DLA NIEMOWLĄT 

Jest 2224 produktów.

Podkategorie

 • PRZYTULANKI

  Mięciutcy przyjaciele najmłodszych.

 • GRZECHOTKI I GRYZACZKI

  Pierwsze zabawki towarzyszą dziecku już od wczesnego okresu niemowlęcego. Należą do nich grzechotki i gryzaczki. Te pierwsze, zainteresują dziecko, które jeszcze nie potrafi chwytać, ale już nasłuchuje dźwięków i śledzi przedmiot wzrokiem. Te drugie, najbardziej przydatne są w okresie ząbkowania, kiedy już niemowlę nie tylko obserwuje przedmioty, ale próbuje je chwytać.

  Grzechotki – zabawki stymulujące rozwój poznawczy i sensoryczno – motoryczny

  Kolorowe zabawki wydające dźwięki - grzechotki dla dzieci w postaci zawieszek do wózka czy łóżeczka, a także do samodzielnego trzymania, to pierwsze zabawki, które dziecko początkowo tylko obserwuje, wyciąga do nich rączki, następnie “bada”, poznając ich fakturę, nieświadomie wprowadza w ruch, następnie chwyta, a kiedy poznaje związki przyczynowo- skutkowe, potrząsa, rzuca, ściska. Chociaż wydawałoby się, że taka zabawa nie działa rozwijająco, a jednak...Grzechotki uczą skupiania wzroku i podążania za źródłem dźwięku, stymulują rozwój sensoryczny (uczą zmysły współpracy), ćwiczą motorykę i koordynację wzrokowo- ruchową.

  Jaka grzechotka dla niemowlęcia?

  Przede wszystkim bezpieczna, powinna posiadać wymagane atesty produktu bezpiecznego dla dzieci, czyli nietoksyczne materiały, brak ostrych krawędzi, staranne wykonanie każdego detalu. Ma być kolorowa, przyciągająca wzrok, na tyle lekka, by dziecko nie zrobiło sobie nią krzywdy i dało radę utrzymać. Zawieszki do wózka, grzechotki chwytaki i grzechoczące pluszaki, każda z tych zabawek jest ważna dla rozwoju niemowlaka.

  Gryzaczki - najukochańszy przedmiot ząbkującego malca

  Żelowe, silikonowe, plastikowe czy drewniane. Jedne dzieci potrzebują tych z bardziej miękkich materiałów, inne twardszych. Ważne, że gryzaka da się włożyć do buzi i przynoszą ulgę obolałym dziąsłom, uspakajają. Te, które da się chłodzić w lodówce, dodatkowo przynoszą ulgę w bólu, który towarzyszy wyrzynaniu się zębów. Ale gryzaki dla dzieci, to również zabawki ćwiczące motorykę i koordynację, funkcje poznawcze i stymulujące zmysły. Należy pamiętać, że niemowlę zaczyna poznawanie przedmiotów od wkładania ich do ust, a różne faktury i kształty towarzyszące gryzakom są bardzo pomocne w poznawaniu otoczenia, stad też różna forma gryzaków. W naszym sklepie dysponujemy bogatym asortymentem gryzaczków i grzechotek. U nas kupisz bezpieczne, kolorowe i rozwijające pierwsze zabawki dla Twojego dziecka. Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą.

 • MATY EDUKACYJNE

  Maty edukacyjne dla niemowląt, a integracja sensoryczno – motoryczna

  W chwili porodu, dziecko z bezpiecznego i znanego środowiska, nagle styka się z czymś obcym i nieznanym. Zanim będzie wstanie zrozumieć, że jest częścią tej nowej rzeczywistości, musi wiele się nauczyć. W tym okresie rola rodzica jest nieoceniona, bo oprócz zapewnienia miłości, opieki i zaspokojenia naturalnych potrzeb dziecka, powinien w sposób odpowiedzialny stymulować jego rozwój. Maluch poznaje otoczenie za pomocą zmysłów. Pierwszy etap, to poznawanie sensoryczno- motoryczne, poprzez pobudzanie poszczególnych zmysłów, następuje ich integracja i dziecko stopniowo zaczyna rozumieć, to co widzi, słyszy i czuje. Dostarczając niemowlakowi bodźców w postaci zabawek sensorycznych, wspieramy jego rozwój psychomotoryczny. Mata edukacyjna dla niemowląt jest właśnie takim produktem.

  Czym jest mata edukacyjna?

