PUZZLE I UKŁADANKI 

Jest 1111 produktów.

Podkategorie

 • PUZZLE DLA DZIECI

  Puzzle dla dzieci do układania to ponadczasowe zabawki, na których wychowało się już wiele pokoleń. Uczą one cierpliwości i spostrzegawczości, angażując jednocześnie wyobraźnię. Stanowią doskonałą formę zabawy z edukacyjnym wydźwiękiem, stąd też polecane są każdemu rodzicowi, któremu zależy na prawidłowym rozwoju swojej pociechy. Poznaj bliżej dostępne w ofercie puzzle do układania dla dzieci i wybierz zestaw, który oczaruje Twoją pociechę – zapraszamy!

  Puzzle dla dzieci – układanki wspierające procesy myślowe i motorykę

  Czy wiesz, że puzzle dla dzieci i dorosłych miały na początku służyć jedynie do nauki? Jeśli nie, to nie musisz się tym przejmować – o tym nie wiedział również ich twórca.

  Kiedy w XVIII wieku londyński kartograf John Spilsburg wymyślił sposób ułatwiający naukę geografii, polegający na układaniu z elementów konturów państw, pewnie nie zdawał sobie sprawy, że jego wynalazek w XX wieku, dzięki opracowaniu maszynowego wycinania elementów, podbije świat. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie dzieciństwa bez tego typu układanek, a poparte naukowymi badaniami znaczenie puzzli dla rozwoju procesów myślowych, uczyniło z nich nie tylko zabawkę, ale pożądane narzędzie edukacyjne.

  Układanie puzzli przez najmłodszych (kilkuelementowe zainteresują już 18-miesięczne dziecko):

  • pobudza ciekawość,
  • ćwiczy analizę i syntezę,
  • wspiera koordynację wzrokowo-ruchową,
  • ćwiczy koncentrację,
  • uczy cierpliwości, logicznego myślenia i wzmacnia wiarę we własne możliwości, a co za tym idzie, przygotowują do nauki czytania i pisania.


  Co ciekawe, badania dowiodły, że układanie puzzli przez starsze dzieci i osoby dorosłe jest świetnym treningiem dla pamięci.

  Dlatego też puzzli dla dzieci nie mogło zabraknąć w naszym sklepie Edukatorek.

  Puzzle dla dzieci do układania – odpowiednio dobrane do możliwości malucha

  Puzzle do układania dla dzieci, jak każda inna zabawka, nieodpowiednio dobrane do możliwości dziecka, nie tylko nie zainteresują malucha, ale skutecznie mogą zniechęcić do takiej zabawy. Dlatego przed ich zakupem warto wziąć pod uwagę to, ile lat ma nasza pociecha i na jakim etapie rozwoju się znajduje – w przeciwnym wypadku będzie to nieudany prezent.

  Puzzle do układania dla małych dzieci (dla dwulatków)

  Puzzle do układania dla małych dzieci (od 2 roku życia) powinny składać się z kilku dużych elementów, być trwałe (najlepsze będą puzzle drewniane bądź piankowe) i przedstawiać przedmiot znany maluchowi. Najlepiej, gdy będą to zwierzątka – są to bowiem przyjaźni przyjaciele, z którym nasz malec dorasta. Możemy je spotkać na każdym kroku – w formie zabawek, w bajkach czy na różnych akcesoriach np. butelkach do karmienia. Dlatego też najmłodszym pociechom warto podarować puzzle dla dzieci do układania właśnie w wesołych motywach zwierzątek.

  Przykładem takiej zabawki są puzzle do pary ZWIERZĄTKA, które składają się z 10 przyjaznych postaci, które należy połączyć ze sobą. Bardzo proste zasady, odpowiednie dla dwulatków.

  Puzzle do układania dla małych dzieci (trzylatki)

  Wraz z rozwojem umiejętności należy dziecku dostarczać trudniejszych zadań, by czerpało radość z osiągniętego sukcesu. Mniejsze i więcej części, trudniejszy do ułożenia obrazek, puzzle tekturowe, puzzle przestrzenne – z tym powinny sobie powoli radzić trzylatki. Pamiętaj jednak, aby nie wymagać od nich zbyt dużo! Nieco trudniejsze puzzle dla dzieci będą dobrą opcją na rozwój, ale wszystko z umiarem!

  W tym miejscu polecamy sprawdzić puzzle tekturowe DROGI składające się z 21 elementów. Bardzo łatwe do ułożenia przeznaczone dla dzieci, które skończyły 3 lata. Po złożeniu (na jeden z trzech sposobów) puzzelki mogą posłużyć jako mata do zabawy samochodami.

