TRADYCYJNE ZABAWKI 

Jest 2443 produktów.

Podkategorie

 • ZABAWA W DOROSŁYCH

  Maluchy uwielbiają naśladować role dorosłych. Wcielenie się w pana doktora, mechanika, fryzjerkę, sprzedawcę czy rolę gospodyni domowej to wielka frajda połączona z nauką! Nie ma nic bardziej uroczego niż dzieci, które próbują naśladować dorosłych - w ten sposób ćwiczą swoje umiejętności społeczne. Zabawa w dorosłych jest bardzo ważnym etapem rozwoju dzieci! Zachęcamy do zapoznania się z zestawami dostępnymi w sklepie - w ofercie m.in: zabawa w dom

 • LALKI I AKCESORIA

  W kategorii zabawek ponadczasowych na pierwszym miejscu plasują się lalki dla dziewczynek. W czym tkwi ich fenomen? Prawdopodobnie w tym, że pierwsze dziecięce spostrzeżenia dotyczą najbliższego otoczenia, rodziny i funkcji społecznych jakie są przypisane poszczególnym członkom rodziny. Rola rodziców ma tu kluczowe znaczenie. Małe dzieci widząc zaangażowanie i radość mamy i taty z opieki nad nimi, same chcą być ważne dla kogoś tak, jak one są ważne dla rodziców. Lalka dla dziewczynek jest więc doskonałą zabawką, przy której dzieci mogą się sprawdzić jako przyszli “rodzice”. Ucząc się zachowań opiekuńczych i empatii, przygotowują się do tej najważniejszej z życiowych ról.

  Lalka - symbol dzieciństwa

  Pluszowy miś przytulanka i lalka, czy bez nich dzieciństwo byłoby szczęśliwe? Niezastąpieni towarzysze zabaw, powiernicy sekretów dzielący z dziećmi radości i smutki, pocieszyciele. Czyż istnieje wierniejszy przyjaciel niż pluszowy miś i lalka? Raczej nie.

  Rozwój cywilizacji, a metamorfoza lalki

  Prawdopodobnie wraz z pojawieniem się człowieka i jego potomstwa narodziła się lalka. Pierwsze, pewnie oprócz formy zabawy, niewiele miały wspólnego ze współczesną wersją lalki. Jeszcze nasze prababcie mogły tylko pomarzyć o lalce innej niż tej uszytej z gałganków, a dzisiaj sklepowe półki wręcz uginają się od lalek wszelakiego rodzaju. Szmacianki i drewniane z elastycznymi kończynami, plastikowe, małe i duże, bobasy i “dorosłe egzemplarze”, a do tego tysiące akcesoriów uatrakcyjniających zabawę - ubranka, domki, mebelki i wózki dla lalek - wszystko, co potrzebne do zabawy w dom. Początkowo małej dziewczynce (często też chłopcom), wystarczy tulenie i “lulanie “lalki”, ale wraz z rozwojem malucha, zabawy dziecięce stają się bardziej złożone. W tym momencie lalki i akcesoria, to zestaw obowiązkowy dla każdej miłośniczki (miłośnika) zabawy w dom. Nieograniczona wyobraźnia dziecka pozwala je wykorzystać na milion sposobów.

  Lalki i akcesoria - do kupienia w naszym sklepie

  Producenci zabawek prześcigają się w pomysłach, by sprostać wymaganiom i potrzebom wielbicielek lalek. Dziś bez problemu kupisz nie tylko lalkę, ale całe zestawy różnych akcesoriów dla lalek jej dedykowanym. Wybierając lalki z serii Lotti, Lori, Hape czy Qur Generation, dostaniesz pasujące do nich ubranka, domki i mebelki i zapewnisz swojemu dziecku godziny super zabawy.

