KLOCKI DREWNIANE 

Jest 97 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 97 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 97 elementów
KLOCKI DREWNIANE

Klocki drewniane to jedne z najpopularniejszych zabawek wśród dzieci na całym świecie. Każdy z nas miał w dzieciństwie swoją ulubioną zabawkę i raczej nie należała ona do tych z kategorii: "wypasiona", nowoczesna. Z nostalgią wspominamy wysłużonego, pluszowego misia, bez którego obecności nie mogliśmy się obejść i drewniane klocki, z których budowaliśmy swój własny świat. Były to zabawki, które towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo i nowe zastępowały je właściwie tylko na chwilę. W czym tkwi sekret popularności drewnianych klocków? W ich prostocie.

Drewniane klocki dla dzieci

Nie ma takiej drugiej zabawki, która dawałaby tyle możliwości, są inspirujące dla dzieci w każdym wieku i są bezpieczne. Już półroczne dziecko będzie nimi zachwycone, branie do ręki, rzucanie to świetna zabawa dla maluszka. Z czasem pojawiają się pierwsze wieże, najpierw z dwóch klocków, potem coraz wyższe, a w końcu przestrzenne konstrukcje, których mogą pozazdrościć dorośli.

Nie zasypujmy dzieci nieprzemyślanymi zabawkami, lepiej zainwestować w klocki. Najlepiej drewniane. Początkowo wystarczy kilkuelementowy zestaw, z czasem kupujemy kolejny i nie musimy się martwić, że nie będzie pasował, bo klocki bez zaczepów nie wymagają dobierania. Jest to idealna zabawka zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Wpływ na rozwój psychoruchowy nieoceniony. Układanie rozwija zdolności manualne, koordynację wzrokowo - ruchową, wyobraźnię przestrzenną, poprawia koncentrację i uczy związków przyczynowo – skutkowych.

Tradycyjne klocki z drewna

Drewniane klocki to wspaniała zabawka edukacyjna. Dzięki niej dziecko poznaje kształty, kolory, stosunki przestrzenne i uczy się zasad klasyfikacji, doskonale sprawdzają się jako liczmany w nauce liczenia, a jeśli nakleimy na nie literki, będą pomocne w nauce czytania. Posiadamy również w sprzedaży układanki obrazkowe w formie drewnianych, sześciennych klocków, które uczą spostrzegawczości, analizy i syntezy, funkcji bardzo przydatnych w edukacji szkolnej. Nad klockami da się" zapanować", ponieważ są pakowane w pudełeczka, skrzynki, wózki itp., przy okazji uczymy dziecko sprzątać po zabawie. Nie odmawiajmy pociechom radości z zabawy klockami drewnianymi, my również możemy się do niej włączyć. Korzyści dla całej rodziny.

KLOCKI DREWNIANE