Zabawki od 3 lat 

Jest 3968 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 3968 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 3968 elementów
Zabawki od 3 lat

Zabawki dla dziewczynek i chłopców 3 lata

Trzyletnie dziecko, to już otwarty i chętny do współpracy młody człowiek. W tym okresie maluch ma już duży zasób wiadomości i wiele potrafi, chętnie przyswaja “nowości”. Ponieważ jest to wiek, w którym maluch chłonie wiedzę (a uczy się przez zabawę), należy dostarczać mu zabawek wspierających rozwój. Pamiętajmy o tym, że zabawa i zabawki dla trzylatka mają sprawiać radość i kształtować umiejętności - zarówno fizyczne jak i umysłowe.

Zabawki dla dziecka od 3 roku – usprawniamy małą i dużą motorykę

Dla prawidłowego 3 letnia dziewczynka i chłopiec potrzebuje zabawek ruchowych. Trzykołowe rowerki, piłka, hulajnoga pozwolą szkrabowi rozładować energię, a przy tym będą świetnym ćwiczeniem dla mięśni i kształtowania prawidłowej postawy. Jak ważne jest ćwiczenie małej motoryki (dłoni i paluszków) przekonujemy się na etapie nauki pisania, dlatego warto wykorzystać zainteresowanie trzylatka plasteliną, kredkami, piaskiem kinetycznym i pozwolić mu na twórczą działalność, która nie tylko przygotowuje do nauki szkolnej, ale dodatkowo rozwija kreatywność. Uwielbianą przez dzieci zabawką są klocki. Trzylatek potrafi już tworzyć pierwsze, proste budowle, a przy tym poznawać kształty, kolory i ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną.

Chcę być jak mama, chcę być jak tata – zabawki 3+

Dla trzylatka “idolami” są rodzice i dzieci chętnie bawią się w “dorosłych” wykorzystując obserwacje z codziennego życia. Lalka jest dzidziusiem, którym się opiekują, maluch gotuje obiad, sprząta, wykonuje drobne naprawy w domu. Zadbajmy o to, by w jego otoczeniu znalazły się zabawki do zabaw naśladowczych (kuchenki i akcesoria, lalki i domki dla lalek, samochody, dziecięce zestawy majsterkowicza).

Puzzle, układanki, książeczki - dbamy o rozwój umysłowy trzylatka

Ćwiczenie logicznego myślenia, pamięci, koncentracji, cierpliwości - warto na te elementy rozwoju zwrócić uwagę, bo dzięki temu dziecko uniknie wielu problemów w wieku szkolnym. Należy tylko dobrać puzzle, układanki do umiejętności i zainteresowań malucha.

Zabawki muzyczne dla trzylatka – kształcenie poczucia rytmu.

Trzylatek chętnie bawi się zabawkowymi instrumentami ćwicząc jednocześnie poczucie rytmu – zainteresuje je bębenek czy cymbałki.

Aby ułatwić Wam wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka od 3 lat, zgromadziliśmy je w jednym miejscu. Wystarczy tylko przejrzeć naszą ofertę, dokonać zakupu i cieszyć się wraz z maluchem trafnością, estetyką i jakością zabawek.

Zabawki od 3 lat