy? Wciąż pewnie zastanawiasz się, jak szybko minął ten czas… W tym wieku dziecko powoli staje się coraz bardziej samodzielne. Chcąc zadbać o jego prawidłowy rozwój, warto wybrać dla naszego 8-miesięcznego dziecka odpowiednie zabawki edukacyjne.

  Zabawki interaktywne dla 8-miesięcznego dziecka — jakie wybrać?

  Jakie zabawki dla 8-miesięcznego dziecka będą najlepsze? To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców małych brzdąców, które powoli zbliżają się do swoich pierwszych urodzin. Warto wiedzieć, że rozwój maluszków w tym wieku jest bardzo dynamiczny. Dziecko, które ukończyło ósmy miesiąc życia, powinno już samodzielnie siadać z pozycji leżącej, obracać się z brzuszka na plecki czy przesuwać w pozycji siedzącej. Malec w tym wieku znacznie lepiej kontroluje swoje potrzeby i zachcianki. Umie już samodzielnie dosięgnąć do wybranej zabawki, pokazać rączką lub paluszkiem, czego konkretnie chce. Wciąż jego ulubioną zabawą jest upuszczanie przedmiotów i obserwowanie, co się z nimi stanie. Ma to związek z tym że niemowlę coraz lepiej orientuje się w zależnościach przyczynowo-skutkowych. Maluch może upuszczać nie tylko zabawki, ale także akcesoria ułatwiające jedzenie. Jeśli wybierzesz na przykład silikonową łyżeczkę Baeba w kolorze pudroworóżowym lub zestaw plastikowych sztućców w kolorze nude, to możesz mieć pewność, że i dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy, i podłoga, na którą będzie je upuszczać, również pozostanie w stanie nienaruszonym.

  Jakie zabawki dla dziewczynki i chłopca (8 miesięcy)?

  Maluszki w tym wieku potrafią już bawić się w zabawy angażujące dotyk. Ich układ nerwowy staje się coraz dojrzalszy, dlatego koordynują swoje ruchy i przetwarzają w głowie zdobyte już doświadczenia. Doskonałą zabawką dla dziecka 8 m+ jeszcze bardziej angażującą zmysł dotyku będzie piramidka z kółek imitujących otoczaki. Ta barwna zabawka z pewnością zaintryguje malca i zachęci go do zabawy. Jednocześnie pozwoli mu nauczyć się rozróżniania kolorów i rozmiarów, a także układania kamieni w odpowiedniej kolejności (od największego do najmniejszego). Układanka wykonana z bezpiecznych dla małych rączek materiałów rozwinie zdolność logicznego myślenia oraz umiejętności manualne 8-miesięcznego dziecka. Równie angażującą zabawką będzie taka, która umożliwia wkładanie mniejszych elementów do większych i wyjmowanie ich. Tutaj polecamy edukacyjną zabawkę do kąpieli Kubeczki. Kubeczki zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do dłoni małego odkrywcy. Bez problemu można zamocować je do wanny za pomocą przyssawek. Zabawka ta nie tylko sprawi frajdę dziecku, ale także umożliwi mu poznanie pierwszych zasad fizyki (na przykład jak działa lejek). Kubeczki można wkładać jeden w drugi i wyciągać, ale także nalewać do nich wodę i obserwować, co się będzie działo. Gwarantujemy, że będzie to idealny prezent dla 8-miesięcznego dziecka, który zadba o jego rozwój sensoryczny, wzmocni kreatywność i ciekawość świata oraz wspomoże koordynację manualną i współpracę na linii oko-ręka.

  Prezenty dla 8-miesięcznego dziecka — co kupić?

  Wybierasz się z wizytą do rodziców ośmiomiesięcznego malca? Nie wiesz, co kupić 8-miesięcznemu dziecku w ramach prezentu? Ze swojej strony polecamy Dobrą Książeczkę dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy autorstwa Agnieszki Starok. W lekturze tej znajdziesz po jednej ilustracji na stronę. Przedstawiają one zwierzęta oraz przedmioty codziennego użytku. Ośmiomiesięczny malec będzie uważnie oglądał obrazki z rodzicami i słuchał, jak nazywają poszczególne rzeczy. Dziecko w tym wieku umie bowiem skupić się przez kilka minut, dlatego łatwiej będzie mu zrozumieć znaczenie poszczególnych wyrazów. Książeczka ta rozwinie także umiejętność mówienia.

  Zabawki sensoryczne i edukacyjne dla 8-miesięcznego dziecka — sklep Edukatorek

  Internetowy sklep z zabawkami dla dzieci Edukatorek to miejsce, w którym znajdziesz bogaty wybór zabawek i akcesoriów nie tylko dla 8-miesięcznego dziecka. Nasza oferta reprezentowana jest przez światowych producentów gadżetów dziecięcych, którzy wykorzystują bezpieczne materiały najwyższej jakości. Wśród akcesoriów dostępne są między innymi:

  • plastikowe i silikonowe sztućce do nauki samodzielnego jedzenia,
  • zabawki kąpielowe,
  • piramidy z kółek,
  • bawełniane śpiworki do spania,
  • smoczki uspokajające,
  • kółka i rękawki do pływania,
  • silikonowe szczoteczki do ząbków.

  Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu oraz wyboru ciekawych i rozwijających zabawek dla dziecka 8 m+, dzięki którym będzie bawić się i uczyć każdego dnia.

 • Zabawki od 9 miesiąca

  Jakie zabawki dla 9-miesięcznego dziecka wybrać? Mnogość kolorów, wzorów i form rozmaitych przedmiotów może być problematyczny. Przed zakupem zabawki dla dziecka 9 m+ warto wziąć pod uwagę między innymi ogólny etap rozwoju malucha, a także jego zainteresowania. Dobrze byłoby też, gdyby zabawka jednocześnie mogła służyć do zabawy i nauki.

  Zabawki dla dziecka (9 miesięcy) dopasuj do jego rozwoju

  Dziewiąty miesiąc życia to czas, w którym dziecko coraz intensywniej zaczyna pracować swoim ciałem. Dużo chętniej sięga po różne przedmioty i stara się je ściskać, samodzielnie próbuje siadać, a nawet stawia swoje pierwsze, nieśmiałe kroki. Nie są to jeszcze kroki pełnoprawne, ale z podpieraniem się o łóżko, fotel czy ławę. Aby zachęcić malucha do dalszej nauki tej czynności, możemy zdecydować się na zakup drewnianego pchacza do nauki chodzenia. W naszym sklepie są do wyboru dwie opcje kolorystyczne: czarna oraz czerwono-żółta. Dziecięca zabawka od firmy Brio wyprodukowana została z drewna mającego certyfikat FSC oznaczający, że przy pozyskiwaniu materiału do produkcji firma zachowała żywotność lasów i ich naturalnych bogactw. Pchacz do nauki chodzenia będzie nie tylko pomocą, ale także zabawką dla 9-miesięcznego dziecka, w której może przewozić ulubioną maskotkę, klocki czy kolorowe piłeczki.

  Jakie zabawki dla 9-miesięcznego dziecka?

  W tym wieku ogromne zainteresowanie małych odkrywców budzą wszelkie dźwięki. Nic dziwnego, że maluch z takim zainteresowaniem przysłuchuje się, gdy w kuchni dźwięczą sztućce i talerze, gdy dzwoni dzwonek do drzwi lub gdy na spacerze śpiewają wesołe ptaszki. Na tym etapie rozwoju dziecka kształtowanie zmysłu słuchu jest niezwykle ważne — stąd też warto wybrać dla naszego malca zabawki wydające różnego rodzaju dźwięki. Poniżej przedstawiamy kilka — naszym zdaniem — najciekawszych propozycji zabawek dla niemalże rocznego muzykanta.

  Zabawki dla niemowląt 9 m+ — puk, puk! Kto tam?

  Drewniana kołatka do drzwi będzie idealną ozdobą wejścia do dziecięcego królestwa. Nauczy malucha prywatności oraz pukania przed wejściem. Kołatka posłużyć może także za instrument muzyczny, dzięki któremu brzdąc rozwinie poczucie rytmu i uwrażliwi zmysł słuchu na dźwięki. W naszym sklepie znajdziesz drewniane kołatki w kształcie jeżyka, żabki oraz tygryska. Zwierzątka bez trudu przykleisz do drzwi dzięki bezpiecznej warstwie z klejem znajdującej się z tyłu.

  Zabawki od 9. miesiąca — im więcej dźwięków, tym lepiej!

  Grająca piramidka w postaci kolorowej nakładanki zapewni Twojemu dziecku nieskończoną ilość doskonałej zabawy. Melodia w piramidce uruchamiana jest podczas wrzucania piłeczek, a każdy jej moduł ma do zaoferowania inną niespodziankę. Przekonaj się, jak Twoja pociecha tańczyć będzie przy wesołej melodii wydobywającej się z układanki. Zachęcać ją do tego będą znajdujące się na zabawce zielone listki, biedroneczka, motylek i ślimaczek.

  Zabawki sensoryczne i edukacyjne dla 9-miesięcznego dziecka

  Zabawki od 9. miesiąca życia dziecka dostosować możemy nie tylko do zainteresowań, ale również płci. Przyszłym mamom, nianiom i przedszkolankom przypadnie do gustu lalka szmacianka Eline w nosidełku. Laleczka została zaprojektowana z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Jej oczka i buzia są wyszywane, a rude włoski uczesane w dwie kiteczki. Eline można układać do snu w nosidełku i przykryć kocykiem-przewijakiem. Lalka idealnie sprawdzi się jako prezent dla 9-miesięcznego dziecka, który nauczy go zabawy w dom i opieki nad małą istotą. Równie ciekawymi zabawkami dla 9-miesięcznej dziewczynki będą:

  Jeśli chodzi o ciekawe zabawki dla 9-miesięcznego chłopca z kolei, to z pewnością przypadną mu do gustu wszystkie akcesoria, którymi można bawić się podczas codziennego pluskania się w wanience. Przyszli rybacy cierpliwie łowić będą różnokolorowe robaczki pomarańczowym podbierakiem, a kapitanowie, majtkowie i piraci wsiądą na pokład silikonowej łódki w błękitnym kolorze. Interesującymi zabawkami 9 m+ dla chłopców będą także:

  Edukatorek — sklep z zabawkami edukacyjnymi dla 9-miesięcznych dzieci

  Nasz sklep z zabawkami dla dzieci on-line wyróżnia się bogatym asortymentem, który umożliwia wybór takiej zabawki, która z pewnością przypadnie do gustu maluszkowi. W naszej ofercie nie brakuje produktów kolorowych, przyjaznych dla małych rączek oraz bezpiecznych w codziennym użytkowaniu. U nas znajdziesz zabawki dla dzieci od 9 miesięcy, które zachęcą do zabawy, a także pomogą rozwijać umiejętności maluszków na wielu płaszczyznach. W naszym asortymencie dostępne są także różne akcesoria:

  • wielofunkcyjne przytulanki,
  • okularki przeciwsłoneczne,
  • bawełniane śpiworki,
  • plastikowe sztućce,
  • bidony termiczne.

  Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem naszego sklepu. Wspólnie zadbajmy o rozwój Twojego maluszka.

 • Zabawki od 10 miesiąca

  Zakup zabawki dla 10-miesięcznego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Jeszcze trudniej jest, kiedy chcemy kupić ją w ramach prezentu, a nie do końca wiemy, jakie maluszek ma już umiejętności i czym się interesuje. Upominek dla brzdąca nie może być dziełem przypadku. Właśnie dlatego, aby ułatwić procedurę zakupową wszystkim osobom poszukującym zabawek dla dziecka (10 miesięcy), pogrupowaliśmy nasz asortyment, biorąc pod uwagę wiek dziecka, jego potrzeby oraz umiejętności.

  Jakie zabawki dla 10-miesięcznego dziecka sprawdzą się najlepiej?

  Dziesięciomiesięczny malec to prawdziwy wulkan energii. Przywołując znane powiedzenie — wszędzie go pełno. Nie zdziw się, gdy zobaczysz, jak będzie próbował stawać przy meblach, wspinać się na fotel czy kanapę, zarzucając na nie nóżkę, raczkować po całym mieszkaniu, a nawet rzucać zabawkami czy uderzać nimi o podłogę. Nie będzie robił tego po to, aby zdenerwować rodziców. To naturalny proces rozwoju malca związany z coraz większymi zdolnościami motorycznymi. Pomóc w tym mogą także odpowiednio wybrane zabawki — szczególnie takie, które „uciekają” i dodatkowo wydają przy tym jakieś dźwięki. Dziecko w tym wieku ma już umiejętność śledzenia ruchu, dlatego tego typu przedmioty będą idealne do dalszego rozwijania zmysłu wzroku. Co zatem kupić 10-miesięcznemu dziecku?

