SZTUĆCE 

Jest 98 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 98 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 98 elementów
SZTUĆCE

Pierwsze próby samodzielnego jedzenia sprawiają niemałe problemy nie tylko maluszkom, ale również nam, rodzicom. Tutaj potrzebna jest przede wszystkim cierpliwość, wytrwałość i dużo wsparcia kierowanego w stronę naszych pociech. Czy istnieją sprawdzone sposoby na to, aby pomóc im w czasie pierwszych wspólnych posiłków? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Wystarczy, że w sklepie internetowym Edukatorek kupisz specjalnie zaprojektowane pierwsze sztućce do nauki samodzielnego jedzenia dla najmłodszych.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem pierwszych sztućców dziecięcych?

Decydując się na zakup sztućców dla małych dzieci, musimy mieć na względzie przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo naszych pociech. Każdego dnia będą bowiem korzystać z zakupionego zestawu, dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór i zwrócenie uwagi na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim zestaw sztućców dla dzieci musi być dla nich w 100% bezpieczny i mieć wszelkie wymagane atesty potwierdzające, że został wykonany z materiałów przyjaznych dla skóry maluszków. Przed zakupem możesz także dopytać, czy wybrany produkt ma pozytywne opinie wystawione przez organizacje i instytucje dbające o zdrowie najmłodszych. Kolejnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę przed zakupem łyżeczki, nożyka i widelca dla dziecka jest trwałość wykorzystanych materiałów i niepodatność na uszkodzenia. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ile upadków czeka wybrane sztućce, toteż do naszego sklepu internetowego z zabawkami edukacyjnymi sprowadzamy asortyment odporny na tego typu „przygody”. Tym samym Wy, jako rodzice, będziecie mogli skupić się wyłącznie na tym, aby nauczyć swoją pociechę prawidłowego korzystania ze sztućców bez konieczności myślenia o tym, że mogłyby się one złamać w wyniku upadku czy mocniejszego ściśnięcia.

Pierwsze sztućce dla dzieci — co jeszcze jest ważne przed zakupem?

Bezpieczeństwo i solidność pierwszych sztućców dla niemowlaka czy większego malucha to nie jedyne wyznaczniki, na jakie trzeba zwrócić uwagę przed zakupem. Równie istotnych jest kilka mniejszych składowych, które będą decydować o tym, czy nasze dziecko z przyjemnością korzystać będzie z wybranego przez nas zestawu. Na pewno dobrze byłoby zwrócić uwagę na ergonomiczny i odpowiednio wyprofilowany kształt dostosowany do rozmiaru dziecięcych dłoni. To przełoży się na niekłopotliwe zajadanie się nowymi posiłkami i stopniową naukę samodzielnego korzystania z noża, łyżki i widelca. Dobierzmy także odpowiedni rozmiar wybranego zestawu i dopasujmy go do wieku i aktualnych umiejętności naszej pociechy. Istotna jest także łatwość w czyszczeniu, dlatego wybierajmy produkty, które można myć w zmywarce i które nie mają licznych zagłębień utrudniających mycie. Jeśli chodzi o inne aspekty, to koniecznie zobacz, czy:

  • łyżki są na tyle głębokie, że podczas pierwszych prób jedzenia nie będzie ono wypadać lub wylewać się ze sztućca,
  • nóż i widelec pozbawione są ostrych krawędzi, które mogłyby być wysoce niebezpieczne dla malucha.

Sztućce do nauki jedzenia dla niemowlaka i dziecka — nie zapomnij o designie

Jako rodzice zdajemy sobie sprawę z tego, że powyższe cechy zestawów sztućców dla dzieci ważne są tylko dla nas, dorosłych. Maluch interesuje się wyłącznie tym, aby widelec, nożyk i łyżka były kolorowe i miały ciekawe wzory. Na szczęście w asortymencie Edukatorka umiemy połączyć nowoczesny design z funkcjonalnością i właśnie dlatego u nas znajdziesz dziecięce sztućce do nauki samodzielnego jedzenia, które są barwnie zdobione. Proponujemy wybrać na przykład:

Sztućce dla dzieci i niemowlaków – bo nauka jedzenia wcale nie musi być nudna

W asortymencie Edukatorka znajdziesz komplety sztućców dla dzieci, które idealnie sprawdzą się do nauki karmienia, a także na późniejszym etapie rozwoju, gdy maluch już opanuje tę umiejętność. Dbałość o detale i duża różnorodność to coś, co zdecydowanie wyróżnia naszą ofertę sztućców dla najmłodszych. Tego typu produkty będą służyły Twojemu dziecku przez wiele lat; gdy podrośnie, będzie mógł korzystać z nich w czasie zabawy w dom lub restaurację. Zapraszamy do przetestowania naszych produktów i wybrania takich, które spełniać będą oczekiwania Wasze oraz Waszego dziecka.

SZTUĆCE