Zabawki od 3 lat 

Jest 4368 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 4368 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 4368 elementów
Zabawki od 3 lat

Trzyletnie dziecko to niezwykle otwarty i chętny do współpracy młody człowiek. Na tym etapie rozwoju ma już przyswojony duży zasób wiadomości, wiele też potrafi. Wciąż uwielbia dowiadywać się nowych informacji i odkrywać zakamarki świata. W tym wieku maluch chłonie wiedzę jak gąbka, dlatego, aby ułatwić mu uczenie się nowych rzeczy, należy wybrać dla niego odpowiednie zabawki, które nie tylko sprawią mu radość, ale także będą kształtować fizyczne i umysłowe umiejętności.

Zabawki dla dziecka (3 lata) usprawniające małą i dużą motorykę

Do prawidłowego rozwoju dziecko w wieku 3 lat potrzebuje zabawek ruchowych. Wszelkiego rodzaju trójkołowe rowerki, kolorowe piłki czy hulajnogi pozwolą naszemu szkrabowi rozładować skumulowaną energię, a dodatkowo będą znakomitym treningiem dla jego mięśni oraz kształtowania prawidłowej postawy. Ćwiczeniem motoryki małej, a więc trenowaniem dłoni i paluszków, zajmą się kolorowe kredki, plastelina lub pisaki kinetyczne. Będą one pierwszym krokiem do nauki pisania — pozwolą dziecku na kreatywną twórczość i przygotują je do nauki w szkole. W asortymencie naszego sklepu on-line z zabawkami edukacyjnymi dla dzieci znajdziesz między innymi:

  • dziewięć kolorowych kredek oprawionych w półprzezroczyste tworzywo w kształcie misiów,
  • żelowy długopis zmieniający kolor podczas pisania,
  • sześć niebrudzących farbek w kredce do malowania na mokro i sucho,
  • wodne kolorowanki w różnej tematyce do wyboru (na przykład kosmos, makijaż i paznokcie, podwodny świat).

Jakie zabawki dla 3-letniego dziecka zadbają o jego rozwój umysłowy?

Trzyletnie dziecko potrafi już rozpoznawać podstawowe kształty i kolory. Umiejętność ta będzie przydatna dla niego w czasie zabawy klockami. Maluch będzie umiał tworzyć z nich proste budowle, ćwicząc jednocześnie wyobraźnię przestrzenną. Do treningu pamięci, koncentracji, cierpliwości oraz logicznego myślenia przydadzą się układanki lub puzzle. Na tym etapie rozwoju malca warto zwrócić uwagę na te elementy rozwoju — dzięki temu uniknie on wielu problemów, gdy zacznie chodzić do szkoły. Zabawki dla dziecka (3 lata) dbające o jego rozwój umysłowy najlepiej dobrać do jego zainteresowań i umiejętności. Możesz wybrać na przykład:

  • drewnianą układankę do wyginania z uśmiechniętym wężem,
  • zestaw artystyczny z naklejkami, w którym należy dokończyć obrazki zwierzątek za pomocą okrągłych naklejek,
  • magnetyczną układankę, dzięki której maluch pozna świat baśni,
  • grę pamięciową ze zwierzątkami mieszkającymi na farmie.

Prezenty dla 3-letniego dziecka pomagające mu naśladować dorosłych

Największymi bohaterami trzyletniego dziecka są jego rodzice. Nic zatem dziwnego, że nasze pociechy tak bardzo lubią bawić się w dorosłych, wykorzystując własne obserwacje z codziennego życia. Zabawkami dla 3-letniej dziewczynki mogą być na przykład lalki, które będą ich pierwszym dzidziusiem, niebieskie rękawiczki z wesołym jeżykiem do prac w ogródku lub kolorowy lakier do paznokci. 3-letni chłopiec z kolei na pewno ucieszy się z czarnej lornetki dla małego odkrywcy, zestawu dla przyszłego barbera w eleganckiej kosmetyczce lub pojemnika na owady z lupą znajdującą się w środku. Oprócz tego do zabawy w dorosłych przydatne będą wszelkiego rodzaju zabawki związane z zakupami, kuchnią, gotowaniem, motoryzacją lub majsterkowaniem.

Muzyczne zabawki dla trzyletniego dziecka

Zabawki, z których wydobywają się różnego rodzaju dźwięki kształtować, będą w małym muzyku poczucie rytmu oraz zainteresowanie tą dziedziną sztuki. Trzylatek chętnie bawić się będzie zabawkowymi cymbałkami, bębenkiem czy perkusją. Przed zakupem pierwszego instrumentu dla swojej pociechy zwróć uwagę na to, aby był on wykonany z bezpiecznych materiałów wysokiej jakości. Gwarantujemy, że w sklepie internetowym Edukatorek nie tylko zabawkowe instrumenty dla dziecka (3 lata) tymi cechami się wyróżniają. Wszystkie nasze zabawki i akcesoria dla najmłodszych są wykonane precyzyjnie oraz dostosowane do umiejętności i odpowiedniego etapu rozwoju dziecka.

Zabawki od 3 lat dla dziecka ze sklepu internetowego Edukatorek

Edukatorek to sklep z zabawkami dla dzieci, które w pełni odpowiadają wysokim wymaganiom rodziców. U nas znajdziesz produkty dopasowane do wieku dziecka — wszystko po to, aby ułatwić Ci proces zakupowy i uniknąć wybrania dla swojej pociechy zbędnych gadżetów. Radość i gromki śmiech będzie słyszalny w Waszym domu, gdy tylko Wasze dziecko dostanie swoją pierwszą zabawkę z naszego sklepu internetowego. Dbamy o to, aby wszystkie dziecięce zabawki były kolorowe, wesołe i estetyczne, ale przede wszystkim pomagały maluchom w prawidłowym rozwoju. Już teraz zachęcamy Cię do sprawdzenia bogatej oferty naszych zabawek edukacyjnych, interakcyjnych i sensorycznych (nie tylko dla 3-latków).

Zabawki od 3 lat