  Zabawki 10 m+ — „wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem”

  Znakomitym prezentem dla 10-miesięcznego dziecka będzie pluszowe autko z napędem w postaci pieska. Zabawka stymuluje rozwój ruchowy malca, który będzie biegał za pojazdem, kucał i zatrzymywał się przy nim. Pojazd w trakcie jazdy subtelnie grzechocze — dodatkowe atrakcje dźwiękowe sprawią, że brzdąc będzie bawił się z uśmiechem na ustach. Autko jest w pełni bezpieczne dla rączek przyszłego kierowcy. Nie ma konieczności kupowania do niego dodatkowych baterii, ponieważ napędzane jest tak zwanym sposobem pull-back (poprzez pociągnięcie w tył).

  Zabawki dla niemowląt 10 m+ — „miauczy kotek: miau! - Coś ty, kotku, miał?”

  Jakie zabawki dla 10-miesięcznego dziecka sprawią najwięcej radości? Zdecydowanie te, które związane są ze zwierzątkami. Dobrym przykładem będzie drewniany kotek na kółkach od Djeco stymulujący rozwój ruchowy dziecka. Ciekawy kształt zwierzaka zachęci najmłodszych do zabawy, a ukryty w jego przeźroczystym brzuszku dzwoneczek będzie dzwonił podczas ruchu. Gwarantujemy, że malec z zaciekawieniem szukać będzie źródła dźwięku.

  Jakie jeszcze zabawki dla 10-miesięcznego dziecka?

  Dziesięciomiesięczne dziecko uwielbia zabawki, które wydają odgłosy. To zasługa między innymi dużych postępów w procesach myślowych malca, który wie, że po naciśnięciu odpowiedniego guziczka usłyszy wesołą muzykę. Atrakcyjną zabawką dla niego będzie z pewnością muzyczna ośmiornica, w której macki wgrane zostały różne instrumenty. Naciśnięcie jednej z nich spowoduje, że maluch usłyszy dźwięk trąbki, gitary, bębenka czy saksofonu. Dodatkową funkcją, jaką ma ośmiornica, jest możliwość odsłuchiwania melodii. Rozwój mózgu malucha wspierają także takie zabawki, jak klocki, piramidki, wieże czy sortery. Rozwijają one dużą już sprawność małych rączek, uczą nowych czynności oraz doświadczeń, ale także umożliwiają ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dobrym przykładem będzie wieża szpulek do układania. Siedem różnokolorowych elementów o wyjątkowej fakturze wspomaga rozwój brzdąca, uczy go rozróżniania wielkości, kolorów i kształtów, rozwija jego umiejętności motoryczne oraz stymuluje wizualnie. Szpulkami można bawić się, układając wieżę, ale także każdą z nich oddzielnie.

  Zabawki do kąpieli dla dzieci (10 miesięcy)

  Dzieci w tym wieku najczęściej potrafią już w miarę stabilnie siedzieć, toteż można stopniowo urozmaicać im kąpiel, dając do wanienki kolorowe zabawki. Maluch będzie zachwycony nowymi, wodnymi przyjaciółmi, którzy pomogą mu w codziennej higienie oraz oswajaniu się z wodą. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi:

  Bezpieczne zabawki od 10. miesiąca życia od Edukatorka

  W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie maluszków oferujemy zabawki od znanych i sprawdzonych producentów, którzy mają wszelkie niezbędne certyfikaty dopuszczające do sprzedaży akcesoria dla malców. Wybierając produkty do naszego sklepu z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci, zwracamy przede wszystkim uwagę na najwyższą jakość oraz estetyczne i staranne wykończenie, nie zapominając jednocześnie o wartościach edukacyjnych. Wiemy bowiem, że zabawki dla dziecka 10 m+ powinny bawić i jednocześnie stymulować jego rozwój. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą zabawek edukacyjnych dla 10-miesięcznego dziecka w sklepie internetowym Edukatorek.

 • Zabawki dla rocznego...

  Dziecko pomiędzy dwunastym a dwudziestym czwartym miesiącem życia intensywnie się zmienia. Zaleca się wspierać jego rozwój i zachęcać do zdobywania nowych umiejętności za pomocą przystosowanych do tego zabawek oraz akcesoriów. Zabawki rozwijające dla rocznego dziecka jednocześnie bawią go i uczą. Dwunasty miesiąc życia jest bardzo ważny dla maluszka — staje się on bowiem wrażliwy na nowe bodźce, zaczyna coraz bardziej interesować się otaczającym go światem; powoli odrzuca także niemowlęce zabawki typu grzechotki czy gryzaki. Czym zatem je zastąpić?

  Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać?

  Zabawki dla dzieci od 1. roku powinny spełniać dwie najważniejsze funkcje — bawić i uczyć. Roczny maluch wchodzi w końcu w nowy etap rozwoju. Zauważa pewne rzeczy, których do tej pory nie widział i, mimo że nie potrafi ich nazwać, wskazuje je palcem, bo jest ciekawy świata. W związku z tym warto postawić na takie zabawki 1+, które uczą i rozwijają umiejętności dziecka — między innymi drewniane układanki, kolorowe książeczki czy niewielkie instrumenty. Z naszego asortymentu możesz wybrać na przykład:

  Edukacyjna zabawka dla rocznego dziecka — co się sprawdzi?

  Roczne maluchy wciąż uczą się samodzielności i trenują koordynację ruchową. Aby pomóc im w tym procesie, warto wybrać takie przedmioty, które codziennie będą pomocne w trenowaniu małych rączek. Na pewno pomocna będzie w tym pętla motoryczna, w której maluszek będzie przeplatał kolorowe koraliki. Równie ciekawym treningiem będą pluszowe kręgle z piłką i dzwoneczkiem. Wybierz tę kreatywną zabawkę dla swojego rocznego dziecka i przekonaj się, jak wspaniale bawić się będzie z nowymi, mięciutkimi i przytulnymi przyjaciółmi — osiołkiem, krówką, świnką, owieczką, kurką oraz kaczorkiem. Roczniaki powinny wykonywać także wiele ćwiczeń manualnych, a w tych pomocne będą na pewno wańki wstańki, wózki na zabawki, jeździki oraz różnego rodzaju zabawki do kąpieli. Już teraz proponujemy zakupienie latarni morskiej w postaci sześciu kubeczków oraz kolorowych rurek do przelewania wody, aby codzienne pluskanie się w wanience było niekończącą się przygodą i niesamowitą zabawą.

  Roczne dziecko — zabawki idealne na prezent

  Podczas gdy niemowlętom przynosiło się w prezencie najczęściej ubranka czy inne akcesoria, tak w przypadku rocznych dzieci lepiej sprawdzą się zabawki dostosowane do ich wieku i umiejętności. Sporą popularnością cieszą się interaktywne zabawki dla rocznego dziecka, a także jeździki wspierające jego równowagę w czasie nauki chodzenia. W szerokiej ofercie naszego sklepu bez problemu znajdziesz także prezent dla rocznej dziewczynki oraz zabawki dla rocznego chłopca.

  Zabawki dla rocznej dziewczynki i rocznego chłopca

  W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór zabawek interaktywnych dla rocznej dziewczynki, które zaprojektowane zostały pod kątem jednoczesnej nauki i rozrywki. Twoja pociecha na pewno ucieszy się z uroczej i uśmiechniętej Rosy, czyli lalki szmacianki w nosidełku ubranej w sukieneczkę z motywem roślinnym. Będzie ona najwierniejszą towarzyszką Twojej córeczki za dnia oraz w nocy. W Edukatorku znajdziesz również nowoczesne zabawki dla rocznego chłopca. Wybierz na przykład ciężarówkę z lodami w pastelowych kolorach lub dwuelementowe puzzle z drewna przedstawiające wesołe dinozaury.

  Sprawdzone zabawki dla rocznego dziecka od Edukatorka

  W naszym sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci mamy bardzo szeroki wybór zabawek edukacyjnych dla rocznego dziecka. W ofercie znajdują się zarówno zabawki dla dziewczynek, jak i chłopców. Wszystkie zostały dokładnie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa oraz solidnego wykończenia. Nasi zaufani producenci zabawek dla rocznych dzieci wykorzystali najwyższej jakości materiały do wykonania dziecięcych akcesoriów pomagających małym odkrywcom w dalszym rozwijaniu się i poznawaniu świata. Sprawdź szeroki wybór edukacyjnych i interaktywnych zabawek dla rocznego dziecka w sklepie Edukatorek.

 • Zabawki od 18 miesiąca

  Jakie zabawki dla dziecka, które ukończyło osiemnasty miesiąc życia, będą odpowiednie? Z tym pytaniem z pewnością mierzyć się musi niejeden rodzic. W tym wieku maluch jest bowiem coraz bardziej świadomy swojego ciała, a także otaczającego go świata. Uwielbia odkrywać nowości, sięgać po nieznane mu przedmioty i zaglądać w miejsca, które jeszcze niedawno były dla niego niedostępne. To czas jego największego rozwoju — stąd właśnie nasza pociecha pragnie poznawać otoczenie za pomocą każdego ze zmysłów. Wiedzę tę warto wykorzystać do wyboru odpowiednich zabawek edukacyjnych dla 18-miesięcznego dziecka, które zachęcą go do aktywnej zabawy w domu i na dworze.

  Co kupić 18-miesięcznemu dziecku w prezencie?

  Osiemnasty miesiąc życia dziecka związany jest przede wszystkim z ciągłym jego ruchem. Mały odkrywca uwielbia go i potrzebuje naprawdę dużo na tym etapie rozwoju. Nie martw się, jeżeli będzie Ci się wydawać, że Twoje dziecko ma w sobie ogromne pokłady energii i — mówiąc prościej — wszędzie go pełno. W tym wieku to normalne. Brzdąc chce w 100% wykorzystywać wszystkie umiejętności, których do tej pory się nauczył. Umie już bowiem samodzielnie chodzić, wspinać się, a nawet biegać. Ciągle ćwiczy chodzenie do tyłu oraz swoją równowagę i choć zdarzają mu się potknięcia, to nie poddaje się i próbuje dalej. Aby jeszcze bardziej zachęcić nasze maleństwo do ruchu, kupmy mu zabawki dedykowane do tej aktywności. Doskonałym wyborem będą wszelkiego rodzaju pojazdy, za którymi maluch będzie mógł ganiać, ale też uczyć się, do czego służą. Możesz wybrać na przykład:

  • drewnianą taksówkę w żółtym kolorze, którą podróżują wesołe zwierzątka — panda, króliczek i lisek,
  • jasnoniebieską lawetę, która przyjechała na pomoc czterem samochodom osobowym,
  • wywrotkę z wielką naczepą, którą można będzie przewozić góry piasku.

  Dobrymi zabawkami od 18. miesiąca są także zwierzątka na sznurku. Maluszek będzie miał nowego przyjaciela, który pójdzie (a właściwie pojedzie) za nim wszędzie. W naszym sklepie znajdziesz wesołego homara, uśmiechniętego krokodyla oraz uroczego pieska z dzwoneczkiem przy szyi.

  Jakie zabawki dla 18-miesięcznego dziecka?

  Odpowiednia zabawka dla półtorarocznego dziecka nie może skupiać się wyłącznie na jednym aspekcie, to jest rozwoju fizycznym. Oczywiście, ruch jest niesamowicie ważny dla małych nóżek brzdąca, jednak w tym wieku powinien on rozwijać także swoją wyobraźnię i kreatywność. Pomocne będą w tym różnego rodzaju naklejki oraz muzyczne gry pamięciowe. W naszym asortymencie znajdziesz na przykład:

  • zestawy kreatywnych naklejek wielokrotnego użytku w kształcie książeczki o różnej tematyce, które umilą dziecku czas w podróży,
  • pamięciową grę muzyczną skupiającą uwagę maluszka nie tylko wyrazistym, kolorem czerwonym, ale także wieloma funkcjami i muzycznymi atrakcjami ukrytymi w jednej zabawce.

  Równie pomocnymi zabawkami dla dziecka 18 m+ będą wszelkiego rodzaju klocki rozwijające zdolności manualne malca. Przy ich wyborze zwróć uwagę na to, aby były wykonane z materiałów bezpiecznych dla delikatnej skóry dziecka oraz nie miały żadnych ostrych elementów.

  Wysokiej jakości zabawki dla dzieci (18 miesięcy) znajdziesz w Edukatorku

  W naszym sklepie z edukacyjnymi zabawkami dla dzieci znajdziesz starannie wyselekcjonowane akcesoria, które dbać będą o prawidłowy rozwój maluchów i każdego dnia zachęcać je do wesołej zabawy. Zapraszamy do zapoznania się z kategorią zabawek od 18. miesiąca. Nasz bogaty asortyment pozwala na znalezienie ciekawych zabawek nie tylko dla 18-miesięcznego chłopca, ale i 18-miesięcznej dziewczynki. Wszystkie produkty znajdujące się w naszym asortymencie pochodzą od światowych producentów akcesoriów i zabawek dziecięcych. W swojej pracy dbają oni o to, aby finalny efekt zadowalał nie tylko małe rączki naszego brzdąca, ale także wysokie oczekiwania rodziców. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zabawek dla dziecka 18 m+ wyróżniającą się przyjazną kolorystyką.

