TRADYCYJNE ZABAWKI 

Jest 1973 produktów.

Podkategorie

 • ZABAWA W DOROSŁYCH

  Maluchy uwielbiają naśladować role dorosłych. Wcielenie się w pana doktora, mechanika, fryzjerkę, sprzedawcę czy rolę gospodyni domowej to wielka frajda połączona z nauką!

 • LALKI I AKCESORIA

  W kategorii zabawek ponadczasowych na pierwszym miejscu plasują się lalki dla dziewczynek. W czym tkwi ich fenomen? Prawdopodobnie w tym, że pierwsze dziecięce spostrzeżenia dotyczą najbliższego otoczenia, rodziny i funkcji społecznych jakie są przypisane poszczególnym członkom rodziny. Rola rodziców ma tu kluczowe znaczenie. Małe dzieci widząc zaangażowanie i radość mamy i taty z opieki nad nimi, same chcą być ważne dla kogoś tak, jak one są ważne dla rodziców. Lalka dla dziewczynek jest więc doskonałą zabawką, przy której dzieci mogą się sprawdzić jako przyszli “rodzice”. Ucząc się zachowań opiekuńczych i empatii, przygotowują się do tej najważniejszej z życiowych ról.

  Lalka - symbol dzieciństwa

  Pluszowy miś przytulanka i lalka, czy bez nich dzieciństwo byłoby szczęśliwe? Niezastąpieni towarzysze zabaw, powiernicy sekretów dzielący z dziećmi radości i smutki, pocieszyciele. Czyż istnieje wierniejszy przyjaciel niż pluszowy miś i lalka? Raczej nie.

  Rozwój cywilizacji, a metamorfoza lalki

  Prawdopodobnie wraz z pojawieniem się człowieka i jego potomstwa narodziła się lalka. Pierwsze, pewnie oprócz formy zabawy, niewiele miały wspólnego ze współczesną wersją lalki. Jeszcze nasze prababcie mogły tylko pomarzyć o lalce innej niż tej uszytej z gałganków, a dzisiaj sklepowe półki wręcz uginają się od lalek wszelakiego rodzaju. Szmacianki i drewniane z elastycznymi kończynami, plastikowe, małe i duże, bobasy i “dorosłe egzemplarze”, a do tego tysiące akcesoriów uatrakcyjniających zabawę - ubranka, domki, mebelki i wózki dla lalek - wszystko, co potrzebne do zabawy w dom. Początkowo małej dziewczynce (często też chłopcom), wystarczy tulenie i “lulanie “lalki”, ale wraz z rozwojem malucha, zabawy dziecięce stają się bardziej złożone. W tym momencie lalki i akcesoria, to zestaw obowiązkowy dla każdej miłośniczki (miłośnika) zabawy w dom. Nieograniczona wyobraźnia dziecka pozwala je wykorzystać na milion sposobów.

  Lalki i akcesoria - do kupienia w naszym sklepie

  Producenci zabawek prześcigają się w pomysłach, by sprostać wymaganiom i potrzebom wielbicielek lalek. Dziś bez problemu kupisz nie tylko lalkę, ale całe zestawy różnych akcesoriów dla lalek jej dedykowanym. Wybierając lalki z serii Lotti, Lori, Hape czy Qur Generation, dostaniesz pasujące do nich ubranka, domki i mebelki i zapewnisz swojemu dziecku godziny super zabawy.

 • POJAZDY I AKCESORIA

  Pojazdy, kolejki, garaże i akcesoria dla małych miłośników motoryzacji

 • KLOCKI I KULODROMY

  Klocki

 • TEATRZYK

  Rozwija kreatywność i wyobraźnię dziecka. Dodatkowo ma walory terapeutyczne - pozwala dziecku oswoić przeróżne lęki.

 • DO KĄPIELI

  Zabawki i akcesoria, które uprzyjemnią dziecku każdą kąpiel

 • ROWERKI BIEGOWE

  Rowerki biegowe i hulajnogi. Uczą dziecko równowagi i koordynacji ruchowej. Idealny sposób na zabawę na świeżym powietrzu

 • ROWERKI CZTEROKOŁOWE

  Rowerki czterokołowe wspierają rozwój motoryczny dziecka. Maluch uczy się równowagi i koordynacji ruchowej. Świetnie sprawdzą się na zarówno na powietrzu jak i w domu

 • HULAJNOGI

  Hulajnogi dla najmłodszych, uczą równowagi i koordynacji ruchowej

 • JEŹDZIKI

  Bycie rodzicem jest najtrudniejszym z zadań jakie ma do wykonania dorosły człowiek. Nic nie da się porównać z odpowiedzialnością za drugą istotę, przed którą daleka droga do uzyskania samodzielności. Ale czas szybko biegnie, tak niedawno maluch przyszedł na świat, a już będzie obchodził pierwsze urodziny, tak niedawno jego aktywność ograniczała się do spania i jedzenia, a już stawia pierwsze kroki i z ciekawością poznaje swoje otoczenie. Sklepowe półki uginają się od zabawek, które mają za zadanie ułatwiać dziecku przemieszczanie się w celu zgłębiania tajemnic dorosłego świata. O ile chodziki, budzą wiele kontrowersji, o tyle pchacze i jeździki są akceptowane przez pediatrów.

