Zabawki od 10 lat 

Jest 62 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 62 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 62 elementów
Zabawki od 10 lat

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, w którym ciężko jest mu wybrać odpowiednią zabawkę dla dziecka. Dziesięć lat to w końcu ten wiek, w którym maluch powoli staje się dorosły. Jego gusta mocno się zmieniają, a on sam często twierdzi, że już jest za duży na dziecinne zabawki, którymi jeszcze do niedawna się bawił. Chcąc ułatwić rodzicom wybór, w naszym sklepie internetowym stworzyliśmy odpowiednią kategorię, w której znaleźć można zabawki i akcesoria dla dziesięciolatków.

Jakie zabawki dla dziecka (10 lat) będą najlepsze?

Zabawki od 10 lat przeznaczone są dla nieco starszych dzieci, którym klocki, pluszaki czy układanki dla kilkulatków już się znudziły. To bardzo ważne, aby dziecięce akcesoria do zabawy i jednoczesnej edukacji dopasowane były do aktualnego stopnia rozwoju naszej pociechy. Właśnie dlatego w naszym sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci utworzyliśmy odpowiednie kategorie, dzięki którym wybór zabawki dla dziesięciolatka przestanie być przykrym obowiązkiem, a stanie się miłą przyjemnością.

Prezent dla dziecka od 10 lat — co wybrać?

10-letnie dzieci mają pozytywne nastawienie do życia; są bardzo towarzyskie i na każdym kroku próbują być jak najbardziej samodzielne. Ze spokojem, rozwagą i dystansem starają się podchodzić do konkretnych problemów. Dziesięciolatek lubi cały świat, ale najbardziej swoich rodziców. Spędzanie z nimi czasu jest dla malucha ogromną przyjemnością. Dziesięciolatek zaczyna coraz bardziej zauważać swojego tatę — to właśnie on ma teraz w jego oczach największy autorytet. Warto pielęgnować tę relację, bawiąc się wspólnie odpowiednio dopasowanymi do wieku dziecka zabawkami. 10-letnie dziewczynki będą zachwycone, gdy wspólnie z tatą stworzą modne opaski za pomocą różnokolorowych koralików, wykonają dla mamy różową bransoletkę z motylkiem i kokardką lub otworzą własną pracownię krawiecką i uszyją na maszynie do szycia zakładkę, torebkę, woreczek, breloczek, poduszkę na szpilki oraz kosz do przechowywania. Niewątpliwą zaletą tych zabawek dla 10-letnich dziewczynek jest to, że efektami swoich prac mogą obdarować bliskich. Dzięki temu dziecko poczuje się ważne i doceniane. Jeśli chodzi z kolei o zabawki dla 10-letniego chłopca, które pozwolą mu na przyjemne spędzanie czasu z tatą, to tutaj warto wybrać na przykład:

Na co zwrócić uwagę, kupując dziecku (10 lat) zabawkę edukacyjną?

U dziesięciolatka na tym etapie rozwoju niezwykle ważny jest wzrost samodzielności oraz rozwój kompetencji. Dziecko coraz bardziej staje się świadome swoich emocji; lepiej sobie z nimi radzi, umie się opanować. Poza tym 10-latek staje się coraz bardziej pracowity, uczy się planowania swojego czasu oraz priorytetyzacji zadań do wykonania. Kompetencje te przydadzą mu się w środowisku szkolnym w czasie nauki oraz współpracy z innymi dziećmi. Dziecko w tym wieku czerpie autentyczną radość z wykonywanych zadań — dążenie do wyznaczonego celu sprawia im dużo szczęścia. Właśnie dlatego wiek ten będzie odpowiedni do tego, aby maluch zaczął uczyć się nowych rzeczy — języka obcego, robótek ręcznych, jazdy na rolkach, deskorolce czy rowerze. Możesz także zaproponować mu wspólną naukę poprzez zabawę i z naszego sklepu internetowego wybrać różnego rodzaju gry edukacyjne tematyką związane z Polską, Europą lub światem, sportem, dinozaurami, przyrodą i geografią, ciałem człowieka czy historią Polski. Będzie to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu i zadbania o rodzinne relacje, ale także nauki nowych zagadnień.

Zabawki edukacyjne dla 10-letniego dziecka rozwijające pamięć

Bardzo ważnym obszarem rozwijającym się u dziesięciolatka jest pamięć. Zmiany w dziecięcym mózgu wpływają między innymi na to, że u dziecka rozwija się zdolność logicznego myślenia, planowania czy ustalania priorytetów. Dzięki nim maluchy nie mają problemów z zaplanowaniem sobie dnia i trzymaniem się ustalonego planu. Aby wpierać naturalny rozwój 10-letniego dziecka, warto wybierać takie zabawki, jak na przykład:

  • magnetyczna gra sudoku, która sprawdzi się także w czasie rodzinnych wycieczek,
  • ćwiczenia matematyczne lub ortograficzne z serii „To lubię”.

Zabawki dla dzieci 10+ — poznaj ofertę Edukatorka

Jakie zabawki przygotowaliśmy dla dziesięcioletnich dzieci? Przede wszystkim bezpieczne, trwałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi producentami zabawek i akcesoriów dla najmłodszych. Gwarantujemy, że proponowane przez nas zabawki doskonale rozwijać będą dziecięcą wyobraźnie, uczyć języka i działań matematycznych, polepszać zdolności manualne, a także wspomagać codzienne myślenie. Tego typu produkty doskonale sprawdzą się jako prezent na 10. urodziny Twojego dziecka i sprawią, że będzie chciało uczyć się jeszcze szybciej. A wszystko to dzięki zabawie.

Zabawki od 10 lat