 • Zabawki od 2 lat

  Dwulatek jest już samodzielnym, małym człowiekiem; niesamowicie ruchliwym i ciekawym świata. Samo chodzenie nie jest dla niego wystarczające — musi biegać, skakać i wspinać się, a więc znajdywać sposoby na ujście dla swojej energii. Dwuletni maluch jest też niezwykle bystrym obserwatorem, a otaczający świat nieustannie go zadziwia. Każdy etap rozwoju dziecka to doskonalenie nabytych już umiejętności i kształtowanie nowych, a najlepszym narzędziem edukacyjnym do tego są odpowiednio dobrane zabawki.

  Jakie zabawki dla 2-letniego dziecka?

  Wybierając zabawki dla dwulatka, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego zainteresowania i umiejętności. Na tym etapie rozwoju mały odkrywca potrafi już układać przedmioty w szeregu, wkładać jedne elementy w drugie oraz układać wszystko na swoje miejsce. W doskonaleniu tych umiejętności przydatne będą wszelkiego rodzaju układanki, klocki oraz sortery. W naszym asortymencie znajdziesz na przykład:

  • drewnianą gąsienicę, której tułów można wyginać, obracać i układać w dowolnej pozycji, co doskonali skupienie, ostrożność i kreatywność malca,
  • drewniany sorter z czterema przezroczystymi naczynkami, w których umieścić należy krążki w odpowiednich kolorach (czerwonym, żółtym, niebieskim oraz zielonym),
  • pudełka do sortowania ze zwierzątkami mieszkającymi na farmie, które pomogą malcowi nauczyć się rozróżniania wielkości i kolorów, ćwiczyć spostrzegawczość, precyzję i motorykę paluszków.

  Co kupić 2-letniemu dziecku?

  Naturalną potrzebą dwulatka jest spora ilość ruchu każdego dnia. Świetną zabawką do przemieszczania się oraz wspierania rozwoju ruchowego małego rozrabiaki będą jeździki i rowerki biegowe. Ulubioną zabawką dzieci w tym wieku są także kolorowe piłki, które z upodobaniem mogą turlać oraz kopać. Nie ma potrzeby obawiać się, że dziecko podczas tego typu zabawy może się przewrócić. Mimo że biega szybko, to bezpiecznie. Na tym etapie rozwoju potrafi bowiem lepiej utrzymywać równowagę, patrząc w dół. Dzięki temu uczy się omijania ewentualnych przeszkód.

  Zabawki dla dzieci (2 lata) - jakie wybrać?

  Dwuletnie szkraby — oprócz ruchu — potrzebują także spokoju oraz wyciszenia. W tej roli doskonale odnajdują się kolorowe puzzle oraz proste układanki. Dzięki takim zabawkom 24 m+ malec ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, ale także pamięć, wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość. Kilkuelementowe puzzle i drewniane układanki nie tylko mają wpływ na małą motorykę, ale także uczą kolorów i kształtów oraz poszerzają dziecięce słownictwo, mogąc służyć na przykład do ćwiczeń logopedycznych (naśladowanie głosów). Proponujemy wybrać na przykład:

  • puzzle podłogowe przedstawiające różne gatunki dinozaurów lub układ słoneczny (będzie to dobra okazja do zapoznania dziecka z pierwszymi pojęciami z zakresu historii oraz geografii),
  • kolorowe klocki z naturalnego drewna w różnych rozmiarach i kształtach,
  • puzzle progresywne wykonane z tektury przedstawiające zwierzątka mieszkające w lesie,
  • układankę warstwową polegającą na ułożeniu na drewnianej podstawce czterech kolorowych pojazdów w kolejności od najmniejszej do największej.

  Zabawki edukacyjne dla 24-miesięcznego dziecka

  W rozwoju dziecka najważniejsza jest dobra relacja z rodzicami, a kolorowe zabawki mogą w tym pomóc. Dwulatek uwielbia naśladować czynności wykonywane przez dorosłych, dlatego możesz wybrać dla niego drewnianą zabawkę dla dziecka 24 m+, na którą składa się serwis do herbaty lub koszyk na zakupy z artykułami spożywczymi. Odpowiednią zabawką dla 2-letniej dziewczynki będzie lalka, a dla 2-letniego chłopca — samochody. W budowaniu odpowiedniej relacji pomocne są także kolorowe książeczki. Czytanie, słuchanie i oglądanie obrazków pobudzi wyobraźnię malca, poszerzy jego wiedzę, ale też wyciszy. Proste rymowanki pozwolą mi ćwiczyć pamięć i usprawnią narząd mowy. W naszym sklepie z zabawkami on-line znajdziesz bardzo lubianą przez dzieci i ich rodziców serię książeczek o różnych przygodach Kici Koci.

  Prezent dla 24-miesięcznego dziecka dostępny w Edukatorku

  Bogaty wybór zabawek dla dwulatków w naszym sklepie z zabawkami edukacyjnymi umożliwia wybór tej odpowiedniej, która umożliwi dziecku doskonalenie znanych już umiejętności i kształtowanie nowych. Wszystkie zabawki dla dziecka 24 m+ dostępne w Edukatorku są bezpieczne i wykonane z najwyższej jakości materiałów. Pochodzą od sprawdzonych i zaufanych producentów, którzy od lat zajmują się tworzeniem produktów wspierających naturalny rozwój dzieci. Już dziś zapoznaj się z ofertą naszego sklepu.

 • Zabawki od 3 lat

  Trzyletnie dziecko to niezwykle otwarty i chętny do współpracy młody człowiek. Na tym etapie rozwoju ma już przyswojony duży zasób wiadomości, wiele też potrafi. Wciąż uwielbia dowiadywać się nowych informacji i odkrywać zakamarki świata. W tym wieku maluch chłonie wiedzę jak gąbka, dlatego, aby ułatwić mu uczenie się nowych rzeczy, należy wybrać dla niego odpowiednie zabawki, które nie tylko sprawią mu radość, ale także będą kształtować fizyczne i umysłowe umiejętności.

  Zabawki dla dziecka (3 lata) usprawniające małą i dużą motorykę

  Do prawidłowego rozwoju dziecko w wieku 3 lat potrzebuje zabawek ruchowych. Wszelkiego rodzaju trójkołowe rowerki, kolorowe piłki czy hulajnogi pozwolą naszemu szkrabowi rozładować skumulowaną energię, a dodatkowo będą znakomitym treningiem dla jego mięśni oraz kształtowania prawidłowej postawy. Ćwiczeniem motoryki małej, a więc trenowaniem dłoni i paluszków, zajmą się kolorowe kredki, plastelina lub pisaki kinetyczne. Będą one pierwszym krokiem do nauki pisania — pozwolą dziecku na kreatywną twórczość i przygotują je do nauki w szkole. W asortymencie naszego sklepu on-line z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci znajdziesz między innymi:

  • dziewięć kolorowych kredek oprawionych w półprzezroczyste tworzywo w kształcie misiów,
  • żelowy długopis zmieniający kolor podczas pisania,
  • sześć niebrudzących farbek w kredce do malowania na mokro i sucho,
  • wodne kolorowanki w różnej tematyce do wyboru (na przykład kosmos, makijaż i paznokcie, podwodny świat).

  Jakie zabawki dla 3-letniego dziecka zadbają o jego rozwój umysłowy?

  Trzyletnie dziecko potrafi już rozpoznawać podstawowe kształty i kolory. Umiejętność ta będzie przydatna dla niego w czasie zabawy klockami. Maluch będzie umiał tworzyć z nich proste budowle, ćwicząc jednocześnie wyobraźnię przestrzenną. Do treningu pamięci, koncentracji, cierpliwości oraz logicznego myślenia przydadzą się układanki lub puzzle. Na tym etapie rozwoju malca warto zwrócić uwagę na te elementy rozwoju — dzięki temu uniknie on wielu problemów, gdy zacznie chodzić do szkoły. Zabawki dla dziecka (3 lata) dbające o jego rozwój umysłowy najlepiej dobrać do jego zainteresowań i umiejętności. Możesz wybrać na przykład:

  • drewnianą układankę do wyginania z uśmiechniętym wężem,
  • zestaw artystyczny z naklejkami, w którym należy dokończyć obrazki zwierzątek za pomocą okrągłych naklejek,
  • magnetyczną układankę, dzięki której maluch pozna świat baśni,
  • grę pamięciową ze zwierzątkami mieszkającymi na farmie.

  Prezenty dla 3-letniego dziecka pomagające mu naśladować dorosłych

  Największymi bohaterami trzyletniego dziecka są jego rodzice. Nic zatem dziwnego, że nasze pociechy tak bardzo lubią bawić się w dorosłych, wykorzystując własne obserwacje z codziennego życia. Zabawkami dla 3-letniej dziewczynki mogą być na przykład lalki, które będą ich pierwszym dzidziusiem, niebieskie rękawiczki z wesołym jeżykiem do prac w ogródku lub kolorowy lakier do paznokci. 3-letni chłopiec z kolei na pewno ucieszy się z czarnej lornetki dla małego odkrywcy, zestawu dla przyszłego barbera w eleganckiej kosmetyczce lub pojemnika na owady z lupą znajdującą się w środku. Oprócz tego do zabawy w dorosłych przydatne będą wszelkiego rodzaju zabawki związane z zakupami, kuchnią, gotowaniem, motoryzacją lub majsterkowaniem.

  Muzyczne zabawki dla trzyletniego dziecka

  Zabawki, z których wydobywają się różnego rodzaju dźwięki kształtować, będą w małym muzyku poczucie rytmu oraz zainteresowanie tą dziedziną sztuki. Trzylatek chętnie bawić się będzie zabawkowymi cymbałkami, bębenkiem czy perkusją. Przed zakupem pierwszego instrumentu dla swojej pociechy zwróć uwagę na to, aby był on wykonany z bezpiecznych materiałów wysokiej jakości. Gwarantujemy, że w sklepie internetowym Edukatorek nie tylko zabawkowe instrumenty dla dziecka (3 lata) tymi cechami się wyróżniają. Wszystkie nasze zabawki i akcesoria dla najmłodszych są wykonane precyzyjnie oraz dostosowane do umiejętności i odpowiedniego etapu rozwoju dziecka.

  Zabawki od 3 lat dla dziecka ze sklepu internetowego Edukatorek

  Edukatorek to sklep z zabawkami dla dzieci, które w pełni odpowiadają wysokim wymaganiom rodziców. U nas znajdziesz produkty dopasowane do wieku dziecka — wszystko po to, aby ułatwić Ci proces zakupowy i uniknąć wybrania dla swojej pociechy zbędnych gadżetów. Radość i gromki śmiech będzie słyszalny w Waszym domu, gdy tylko Wasze dziecko dostanie swoją pierwszą zabawkę z naszego sklepu internetowego. Dbamy o to, aby wszystkie dziecięce zabawki były kolorowe, wesołe i estetyczne, ale przede wszystkim pomagały maluchom w prawidłowym rozwoju. Już teraz zachęcamy Cię do sprawdzenia bogatej oferty naszych zabawek edukacyjnych, interakcyjnych i sensorycznych (nie tylko dla 3-latków).

 • Zabawki od 4 lat

  Czterolatek to już prawdziwy dorosły! Wiele dzieciaków w tym wieku pierwszy raz idzie do przedszkola. Maluch mający 4 lata jest już samodzielną osóbką, która skutecznie potrafi komunikować się z otoczeniem. Poza tym zadaje mnóstwo pytań, bo chce jeszcze więcej dowiadywać się o otaczającym go świecie. 4-letnie dziecko sprawnie posługuje się łyżką w trakcie jedzenia, samo też się ubiera i korzysta z toalety. W dalszym ciągu jednak potrzebuje doskonalenia zdobytych już umiejętności i zdolności oraz poszerzania wiedzy o życiu i funkcjonowaniu w społeczeństwie. Najlepszymi sprzymierzeńcami dziecka do tego będą właściwie dobrane zabawki wspierające jego rozwój poprzez zabawę.

  Zabawki edukacyjne dla 4-letniego dziecka do zabaw tematycznych

  Czterolatki wciąż uwielbiają naśladować dorosłych i swoje obserwacje z domu czy spaceru przenosić do codziennej zabawy. Właśnie dlatego odpowiednimi zabawkami dla dziecka (4 lata) będą te związane z bawieniem się w dom, lekarza, sprzedawcę w sklepie, strażaka, policjanta czy kierowcę śmieciarki. I owszem, zabawa ta może odbywać się bez dodatkowych gadżetów, ale jaką frajdę nasza pociecha będzie miała, gdy:

  • bawić się będzie ogromnym domkiem dla lalek z akcesoriami,
  • założy plastikowy stetoskop na szyję i zbada ukochanego misia,
  • zaprosi mamę i tatę do domowego sklepu spożywczego na zakupy,
  • jako pierwsza przyjedzie do pożaru zabawkowym wozem strażackim,
  • pilnować będzie porządku na drodze, trzymając w rączce policyjny lizak,
  • sprzątnie wszystkie śmieci, jeżdżąc po domu zabawkową śmieciarką.

  Uczenie dzieci nazw zawodów oraz czynności z nimi związanych będzie przebiegało w znacznie przyjemniejszej atmosferze, gdy włączymy do tego odpowiednie zabawki.

