KAMIENNE KLOCKI 

Jest 3 produktów.
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
KAMIENNE KLOCKI

Będąc “eko” rodzicami staramy się wpajać dzieciom od najmłodszych lat, jak ważna jest troska o środowisko. Już na etapie kupowania zabawek dla dziecka możemy wykazać się naszą wrażliwością i uczynić z zakupów misję mającą na celu zachowanie przyjaznego środowiska dla przyszłych pokoleń. Zabawki ekologiczne zwykle kojarzą się nam z drewnem, a jak drewno, to pierwsze skojarzenie klocki, ale niewiele osób wie, że w sprzedaży znajdują się także klocki kamienne, które z powodzeniem mogą konkurować z drewnianymi lub być dla nich alternatywą. Szukając zabawek dla dziecka, chcemy również, by były one bezpieczne dla jego zdrowia i klocki kamienne spełniają taki warunek.

Klocki kamienne – co to takiego?

Są to klocki wykonane z naturalnych składników: piasku kwarcowego, oleju lnianego i kredy, czyli jak najbardziej produkt “eko”. Podobnie jak ich drewniany odpowiednik klocki z kamienia bazują na podstawowych kształtach i kolorystyce. Jako klocki konstrukcyjne służą do budowania różnych form w zależności od umiejętności i kreatywności dziecka. Pierwsze konstrukcje, to zwykle wieże z kilku klocków, wraz z rozwojem malucha, budowle przybierają coraz to bardziej skomplikowane formy.

Układanie klocków - zabawa, która nigdy się nie nudzi

Świecące i grające zabawki, którymi kuszą sklepowe półki są atrakcyjne, ale mają wadę, szybko się dziecku nudzą. Okazuje się, że im prostsze zabawki, tym ciekawsza zabawa. Klocki kamienne dla dzieci na tyle pobudzają wyobraźnię, że nawet kiedy już stoi budowla, zabawa trwa dalej, bo to świetna baza dla zabaw tematycznych.

Klocki (także klocki kamienne) wspierają rozwój dziecka:

• usprawniają motorykę
• kształtują wyobraźnię
• uczą stosunków przestrzennych
• zapoznają z kształtami i kolorami
• wspierają naukę klasyfikowania i liczenia
• uczą cierpliwości, współpracy w grupie
• wspólna zabawa z dzieckiem wzmacnia więzi rodzinne

Klocki z kamienia dostępne w naszym sklepie

Proponujemy klocki firmy Anker, z których Wasz maluch wyczaruje bajkowy świat, zaprzyjaźni się z dinozaurem lub spędzi miłe chwile w gronie rodzinnym układając kamienne kostki domino. W trosce o zdrowie dziecka i środowisko - wybieraj klocki kamienne w naszym sklepie.

KAMIENNE KLOCKI