 • POJAZDY I AKCESORIA

  Pojazdy, kolejki, garaże i akcesoria dla małych miłośników motoryzacji

 • KLOCKI I KULODROMY

  Kiedy zostajemy rodzicami prawdopodobnie stajemy przed największym życiowym wyzwaniem. Nim z małego Jasia wyrośnie Jan musimy mu stworzyć optymalne warunki rozwoju. Rodzicielska miłość jest najważniejsza, zapewnienie opieki i zaspokojenie podstawowych potrzeb to nasz obowiązek wobec dzieci, ale wychowanie i przygotowanie malucha do dorosłego życia to sprawa priorytetowa. Każda zabawka, na którą się zdecydujemy, będzie miała znaczenie. Jak więc wybrać odpowiednie klocki?

  Klocki dziecięce: zadbaj o wszechstronny rozwój dziecka, wybierając odpowiednie zabawki

  Dzieci uczą się przez zabawę, zabawa jest dla nich naturalną aktywnością, a zabawki podstawowym narzędziem edukacyjnym. Chociaż o roli zabawy i zabawek w kształtowaniu prawidłowego rozwoju dzieci większość rodziców ma jakąś wiedzę, to niestety często kupujemy zabawki zupełnie bezmyślnie pod wpływem telewizyjnych reklamach czy mody, zapominając o tym, że o wiele bardziej przysłużą się rozwojowi malucha najprostsze zabawki – klocki dla dzieci

  Klocki dla dzieci - zabawki, które znamy z własnego dzieciństwa i których edukacyjna rola nie przemija

  Można pokusić się o stwierdzenie, że klocki są jedną z pierwszych zabawek, które powinien posiadać maluch. Już sześciomiesięczny maluch z zapałem po nie sięga i chociaż zabawa nimi ogranicza się do tylko do chwytania i wyrzucanie klocków, to jest to wspaniałe ćwiczenie wspierające rozwój manualny dziecka. Oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że klocki dla dzieci powinny być dostosowane do wieku i umiejętności szkrabów. Najprostsze klocki piankowe i locki drewniane będą zabawką idealną i ani się obejrzymy, jak maluch zbuduje swoją pierwszą w życiu wieżę, a później zamek i sięgnie po klocki konstrukcyjne, z których powstaną tak fantastyczne budowle przestrzenne, że zadziwią nie jednego dorosłego.

  Klocki dla dzieci - bawią, uczą, wychowują

  Budowanie z klocków to świetna zabawa, która dostarcza maluchom mnóstwo radości, a tak “przy okazji" wspiera rozwój manualny dziecka, ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową, pobudza wyobraźnię, uczy rozpoznawania kształtów, kolorów, stosunków przestrzennych, klasyfikowania, liczenia, buduje relacje rówieśnicze w grupie, wzmacnia relacje rodzinne. Nie ma bardziej wszechstronnych zabawek.

  Klocki dla dzieci w różnych odsłonach

  Drewniane, kulodromy, piankowe, konstrukcyjne, kamienne – zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i podaruj dziecku wspierającą rozwój zabawkę - klocki kamienne. Bezpieczne, estetyczne, niezwykle kolorowe klocki dla dzieci zachwycą każdego malucha i zachęcą do zabawy nawet starsze dzieci.

 • TEATRZYK

  Rozwija kreatywność i wyobraźnię dziecka. Dodatkowo ma walory terapeutyczne - pozwala dziecku oswoić przeróżne lęki.

 • DO KĄPIELI

  Zabawki i akcesoria, które uprzyjemnią dziecku każdą kąpiel

 • ROWERKI BIEGOWE

  Rowerki biegowe i hulajnogi. Uczą dziecko równowagi i koordynacji ruchowej. Idealny sposób na zabawę na świeżym powietrzu

 • ROWERKI CZTEROKOŁOWE

  Czterokołowy rower dla dziecka - bezpieczna nauka jazdy na rowerku dziecięcym

  Rowerek czterokołowy dla dziecka wesprze rozwój motoryczny malucha. Szkrab uczy się równowagi i koordynacji ruchowej. Świetnie sprawdzą się na zarówno na powietrzu, jak i w domu. Rowerek na czterech kołach pozwoli mu czuć się bezpiecznie, a Tobie - spokojnie. Jeśli chcesz spędzać z nim czas na świeżym powietrzu, a jednocześnie nie martwić się kontuzjami, sprawdź też hulajnogi trójkołówki balansowe.