  Jeździk - co to za zabawka?

  To pierwszy pojazd, który maluch obsłuży sam. Drewniane, plastikowe bądź metalowe zabawki w formie czterokołowych rowerków i samochodzików o przeróżnym wyglądzie, wyposażone w kółka, kierownicę i wygodne siedzisko, gdzie siłę napędową stanowią nogi dziecka (maluch, wygodnie siedząc na siodełku odpycha się nogami od podłoża i w ten sposób wprawia pojazd w ruch, kierownica pozwala na zmianę kierunki, bez konieczności zsiadania z jeździka) są ulubioną zabawką ciekawskiego szkraba, bo pozwalają na samodzielne “penetrowanie” otoczenia. Takim sprzętem można poruszać się po mieszkaniu (kółka są ogumowane), ale także super się sprawdza na podwórku i w parkowych alejkach.

  Pierwszy jeździk - na roczek

  Decydując się na kupno zabawki, należy wziąć pod uwagę umiejętności dziecka. Zwykle w okolicach roczku maluch stawia pierwsze, samodzielne kroki i potrafi wsiadać i schodzić bez pomocy z takiego typu zabawek. Pamiętać należy, że jeździk ma być bezpieczny, stabilny, niezbyt ciężki i dostosowany do wzrostu malucha. Ekologiczne, proste, drewniane jeździki sprawdzą się jako pierwsze pojazdy dla rocznego dziecka.

  Jeździk samochodzik dla młodego fana motoryzacji

  Metalowe samochodziki dla dzieci, ucieszą nieco starszego malucha. Wyścigówki w stylu retro to super jazda, super wozem z maksimum bezpieczeństwa. Kolorystyka aut dostosowana do “wymogów” małej damy i młodego gentelmana. Taki pojazd jest lepszy nawet od samochodu taty. Zalety użytkowania jeździków

  - wspierania aktywności ruchowej dziecka

  - wspomaganie pracy mięśni

  - ćwiczenie koordynacji ruchowej

  - przygotowanie do jazdy na rowerze

  - sposób na przemieszczanie się

 • OGRODOWE

  Zabawki dla dzieci na świeże powietrze

  Gry, zabawki i akcesoria ogrodowe uprzyjemnią każdą zabawę na świeżym powietrzu. Zabawki dla dzieci na podwórko zachęcą jej do częstszych zabaw na zewnątrz.

 • KALEJDOSKOPY

  Kalejdoskopy dla dzieci

  Kolorowe kalejdoskopy różnych typów. Pobudzają wyobraźnię dziecka. Kalejdoskopy dla dzieci są świetną rozrywką na wiele godzin. Zobacz w sklepie Edukatorek świetne propozycje kalejdoskopów zabawek. 

  Kalejdoskop - świetna zabawka dla malucha

 • BĄCZKI I KATARYNKI

  Metalowe bączki i katarynki dla dzieci 

  Różnokolorowe bączki i katarynki. Rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową i ćwiczą zmysły dziecka. Zabawa bączkiem i katarynką dostarcza dziecku wielu bodźców. Maluch ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową i rozwija zmysł słuchu. W ofercie sklepu Edukatorek znajdziesz metalowe i muzyczne bączki  dla dzieci od marki Janod. Zobacz propozycje już dziś.

 • FIGURKI

  Figurki i akcesoria do zabawy. Odpowiednie do większych zestawów oraz samodzielnej zabawy

 • ZESTAWY KREATYWNE

  Każde dziecko jest artystą. Otwarte na doświadczenia, poznaje świat bez zahamowań, a pełen pomysłów umysł, pozwala mu na twórcze działanie i czerpanie radości z uzyskanego wyniku. Dzieci uwielbiają tworzyć, a ich kreatywność nie ma granic. Rolą rodziców jest wspieranie naturalnych predyspozycje pociechy, akceptowanie nieszablonowych rozwiązań i dostarczanie nowych bodźców.

