Lista produktów marki ALEXANDER

Jeżeli szukasz ciekawych i rozwijających gier planszowych, to jesteś we właściwym miejscu. Polski producent Aleksander oferuje niezwykle interesujące zabawki przeznaczone dla całych rodzin. Poznaj innowacyjne rozwiązania i postaw na najwyższą jakość – zapraszamy!

Alexander – gry i zabawki edukacyjne

Firma Alexander od czterech dekad tworzy i wypuszcza na rynek gry planszowe oraz edukacyjne skierowane do dzieci. Jest to rodzime przedsiębiorstwo o charakterze rodzinnym – większość elementów gier i zabawek powstaje w zakładzie produkcyjnym, który mieści się w miejscowości Chwaszczyno, niedaleko Gdyni.

Gry planszowe często wymagają planowania, strategii, przewidywania ruchów przeciwnika czy rozwiązywania problemów, przez co są doskonałym narzędziem do poznawania wielu przydatnych umiejętności. Szeroka oferta pozwala wybrać grę niezależnie od zainteresowań – Aleksander oferuje różnorodność – od klasycznych gier kościanych, po wymagające zręczności układanki.

W ofercie firmy Aleksander znajdziemy między innymi:

Zabawki Aleksander – gry doskonałe dla całej rodziny

Jedną z kluczowych misji firmy Aleksander jest budowanie pozytywnych relacji poprzez wspólne chwile spędzone w gronie rodziny. Ich produkty tworzone są z myślą o wzmacnianiu więzi i dostarczaniu radości wszystkim uczestnikom zabawy. Taki podejście sprawia, że podczas gry świetnie bawić będą się nie tylko najmłodsi, ale i rodzice.

Dzięki grom planszowym Aleksander spędzisz więcej czasu z dzieckiem i razem będziecie mogli rozwijać wspólne zainteresowania – odkryjesz także mocne strony swojej pociechy i lepiej przygotujesz je do pracy w grupie, co przełoży się na lepszy start w szkole.

Gry edukacyjne Alexander – rozwój poprzez zabawę

Edukacyjny aspekt zabawy jest równie ważny dla firmy Aleksander. Jako twórcy gier i edukacyjnych zabawek, stawiają na to, aby produkty sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi podczas wciągającej zabawy. Uważamy, że wplatanie wiedzy i nowych zdolności w codzienne zabawy to skuteczny sposób na pobudzenie ciekawości świata u młodego pokolenia, co zainspiruje ich do dalszego poszukiwania i odkrywania. 

Alexander – zabawki najwyższej jakości dla każdego

Produkty marki Aleksander są przystępne dla każdego w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie przekłada się to oczywiście na spadek jakości – wszystkie elementy wykonywane są z wysoko jakościowo materiałów, dzięki czemu dostajemy produkt, którym możemy cieszyć się przez długie lata. Oczywiście zachowane zostały wszystkie możliwe standardy, dzięki czemu gry i zabawki są bezpieczne dla najmłodszych.

Do naszej oferty wybraliśmy najlepsze gry zręcznościowe, gry planszowe, oraz gry edukacyjne od tego producenta. Sprawdź nasz asortyment i wybierz gry, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie i pozytywnie wpłyną na rozwój najmłodszych jej członków. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na poznawanie świata i poznawanie wielu przydatnych umiejętności.

Mniej
KALAMBURY gra towarzyska KALAMBURY gra towarzyska 2
Kup do 13, wyślemy dziś
GRY RODZINNE

KALAMBURY gra towarzyska

ALEXANDER
AR 0599
16,90 zł
Poręczna, mała wersja jednej z najpopularniejszych towarzyskich gier. Zadanie polega na odgadnięciu hasła przedstawionego za pomocą gestu lub rysunku tak, by zdążyć przed upływem uciekającego czasu, odmierzanego przez klepsydrę. Gra przy której bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli. Pozytywne emocje i świetna zabawa gwarantowane.
MAGNETYCZNA TABLICA dobrego zachowania
Kup do 13, wyślemy dziś
ZABAWKI EDUKACYJNE