 • HULAJNOGI

  Hulajnogi dla dzieci składane: trójkołówki i czterokołowe w sklepie Edukatorek

  Hulajnogi dla dzieci w sklepie Edukatorek przeznaczone są dla wszystkich radosnych pociech, także małych. Mamy modele składane, z siedziskiem i trójkołówki balansowe oraz czterokołowe. Wszystkie zostały osadzone na dużych kołach, by dziecko czuło się stabilnie, a rodzice - pewnie. Tym, którzy szukają jeszcze więcej pomysłów na radosną zabawę z dzieckiem na dworze, polecamy rowerki czterokołowe dla dzieci.

 • JEŹDZIKI

  Bycie rodzicem jest najtrudniejszym z zadań jakie ma do wykonania dorosły człowiek. Nic nie da się porównać z odpowiedzialnością za drugą istotę, przed którą daleka droga do uzyskania samodzielności. Ale czas szybko biegnie, tak niedawno maluch przyszedł na świat, a już będzie obchodził pierwsze urodziny, tak niedawno jego aktywność ograniczała się do spania i jedzenia, a już stawia pierwsze kroki i z ciekawością poznaje swoje otoczenie. Sklepowe półki uginają się od zabawek, które mają za zadanie ułatwiać dziecku przemieszczanie się w celu zgłębiania tajemnic dorosłego świata. O ile chodziki, budzą wiele kontrowersji, o tyle pchacze i jeździki są akceptowane przez pediatrów.

  Jeździk - co to za zabawka?

  To pierwszy pojazd, który maluch obsłuży sam. Drewniane, plastikowe bądź metalowe zabawki w formie czterokołowych rowerków i samochodzików o przeróżnym wyglądzie, wyposażone w kółka, kierownicę i wygodne siedzisko, gdzie siłę napędową stanowią nogi dziecka (maluch, wygodnie siedząc na siodełku odpycha się nogami od podłoża i w ten sposób wprawia pojazd w ruch, kierownica pozwala na zmianę kierunki, bez konieczności zsiadania z jeździka) są ulubioną zabawką ciekawskiego szkraba, bo pozwalają na samodzielne “penetrowanie” otoczenia. Takim sprzętem można poruszać się po mieszkaniu (kółka są ogumowane), ale także super się sprawdza na podwórku i w parkowych alejkach.

  Pierwszy jeździk - na roczek

  Decydując się na kupno zabawki, należy wziąć pod uwagę umiejętności dziecka. Zwykle w okolicach roczku maluch stawia pierwsze, samodzielne kroki i potrafi wsiadać i schodzić bez pomocy z takiego typu zabawek. Pamiętać należy, że jeździk ma być bezpieczny, stabilny, niezbyt ciężki i dostosowany do wzrostu malucha. Ekologiczne, proste, drewniane jeździki sprawdzą się jako pierwsze pojazdy dla rocznego dziecka.

  Jeździk samochodzik dla młodego fana motoryzacji

  Metalowe samochodziki dla dzieci, ucieszą nieco starszego malucha. Wyścigówki w stylu retro to super jazda, super wozem z maksimum bezpieczeństwa. Kolorystyka aut dostosowana do “wymogów” małej damy i młodego gentelmana. Taki pojazd jest lepszy nawet od samochodu taty. Zalety użytkowania jeździków