  Zestaw kreatywny dla dzieci

  Jeśli chcemy, by nasze dziecko miało duszę odkrywcy, pozwólmy mu na własne pomysły, nie duśmy naturalnej ciekawości świata, a tylko mądrze pomagajmy rozwijać talenty. Przebywając z dzieckiem i obserwując je, zwracajmy uwagę na to, czym się interesuje i zamiast kupować kolejną, modną zabawkę, która za chwilę wyląduje w kącie, podarujmy dziecku coś, co zmotywuje je do twórczej zabawy. Zestawy kreatywne dla dzieci dostępne w naszym sklepie, są spełnieniem marzeń każdego, młodego artysty, wynalazcy, konstruktora. Nietuzinkowe kolorowanki, zdrapywanki, stempelki, masa plastyczna, malowanie piaskiem, przedmioty do dekorowania, rozwijają zdolności artystyczne i pozwalają na ciekawe spędzenie czasu. Klocki i puzzle przestrzenne, zestawy konstrukcyjne to odpowiedni prezent dla dziecka, które lubi budować, majsterkować. Taki zestaw kreatywny dla chłopców i dziewczynek to góra pomysłów. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną i usprawniają koordynację wzrokowo - ruchową. A jeśli twoje dziecko to mały naukowiec, to zestawy do eksperymentów spełnią jego marzenia. Każdy zestaw kreatywny rozwija jakiś talent, motywuje do twórczej zabawy i daje radość tworzenia. Nie musisz się obawiać, że zabawki kupione u nas mogą być niebezpieczne dla twojej pociechy. Każdy produkt posiada wymagane certyfikaty. Chcesz wychować dziecko tak, by było otwarte, spontaniczne i odważne w działaniach - wspieraj jego kreatywność.

  Zapraszamy do zapoznania się z kreatywnymi zestawami dostępnymi w sklepie Edukatorek. Znajdziesz u nas produkty pochodzące od najlepszych producentów, takich jak m.in. Djeco, czy Goki

 • MASKOTKI

  Miękkie i miłe w dotyku przytulanki dla maluchów i nieco starszych dzieci

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 1973 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 1973 elementów
TRADYCYJNE ZABAWKI

Kiedy sklepowe witryny uginają się pod różnorodnością przyciągających wzrok zabawek, a telewizyjne reklamy wprost krzyczą do dzieci, że muszą mieć w pudle z zabawkami tę lub inną modną zabawkę, to nas rodziców należy podjęcie decyzji, czy kupić Zosi kolejny, chwilowo niezastąpiony gadżet, czy “postawić” na tradycyjne zabawki?

Zabawki tradycyjne dla dzieci - siła tkwi w prostocie

To, że bez zabawek dzieciństwo by było smutne, wie każdy z nas, ale, że żadna zabawka, chociażby z najnowszej reklamy nie zastąpi kontaktu z dzieckiem, zdarza się nam zapomnieć. Tak naprawdę kupując zabawki, bywa, że nie zastanawiamy się nad ich rolą edukacyjną, a po prostu wyciszamy wyrzuty sumienia. Oczywiście, nowoczesne zabawki są atrakcyjne, ale zabawa nimi szybko się maluchowi nudzi. Dzieci lubią takie zabawki, które uruchamiają pokłady wyobraźni i z naukowego punktu widzenia są one jak najbardziej zalecane dla naszych pociech. Tradycyjne zabawki dla dzieci, te, obecne w dzieciństwie naszych mam, babć, a nawet pradziadków są o wiele bardziej rozwijające niż “naszpikowane” elektroniką gadżety. Siła tradycyjnych zabawek tkwi w ich prostocie i wielkich możliwościach wspierających rozwój dziecka.

Drewniane klocki, wirujące bączki, miś “przytulanka”, hulajnoga...

- uczą i rozwijają przez zabawę
- pobudzają zmysły
- uczą ról społecznych
- rozwijają wyobraźnię i kreatywność
- rozładowują emocje
- ćwiczą motorykę
- stymulują pracę mózgu

I przede wszystkim BAWIĄ, bo taka jest ich rola.

Tradycyjne zabawki - odpowiednie do wieku i możliwości dziecka

Jak to w przypadku zakupu każdej zabawki, przy wyborze zwracamy uwagę na to, co dziecko już potrafi, czym się interesuje. Nieadekwatne do umiejętności zabawki, szybko malucha zniechęcą do zabawy. Zabawki dla dzieci tylko z certyfikatami bezpieczeństwa To kolejny z warunków kupna zabawki. Wystrzegajmy się zakupów z niesprawdzonych źródeł. Zabawki tradycyjne dostępne w naszym sklepie pochodzą od liderów zabawkarskiej branży, producentów, dla których wspieranie rozwoju dziecka i jego bezpieczeństwo jest priorytetem, którzy doceniają wychowawczą i edukacyjną rolę tradycyjnych zabawek.

TRADYCYJNE ZABAWKI

Producenci