  To niewielki, kolorowy i miękki dywanik, wzmocniony od spodu, wyposażony w elementy oddziaływujące na zmysły. Bezpieczne miejsce do zabawy, wyposażone w zabawki o różnych kształtach, barwach, fakturach, niektóre dodatkowo wydające dźwięki, dzięki którym dziecko zdobywa nowe umiejętności. Początkowo mata edukacyjna służy maluszkowi tylko do obserwowania kolorowych elementów, następnie wyciąga ku nim dłonie, zaczyna chwytać, nieświadomie wprawiać w ruch, aż do zrozumienia związku przyczynowo - skutkowego. Mata edukacyjna wspiera również rozwój ruchowy niemowlaka. Maluch bezpiecznie przekręci się na brzuszek, jeśli coś go na macie zainteresuje, z czasem zacznie pełzać, siadać, przemieszczać się w celu zbadania interesującego przedmiotu. Z maty edukacyjnej dziecko “nie wyrasta”, może ona jedynie zmienić nieco swoje zastosowanie. Po zdjęciu zabawek będzie służyć jako kącik do zabawy, można ją wykorzystać jako siedzisko na pikniku, a często starszym dzieciom służy jako rekwizyt w zabawach tematycznych. Mata dla niemowląt jest także praktyczna w użytkowaniu, można ją prać, zwijać, przesuwać bez szkody dla produktu. Maty podłogowe dla starszych dzieci. W sprzedaży posiadamy również maty podłogowe dla starszych dzieci. Kolorowe dywaniki tekstylne, piankowe, służące jako miejsce zabawy. Ciekawym rozwiązaniem są maty dla dzieci pełniące funkcję worka na zabawki, a po rozłożeniu kącika zabaw lub siedziska piknikowego. Wszystkie maty z naszej oferty posiadają atesty produktu przyjaznego dzieciom. Dzięki nim zapewnisz maluszkowi bezpieczny i wszechstronny rozwój.

 • ZAWIESZKI DO SMOCZKA

  Zawieszka do smoczka - niezbędnik niemowlaka

  Zdania specjalistów co do koniczności uspakajania dziecka smoczkiem są podzielone, ale są sytuacje, kiedy smoczek jest nie tylko “uspakajaczem”, ale zaspakaja odruch ssania u dziecka i masuje dziąsła podczas bolesnego ząbkowania. Bywa koniecznością, kiedy zmęczony rodzic wyczerpie już wszystkie pokłady siły, a maluszek ciągle jest niespokojny. Dla takich “trudniejszych” dzieci smoczek zawsze musi być w pogotowiu. A co mają smoczki do siebie? To, że kiedy są niezbędne, gdzieś się gubią. Rodzicom i dzieciom przyszli w tej sytuacji z pomocą producenci, oferując zawieszki do smoczka.

  Na czym polega fenomen przywieszki do smoczka?

  Ma formę estetycznego, kolorowego łańcuszka, wyposażonego z jednej strony w klips, który przypina się do ubranka lub dziecięcego wózka, a drugi koniec służy do zamocowania smoczka. W chwili, gdy smoczek jest koniecznością, zawsze jest “pod ręką”. Koniec z nerwowym przeszukiwaniem łóżeczka czy wózka, koniec z gimnastyką w aucie ( smoczek nie schowa się pod fotel), zawieszka nie pozwoli mu się zgubić.

  Zawieszka do smoczka dla dzieci - pierwszą zabawką maluszka

  Różnorodna faktura materiału z jakiego zrobiona jest przywieszka, bogactwo kolorów, kształtów, pobudza rozwój sensoryczno - motoryczny niemowlaka. Wesoła zawieszka do smoczka zachęca dziecięce zmysły do współpracy, co pozytywnie wpływa na sprawność psychoruchową maluszka.

  Dylemat rodziców - jaki łańcuszerk do smoczka kupić?

  Zasada najważniejsza - bezpieczną dla zdrowia maluszka i takie produkty znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Proponowane przez nas zawieszki do smoczka ( drewniane, plastikowe, bawełniane), są produktami najwyższej jakości, posiadającymi wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Przywieszki mają różne kształty (okrągłe, kwadratowe, kolorowe koraliki, elementy w formie zwierzątek, pojazdów, serduszek itp.). Bez problemu wybierzesz taką, która będzie pasować do wózka czy dziecięcego ubranka.