  - wspierania aktywności ruchowej dziecka

  - wspomaganie pracy mięśni

  - ćwiczenie koordynacji ruchowej

  - przygotowanie do jazdy na rowerze

  - sposób na przemieszczanie się

 • OGRODOWE

  Zabawki dla dzieci na świeże powietrze

  Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu jest bardzo ważna dla rozwoju dzieci, o czym rodzice nie zawsze pamiętają. Ciągle zabiegani, zmagający się z chronicznym brakiem czasu, wolimy włączyć maluchowi bajkę w telewizorze, dać do ręki tablet niż zachęcić do wyjścia na podwórko. Niestety skutki takich zachowań są coraz bardziej widoczne. Otyłość, apatia, brak odporności, słaba kondycja fizyczna to już zmora wśród dzieci. Dlatego nie ma co zwlekać i już dziś należałoby zmienić własne nawyki i zachęcić maluchy do spędzania wolnego czasu na podwórku, spacerze, placu zabaw i zaangażować dzieci w różne formy aktywności. Naturalną aktywnością maluchów jest zabawa, a ta jest o wiele ciekawsza, kiedy włączymy do niej zabawki na świeże powietrze.

  Ulubione zabawki dzieci na podwórko

  Dzieci w wieku 1-3 lat potrafią w piaskownicy spędzić mnóstwo czasu. Kopią tunele, robią babki, przesiewają, wożą piach. Zabawki do piaskownicy uatrakcyjniają zabawę i są kopalnią pomysłów. Zabawki dla dzieci na zewnątrz– kiedy maluch potrzebuje się wybiegać i wyszaleć Dzieci w wieku przedszkolnym mają dużo energii, której muszą dać upust, dlatego dla nich aktywność na świeżym powietrzu ma dodatkowe znaczenie, a zabawki ogrodowe typu gry zręcznościowe należą do ulubionych. Piłki, frisbee, szczudła, skakanki, rzutki, gumy do skakania, to tylko niektóre z zabawek dających radość i odpowiednia dawkę ruchu na podwórku, w ogrodzie, parku.

  Spacery to nie tylko ruch, ale poznawanie otoczenia

  Spacer może być równie ciekawy jak zabawa na placu zabaw. Wystarczy zabrać lornetki, siatki na owady, lupy i pokazać dziecku, jak niezwykła jest otaczająca przyroda. Mały odkrywca będzie szczęśliwy mając do dyspozycji taki ekwipunek. Wykorzystujmy zaangażowanie dzieci w pomoc przy pracach w ogrodzie, ogródku kwiatowym i warzywniaku. Fajne zabawki na zewnątrz dla dzieci takie jak grabki, konewka, łopatka, do tego rękawice do prac w ogrodzie, z takimi narzędziami maluch poczuje się prawdziwym ogrodnikiem, a jeśli dostanie własną grządkę i nasiona, to z pewnością to doceni. Zabawki na świeże powietrze w naszym sklepie, to bogata gama akcesoriów, które zachęcają dziecko do zabawy na podwórku, a co się z tym wiąże - dają radość i pozytywnie wpływają na rozwój i zdrowie malucha.

 • KALEJDOSKOPY

  Kalejdoskopami dzieci bawią się już od początku XIX wieku. Pierwsze takie urządzenie wynaleziono zupełnie przypadkiem, w Szkocji, podczas badań fizycznych. Miało być przyrządem naukowym, a stało się zabawką dla młodszych i starszych. Duży wybór kalejdoskopów albo innych gadżetów działających na podobnej zasadzie znajdą Państwo w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z tą kategorią.

  Jak działa kalejdoskop?

  Dziecko na pewno o to zapyta, dlatego warto mieć zawczasu przygotowaną odpowiedź. Kalejdoskop składa się z dwóch, a nawet większej liczby lusterek, które ustawiane są pod kątem względem siebie. Bardzo często kąt te sprawia, że układają się w kształt trójkąta. Wnętrze kalejdoskopu wyłożone jest lusterkami, a na jego dnie znajdują się kolorowe kamyczki. Na drugim końcu, tym, który przykłada się do oka – naturalnie soczewki. Ruch kamyczków i gra lustrzanych odbić tworzą nieskończone, symetryczne i regularne kształty.

