NAUKA SZNUROWANIA, NAWLEKANIA I UBIERANIA 

Jest 112 produktów.

Podkategorie

 • SZNUROWANKI

  Sznurowanki dla dzieci, to najbardziej niedoceniane zabawki w kategorii zabawki edukacyjne. Kupujemy zabawki interaktywne, a zapominamy o tym, że to zwykle te proste, najwięcej dają naszym dzieciom. Oczywiście nie ma zabawek, które są bezużyteczne, bo każda na swój sposób jest atrakcyjna i potrzebna chociażby po to, by dawać radość.

  Sznurowanki dla dzieci – wspieramy rozwój manualny malucha

  Jak ważna jest sprawność motoryczna dziecka w szczególności w zakresie małej motoryki (sprawność dłoni i paluszków), oraz koordynacja wzrokowo – ruchowa przekonujemy się, kiedy maluch ma kłopoty ze sznurowaniem butów, trzymaniem długopisu i trudności w nauce pisania. Wtedy wychodzą najczęściej zaniedbania tej strony rozwoju dziecka. To już jest naukowo potwierdzone, że dzieci, które bawią się klockami, lepią z plasteliny, malują, wycinają, lepiej sobie radzą z pisaniem. Sznurowanki, nawlekanki, przewlekanki także należą do zabawek, które wspierają rozwój manualny i których nie powinno zabraknąć w pudle z zabawkami.

  Sznurowanki powinny znaleźć się w każdym domu i przedszkolu. Już dwulatkowi można podsunąć taką zabawkę, pamiętając o tym, by zabawka nie zawierała małych, łatwych do połknięcia elementów lub zbyt małych otworów czy zbyt cienkich sznurków. Za trudne lub za łatwe zadanie, szybko zniechęci dziecko do zabawy. Ciekawa forma zabawki, kolorowe sznureczki do przewlekania, koraliki, z których można tworzyć naszyjniki, to emocjonujące zajęcie dla przedszkolaka, a przy tym ćwiczące jego sprawność manualną i percepcję wzrokowo - ruchową. Chwytanie, manipulowanie, precyzja, kontrolowanie ruchów, to krok do uzyskania pełnej sprawności motorycznej, która nie jest dana od razu, ale wymaga usprawniania już od wieku niemowlęcego i z pomocą zestawów do wyszywania możemy pomóc nawet dziecku w wieku szkolnym w usprawnianiu motoryki.

  Bezpieczne zabawki - sznurowanki dla dzieci w naszym sklepie

  Ponieważ naszym celem jest zapewnienie dzieciom zabawek edukacyjnych najwyższej jakości, wybieramy tylko sprawdzonych producentów zabawek. Djeco, Goki, Melissa and Doug, Bigjigs, Eeboo, to marki znane i doceniane w wielu krajach, za jakość, estetykę i gwarancję bezpieczeństwa. Wspieraj rozwój swojego dziecka, wybierając sznurowanki dla dzieci w naszym sklepie.

 • NAWLEKANKI

  Niedoceniona rola edukacyjna zabawek typu “nawlekanki”

  Pod hasłem zabawki edukacyjne znajduje się tyle produktów, że nawlekanki, które zwykle “nie rzucają się w oczy”, zostają pomijane, kiedy poszukujemy zabawek kształtujących umiejętności dziecka. Jest to błąd, który popełnia wielu rodziców. Część z nas, nieświadoma roli prostych zabawek, wybiera “gadżeciarskie” produkty, które po kilu dniach lądują zapomniane w kącie, a wystarczą koraliki do nawlekania, z których dziecko stworzy pierwsze korale i podaruje je mamie. Raz, że jest to zabawa kreatywna, ćwiczy małą motorykę (paluszki), koordynację wzrokowo - ruchową, to jeszcze dostarcza emocji - radość mamy z prezentu i dziecka, z własnej twórczości. Oczywiście nawlekanki koraliki ze względu na małe elementy będą zabawka odpowiednią dla nieco starszych dzieci, ale producenci zabawek, którzy ze względu na swoja profesję znają edukacyjną rolę nawlekanek, mają w ofercie produkty dla młodszych dzieci. Są to drewniane nawlekanki, z większymi otworami i odpowiednim dla małych rączek sznurkiem, dzięki którym zabawa i ćwiczenia manualne będą niezwykle atrakcyjne dla dziecka. Skąd biorą się kłopoty z nauką pisania w szkole? A no właśnie stąd, że zapominamy o usprawnianiu małej motoryki u dziecka. Nawlekanki, mimo niepozornego wyglądu są narzędziem przygotowującym dziecko do pisania.

  Rozwój kreatywności i wyobraźni - czy możliwy z nawlekankami?

  Oczywiście. Zestawy koralików i innych kolorowych elementów do nawlekania, wyszywanki i warsztat tkacki, pozwalają dziecku uruchomić wyobraźnię i stworzyć niepowtarzalne “dzieła sztuki”. Biżuteria, dywanik do domku dla lalek, kreacja księżniczki, to radość tworzenia i super zabawa rozwijająca kreatywność. A czy można dzięki nawlekankom uczyć rozróżniania kształtów, poznawania literek i cyferek? Jest to możliwe, bo wśród elementów do nawlekania znajdziesz również te, potrzebne do kształcenia tych umiejętności. Sznurowanie bucików - nigdy nie było fajną zabawą Ale teraz jest to możliwe, dzięki drewnianemu bucikowi do sznurowania, który jak wiele innych nawlekanek, znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Nawlekanki dla dzieci to zabawki usprawniające motorykę i rozwijające wyobraźnię, których nie może zabraknąć w domu, przedszkolach i gabinetach terapeutycznych.

 • UBIERANKI

  Zabawki przygotowujące dziecko do nauki ubierania. Różnorodne konfiguracje rozwijają wyobraźnię dziecka i jego kreatywność

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 112 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 112 elementów
NAUKA SZNUROWANIA, NAWLEKANIA I UBIERANIA

Zabawki dzięki którym dziecko nauczy się sznurowania, nawlekania i ubierania. Rozwijają zdolności manualne dziecka i pobudzają jego kreatywność

NAUKA SZNUROWANIA, NAWLEKANIA I UBIERANIA

Filtry

Włączone filtry:
  Kategorie
  Producent