  Manipulacyjne zabawki dla dziecka od 3 lat

  Kształtowanie motoryki małej u trzyletniego dziecka jest niezwykle ważne. Od sprawności manualnej zależeć będzie bowiem późniejsza umiejętność pisania. Idealną pomocą w usprawnianiu koordynacji wzrokowo–ruchowej, ćwiczeniu dłoni i paluszków oraz kształtowaniu wyobraźni przestrzennej będą kolorowe klocki lub drewniane układanki. Czterolatek z wielką chęcią konstruować będzie różne kształty z klocków przestrzennych. W naszym sklepie z zabawkami dla dzieci znajdziesz na przykład:

  • tanagram, to jest drewnianą łamigłówkę, w której układa się figury według wzoru lub kierując się własną wyobraźnią,
  • kolorowe puzzle wykonane z drewna przedstawiające barwne papugi siedzące na drzewie,
  • układankę składającą się z dwunastu kolorowych klocków umieszczonych na elastycznej gumce,
  • proste do ułożenia puzzle panoramiczne przedstawiające codzienność w słonecznej stadninie.

  Co kupić 4-letniemu dziecku w prezencie?

  Umiejętności manualne trzyletniego dziecka są już rozwinięte na tyle, że malec bez trudu narysuje kredkami różne kształty, będzie umiał wycinać nożyczkami, lepić z plasteliny oraz nawlekać duże koraliki. Brzdące uwielbiają rysować ludzi, dom, zwierzątka oraz pisać drukowane litery, a następnie swoimi dziełami chwalić się rodzicom. Aby jeszcze bardziej zachęcić maluchy do tego typu czynności, możemy zakupić im następujące zabawki:

  • kreatywny zestaw origami z naklejkami, w którym do złożenia są wesołe twarze z papieru,
  • mozaikę piankową, którą tworzy się z kolorowych kwadratów samoprzylepnych,
  • zestaw naklejek w różnej tematyce do wyboru (między innymi laleczki lub kosmos),
  • łatwe szlaczki do rysowania uczące cierpliwości i koncentracji oraz przygotowujące do nauki pisania.

  Zabawki od 4 lat do słuchania i czytania

  Czterolatki z przyjemnością słuchają bajek, krótkich wierszyków i opowiadań; chętnie też pobawią się z rodzicami w teatr. O tym, że warto czytać dzieciom, nie trzeba nikogo przekonywać. Czteroletni malec z chęcią i uwagą będzie słuchać głosu dorosłego i wspólnie z nim oglądać ilustracje w książeczkach. W tym wieku normalne jest to, że dziecko w kółko chce słuchać, jak czytasz tę samą bajkę. Warto jednak urozmaić tę czynność, wprowadzając do zabawy wesołe pacynki zakładane na palec. Mały odkrywca będzie zachwycony tym rodzajem zabawek, które są dla niego postaciami z pogranicza magii. Z chęcią będzie także samodzielnie bawić się nimi, tworząc własne opowieści.

  Sklep z zabawkami dla dzieci Edukatorek — co nas wyróżnia?

  Bogata oferta zabawek i akcesoriów dla dzieci w wieku 4 lat pozwala na wybór powiązany z umiejętnościami i zainteresowaniami Waszej pociechy. Najwyższej jakości zabawki w naszym sklepie pochodzą od światowych i zaufanych producentów, którzy już od wielu lat zajmują się tworzeniem bezpiecznych dla małych rączek pomocy edukacyjnych dla najmłodszych. Gwarantujemy, że spełnimy oczekiwania nie tylko Waszego czteroletniego szkraba, ale przede wszystkim Wasze. Każdego dnia staramy się odświeżać naszą ofertę sklepową, aby wciąż zaskakiwać nie tylko nowych, ale przede wszystkim naszych stałych klientów. Sami jesteśmy rodzicami, dlatego doskonale wiemy, jakich zabawek potrzebują maluchy na poszczególnych etapach rozwoju. Już teraz wesprzyj prawidłowy rozwój swojego dziecka z edukacyjnymi i sensorycznymi zabawkami dostępnymi w sklepie internetowym Edukatorek.

 • Zabawki od 5 lat

  Zakup zabawki dla pięciolatka to nie lada wyzwanie. Ten mały człowiek już doskonale wie, czego chce i co lubi. Wybierając dla niego prezent, należy zatem kierować się jego upodobaniami, a jednocześnie nie rezygnować z funkcji edukacyjnych, jakimi cechują się niektóre z zabawek dla dzieci od 5 lat. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, gdzie znaleźć można różnego rodzaju artykuły, które przypadną do gustu zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku.

  Jakie zabawki dla 5-letniego dziecka będą najlepsze?

  Wśród zabawek dla dzieci 5+ niewątpliwie najpopularniejsze są wszelkie zestawy konstrukcyjne, na przykład klocki. Dziecko doskonale zna już klocki drewniane z poprzednich lat zabawy, jednak dopiero teraz jest w stanie samodzielnie przeglądać instrukcję, wykonywać polecenia w niej zawarte, a także budować bez pomocy rodziców to, co zamieszczono na obrazku. W naszym sklepie internetowym znajdziesz na przykład klocki konstrukcyjne Mini Glow Basic świecące w ciemności. Mini elementy w podstawowych kolorach mają proste łączenia i nietrudno budować z nich konstrukcje zarówno płaskie, jak i przestrzenne. Ten rodzaj zabawki edukacyjnej dla Twojego pięcioletniego dziecka rozwinie jego wyobraźnię, kreatywność oraz zdolności manualne, a także umożliwi budowanie coraz to nowych kompozycji.

  Zabawki edukacyjne dla dziecka (5 lat)

  Wybierając zabawki dla 5-letniego dziecka, warto kierować się jego umiejętnościami, zainteresowaniami, ale także płcią. Poniżej przedstawiamy wybrane przez nas propozycje zabawek dla chłopców i dziewczynek.

  Zabawki dla pięcioletniej dziewczynki

  Dziewczynki uwielbiają bawić się zabawkami kolorowymi, brokatowymi, związanymi z fauną i florą. Właśnie dlatego doskonałym prezentem dla nich będzie zestaw artystyczno-kreatywny Cudowny ogród z trzema obrazkami przedstawiającymi stworzonka żyjące w ogrodzie: motylka, ptaszka oraz ślimaczka. Zwierzątka można ozdabiać, naklejając w wyznaczonych miejscach różnokolorowe cekiny. Ciekawą zabawką dla dziewczynki (5 lat) będą także puzzle w kartoniku w kształcie magicznej karocy lub puzzle tekturowe przedstawiające leśnych przyjaciół. Pięciolatki z przyjemnością dekorować będą obrazki za pomocą kolorowych pisaków dostępnych w zestawie kreatywnym Unikorns land. Dobrym prezentem dla dziewczynki będzie także zestaw artystyczny przedstawiający czterdzieści różnych zwierzątek morskich, które można ozdobić według własnej wyobraźni. Polecamy także inne zabawki dla 5-letniej dziewczynki, między innymi:

  • duży latawiec z interesującą grafiką w pastelowych kolorach,
  • zestaw kreatywny DIY do tworzenia papierowych kwiatów,
  • książkę autorstwa Elany K. Arnold o urodzinowym torcie, który Zuzanna chce przygotować dla swojej siostrzyczki Hani z okazji jej pierwszych urodzin,
  • zestaw do samodzielnego stworzenia diademu z muszelek i kamyczków dla małej syrenki.

  Zabawki dla pięcioletniego chłopca

  Dla pięcioletniego chłopca idealną zabawką z pewnością będzie tekturowa układanka przestrzenna w kształcie dinozaurów. Zabawka ta rozwinie kreatywność i wyobraźnię miłośnika prehistorycznych gadów. Małych odkrywców zachwyci natomiast lampka nocka służąca do zbierania i obserwowania owadów. Jej delikatne światło rozświetli wszystkie kolory i najważniejsze cechy ulubionych robaczków Twojego dziecka. Pięciolatkowi w prezencie kupić możesz także klocki konstrukcyjne w kształcie aut i innych pojazdów (wywrotki, gokarta, odrzutowca czy samochodu do surfowania). Starannie wykonane elementy w przepięknych kolorach pozwolą rozwinąć zdolności manualne dziecka. Dobrymi zabawkami dla 5-letnich chłopców będą także:

  • puzzle o tematyce rycerskiej lub pirackiej,
  • podręczna lornetka w kolorze czerwonym,
  • karciana gra pamięciowa polegająca na złożeniu robota,
  • magnetyczne rzutki z motywem T-rexa oraz jego przyjaciół.

  Co kupić pięciolatkowi w prezencie?

  Doskonałym pomysłem na prezent dla pięciolatka są produkty edukacyjne łączące w sobie naukę i zabawę. Dzięki przepięknie wydanym mapom świata czy poszczególnych krajów Twoje dziecko w przyjazny i dostosowany do jego wieku sposób poszerzy swoją wiedzę. Podobnie stanie się w przypadku książek, takich jak atlasy obrazkowe czy opowiadania podróżnicze. Warto zaznaczyć, że maluch w tym wieku jest niesamowicie żądny wiedzy; ciągle zadaje wiele pytań na przeróżne tematy. Jako rodzice powinniście cierpliwie na nie odpowiadać w prosty i jednocześnie wyczerpujący sposób. Różnego rodzaju książki będą zatem idealne, jeśli zabraknie wam inwencji w odpowiadaniu na dziecięce pytania. W poznawaniu świata Twojemu szkrabowi pomogą także różnego rodzaju puzzle, gry pamięciowe czy zręcznościowe:

  • magnetyczna książeczka-układanka wprowadzająca Twoją pociechę w świat segregacji śmieci oraz recyklingu,
  • tekturowe puzzle Mapa Świata z elementami w kształcie zwierząt, roślin oraz budynków charakterystycznych dla danego kraju lub regionu,
  • album z naklejkami dla miłośników pociągów, pojazdów i maszyn,
  • drewniana gra zręcznościowa Posiekaj Marchewkę pozwalająca dziecku ćwiczyć koncentrację oraz rozwijać umiejętności manualne i motoryczne.

  Zabawki od 5 lat dla dzieci w sklepie Edukatorek

  Wysoka jakość, szczegółowe detale, wszystkie niezbędne certyfikaty odnoszące się do produktów dla dzieci — między innymi tym właśnie wyróżniają się zabawki edukacyjne, sensoryczne i interakcyjne dostępne w szerokiej ofercie sklepu z zabawkami dla dzieci Edukatorek. Dokładamy wszelkich starań, aby każdego dnia nasz asortyment jeszcze bardziej się powiększał, a przede wszystkim zadowalał najmłodszych oraz ich rodziców. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z produktami znajdującymi się w naszym sklepie internetowym.

 • Zabawki od 6 lat

  Bez wątpienia zabawki są najlepszymi towarzyszami dzieci, a ich rola we wspieraniu rozwoju maluchów jest naprawdę duża. Na co dzień stykamy się z wieloma reklamami i ofertami zabawek dla dzieci, które powinniśmy im kupić. Wybór ten jednak nie powinien być przypadkowy. Zabawka musi być bowiem odpowiednio dobrana do wieku, umiejętności i zainteresowania dziecka. Innych zabawek potrzebuje dwulatek, a innych sześciolatek. Jeśli jesteś rodzicem, to z wyborem raczej nie będzie mieć problemu. Dużo gorzej mają inni członkowie rodziny, którzy mniej wiedzą o potrzebach dziecka i nieraz nie potrafią wybrać dla niego odpowiedniego prezentu. Właśnie dlatego w sklepie internetowym Edukatorek zastosowaliśmy podział zabawek ze względu na wiek dziecka. To znacznie ułatwia właściwy wybór.

  Zabawki dla sześciolatka dopasowane do jego umiejętności

  Dzieci mające sześć lat są żywiołowe, entuzjastyczne, ruchliwe, a do tego otwarte i ciekawe świata. Chętnie uczą się nowych rzeczy; chcą zrozumieć zasady i prawa rządzące światem, interesują się zjawiskami, przyrodą, zawodami i życiem społecznym. Wciąż zadają wiele pytań i zaczynają wyrażać opinię na wybrane tematy. Aby jeszcze bardziej zachęcić nasze pociechy do odkrywania zakamarków bliższego i dalszego otoczenia, można wspomóc się odpowiednio pobranymi zabawkami. Pomocne będą w tym między innymi:

  • zestaw czterech zdrapywanek na folii z motywem dinozaurów,
  • zestaw kreatywny, dzięki któremu możliwe będzie stworzenie przepięknych lampionów i bliższe poznanie zagadnień związanych ze światłem i cieniem,
  • album do kolorowania z różnymi rasami koni,
  • różnotematyczne origami (dinozaury, łódki),
  • układanka przestrzenna w kształcie różnych zwierzątek (jeżyka, papugi, bizona, żyrafy, zebry, orki czy surykatki),
  • drewniane modele dinozaurów do składania i kreatywnego ozdabiania,
  • książeczki różnotematyczne (szczególnie polecamy „Jak nie dać się zjeść” oraz „To moje”),
  • zdrapywania świecąca w ciemności o tematyce związanej ze zwierzętami nocnymi oraz życiem w morzu.