  Kalejdoskopy w sklepie Edukatorek

  W naszym sklepie znajdą Państwo mniejsze i większe kalejdoskopy dla dzieci. Wszystkie pobudzą wyobraźnię maluchów. Być może sprawią, że w dzieciach obudzą się mali fizycy, którzy zaczną zadawać jeszcze więcej klasycznych pytań spod znaku „a jak to się dzieje...”, „a dlaczego...?”. Większość z tych produktów jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 3 lat, ale w każdej z zakładek podajemy dokładną informację na ten temat.

 • BĄCZKI I KATARYNKI

  W naszym sklepie staramy się zebrać nie tylko najnowocześniejsze, ale i klasyczne zabawki, za którymi stoi historia i którymi bawiły się pokolenia. Aby przywołać wspomnienia dorosłych, a maluchom dać fragment dzieciństwa takiego, jakim widzieli je rodzice, w naszej ofercie zawarliśmy bączki i katarynki. Jesteśmy pewni, że podobnymi bawili się nawet dziadkowie.

  Skąd wzięły bączki dla dzieci?

  Mogą się Państwo tego nie spodziewać, ale zabawki bączki były już znane ponad 3 tysiące lat przed naszą erą. Bawili się nimi już mieszkańcy jednego z najstarszych miast naszej cywilizacji, czyli Ur, Starożytnej Grecji i Starożytnego Rzymu. To bardzo długa tradycja. Oczywiście przez lata zmieniały się materiały, z których bączki były wykonywane. Początkowo kamienne, później drewniane i ceramiczne, a wreszcie jak dziś: metalowe i plastikowe, choć drewnianych wciąż mamy sporo.

  Bączki i katarynki dla dzieci w sklepie Edukatorek

  W sklepie Edukatorek znajdą Państwo bączki i katarynki dla dzieci w dużym wyborze – dla chłopców, dziewczynek i uniwersalne. Wszystkie są kolorowo i bogato zdobione. Wśród naszych bączków są produkty z przezroczystym wnętrzem, w którym dziecko zobaczy hipnotyzująco poruszające się elementy. Niektóre mają wbudowane katarynki, które uruchamiają się wraz z napędzeniem bączka. Przy każdym produkcie informujemy, do jakiego wieku dziecka jest dostosowany. Zachęcamy do kontaktu, jeśli mają Państwo pytania.

 • FIGURKI

  Figurki i akcesoria do zabawy. Odpowiednie do większych zestawów oraz samodzielnej zabawy

 • ZESTAWY KREATYWNE

  Każde dziecko jest artystą. Otwarte na doświadczenia, poznaje świat bez zahamowań, a pełen pomysłów umysł, pozwala mu na twórcze działanie i czerpanie radości z uzyskanego wyniku. Dzieci uwielbiają tworzyć, a ich kreatywność nie ma granic. Rolą rodziców jest wspieranie naturalnych predyspozycje pociechy, akceptowanie nieszablonowych rozwiązań i dostarczanie nowych bodźców.

  Zestaw kreatywny dla dzieci

  Jeśli chcemy, by nasze dziecko miało duszę odkrywcy, pozwólmy mu na własne pomysły, nie duśmy naturalnej ciekawości świata, a tylko mądrze pomagajmy rozwijać talenty. Przebywając z dzieckiem i obserwując je, zwracajmy uwagę na to, czym się interesuje i zamiast kupować kolejną, modną zabawkę, która za chwilę wyląduje w kącie, podarujmy dziecku coś, co zmotywuje je do twórczej zabawy. Zestawy kreatywne dla dzieci dostępne w naszym sklepie, są spełnieniem marzeń każdego, młodego artysty, wynalazcy, konstruktora. Nietuzinkowe kolorowanki, zdrapywanki, stempelki, masa plastyczna, malowanie piaskiem, przedmioty do dekorowania, rozwijają zdolności artystyczne i pozwalają na ciekawe spędzenie czasu. Klocki i puzzle przestrzenne, zestawy konstrukcyjne to odpowiedni prezent dla dziecka, które lubi budować, majsterkować. Taki zestaw kreatywny dla chłopców i dziewczynek to góra pomysłów. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną i usprawniają koordynację wzrokowo - ruchową. A jeśli twoje dziecko to mały naukowiec, to zestawy do eksperymentów spełnią jego marzenia. Każdy zestaw kreatywny rozwija jakiś talent, motywuje do twórczej zabawy i daje radość tworzenia. Nie musisz się obawiać, że zabawki kupione u nas mogą być niebezpieczne dla twojej pociechy. Każdy produkt posiada wymagane certyfikaty. Chcesz wychować dziecko tak, by było otwarte, spontaniczne i odważne w działaniach - wspieraj jego kreatywność.