MAGNETYCZNA TABLICA dobrego zachowania

ALEXANDER
AR 5508
18,90 zł
Magnetyczna tablica dobrego zachowania pomoże rodzicom zmotywować dziecko do prac domowych czy odpowiedniego zachowania w szkole czy przedszkolu.
TERAPIA. PAMIĘĆ SENSORYCZNA gra edukacyjna pamięciowa
Oczekiwanie na dostawę
Zabawa, w której do dyspozycji gracze mają 22 drewniane elementy o przeróżnych kształtach i wielkościach. Każdy z dostępnych elementów ma swoją parę. Zadanie w zależności od wariantu polega na odnalezieniu dwóchtakich samych przedmiotów bez udziału zmysłu wzroku. Gra jest dobrym treningiem sprawności manualnej, kojarzenia, wyobraźni i myślenia.
PAMIĘĆ DŹWIĘKOWA gra edukacyjna PAMIĘĆ DŹWIĘKOWA gra edukacyjna 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY

PAMIĘĆ DŹWIĘKOWA gra edukacyjna

ALEXANDER
AR 0364
46,90 zł
Zabawa polega na zebraniu, jak największej ilości par kloców, wydających ten sam odgłos. Gracze poprzez zabawę uczą się uważnego słuchania oraz identyfikacji i różnicowania sygnałów dźwiękowych.
PAMIĘĆ 3D gra edukacyjna pamięciowa PAMIĘĆ 3D gra edukacyjna pamięciowa 2
Oczekiwanie na dostawę
29,90 zł
Przestrzenna gra ćwicząca pamięć i spostrzegawczość. W zestawie otrzymujemy 25 kolorowych kostek oraz 55 kart wzorów z różnymi kombinacjami rekwizytów. Zadanie polega na ułożeniu kostek zgodnie ze wzorem na odsłoniętej na chwilę karcie. Czas na ułożenie odmierzany jest przez klepsydrę. 
KALAMBURY gra towarzyska KALAMBURY gra towarzyska 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

KALAMBURY gra towarzyska

ALEXANDER
AR 0598
46,90 zł
Gra towarzyska, w której należy podzielić się na drużyny i zgadywać hasła przedstawione za pomocą gestu lub rysunku tak, by zdążyć przed upływem uciekającego czasu wskazywanego przez klepsydrę. Doskonale bawią się przy niej zarówno dzieci, jak i dorośli.
MÓJ PRZYJACIEL KOŃ gra planszowa MÓJ PRZYJACIEL KOŃ gra planszowa 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY PLANSZOWE

MÓJ PRZYJACIEL KOŃ gra planszowa

ALEXANDER
AR 2236
48,90 zł
W grze Mój Przyjaciel Koń, każdy gracz jest opiekunem zwierzaka. Troszczy się o niego, pielęgnuje go, karmi, poi oraz sprząta stajnię. Dbając o swego pupila stara się jednocześnie zarobić pieniądze na kupno wymarzonego stroju jeździeckiego. Świetna zabawa dla całej rodziny.
ŁUBUDU travel gra zręcznościowa
Oczekiwanie na dostawę
GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

ŁUBUDU travel gra zręcznościowa

ALEXANDER
AR 2100
53,90 zł
Łubudu travel to gra zręcznościowa w 3 wariantach. Zadaniem jej uczestników jest zbudowanie wieży z plastikowych elementów o różnym kształcie i wielkości. W zależności od wariantu gry wygra ten, kto najszybciej ułoży określony wzór wieży lub kto zbuduje najwyższą wieżę.
LICZMANY nauka matematyki zestaw edukacyjny
Oczekiwanie na dostawę
NAUKA LICZENIA