  Jako rodzic jesteś pierwszym i zdecydowanie najważniejszym nauczycielem dziecka. Rozwijaj zatem jego kreatywność, zachęcaj do otwartości, pogłębiania wiedzy oraz samodzielnych poszukiwań. Nie wstydź się i nie poddawaj, jeśli nie znasz odpowiedzi na dziecięce pytanie — to będzie doskonała okazja, aby samemu dowiedzieć się czegoś nowego, a maluchowi wskazać, gdzie może szukać odpowiedzi oraz nauczyć go, że nikt nie musi wiedzieć wszystkiego.

  Prezenty dla 5-letniego dziecka przed rozpoczęciem nauki w szkole

  Twój sześciolatek niedługo pójdzie do szkoły. Temu wydarzeniu towarzyszyć może wiele emocji — od radości, poprzez strach czy lęk. Warto wspierać dziecko w tym czasie, tłumaczyć mu, na czym będzie polegała nauka szkolna, a także cierpliwie odpowiadać na wszystkie jego pytania związane z pierwszym dniem w nowym miejscu. Naukę sześciolatka warto wesprzeć odpowiednio wybranymi zabawkami i akcesoriami, które będą dla niego przydatne rozwojowo, ale przede wszystkim zapewnią powody do radości. W naszym sklepie z zabawkami edukacyjnymi dla dziewczynek i chłopców znajdziesz między innymi akwarelowe farbki z pędzelkiem, brokatowe markery, neonowe flamastry zmywalne, mini zakreślacze we fluorescencyjnych kolorach, zestaw dwunastu akwarelowych kredek, dwustronne flamastry z twardą i ostrą końcówką do rysowania konturów i detali oraz drugą, w formie pędzelka, do zamalowania dużych powierzchni, zestawy długopisów żelowych (klasyczne, brokatowe) oraz pastelowe zakreślacze (dwustronne lub pachnące).

  Zabawki dla dzieci (6 lat) wspierające ich rozwój intelektualny

  Zabawki dla dzieci w wieku 6 lat, które wspierają ich rozwój intelektualny, to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych przedmiotów kupowanych w naszym sklepie internetowym Edukatorek. Dostosowane do zainteresowań malca oraz jego umiejętności sprawiają, że przez kilka godzin dziecko będzie miało niesamowitą frajdę, bawiąc się i rozwijając jednocześnie. Zachęcamy, abyście również dołączyli do wspólnej zabawy z dzieckiem. Dzięki temu — w przyjemny i radosny sposób — będziecie pracować nad waszą relacją rodzinną oraz pokażecie waszemu malcowi, że jest dla was ważny. Rozwój intelektualny dziecka wesprą przede wszystkim różnego rodzaju gry planszowe. W naszym asortymencie jest ich szeroki wybór. My rekomendujemy na przykład:

  • grę planszową, której głównymi bohaterami są groźny wilk i trzy wesołe świnki,
  • państwa miasta,
  • grę zręcznościową bierki w eleganckiej tubie (będzie idealna na prezent dla 6-latka),
  • szachy,
  • warcaby,
  • wyścig dookoła świata,
  • statki,
  • bingo.

  Większość gier planszowych dla sześciolatków w naszym sklepie internetowym to zabawki magnetyczne. Ich zaletą jest to, że małe elementy nie zgubią się tak łatwo, a samą grę będzie można zabrać w podróż. Dzięki temu dziecko nie będzie nudziło się w czasie jazdy oraz postojów. Gry planszowe ze sklepu Edukatorek występują też w wersji mini — gwarantujemy, że zmieszczą się nawet w najmniejszej kieszonce plecaka.

  Jakie jeszcze zabawki od 6 lat wybrać dla dziecka?

  Dobrym wyborem zabawek dla sześciolatka będą wszelkiego rodzaju kolorowanki, przewlekanki, zestawy artystyczne, papierowe składanki czy nawlekanki, które zadbają o rozwój małej motoryki i pozwolą dziecku opanować umiejętność pisania i utrzymywania się w liniach zeszytu. Niezastąpione przy ćwiczeniach motorycznych są także uwielbiane przez najmłodszych za zabawki konstrukcyjne, które ćwiczą wyobraźnię przestrzenną i koordynację wzrokowo-ruchową. Tutaj doskonałym wyborem będą klocki, gry zręcznościowe oraz puzzle. Należy tylko pamiętać o dostosowaniu stopnia trudności do umiejętności naszego dziecka. Dzięki zabawkom dydaktycznym z kolei dopasowanym do wieku dziecka zwiększamy jego potencjał poznawczy, ćwiczymy pamięć, cierpliwość, logiczne myślenie, ale też uczymy współpracy, przestrzegania zasad i radzenia sobie z emocjami. Ponieważ gry wymagają obecności innych osób, będą świetnym wzmocnieniem relacji rodzinnych czy rówieśniczych. Sześciolatki nadal z przyjemnością bawią się autami i lalkami, chętnie jeżdżą hulajnogami czy grają w piłkę — dla wszechstronnego rozwoju dziecka ważna jest różnorodność zabawek. Przejrzyj bogatą ofertę naszego sklepu, w którym kupisz zabawki najwyższej jakości, estetycznie wykonane i w pełni bezpieczne dla dziecka.

 • Zabawki od 7 lat

  Wybór zabawki dla 7-latka często może być problematyczny. Wiek ten jest bowiem czasem, w którym nasza pociecha ma wiele zainteresowań naraz, przez co czasem ciężko trafić w jej gusta. Na szczęście w asortymencie sklepu internetowego Edukatorek znajdziesz wiele zabawek przyjaznych dla każdego siedmiolatka — niezależnie od tego, jakie aktualnie ma upodobania. Sprawdź bogatą ofertę naszego sklepu i wybierz zabawki dla dziecka (7 lat), które zachęcą go do długich zabaw, a przy okazji nauczą nowych umiejętności.

  Wybór zabawki dla 7-latka musi być przemyślany

  Jakie zabawki dla dzieci od siedmiu lat wybrać, aby rzeczywiście spodobały się naszemu malcowi, a nie poszły w kąt po kilku chwilach? Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, co lubi Twoje dziecko. Siódmy rok życia to czas, w którym maluchy są świadome tego, czego chcą, mają swoje pierwsze hobby i dużo eksperymentują. Dlatego też jednym z popularniejszych rozwiązań są różnego rodzaju puzzle tekturowe i układanki magnetyczne. Tego typu kreatywne zabawki dla 7-latka rozwiną jego wyobraźnię, a także polepszą koncentrację. Polecamy na przykład magnetyczną układankę Janod umożliwiającą dziecku poznanie ciała człowieka. Zabawka nauczy malca podstaw anatomii oraz podstawowych słówek w językach obcych (między innymi po angielsku, włosku, hiszpańsku i niemiecku). Tablicę zawiesić można za pomocą sznureczka na ścianie i drewnianym wskaźnikiem wskazywać interesujące naszego malca części ciała. Równie ciekawą zabawką dla dziecka (7 lat) będą tekturowe puzzle od Mudpuppy w kształcie zwierząt zamieszkujących Arktykę. Ta niezwykła układanka wyróżnia się tym, że ma unikalny kształt morsa, w którym dodatkowo ułożyć trzeba małych i dużych mieszkańców bieguna, na przykład delfina, fokę, orkę, renifera, narwala, pingwina czy białego niedźwiedzia. Puzzle to doskonały sposób na rodzinną rozrywkę, ale także rozwój małego odkrywcy. Tego typu układanka stymuluje bowiem pamięć dziecka, a także rozwija jego koncentrację i sprawność manualną.

  Kreatywne zabawki dla siedmiolatków — co wybrać?

  Wspólne wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, takich jak wycinanie, rysowanie, wydzieranie czy lepienie rozwinie u Twojego dziecka niezbędną przy pisaniu sprawność ręki, a więc motorykę małą, nauczy rozróżniania kształtów, kolorów i położenia poszczególnych elementów, a także dostrzegania różnic i podobieństw. Aby zachęcić malca do nauki poprzez zabawę, wybierz dla niego zestawy kreatywne, których tematyka będzie dostosowana do jego bieżących zainteresowań. Składanie kształtów oraz naklejanie na nie różnych elementów to propozycja na wielogodzinną zabawę poprawiającą zdolności manualne dziecka i wpływającą na jego wyobraźnię. W naszym sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci znajdziesz szeroką ofertę tego typu produktów nawiązujących swoją tematyką najczęściej do roślinności, zwierząt oraz zawodów.

  Zabawki dla dziewczynki i chłopca (7 lat) — jakie będą najlepsze?

  Zarówno siedmioletnie dziewczynki, jak i siedmioletni chłopcy zaczynają lubić zabawki, które wymagają od nich większej precyzji i skupienia. To idealny moment, aby kupić im pierwsze modele do sklejania czy zestawy konstrukcyjne. W naszym asortymencie znajdziesz na przykład układankę geometryczną Polyssimo, której celem jest odtworzenie kwadratu przedstawionego na obrazku przy użyciu wszystkich kolorowych elementów zestawu. Trudnością w tej zabawie jest to, że dla każdej karty z zadaniem możliwa jest wyłącznie jedna kombinacja. Równie ciekawą i rozwijającą kreatywność Twojego malca jest układanka logiczna Tangram rozwijająca pamięć, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Jeśli chodzi o zabawki, które znacznie bardziej podobać się będą 7-letnim dziewczynkom, to będą to między innymi:

  W przypadku zabawek przeznaczonych dla 7-letnich chłopców z kolei z pewnością będą to wszystkie przedmioty związane z samochodami, dinozaurami, sportem czy historią świata. Z naszego asortymentu wybraliśmy kilka najciekawszych propozycji.

  Jakie prezenty dla 7-letniego dziecka?

  Aby wesprzeć naturalny rozwój siedmiolatka, jak najwięcej czasu spędzajcie wspólnie, bawiąc się i ucząc. Pokazuj dziecku, na czym polegają codzienne domowe obowiązki oraz przyjemności. Wspieraj go na każdym kroku i pokazuj, ile dobra może wziąć dla siebie dzięki właściwie dobranym zabawkom edukacyjnym zakupionym w naszym sklepie internetowym. Przedmioty znajdujące się w ofercie Edukatorka to zabawki wysokiej jakości wykonane przez czołowych producentów akcesoriów dla najmłodszych. Doskonale spełniać będą swoje zadanie, dbać o rozwój maluchów i towarzyszyć im w codziennych zabawach. Zapraszamy do składania zamówień w sklepie z zabawkami dla dzieci Edukatorek.

 • Zabawki od 8 lat

  Jesteś rodzicem ośmioletniego dziecka? Szukasz dla niego odpowiednich zabawek i akcesoriów spełniających oczekiwania zarówno Twoje, jak i Twojego szkraba? Zachęcamy do sprawdzenia szerokiej oferty naszego sklepu internetowego z zabawkami edukacyjnymi dla dziecka. W odpowiedniej kategorii znajdziesz przedmioty, które posłużą Twojemu dziecku do zabawy, a jednocześnie będą wpływać na rozwój jego umiejętności na każdej płaszczyźnie.

  Zabawki dla ośmiolatka — jakie wybrać?

  Ośmiolatki stają się coraz bardziej pewne siebie i tego, kim są; zaczynają rozumieć to, jak się zachowują. Rozwijają w sobie empatię i czułość; obserwują także, jaki wpływ ma nie nie najbliższe otoczenie. Dzieci w tym wieku bardzo lubią zawierać nowe znajomości, głównie na podstawie wspólnych zainteresowaniach. Ósmy rok życia to także dalsze rozwijanie ulubionych zainteresowań i hobby malca. Na tym etapie rozwoju dziecko będzie już wiedziało, co lubi, a co nie sprawia mu przyjemności. Ośmiolatek to już „prawie dorosły”, który coraz więcej uczy się o otaczającym go świecie; umie odnaleźć się w relacjach społecznych przy coraz mniejszej pomocy rodziców. Jednocześnie radzi sobie z coraz trudniejszymi obowiązkami domowymi i bierze na siebie większą odpowiedzialność, pomagając na przykład młodszemu rodzeństwu. Aby pomóc swojej pociesze w naturalnym etapie rozwoju, warto wybrać dla niej odpowiednie zabawki.