  Puzzle – dzieci starsze również je pokochają!

  Masz w domu przedszkolaka? A może Twoja pociecha jest już nieco starsza i chodzi do szkoły? W takim wypadku nic nie stoi na przeszkodzie, aby i jemu podarować puzzle dla dzieci do układania!

  Akcesoria z bohaterami bajek, zwierzętami, dinozaurami, z pewnością zainteresują przedszkolaka. Co więcej, możesz mu również „podrzucić” układanki uczące rozpoznawania kształtów, nauki czytania i liczenia. Dla czterolatków polecamy sprawdzić mini puzzle tekturowe TYGRYS BENGALSKI. 48 elementów mniejszych puzzelków to doskonała forma nauki spostrzegawczości i cierpliwości.

  Starsze dziecko z kolei zainteresują puzzle przedstawiające znane budowle, obiekty historyczne i krajobrazy jak np. puzzle z elementami w kształcie planet UKŁAD SŁONECZNY.

  Układanie puzzli – zabawa integrująca rodzinę

  Czas wspólnie spędzony z dzieckiem np. na układaniu puzzli, wzmacnia więzi rodzinne i uczy współpracy. Jest świetną rozrywką na deszczowe dni i zimowe wieczory.

  Puzzle dla dzieci występują obecnie w ofercie wielu firm produkujących zabawki. Popularność układanek wśród najmłodszych spowodowała, że ich projektowaniem i sprzedażą zajmuje się wielu znanych i cenionych producentów zabawek. W naszym sklepie posiadamy puzzle dla dzieci takich firm jak Toys, Melisa and Doug czy Creativ Company.

  Poznaj pełną ofertę zabawek edukacyjnych ze strony sklepu Edukatorek i już dziś zadbaj o rozwój swojej pociechy – zapraszamy i życzymy udanych zakupów!

 • UKŁADANKI DLA DZIECI

  Szukasz dla swoich dzieci zabawek, dzięki którym nauczą się logicznie myśleć, a także rozwiną swoje zdolności manualne? Jesteś w dobrym miejscu. W Edukatorku znajdziesz wysokiej jakości drewniane układanki dla dzieci, które wspomogą prawidłowy rozwój Twojej pociechy już od najmłodszych lat. Sprawdź sam, co znajdziesz w asortymencie Edukatorka i wybierz zabawki edukacyjne, które znalazły uznanie u rodziców na całym świecie.

  Układanki dla dzieci – rozwój na każdym kroku

  To, co dla nas dorosłych może wydawać się zwykłą zabawą, dla maluchów jest przede wszystkim doskonałą formą nauki. Świetnym tego przykładem są różnego rodzaju układanki drewniane dla dzieci. Są to zabawki, które zaciekawiają maluchy od wczesnych lat.

  Nawet najprostsze układanki edukacyjne dla dzieci doskonale stymulują mózg, a także rozwijają poszczególne umiejętności dziecka – w tym kreatywność, motorykę małą, logiczne myślenie, czy cierpliwość.

  O rozwój dziecka warto zadbać już od jego wczesnych lat – w ten sposób zyska ono mnóstwo umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłości. W tym niewątpliwie pomogą nasze układanki drewniane dla dzieci, a także pozostałe zestawy układanek, które przygotowaliśmy w tej kategorii.

  Układanki drewniane, magnetyczne i nie tylko, czyli co w znajdziesz w Edukatorku?

  Jakie drewniane układanki znajdują się w naszym sklepie internetowym? Musisz wiedzieć, że nasza oferta nie ogranicza się do jednego typu tych zabawek. Z racji na swoją popularność, układanki dla dzieci obecnie występują w różnych odsłonach – od klocków, aż po przeplatanki. Sklep Edukatorek bogaty jest w takie artykuły jak:

  Niezależnie do tego, czy masz córeczkę, czy synka – sklep z zabawkami edukacyjnymi Edukatorek jest miejscem, w którym znajdziesz coś wyjątkowego dla każdego dziecka. W ofercie posiadamy układanki dla dziewczynek i chłopców, które utrzymane są w wielu przyjaznych motywach. Zapoznaj się z poszczególnymi produktami i dopasuj je do gustu swojej pociechy. Serdecznie zapraszamy i życzymy udanych zakupów!

Pokazuje 1 - 60 z 1111 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 1111 elementów
PUZZLE I UKŁADANKI

Układając puzzle, maluszek ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija spostrzegawczość i uczy się cierpliwości, a także poszerza słownictwo. Układanie puzzli zaprocentuje w przyszłości między innymi przy nauce czytania!

PUZZLE I UKŁADANKI