 • ZAWIESZKI DO WÓZKA

  Zawieszki do wózka - pierwsze zabawki edukacyjne dla dzieci

  Zawieszki do wózka, to nie fanaberie rodziców, ale pierwsza zabawka edukacyjna dla niemowlaka. Noworodek większość czasu przesypia i oprócz mleka i miłości rodziców nic mu do szczęścia więcej niepotrzebne, ale 2-3 miesięczne niemowlę, to już człowieczek pilnie obserwujący otoczenie. Najbardziej aktywnymi zmysłami dziecka w okresie niemowlęcym są wzrok, dotyk i słuch. Poznawanie sensoryczne, czyli pobudzające zmysły jest w tym okresie niezwykle istotne. Bodźce stymulujące zmysły dostarczają dziecku pierwszych wrażeń i są wstępem do kolejnych etapów poznawczych. W następnej kolejności niemowlę wyciąga rączki do kolorowej zawieszki, a kiedy potrafi już ją złapać, dotykiem sprawdza jej możliwości - ciągnie, maca, zgniata, a gdy "zorientuje się", że "macanie" wydaje dźwięki, to taka zabawa okazuje się bardzo zajmująca, a z punktu widzenia rozwoju – aktywizuje zmysły do współpracy. Zawieszki do wózka dla niemowląt czy gondoli są istotnym elementem wpływającym na rozwój funkcji poznawczych dziecka.

  Jak powinna wyglądać zawieszka do wózka?

  Pierwsza zawieszka do wózka powinna być kolorowa. Wyraziste barwy przyciągają wzrok, niemowlę wodzi oczami za delikatnie poruszającą się zabawką. Tu sprawdzą się zawieszki, które można za pomocą klipsa przypiąć do budki wózka lub rączki gondoli. Kiedy dziecko zaczyna sięgać po zabawki, zainteresują go zawieszki do wózka wykorzystujące różne faktury materiału, a jeśli odkryje już, że jest sprawcą ruchu, to wszelaki grzechoczące, szeleszczące i wydające dźwięki będą idealne. Należy pamiętać, żeby zawieszkę umieścić tak, by niemowlę miało swobodę obserwowania i manipulowania zabawką. Zawieszka na wózek lub do gondoli, to super zabawka na spacer, podróż i oczekiwanie np. w poczekalni u lekarza.

  Zawieszka na wózek - zabawka bezpieczna dla niemowląt

  Oferowane w naszym sklepie zawieszki do wózka są wykonane z najwyższą starannością, z bezpiecznych dla niemowlęcia materiałów (o czym świadczą posiadane atesty), kupując u nas, nie narazisz zdrowia dziecka.

 • ZABAWKI MATERIAŁOWE

  Zabawki materiałowe, miłe w dotyku w pełni bezpieczne dla dzieci już od pierwszych dni życia

 • ZABAWKI SENSORYCZNE
 • KARUZELE

  Przepiękna ozdoba pokoju Maluszka - zawieszona nad łóżeczkiem przykuje uwagę i pobudzi zmysł wzroku.

 • DO KARMIENIA

  Akcesoria do karmienia dla dzieci. Różnorodne wzory zachęcą dziecko do jedzenia

 • SMOCZKI

  Smoczki dla dzieci - nie wiadomo czy więcej mają zagorzałych przeciwników czy zwolenników, jednak w sytuacjach, kiedy rodzic jest bezradny w obliczu płaczącego maluszka, kiedy zawodzą wszelkie inne środki, smoczek może okazać się jedynym skutecznym “uspakajaczem”. O jednym należy tylko pamiętać, smoczek nie może być zamiennikiem naszej miłości i zainteresowania maluszkiem, on ma tylko pomagać w sytuacjach kryzysowych.

  Smoczki uspakajające - dla dzieci, które gorzej znoszą zmęczenie lub nie mogą mieć mamy na wyłączność

  Odruch ssania jest naturalną potrzebą, z którą dziecko przychodzi na świat. U niektórych maluszków potrzeba jest tak silna, że wymagają jej więcej niż do zaspokojenia głodu, inne z różnych przyczyn nie mogą zaspokoić w sposób naturalny tej czynności, czasem naprawdę mimo naszych usilnych starań (karmienia, nucenia, tulenia itp.) nie jesteśmy wstanie uspokoić maluszka i wtedy smoczek staje się niezbędny.

  Smoczki dla dzieci – jakie wybierać?

  Przede wszystkim kupujemy smoczki, które posiadają wymagane certyfikaty. W następnej kolejności należy pamiętać o rozmiarze smoczka (smoczki dla niemowląt zaczynają się od rozmiaru S). Jeśli chodzi o materiał, z którego smoczek jest wykonany, to do wyboru mamy silikonowe i kauczukowe. Smoczki silikonowe są przezroczyste, twardsze i mniej podatne na odkształcenia, kauczukowe – w odcieniu brązu, miękkie i częściej ulegają deformacji. Dla prawidłowego rozwoju zgryzu zalecane są silikonowe, jednak dla niemowląt z osłabionym napięciem mięśniowym lepsze będą smoczki kauczukowe. Zwykle też maluch sam zdecyduje, czy odpowiadają mu smoczki okrągłe, symetryczne, a może smoczki anatomiczne, najbardziej zbliżone kształtem do kobiecej piersi. Zwróćmy także uwagę, by tarcza smoczka posiadała otwory wentylacyjne i miała anatomiczny kształt.