  Zabawki dla ośmiolatka — zestawy idealne na prezent

  Wielu rodziców ma problem z tym, jakie zabawki i akcesoria spełnią oczekiwania ich pociech i jednocześnie zainteresują je na tyle, że będą się nimi bawić przez długi czas. Zabawki dla 8-letniej dziewczynki czy 8-letniego chłopca powinny zachęcać do wielogodzinnych zabaw, a jednocześnie nieustannie rozwijać wyobraźnię dzieci oraz ich zdolności manualne. W naszym sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci znajdziesz wyjątkowo bogatą ofertę zabawek dla ośmiolatków. Gwarantujemy, że na pewno coś przypadnie do gustu Twojemu maluchowi. Szczególnie polecamy różnego rodzaju zestawy kreatywne, na przykład:

  Powyższe przykłady zabawek dla dzieci zadowolą każdego. Jeśli jednak szukasz ciekawej zabawki dla 8-letniej dziewczynki, to proponujemy wybrać zestaw do nauki robienia na drutach, dzięki któremu mała krawcowa nauczy się robić szaliczek, rękawiczki oraz woreczek, zestaw kreatywny do samodzielnego przygotowania soli do kąpielibawełniany fartuszek w kolorze czerwonym z uśmiechniętym misiem podjadającym kanapkę obficie posmarowaną miodem lub grę zręcznościową polegającą na strącaniu piłeczką kubeczków, na których namalowane zostały wesołe zwierzątka. Ciekawymi zabawkami dla 8-letniego chłopca z kolei będą między innymi:

  Prezent dla 8-letniego dziecka — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  Wybierając prezent dla ośmiolatka, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, od których zależy, czy nasz maluch będzie zadowolony z prezentu, a co za tym idzie — czy będzie korzystał z jego walorów edukacyjnych. Co warto sprawdzić przed wyborem zabawki dla 8-letniej dziewczynki i 8-letniego chłopca?

  Oznaczenie wiekowe na zabawce dla dziecka (8+)

  Zabawka dla ośmiolatka musi być dostosowana do jego wieku i potrzeb. Dziecko w tym wieku szybko znudzi się zabawką dla niemowlęcia; z kolei przedmioty wspomagające rozwój i edukację nastolatków będą dla niego zbyt skomplikowane. Zabawki pasujące do wieku dają tę możliwość, że zatroszczą się o właściwy rozwój naszej pociechy.

  Tematyka zabawek dla ośmiolatków

  Kolejnym ważnym kryterium, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze zabawki dla dziecka (8 lat), jest dopasowanie jej do zainteresowań naszego malca. Nawiązując do tego, czym w danej chwili pasjonuje się nasza pociecha, mamy gwarancję, że zabawa będzie dla niej nie tylko przyjemnością, ale także spełni swoją funkcję edukacyjną związaną z poszerzaniem wiedzy oraz umiejętności.

  Bezpieczne zabawki od 8 roku życia

  Zabawki dla ośmiolatków muszą być bezpieczne i mieć wszystkie wymagane atesty oraz certyfikaty. Tylko one dają nam gwarancję, że przedmioty, z którymi na co dzień obcować będzie nasza pociecha, nie narażą jej na niebezpieczeństwo. Warto także samemu sprawdzić, czy wybrana zabawka nie ma ostrych elementów mogących doprowadzić do przypadkowego zranienia się malucha lub małych detali, które mogłoby zostać połknięte. Dobrze byłoby także zwrócić uwagę na to, aby zabawka była wykonana z solidnego i trwałego materiału. Właśnie takie zabawki — bezpieczne dla Twojego dziecka, związane z jego zainteresowaniami i dopasowane do jego wieku — znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy także do sprawdzenia pozostałej oferty dostępnej w Eduka

 • Zabawki od 9 lat

  Wybór zabawki dla 9-latka nie należy do najłatwiejszych zadań. Dzieci w tym wieku mają to do siebie, że szybko potrafią znudzić się daną rzeczą, przez co czasem trudno spełnić wszystkie ich oczekiwania. Znalezienie odpowiedniej zabawki dla dziecka (9 lat) bywa zatem nie lada wyzwaniem. Na szczęście coraz więcej sklepów internetowych — w tym także Edukatorek — kategoryzuje swój asortyment zgodnie z wiekiem dzieci. Dzięki temu zakup zabawek przestaje być problemem, a staje się przyjemnością i radością.

  Zabawki dla 9-letniego dziecka dostosowane do jego rozwoju naturalnego

  Rozwój dziewięcioletnich dzieci przebiega pod znakiem wyciszenia oraz bycia zamkniętym w sobie. Maluch w tym wieku często jest skrytym samotnikiem lubiącym przebywać we własnym pokoju za zamkniętymi drzwiami. Poza tym najczęściej jest bardzo poważny i nadzwyczaj serio traktuje życie, przez co żyje w ciągłym napięciu i nieustannie się martwi. Dziecko dziewięcioletnie może zostać wytrącone z równowagi na bardzo długi czas złą oceną czy niemiłym komentarzem kolegi. Na tym etapie rozwoju coraz ważniejsi stają się dla dziecka rówieśnicy. Jednocześnie na dalszy plan schodzą rodzice oraz relacje z nimi. Stan ten należy zaakceptować, ale też nadal wspierać swoją pociechę, spędzać z nią jak najwięcej czasu na rozmowach oraz wspólnych zabawach.

  Zabawki dla 9-latka i 9-latki — na co zwracać uwagę przy wyborze?

  Zastanawiając się nad tym, jakie zabawki dla 9-letniego chłopca czy 9-letniej dziewczynki wybrać, warto najpierw przeanalizować to, jaki gust ma Twoje dziecko. Dziewiąty rok życia to czas, w którym rozwija ono swoje indywidualne zainteresowania, przez co prezenty powinny być spersonalizowane pod konkretne upodobania. Kolejnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze zabawki dla dzieci, jest to, jaki będą one miały wpływ na rozwój umiejętności naszych pociech. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka płynie przez zabawę, dlatego zastanawiając się nad zakupem zabawki dla dziecka (9 lat), warto zdecydować się na taką, która zapewni malcowi nieustanny rozwój.

  Zabawki edukacyjne dla 9-letniego dziecka

  Dziewięcioletnim starszakom szczególnie polecane są różnego rodzaju zabawki edukacyjne, a więc zestawy kreatywne, dzięki którym będą miały okazję ćwiczyć zdolności manualne oraz rozwijać wyobraźnię. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz kreatywne zabawki dla 9-latków, takie jak na przykład:

  • zestaw do tworzenia obrazków z kolorowych perełek,
  • zestaw do kreatywnego składania papieru o różnorodnej tematyce (między innymi dzika przyroda),
  • zestaw kreatywny do tworzenia filcowych zwierzątek (słonika, sówki oraz ptaszka),
  • zestaw artystyczny związany ze światem dinozaurów obejmujący sześć twórczych zadań,
  • zestaw artystyczny pozwalający — za pomocą wykonanego naszyjnika — zrozumieć podstawy działania obwodów elektrycznych.

  Prezent dla 9-letniego dziecka — puzzle

  Puzzle to zdecydowanie jedna z najchętniej wybieranych zabawek na prezent dla dzieci w każdym wieku. Nic w tym dziwnego, ponieważ te kolorowe układanki nie tylko bawią, ale także uczą i rozwijają. Układanie puzzli z rodziną uczy współpracy oraz wzmacnia więzi rodzinne. Tego typu zabawka dla 9-latka rozwija dziecięcy umysł, poprawia sprawność małych dłoni i palców, a także pozwala malcowi ćwiczyć motorykę małą oraz chwytność i precyzję, co sprzyjać będzie poprawie charakteru pisma. Puzzle rozwijać będą także dziecięcą ciekawość świata i pozwolą odkrywać nowe kształty, rośliny, zwierzęta czy przedmioty. Ponadto układanie tego typu łamigłówek sprzyja zwiększaniu widzenia przestrzennego, co ma znaczenie przy rozwijaniu umiejętności matematycznych i logicznych. Puzzle mają także pozytywny wpływ na dziecięcą cierpliwość, koncentrację, wyobraźnię; zachęcają także do dalszego zdobywania nowej wiedzy.

  Puzzle jako zabawki dla 9-letniego dziecka dostępne w sklepie Edukatorek

  Szeroki wybór puzzli znajdziesz w sklepie internetowym z zabawkami Edukatorek. Oferujemy między innymi puzzle tekturowe dla miłośników przyrody z sowami i ptakami lub przyszłych podróżników fascynujących się dzikim leopardem ukrytym w cieniu paproci. W naszym asortymencie znajdziesz także przepięknie wykonane puzzle artystyczne od francuskiej marki Janod. Po ułożeniu obrazków widzieć będziemy unoszące się na wodzie skrzypce i siedzącą na nich parę pogrążoną w rozmowie, mieniącą się światłem głębię oceanu w wielu odcieniach błękitu i granatu z dorosłym wielorybem i jego dzieckiem oraz zakole rzeki w deszczowym lesie w wielu, nad którą spotkały się trzy tygrysy i przysiadła długowłosa dziewczyna w jasnej sukience i wianku na głowie. Puzzle oraz inne zabawki dla dziewięcioletnich dzieci znajdujące się w naszym asortymencie to przedmioty trwałe, bezpieczne w użytkowaniu oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu i sprawienia swojemu maluchowi prezentu, który wspomoże jego naturalny rozwój.

 • Zabawki od 10 lat

  W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, w którym ciężko jest mu wybrać odpowiednią zabawkę dla dziecka. Dziesięć lat to w końcu ten wiek, w którym maluch powoli staje się dorosły. Jego gusta mocno się zmieniają, a on sam często twierdzi, że już jest za duży na dziecinne zabawki, którymi jeszcze do niedawna się bawił. Chcąc ułatwić rodzicom wybór, w naszym sklepie internetowym stworzyliśmy odpowiednią kategorię, w której znaleźć można zabawki i akcesoria dla dziesięciolatków.

  Jakie zabawki dla dziecka (10 lat) będą najlepsze?

  Zabawki od 10 lat przeznaczone są dla nieco starszych dzieci, którym klocki, pluszaki czy układanki dla kilkulatków już się znudziły. To bardzo ważne, aby dziecięce akcesoria do zabawy i jednoczesnej edukacji dopasowane były do aktualnego stopnia rozwoju naszej pociechy. Właśnie dlatego w naszym sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci utworzyliśmy odpowiednie kategorie, dzięki którym wybór zabawki dla dziesięciolatka przestanie być przykrym obowiązkiem, a stanie się miłą przyjemnością.

  Prezent dla dziecka od 10 lat — co wybrać?

  10-letnie dzieci mają pozytywne nastawienie do życia; są bardzo towarzyskie i na każdym kroku próbują być jak najbardziej samodzielne. Ze spokojem, rozwagą i dystansem starają się podchodzić do konkretnych problemów. Dziesięciolatek lubi cały świat, ale najbardziej swoich rodziców. Spędzanie z nimi czasu jest dla malucha ogromną przyjemnością. Dziesięciolatek zaczyna coraz bardziej zauważać swojego tatę — to właśnie on ma teraz w jego oczach największy autorytet. Warto pielęgnować tę relację, bawiąc się wspólnie odpowiednio dopasowanymi do wieku dziecka zabawkami. 10-letnie dziewczynki będą zachwycone, gdy wspólnie z tatą stworzą modne opaski za pomocą różnokolorowych koralików, wykonają dla mamy różową bransoletkę z motylkiem i kokardką lub otworzą własną pracownię krawiecką i uszyją na maszynie do szycia zakładkę, torebkę, woreczek, breloczek, poduszkę na szpilki oraz kosz do przechowywania. Niewątpliwą zaletą tych zabawek dla 10-letnich dziewczynek jest to, że efektami swoich prac mogą obdarować bliskich. Dzięki temu dziecko poczuje się ważne i doceniane. Jeśli chodzi z kolei o zabawki dla 10-letniego chłopca, które pozwolą mu na przyjemne spędzanie czasu z tatą, to tutaj warto wybrać na przykład:

  Na co zwrócić uwagę, kupując dziecku (10 lat) zabawkę edukacyjną?

  U dziesięciolatka na tym etapie rozwoju niezwykle ważny jest wzrost samodzielności oraz rozwój kompetencji. Dziecko coraz bardziej staje się świadome swoich emocji; lepiej sobie z nimi radzi, umie się opanować. Poza tym 10-latek staje się coraz bardziej pracowity, uczy się planowania swojego czasu oraz priorytetyzacji zadań do wykonania. Kompetencje te przydadzą mu się w środowisku szkolnym w czasie nauki oraz współpracy z innymi dziećmi. Dziecko w tym wieku czerpie autentyczną radość z wykonywanych zadań — dążenie do wyznaczonego celu sprawia im dużo szczęścia. Właśnie dlatego wiek ten będzie odpowiedni do tego, aby maluch zaczął uczyć się nowych rzeczy — języka obcego, robótek ręcznych, jazdy na rolkach, deskorolce czy rowerze. Możesz także zaproponować mu wspólną naukę poprzez zabawę i z naszego sklepu internetowego wybrać różnego rodzaju gry edukacyjne tematyką związane z Polską, Europą lub światem, sportem, dinozaurami, przyrodą i geografią, ciałem człowieka czy historią Polski. Będzie to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu i zadbania o rodzinne relacje, ale także nauki nowych zagadnień.

  Zabawki edukacyjne dla 10-letniego dziecka rozwijające pamięć

  Bardzo ważnym obszarem rozwijającym się u dziesięciolatka jest pamięć. Zmiany w dziecięcym mózgu wpływają między innymi na to, że u dziecka rozwija się zdolność logicznego myślenia, planowania czy ustalania priorytetów. Dzięki nim maluchy nie mają problemów z zaplanowaniem sobie dnia i trzymaniem się ustalonego planu. Aby wpierać naturalny rozwój 10-letniego dziecka, warto wybierać takie zabawki, jak na przykład:

  • magnetyczna gra sudoku, która sprawdzi się także w czasie rodzinnych wycieczek,
  • ćwiczenia matematyczne lub ortograficzne z serii „To lubię”.

