PUZZLE I UKŁADANKI 

Jest 1052 produktów.

Podkategorie

 • PUZZLE DLA DZIECI

  Puzzle dla dzieci- układanki wspierające procesy myślowe i motorykę

  Kiedy w XVIII wieku londyński kartograf John Spilsburg wymyślił sposób ułatwiający naukę geografii, polegający na układaniu z elementów konturów państw, pewnie nie zdawał sobie sprawy, że jego wynalazek w XX wieku, dzięki opracowaniu maszynowego wycinania elementów, podbije świat. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie dzieciństwa bez tego typu układanek, a poparte naukowymi badaniami znaczenie puzzli dla rozwoju procesów myślowych, uczyniło z nich nie tylko zabawkę, ale pożądane narzędzie edukacyjne. Układanie puzzli przez najmłodszych (kilku elementowe zainteresują już 18 o miesięczne dziecko), pobudza ciekawość, ćwiczy analizę i syntezę, wspiera koordynację wzrokowo- ruchową, ćwiczy koncentrację, uczy cierpliwości, logicznego myślenia i wzmacnia wiarę we własne możliwości, a co za tym idzie, przygotowują do nauki czytania i pisania. Co ciekawe, badania dowiodły , że układanie puzzli przez starsze dzieci i osoby dorosłe jest świetnym treningiem dla pamięci. Puzzli nie mogło więc zabraknąć w naszym sklepie Edukatorek.

  Puzzle dla dzieci odpowiednio dobrane do możliwości malucha

  Puzzle, jak każda inna zabawka, nieodpowiednio dobrane do możliwości dziecka, nie tylko nie zainteresują malucha, ale skutecznie mogą zniechęcić do takiej zabawy. Puzzle dla dzieci najmłodszych powinny składać się z kilku dużych elementów, być trwałe (najlepsze będą puzzle drewniane bądź piankowe) i przedstawiać przedmiot znany maluchowi. Wraz z rozwojem umiejętności należy dziecku dostarczać trudniejszych zadań, by czerpało radość z osiągniętego sukcesu. Mniejsze i więcej części, trudniejszy do ułożenia obrazek, puzzle tekturowe, puzzle przestrzenne. Puzzle dla dzieci z bohaterami bajek, zwierzętami, dinozaurami, z pewnością zainteresują przedszkolaka, można mu również “podrzucić” układanki uczące rozpoznawania kształtów, nauki czytania i liczenia. Starsze dziecko zainteresują puzzle przedstawiające znane budowle, obiekty historyczne i krajobrazy.

  Układanie puzzli – zabawa integrująca rodzinę

  Czas wspólnie spędzony z dzieckiem np. na układaniu puzzli, wzmacnia więzi rodzinne, uczy współpracy i umila czas spędzony w gronie najbliższych. Jest świetną rozrywką na deszczowe dni i zimowe wieczory. Puzzle dla dzieci w ofercie wielu firm produkujących zabawki Popularność układanek wśród najmłodszych spowodowała, że ich projektowaniem i sprzedażą zajmuje się wielu znanych i cenionych producentów zabawek. W naszym sklepie posiadamy puzzle dla dzieci takich firm jak Toys, Melisa and Doug czy Creativ Company.

 • UKŁADANKI DLA DZIECI

  Układanki drewniane. Oryginalne, niespotykane wzory.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 1052 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 1052 elementów
PUZZLE I UKŁADANKI
Układając puzzle, maluszek ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija spostrzegawczość i uczy się cierpliwości, a także poszerza słownictwo. Układanie puzzli zaprocentuje w przyszłości między innymi przy nauce czytania!

PUZZLE I UKŁADANKI

Filtry

Włączone filtry:
  Kategorie
  Producent