Zabawki od 9 lat 

Jest 72 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 72 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 72 elementów
Zabawki od 9 lat

Wybór zabawki dla 9-latka nie należy do najłatwiejszych zadań. Dzieci w tym wieku mają to do siebie, że szybko potrafią znudzić się daną rzeczą, przez co czasem trudno spełnić wszystkie ich oczekiwania. Znalezienie odpowiedniej zabawki dla dziecka (9 lat) bywa zatem nie lada wyzwaniem. Na szczęście coraz więcej sklepów internetowych — w tym także Edukatorek — kategoryzuje swój asortyment zgodnie z wiekiem dzieci. Dzięki temu zakup zabawek przestaje być problemem, a staje się przyjemnością i radością.

Zabawki dla 9-letniego dziecka dostosowane do jego rozwoju naturalnego

Rozwój dziewięcioletnich dzieci przebiega pod znakiem wyciszenia oraz bycia zamkniętym w sobie. Maluch w tym wieku często jest skrytym samotnikiem lubiącym przebywać we własnym pokoju za zamkniętymi drzwiami. Poza tym najczęściej jest bardzo poważny i nadzwyczaj serio traktuje życie, przez co żyje w ciągłym napięciu i nieustannie się martwi. Dziecko dziewięcioletnie może zostać wytrącone z równowagi na bardzo długi czas złą oceną czy niemiłym komentarzem kolegi. Na tym etapie rozwoju coraz ważniejsi stają się dla dziecka rówieśnicy. Jednocześnie na dalszy plan schodzą rodzice oraz relacje z nimi. Stan ten należy zaakceptować, ale też nadal wspierać swoją pociechę, spędzać z nią jak najwięcej czasu na rozmowach oraz wspólnych zabawach.

Zabawki dla 9-latka i 9-latki — na co zwracać uwagę przy wyborze?

Zastanawiając się nad tym, jakie zabawki dla 9-letniego chłopca czy 9-letniej dziewczynki wybrać, warto najpierw przeanalizować to, jaki gust ma Twoje dziecko. Dziewiąty rok życia to czas, w którym rozwija ono swoje indywidualne zainteresowania, przez co prezenty powinny być spersonalizowane pod konkretne upodobania. Kolejnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze zabawki dla dzieci, jest to, jaki będą one miały wpływ na rozwój umiejętności naszych pociech. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka płynie przez zabawę, dlatego zastanawiając się nad zakupem zabawki dla dziecka (9 lat), warto zdecydować się na taką, która zapewni malcowi nieustanny rozwój.

Zabawki edukacyjne dla 9-letniego dziecka

Dziewięcioletnim starszakom szczególnie polecane są różnego rodzaju zabawki edukacyjne, a więc zestawy kreatywne, dzięki którym będą miały okazję ćwiczyć zdolności manualne oraz rozwijać wyobraźnię. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz kreatywne zabawki dla 9-latków, takie jak na przykład:

  • zestaw do tworzenia obrazków z kolorowych perełek,
  • zestaw do kreatywnego składania papieru o różnorodnej tematyce (między innymi dzika przyroda),
  • zestaw kreatywny do tworzenia filcowych zwierzątek (słonika, sówki oraz ptaszka),
  • zestaw artystyczny związany ze światem dinozaurów obejmujący sześć twórczych zadań,
  • zestaw artystyczny pozwalający — za pomocą wykonanego naszyjnika — zrozumieć podstawy działania obwodów elektrycznych.

Prezent dla 9-letniego dziecka — puzzle

Puzzle to zdecydowanie jedna z najchętniej wybieranych zabawek na prezent dla dzieci w każdym wieku. Nic w tym dziwnego, ponieważ te kolorowe układanki nie tylko bawią, ale także uczą i rozwijają. Układanie puzzli z rodziną uczy współpracy oraz wzmacnia więzi rodzinne. Tego typu zabawka dla 9-latka rozwija dziecięcy umysł, poprawia sprawność małych dłoni i palców, a także pozwala malcowi ćwiczyć motorykę małą oraz chwytność i precyzję, co sprzyjać będzie poprawie charakteru pisma. Puzzle rozwijać będą także dziecięcą ciekawość świata i pozwolą odkrywać nowe kształty, rośliny, zwierzęta czy przedmioty. Ponadto układanie tego typu łamigłówek sprzyja zwiększaniu widzenia przestrzennego, co ma znaczenie przy rozwijaniu umiejętności matematycznych i logicznych. Puzzle mają także pozytywny wpływ na dziecięcą cierpliwość, koncentrację, wyobraźnię; zachęcają także do dalszego zdobywania nowej wiedzy.

Puzzle jako zabawki dla 9-letniego dziecka dostępne w sklepie Edukatorek

Szeroki wybór puzzli znajdziesz w sklepie internetowym z zabawkami Edukatorek. Oferujemy między innymi puzzle tekturowe dla miłośników przyrody z sowami i ptakami lub przyszłych podróżników fascynujących się dzikim leopardem ukrytym w cieniu paproci. W naszym asortymencie znajdziesz także przepięknie wykonane puzzle artystyczne od francuskiej marki Janod. Po ułożeniu obrazków widzieć będziemy unoszące się na wodzie skrzypce i siedzącą na nich parę pogrążoną w rozmowie, mieniącą się światłem głębię oceanu w wielu odcieniach błękitu i granatu z dorosłym wielorybem i jego dzieckiem oraz zakole rzeki w deszczowym lesie w wielu, nad którą spotkały się trzy tygrysy i przysiadła długowłosa dziewczyna w jasnej sukience i wianku na głowie. Puzzle oraz inne zabawki dla dziewięcioletnich dzieci znajdujące się w naszym asortymencie to przedmioty trwałe, bezpieczne w użytkowaniu oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu i sprawienia swojemu maluchowi prezentu, który wspomoże jego naturalny rozwój.

Zabawki od 9 lat