LICZMANY nauka matematyki zestaw edukacyjny

ALEXANDER
AR 3481
12,90 zł
Liczmany to zabawka edukacyjna, która pomaga dzieciom w poznawaniu liczb i nauce liczenia od 1 do 20.  Ułatwia też poznanie prostych działań matematycznych. Zabawka składa się z dwudziestu różnokolorowych plakietek z liczbami, które można układać na stole lub pokazywać trzymając w dłoni.
SOWA POLECA zestaw gier edukacyjnych 4w1
Oczekiwanie na dostawę
29,90 zł
Zestaw czterech zabaw edukacyjnych, dzięki którym Maluch pozna zmiany zachodzące w naturze, utrwali pamięć i pozna litery. Świetny pomysł na naukę przez zabawę. Gry przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-6 lat.
NAWLEKAJ NIE CZEKAJ mini gra edukacyjna
Oczekiwanie na dostawę
27,90 zł
Nawlekaj nie czekaj to gra przeznaczona dla całej rodziny! W trakcie gry zawodnik odkrywa kartę, obserwując obrazek przez kilka sekund, należy zapamiętać kolejność kolorów. Po sygnale gracz nawleka na linkę jak najszybciej kolorowe kule - zgodnie z układem odczytanym z karty.
SOWA POLECA zestaw gier edukacyjnych 4w1 SOWA POLECA zestaw gier edukacyjnych 4w1 2
Oczekiwanie na dostawę
29,90 zł
Zestaw czterech gier dla dzieci, dzięki którym poznają liczby, uczą się liczyć, czytać i pisać.Ponadto Maluch będzie miał możliwość zagrać w takie gry,jak: Wzory, kolory, memory oraz Obserwujesz, znajdujesz - Piktogramy.Idealny sposób na naukę przez zabawę.Gry przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-5 lat.
OPOWIEM CI MAMO gra edukacyjna OPOWIEM CI MAMO gra edukacyjna 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY

OPOWIEM CI MAMO gra edukacyjna

ALEXANDER
AR 4007
29,90 zł
Opowiem Ci Mamo to gra edukacyjna dla całej rodziny. Gra zawiera 32 obrazki, z których należy ułożyć 8 logicznych historyjek. Każdą z nich dziecko ma za zadanie opowiedzieć jak potrafi najlepiej swojemu starszemu towarzyszowi zabawy.
UKŁADANIE ZDAŃ gra edukacyjna UKŁADANIE ZDAŃ gra edukacyjna 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY

UKŁADANIE ZDAŃ gra edukacyjna

ALEXANDER
AR 7619
18,90 zł
Gra dydaktyczna Układanie zdań polega na układaniu kartoników z obrazkami i napisami (częściami mowy) w taki sposób, aby powstało logiczne i poprawne gramatycznie zdanie. To nauka i świetna zabawa dla dzieci i dorosłych mogących miło i pożytecznie spędzić wspólnie czas.
PAMIĘĆ 3D maxi gra edukacyjna 3w1 PAMIĘĆ 3D maxi gra edukacyjna 3w1 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY

PAMIĘĆ 3D maxi gra edukacyjna 3w1

ALEXANDER
AR 5301
24,90 zł
Pamięć 3D to dwie gry w których gracze muszą odtworzyć przestrzenny układ wykorzystywanych w grze kostek i wybrać odpowiedni zestaw kolorów. Do trzeciej gry wykorzystuje się jedynie kolorowe kostki. Gra Wieża jest prostą grą zręcznościową. Zadanie polega na tym, by gracz dostawiał jedną kostkę na wierzch ułożonej poprzednio. Gracz, który spowoduje...
LITERKOBRANIE gra edukacyjna LITERKOBRANIE gra edukacyjna 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY

LITERKOBRANIE gra edukacyjna

ALEXANDER
AR 4595
21,90 zł
Gra słowna w dwóch wariantach. Zadaniem uczestników jest układanie słów z wylosowanych kostek, które nawleka się na linkę. Nie można zmieniać kolejności nawleczonych kostek, ale można obracać je wokół osi, dopasowując litery z sąsiednich ścian kostki. W drugim wariancie gry o liczbie liter decyduje rzut kostką z cyframi. W zależności od jej wskazań gracze...
WZORY, KOLORY, MEMORY gra edukacyjna WZORY, KOLORY, MEMORY gra edukacyjna 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY

WZORY, KOLORY, MEMORY gra edukacyjna

ALEXANDER
AR 4571
19,90 zł
Gra polegająca na odtworzeniu, za pomocą kształtów, obrazka. Na kartach znajdują się wzory złożone z figur, które odpowiadają kształtom żetonów. Po krótkiej prezentacji karty należy jak najszybciej ułożyć z żetonów zapamiętany wzór. W drugiej wersji gry, jej uczestnicy muszą jak najprędzej nawlec na linkę żetony tak, by kolor, kształt i ich liczba była...
KOŚCI DO GRY 10 szt. KOŚCI DO GRY 10 szt. 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY

KOŚCI DO GRY 10 szt.

ALEXANDER
AR 1921
7,90 zł
Zestaw, który przyda się nie tylko do gry w kości! Kostki można wykorzystać do innych gier, np. do chińczyka.
MINI QUIZ PRZYRODA I GEOGRAFIA gra edukacyjna MINI QUIZ PRZYRODA I GEOGRAFIA gra edukacyjna 2
Oczekiwanie na dostawę
12,90 zł
Mini quiz Przyroda i Geografia to gra w której uczestnicy biorą udział w emocjonującej zabawie, a jednocześnie zdobywają wiele ciekawych informacji na temat geografii i przyrody Polski. Gracze mają do dyspozycji 456 kart, na których znajdują się 184 pytania i 368 odpowiedzi.
MINI QUIZ SPORT gra edukacyjna MINI QUIZ SPORT gra edukacyjna 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY

MINI QUIZ SPORT gra edukacyjna

ALEXANDER
AR 7298
12,90 zł
Quiz Sport to gra i zabawa, w trakcie której uczestnicy odpowiadają na pytania dotyczące sportu. Na 49 kartach jest 196 pytań i warianty odpowiedzi w 4 kategoriach: zasady gry, sport polski, sport światowy i historia sportu.
ORTOGRAFICZNY WYŚCIG duży zestaw gra edukacyjna
Oczekiwanie na dostawę
GRY EDUKACYJNE

ORTOGRAFICZNY WYŚCIG duży zestaw gra edukacyjna

ALEXANDER
AR 7220
17,90 zł
Idealny pomysł na naukę  poprzez zabawę. W grze „Wyścig ortograficzny” wygrywa ten, kto najszybciej odnajdzie, wśród tabliczek leżących na stole, obrazek zawierający w nazwie literę z pola, na którym zatrzymał się pionek.
ORTOGRAFICZNY WYŚCIG gra edukacyjna ORTOGRAFICZNY WYŚCIG gra edukacyjna 2
Oczekiwanie na dostawę
GRY EDUKACYJNE

ORTOGRAFICZNY WYŚCIG gra edukacyjna

ALEXANDER
AR 7183
12,90 zł
Idealny pomysł na naukę  poprzez zabawę. W grze „Wyścig ortograficzny” wygrywa ten, kto najszybciej odnajdzie, wśród tabliczek leżących na stole, obrazek zawierający w nazwie literę z pola, na którym zatrzymał się pionek.
SUDOKU mini gra logiczna SUDOKU mini gra logiczna 2
Oczekiwanie na dostawę
ŁAMIGŁÓWKI

SUDOKU mini gra logiczna

ALEXANDER
AR 1350
14,90 zł
Sudoku to gra logiczna, która polega na uzupełnieniu pustych pól takimi cyframi, aby w każdej kolumnie, każdym wierszu i każdym kwadracie, wyróżnionym grubymi krawędziami, znalazły się wszystkie cyfry od 1 do 9.
Pokazano 1-24 z 31 pozycji
Produkt dodany do listy życzeń