  Zabawki dla dzieci 10+ — poznaj ofertę Edukatorka

  Jakie zabawki przygotowaliśmy dla dziesięcioletnich dzieci? Przede wszystkim bezpieczne, trwałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi producentami zabawek i akcesoriów dla najmłodszych. Gwarantujemy, że proponowane przez nas zabawki doskonale rozwijać będą dziecięcą wyobraźnie, uczyć języka i działań matematycznych, polepszać zdolności manualne, a także wspomagać codzienne myślenie. Tego typu produkty doskonale sprawdzą się jako prezent na 10. urodziny Twojego dziecka i sprawią, że będzie chciało uczyć się jeszcze szybciej. A wszystko to dzięki zabawie.

 • Zabawki od 11 lat

  Nawet nie wiesz kiedy Twoje dziecko stało się już nastolatkiem? Nie jesteś jedynym rodzicem zadającym sobie to pytanie. Nasze dzieci rosną jak na drożdżach. Wraz z ich wzrostem zmieniają się także młodzieńcze upodobania — również te dotyczące zabawek. Jeśli zastanawiasz się, jakie najlepiej sprawdzą się dla Twojego jedenastoletniego dziecka, to zachęcamy do sprawdzenia właściwej temu wiekowi kategorii znajdującej się w naszym sklepie z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci. Umieściliśmy tam wszystkie akcesoria do zabawy i nauki, które będą odpowiednie do aktualnego etapu rozwoju Twojego dziecka. Sprawdź naszą ofertę i zobacz, jaka zabawka dla 11-latka okaże się najodpowiedniejsza dla Twojej pociechy.

  Jaki prezent dla 11-letniego dziecka będzie najlepszy?

  Prezent dla 11-letniej dziewczynki lub 11-letniego chłopca powinien być dobrze przemyślany. Chcąc ofiarować jakiś upominek swojemu dziecku, należy się odrobinę wysilić. Pamiętaj, że dzieci w tym wieku wchodzą w zupełnie nowy etap życia. Przestają być brzdącami bawiącymi się pluszakami, a stają się już „prawie dorośli” (przynajmniej w ich własnych oczach) i zaczynają to pokazywać wszystkim wokół — również przez zabawę. Dobrze byłoby zatem dopasować prezent dla dziecka (11 lat) do jego aktualnych zainteresowań. Nic nie sprawi mu bowiem większej radości niż rodzic wspierający je i dzielący z nim jego pasję.

  Co warto kupić 11-letniemu dziecku w prezencie?

  Jedenastolatek zaczyna coraz bardziej interesować się światem; chce wiedzieć jak najwięcej o wszystkim, co znajduje się w jego otoczeniu. Skupia się także na szukaniu czegoś, czemu będzie mógł poświęcić całą swoją uwagę, a przy tym wyróżni go w gronie rówieśników. Nie powinno Cię zatem dziwić, że będzie spędzać wiele godzin na przeglądaniu magazynów związanych z modą czy biżuterią, rysowaniu obrazków i komiksów oraz poznawaniu świata związanego z kosmosem, biologią czy fizyką. Twoim zadaniem jako rodzica jest wspieranie dziecka w tych poszukiwaniach, a nie krytykowanie czy ocenianie go. Nie wiesz bowiem, czy właśnie na Twoich oczach nie rodzi się słynny rysownik, czy znana na całym świecie projektantka mody. Kibicuj swojej pociesze nie tylko słowami, ale także czynami, kupując jej odpowiednie zabawki dla 11-latka. Chcesz wesprzeć swoją nastoletnią córkę odpowiednią zabawką? Dla 11-letnich dziewczynek proponujemy:

  • album do kolorowania magicznym pisakiem przedstawiający obrazki z końmi,
  • kreatywny zestaw pozwalający na składanie arkusza papieru zgodnie z instrukcją i stworzeniu artystycznych obrazów (ta wymagająca skupienia zabawa rozwinie wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne dziecka),
  • zestaw do tworzenia biżuterii z kolorowych perełek i liter.

  Zabawki od 11 lat — co wybrać?

  Jakie zabawki edukacyjne dla 11-letniego dziecka będą najbardziej trafione? Zdecydowanie takie, które poprzez naukę będą miały korzystny wpływ na jego rozwój. W związku z tym dla swojego nastolatka warto wybrać różnego rodzaju zestawy kreatywne i artystyczne, a także gry logiczne, które będą wymagały od niego większego skupienia. W naszym sklepie internetowym Edukatorek znajdziesz na przykład:

  Tego typu zabawki sprawią, że Twój jedenastolatek rozwinie swoją kreatywność, koordynację, pamięć, koncentrację, a także wyobraźnię.

  Czym wyróżnia się sklep z zabawkami dla dzieci Edukatorek?

  Zabawki znajdujące się w naszym sklepie internetowym to produkty stworzone przez czołowych producentów akcesoriów dla dzieci, którzy w swojej pracy wykorzystują wyłącznie bezpieczne, trwałe i wysokiej jakości materiały. Wprowadzenie podziału na kategorie wiekowe w naszym sklepie było doskonałym krokiem z naszej strony, ponieważ już tak wielu rodzicom umożliwiło wybór odpowiedniej zabawki dla ich pociechy. Sami jesteśmy rodzicami małych brzdąców, dlatego bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę, jakich zabawek potrzebują dzieci na poszczególnych etapach życia. Naszą ofertę staramy się odświeżać i rozszerzać każdego dnia, a tym samym wciąż zaskakiwać coraz to ciekawszymi zabawkami dla 11-latków. Zachęcamy do wsparcia rozwoju, umiejętności i zainteresowań waszego nastolatka edukacyjnymi zabawkami ze sklepu internetowego Edukatorek.

 • Zabawki od 12 lat

  Wybór idealnej zabawki dla 12-latka nie jest wcale tak prostym zadaniem, jak mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Przecież jeszcze nie tak dawno Twój ukochany brzdąc biegał beztrosko z ukochanym pluszakiem pod pachą; dziś jednak jest już prawie dorosły i preferuje inne zabawki — zwłaszcza takie, które umożliwią mu wykazanie się kreatywnością i stworzenie czegoś nowego. Zabawka dla dziecka (12 lat) musi być dopasowana do jego zainteresowań, ale także umiejętności oraz określonego etapu rozwoju. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla swojego dziecka lub nie potrafisz zdecydować, jaka zabawka byłaby dla niego najlepsza, to skorzystaj z szeregu inspiracji, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Dzięki pogrupowaniu zabawek według określonych kategorii wiekowych wybór tej idealnej dla Twojego dziecka będzie znacznie prostszy i szybszy.

  Jaka zabawka dla dziecka od 12 lat będzie najlepsza?

  Mimo że nasz dwunastolatek uważa się już za osobę dorosłą, to jeszcze nie najlepsza pora, aby przestać kupować mu zabawki. O ile pluszak raczej nie zrobi na nim wrażenia, o tyle różnego rodzaju zabawki edukacyjne, takie jak łamigłówki, gry logiczne i edukacyjne pobudzą jego ciekawość świata oraz zaintrygują do poznawania nowych tematów. Tego typu rozrywka ma także tę zaletę, że będzie rozwijać u nastolatka umiejętność logicznego myślenia, uczyć go skupienia, cierpliwości i dążenia do ukończenia wyznaczonego celu. Liczne propozycje zabawek dla 12-latków znajdujących się w naszym sklepie internetowym z zabawkami Edukatorek umożliwi Ci dopasowanie ich do indywidualnych preferencji oraz potrzeb Twojego dziecka.

  Prezent dla 12-letniego dziecka — jaki będzie najlepszy?

  Dwunasty rok życia to czas, w którym nasze dziecko powoli przestaje być maluszkiem. Dziecko w tym wieku chce się jak najbardziej usamodzielnić i uniezależnić od otoczenia — również od rodziców, którzy jeszcze chwilę temu byli dla niego całym światem. Dwunastolatek chce być traktowany jako dorosły, który odpowiedzialny jest za swoje czyny. Nie potrzebuje ciągłych uwag, że robi coś nieodpowiedniego. Musi popełniać swoje własne błędy, aby na nich się uczyć i z nich wyciągać wnioski na przyszłość. To całkowicie normalny proces w rozwoju, który należy ze spokojem obserwować, a przede wszystkim zaakceptować. Dziecku na każdym etapie życia — również, a może przede wszystkim, nastoletnim — potrzebne jest wsparcie i zrozumienie ze strony rodziców, ale także właściwa z nimi relacja, którą buduje się na przykład przez wspólne spędzanie czasu. Aby czas ten upływał w miłej i przyjemnej atmosferze, zachęcamy do zakupu zabawek dla 12-latka, które pozwolą mu nauczyć się nowych rzeczy i sprawią, że czas spędzony z rodzicami będzie dla niego wartościowy. Z naszego sklepu internetowego z zabawkami dla dzieci możesz wybrać na przykład:

  • tekturową grę edukacyjną pozwalającą poszerzyć wiedzę na temat ludzkiego ciała i zrozumieć funkcjonowanie organizmu (podczas rozgrywek dwunastolatek będzie ćwiczył spostrzegawczość i koncentrację),
  • zestaw artystyczny Dzika przyroda, w którym wspólnie składać będziecie arkusze zgodnie z załączoną instrukcją, aby powstały obrazy (zabawka będzie idealna dla nastoletnich artystów, którzy uwielbiają tworzyć i składać),
  • tekturowe mini puzzle w zakręcanej menzurce od hiszpańskiej marki Londji uczące cierpliwości i spostrzegawczości oraz rozwijające wyobraźnię i koordynację wzrokowo-ruchową (w naszym sklepie znajdziesz dwa wzory: zamek oraz piramidy).

  Zabawki dla dzieci (12 lat) dostępne w ofercie sklepu Edukatorek

  Szukasz zabawki dla swojej 12-letniej pociechy, która jednocześnie zastąpi jej ekran komputera czy telefonu, wpłynie na jej edukację oraz pozwoli spędzić czas, robiąc coś pożytecznego? Już teraz zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego Edukatorek. Szeroka oferta zabawek dla dwunastolatków pozwoli dopasować tę jedną, wymarzoną, dopasowaną do aktualnych upodobań Twojego dziecka. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi:

  • ćwiczenia ortograficzne i matematyczne,
  • zestawy artystyczne i kreatywne,
  • zestawy do tworzenia biżuterii,
  • albumy do kolorowania,
  • gry edukacyjne.

  Wszystkie zabawki dla 12-letnich dzieci znajdujące się w naszym sklepie to starannie wyselekcjonowane akcesoria dbające o właściwy rozwój Twojego nastolatka. Produkty dostępne w asortymencie Edukatorka zostały stworzone przez światowych producentów akcesoriów i zabawek dziecięcych. Każdego dnia dbają oni o to, aby zabawki były bezpieczne dla dzieci, a także wykonane z trwałych materiałów, których nie można zniszczyć czy uszkodzić. Pasja firm, z którymi współpracujemy, a także chęć zadowolenia zarówno dzieci, jak i wymagających rodziców przekłada się na to, że są one jednymi z najpopularniejszych na świecie. Ich zaufanie zdobyło już wielu rodziców. Mamy nadzieję, że Twoje również.

 • Zabawki od 13 lat

  Szukasz odpowiedniej zabawki edukacyjnej dla swojego trzynastoletniego dziecka? W takim razie jesteś we właściwym miejscu. W sklepie z zabawkami dla dzieci Edukatorek dostępne są sprawdzone i starannie wyselekcjonowane kategorie wiekowe, w których znajdziesz akcesoria i zabawki dla dziecka (13 lat) dostosowane do jego zainteresowań oraz zdolności manualnych. Sami jesteśmy rodzicami, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne i czasochłonne może być szukanie zabawki na prezent dla 13-letniego dziecka. Takie poszukiwania nie oznaczają wcale, że naszego nastolatka nie interesuje zabawa lub my (jako jego rodzice) niczego o nim nie wiemy. Wręcz przeciwnie — te długie godziny poświęcone na znalezienie tej jednej zabawki zgodnej z aktualnymi zainteresowaniami naszej pociechy świadczą o tym, że szanujemy jej hobby i staramy się wspierać ją w dalszych próbach odkrywania zakamarków świata.

  Zabawki dla dzieci od 13 lat — jakie sprawdzą się najlepiej?

  Jaka zabawka dla 13-latka okaże się dobrym i odpowiednim pomysłem na prezent? Na pewno taka, która odpowiadać będzie jego obecnym upodobaniom. Warto pamiętać o tym, że dzieci w tym wieku są dopiero w trakcie odkrywania swoich talentów. Może się zdarzyć, że nasza pociecha będzie chciała robić wiele rzeczy jednocześnie. Nie zabraniajmy jej tego, a wspierajmy i bądźmy obok. Niech nasze dziecko samo znajdzie takie zainteresowanie, które będzie odpowiadać mu w 100%. Jako rodzice zawsze możemy coś podpowiedzieć lub zasugerować, jednak nigdy nie narzucać i nie krytykować dziecięcych wyborów.