  Smoczki dla dzieci w naszym sklepie

  W naszym sklepie bez problemu kupisz smoczki dziecięce w poszukiwanym kształcie i kolorze od sprawdzonych producentów. Zapoznaj się z ofertą i dokonaj zakupów. Zapraszamy.

 • ŚLINIAKI

  Dla niektórych rodziców śliniaki dla dzieci nie są artykułami pierwszej potrzeby, bo w takiej roli wykorzystują pieluszkę tetrową czy bawełnianą ściereczkę, jednak większość rodziców nie wyobraża sobie, by śliniaka zabrakło wśród akcesoriów dla dzieci. Ten niewielki kawałek tkaniny (bawełna, bambus) lub wodoodpornego materiału typu silikon, chroni dziecięce ubranka przed zabrudzeniem, zaślinieniem i tym samym oszczędza rodzicom dodatkowego przebierania malucha i prania garderoby.

  Jaki śliniak dla najmłodszych niemowląt?

  Wydawałoby się, że z wyborem czegoś tak banalnego jak dziecięcy śliniaczek nie powinno być problemu, ale i ten produkt występuje pod różną postacią, bardziej lub mniej praktyczną, mniej barwną lub zdecydowanie kolorową, w niewielkim rozmiarze, albo mocno rozbudowany (nawet do formy ubranka) - czym się kierować przy wyborze śliniaka? Dla najmłodszych niemowląt, z tendencją do ulewania zdecydowanie lepsze i wygodniejsze będą niewielkie, lekkie śliniaki z bawełny i bambusa, które nie będą podrażniać jego delikatnej skóry. Śliniak w formie apaszki sprawdzi się u dzieci ze wzmożonym ślinieniem, a śliniak z gryzakiem - będzie pełnił rolę masażera obolałych dziąseł w czasie ząbkowania, przy czym tkanina posłuży za pochłaniacz nadmiaru śliny. Takie śliniaki wywiązują się dobrze z powierzonego im zadania, ładnie wyglądają i doskonale uzupełniają dziecięcą stylizację.

  Śliniaki dla dzieci do karmienia i samodzielnego jedzenia

  Rozszerzenie diety malucha zwykle łączy się z karmieniem i nauką samodzielnego jedzenia. By proces ten dla dziecka i rodzica był jak najmniej uciążliwy warto zaopatrzyć szkraba w śliniak o większej powierzchni, z kieszenią na nietrafiający do buzi posiłek i przede wszystkim taki, który bez problemu oczyścimy. Silikonowe śliniaki są w tej materii bezkonkurencyjne, jedynie mogą z nimi konkurować śliniaki fartuszki z rękawami, bo sprawdzają się nie tylko przy nauce jedzenia, ale także kiedy dziecko podejmuje pierwszą aktywność twórczą (malowanie farbami, klejenie, lepienie).

  Przy wyborze śliniaka zwracajmy uwagę na typ zapięcia

  Zdecydowanie wygodniejsze są zapięcia na rzep czy silikonowe wypustki. Ważne, by zapięcie nie uwierało dziecka i było łatwe w obsłudze. Oczywiście wygląd i estetyka śliniaka także się liczy. Kolorowy, bajkowy śliniak dziecięcy nie budzi sprzeciwu przy zakładaniu i działa motywująco na malucha podczas posiłku. Bogata oferta śliniaków dla dzieci w naszym sklepie zdecydowanie ułatwia wybór.

 • PIELUSZKI I MYJKI

  Miękkie i miłe w dotyku pieluszki i myjki dla dzieci. Sprawdzą się podczas karmienia, kąpieli czy drzemki maluszka

 • POSZEWKI NA PODUSZKI
 • PODUSZKI

  W pełni bezpieczne i miłe w dotyku poduszeczki dla niemowląt

 • POŚCIEL

  Delikatne i bezpieczne poszewki na pościel dla dzieci

 • PRZEŚCIERADŁA

  Miękkie prześcieradła do łóżeczek, gonndoli i przewijaków

 • PODKŁADY
 • KOŁDERKI
 • GNIAZDKA
 • BODY
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 2224 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 2224 elementów
DLA NIEMOWLĄT

Zabawki, przytulanki i akcesoria dla najmłodszych.

DLA NIEMOWLĄT

Filtry

Włączone filtry:
  Kategorie
  Producent