  Zapraszamy do zapoznania się z kreatywnymi zestawami dostępnymi w sklepie Edukatorek. Znajdziesz u nas produkty pochodzące od najlepszych producentów, takich jak m.in. Djeco, czy Goki

 • MASKOTKI

  Miękkie i miłe w dotyku przytulanki dla maluchów i nieco starszych dzieci

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 2443 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 2443 elementów
TRADYCYJNE ZABAWKI

Kiedy sklepowe witryny uginają się pod różnorodnością przyciągających wzrok zabawek, a telewizyjne reklamy wprost krzyczą do dzieci, że muszą mieć w pudle z zabawkami tę lub inną modną zabawkę, to nas rodziców należy podjęcie decyzji, czy kupić Zosi kolejny, chwilowo niezastąpiony gadżet, czy “postawić” na tradycyjne zabawki?

Zabawki tradycyjne dla dzieci - siła tkwi w prostocie

To, że bez zabawek dzieciństwo by było smutne, wie każdy z nas, ale, że żadna zabawka, chociażby z najnowszej reklamy nie zastąpi kontaktu z dzieckiem, zdarza się nam zapomnieć. Tak naprawdę kupując zabawki, bywa, że nie zastanawiamy się nad ich rolą edukacyjną, a po prostu wyciszamy wyrzuty sumienia. Oczywiście, nowoczesne zabawki są atrakcyjne, ale zabawa nimi szybko się maluchowi nudzi. Dzieci lubią takie zabawki, które uruchamiają pokłady wyobraźni i z naukowego punktu widzenia są one jak najbardziej zalecane dla naszych pociech. Tradycyjne zabawki dla dzieci, te, obecne w dzieciństwie naszych mam, babć, a nawet pradziadków są o wiele bardziej rozwijające niż “naszpikowane” elektroniką gadżety. Siła tradycyjnych zabawek tkwi w ich prostocie i wielkich możliwościach wspierających rozwój dziecka.

Drewniane klocki, wirujące bączki, miś “przytulanka”, hulajnoga...

- uczą i rozwijają przez zabawę
- pobudzają zmysły
- uczą ról społecznych
- rozwijają wyobraźnię i kreatywność
- rozładowują emocje
- ćwiczą motorykę
- stymulują pracę mózgu

I przede wszystkim BAWIĄ, bo taka jest ich rola.

Tradycyjne zabawki - odpowiednie do wieku i możliwości dziecka

Jak to w przypadku zakupu każdej zabawki, przy wyborze zwracamy uwagę na to, co dziecko już potrafi, czym się interesuje. Nieadekwatne do umiejętności zabawki, szybko malucha zniechęcą do zabawy. Zabawki dla dzieci tylko z certyfikatami bezpieczeństwa To kolejny z warunków kupna zabawki. Wystrzegajmy się zakupów z niesprawdzonych źródeł. Zabawki tradycyjne dostępne w naszym sklepie pochodzą od liderów zabawkarskiej branży, producentów, dla których wspieranie rozwoju dziecka i jego bezpieczeństwo jest priorytetem, którzy doceniają wychowawczą i edukacyjną rolę tradycyjnych zabawek.

TRADYCYJNE ZABAWKI

Producenci