  Co warto kupić 13-letniemu dziecku w prezencie?

  Nastolatkowie często przejawiają swoje zainteresowania między innymi rękodziełem czy rysunkiem. W bogatej ofercie zabawek dla 13-latków znajdującej się w asortymencie naszego sklepu internetowego z zabawkami edukacyjnymi dostępne są różnego rodzaju zestawy artystyczne i kreatywne. To wyjątkowe zabawki, które wspierają dziecięce pasje i umożliwiają rozwój w wybranym kierunku. Zobacz, jakie zestawy dla 13-latków oferujemy.

  Kolorowe królowe zachwycą Twoją 14-letnią córkę

  Zestaw artystyczny plisy od Djeco pozwala tworzyć wyjątkowe i zachwycające prace. Cała zabawa polega na tym, aby złożyć wybrany arkusz zgodnie z załączoną instrukcją. W efekcie finalnym pojawią się dwa obrazy różniące się od siebie. Wymagający dużego skupienia zestaw Piękne królowe rozbudzi wyobraźnię i kreatywność Twojego dziecka oraz rozwinie jego zdolności manualne.

  Błyszczące koraliki dla przyszłej projektantki biżuterii

  Twoje 14-letnie dziecko interesuje się modą i biżuterią? W takim razie idealną propozycją zabawki dla niego będzie zestaw kreatywny Tiary do tworzenia opasek. Różnokolorowe koraliki umożliwią wyczarowanie przepięknej ozdoby na głowę, dzięki której Twoja córka będzie wyróżniała się z tłumu. W zestawie znajdują się także koraliki o ciekawych kształtach, takich jak na przykład rozgwiazdy, kwiatki, muszelki czy motyle. Gwarantujemy, że z tym zestawem rozwiną się zdolności manualne i kreatywność Twojego dziecka. A jeśli dodatkowo sama dołączysz do zabawy ze swoją córką, to przekonasz się, że dzięki naszej niepozornej zabawce wzmocni się wasza wspólna relacja.

  Idealna zabawka dla miłośnika fauny i flory

  Jeśli Twój 14-letni syn przejawia zainteresowania przyrodą, biologią, geografią i zwierzętami, to doskonałą propozycją dla niego będzie zestaw artystyczny Zoologia do tworzenia obrazków za pomocą kolorowych perełek. Obrazki znajdujące się w zestawie mają niewielkie wgłębienia uniemożliwiające perełkom rozsypywanie się. Na ilustracjach dołączonych do zestawu znajdują się różne gatunki owadów, ptaków, motyli i ryb. Zabawka uczy spostrzegawczości i rozwija koordynację wzrokowo-ruchową; dodatkowo wymaga od dziecka precyzji i skupienia.

  Dlaczego warto kupić zabawki dla 14-letniego dziecka w sklepie internetowym Edukatorek?

  Zabawki i akcesoria dla dzieci w każdym wieku dostępne w ofercie naszego internetowego sklepu zostały zaprojektowane przez światowe marki, które od wielu lat zajmują się tworzeniem przedmiotów edukacyjnych na dzieci i młodzieży. W swojej pracy korzystają one wyłącznie z trwałych materiałów najwyższej jakości. Gwarantujemy, że zabawki dla 14-latków z naszego sklepu są całkowicie bezpieczne i dostosowane do aktualnego etapu ich życia. Każdego dnia rozszerzamy naszą ofertę, aby móc zaskakiwać coraz to nowszymi i ciekawszymi zabawkami na prezent dla 13-latków. Już dziś zacznij wspierać zainteresowania, rozwój i umiejętności swojego dziecka z zabawkami edukacyjnymi kupionymi w sklepie internetowym Edukatorek.

 • Zabawki od 14 lat

  Zdarza się, że kupno nowej zabawki dla 14-latka okazuje się nie lada wyczynem. Nastoletni syn czy nastoletnia córka często mają już swoje własne wyobrażenie o zabawie, które dla nas, rodziców, może być często niezrozumiałe. Taki wiek dziecka nie oznacza, że nie ma dla niego odpowiednich akcesoriów do zabawy. Kluczem do sukcesu jest wybranie takich zabawek, które dostosowane będą do zainteresowań i umiejętności naszej pociechy. W tej kategorii znajdziesz starannie wyselekcjonowane zabawki dla dzieci w wieku 14 lat.

  Idealna zabawka dla 14-latka — jaką wybrać?

  Wielokrotnie sami zadajemy sobie pytanie, jaka zabawka na prezent dla 14-letniego dziecka będzie najlepsza. Doskonale wiemy, co oznaczają długie godziny spędzone na przeglądaniu różnych stron internetowych z akcesoriami do zabawy odpowiadającymi aktualnym zainteresowaniom naszych pociech. Nastolatkowie mają to do siebie, że przeżywają tak zwany okres buntu i już nie uważają się za małe dzieci. Nie chcą przebywać z rodzicami i spędzać z nimi czasu, a jednocześnie potrzebują ich uwagi i pragną mieć z nimi dobre relacje. Aby zatroszczyć się o dobro dziecka, wybierz zabawki dla 14-latka znajdujące się w ofercie naszego sklepu internetowego z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży. Niech będzie to jednoczesna zachęta do tego, abyście wy — jako rodzice — dołączyli do zabawy ze swoim nastoletnim dzieckiem. Z pewnością będzie to dla was wyjątkowy, wspólnie spędzony czas, również na śmiechu oraz błahych i trudnych rozmowach.

  Prezent dla 14-letniego dziecka — na jaki się zdecydować?

  Decydując się na zakup zabawki na prezent dla swojego 14-letniego dziecka, która rozwijać będzie jego umiejętności oraz zainteresowania, wysyłasz do niego jasne komunikaty: „widzę Cię”, „jesteś dla mnie ważny”, „liczę się z Twoimi potrzebami”. Nastolatek niczego bardziej nie potrzebuje jak właśnie wsparcia i zrozumienia ze strony rodziców. Im bardziej będziesz mu zabraniać i zakazywać różnych rzeczy, tym bardziej on będzie robić Ci na przekór. Wspólnie budujcie waszą relację, rozmawiając, rozwiewając ewentualne wątpliwości oraz spędzając ze sobą czas — najlepiej przy zabawie zabawkami ze sklepu internetowego Edukatorek.

  Zabawki dla dzieci 14 lat — jakie wybrać?

  Jakie zabawki dla-14 latków okażą się wobec tego strzałem w dziesiątkę? Nastolatkowie bardzo często interesują się zestawami kreatywnymi oraz zabawkami, które można składać i rozkładać na wiele sposobów. Bardzo lubią także odkrywać nieznany im świat nauki. Zobacz kilka wybranych propozycji edukacyjnych zabawek dla 14-latków.

  Zabawki dla 14-letniej dziewczynki — „więc chodź, pomaluj mój świat…”

  Dobrym przykładem edukacyjnej zabawki dla 14-letnich dzieci znajdującej się w naszym asortymencie będzie propozycja dla młodych artystów, czyli perłowe markery żelowe 3D, dzięki którym Twoja pociecha w prosty i szybki sposób zmieni otaczające ją przedmioty w dzieła sztuki. W zestawie dostępnych jest sześć markerów (zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony, fioletowy i niebieski), które sprawdzą się do ozdabiania papieru, szkła, drewna, plastiku, ceramiki oraz tekstyliów. Twoje dziecko będzie mogło z nich korzystać nie tylko w domu, ale także w szkole, wzbudzając tym samym zachwyt wśród swoich rówieśników. Markery żelowe stworzone przez markę Apli Kids udekorują pudełeczko na biżuterię, okładkę zeszytu, ulubiony kubek dziecka, zaproszenie na urodziny czy laurkę dla ulubionej koleżanki.

  Zabawki dla 14-letniego chłopca — „(...) nie ma rzeczy niemożliwych”

  Twój nastoletni syn przez dwadzieścia cztery godziny na dobę mógłby opowiadać o fizyce, doświadczeniach, geografii, kosmosie i szeroko pojętej nauce? Wesprzyj jego zainteresowania z edukacyjnymi zabawkami od znanego na całym świecie producenta Buki France. W naszym sklepie internetowym oferujemy następujące propozycje.

  • Świecąca kula plazmowa, która reaguje na dźwięki i dotyk, a także wytwarza nieszkodliwe wyładowania elektryczne. Z zestawem tym można wykonać pięć niezwykle ciekawych eksperymentów. Zabawka może być przepiękną dekoracją do pokoju i doskonałym pomysłem na prezent dla 14-latka.
  • Lampa tornado, która sprawdzi się jako dekoracja do pokoju Twojego nastoletniego syna. Zabawka wyposażona jest w diodę LED, która zmienia kolor lampy i odtwarza na jej dnie podwodne tornado.
  • Lewitująca dzięki magnetycznemu ramieniu kula ziemska z oświetlającą ją diodą LED. Zabawka będzie fantastycznym prezentem dla 14-latka interesującego się kosmosem. Dodatkowo do globusu dołączona została książeczka opisująca aż pięćdziesiąt faktów na temat Ziemi.
  • Lampa w kształcie wulkanu, który po wypełnieniu wodą i płynem do mycia naczyń i włączeniu będzie tryskał lawą.

  Zabawki dla 14-letnich dzieci od Edukatorka

  Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu internetowego z zabawkami. U nas znajdziesz produkty trwałe, bezpieczne, wykonane z najwyższej jakości materiałów i dopasowane do odpowiedniego wieku dziecka.

Pokazuje 1 - 60 z 10913 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 10913 elementów
WEDŁUG WIEKU

Zabawki dla dzieci według wieku

Dziecięce zabawki mają w sobie coś więcej niż tylko podstawową funkcję. Towarzyszą naszym maluszkom od pierwszych dni życia, uczestniczą w ich intensywnym rozwoju, kształtowaniu zainteresowań; uczą dobrej zabawy i przyjemnego spędzania wolnego czasu. Wraz z wiekiem oraz rozwojem dziecka zmieniają się jego potrzeby i preferencje — zmienia się także grono ulubionych zabawek. Warto zadbać o to, aby dziecięce zabawki dopasowane były do odpowiedniego wieku naszych małych odkrywców, bo tylko w ten sposób będą mogły wspierać ich w odkrywaniu świata.

Zabawki dostosowane do wieku — sklep Edukatorek

Aby ze świadomością wspierać rozwój naszych brzdąców, bardzo ważne jest takie dostosowanie zabawek i akcesoriów, aby wspierały ich potrzeby rozwojowe zgodne z aktualnym wiekiem. Każda pojedyncza zabawka właściwie dopasowana do wieku dziecka będzie pomagać mu w czasie zdobywania nowych umiejętności, na przykład precyzyjności, ale też rozwoju motoryki małej i dużej czy kształtowania umiejętności manualnych. Dziecięce zabawki nauczą naszego malucha logicznego myślenia, pobudzą jego wyobraźnię, pomysłowość oraz kreatywność, a także poprawią orientację przestrzenną i koordynację wzrokowo-ruchową.

Zabawki dziecięce według wieku

Aby ułatwić rodzicom oraz najbliższej rodzinie wybór odpowiednich zabawek dopasowanych do wieku dziecka, w naszym sklepie internetowym stworzyliśmy kategorie ułatwiające zakup prezentu czy upominku. Bogaty asortyment naszego sklepu internetowego umożliwia znalezienie zabawek:

 • dla noworodków,
 • dla dzieci od 3., 4., 5., 6., 8., 9., 10., 12. i 18. miesiąca życia,
 • od drugiego do czternastego roku życia.

Najmłodsi na pewno ucieszą się z mięciutkich pluszaków, drewnianych grzechotek, kolorowych zawieszek do łóżka czy wózka oraz bezpiecznych w użytkowaniu gryzaków. Nieco starszym dzieciom spodobają się układanki, książeczki, drewniane klocki, zabawki do wody czy samochodziki wpływające pozytywnie na logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz motorykę. Dla kilkunastolatków przygotowaliśmy gry edukacyjne, zestawy artystyczne i szeroki wybór składanych modeli 3D.

Dlaczego warto kupować zabawki dla dzieci według wieku w sklepie Edukatorek?

Internetowy sklep z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci Edukatorek od początku istnienia współpracuje z czołowymi producentami zabawek i akcesoriów dla najmłodszych. Dajemy gwarancję, że wszystkie produkty znajdujące się w naszej ofercie wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, które są bezpieczne w kontakcie z dziecięcą skórą. Uwzględniamy nie tylko potrzeby najmłodszych, ale także wysokie oczekiwania ich rodziców, dlatego u nas znaleźć można wiele zabawek edukacyjnych, kreatywnych, sensorycznych, które wspierają maluchy w każdym momencie ich życia. Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z bogatą ofertą zabawek dla dzieci skategoryzowanych według wieku.

WEDŁUG WIEKU