ZABAWA W DOM I GOTOWANIE 

Jest 383 produktów.
Pokazuje 1 - 60 z 383 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 383 elementów
ZABAWA W DOM I GOTOWANIE

Zabawa w dom - jedną z pierwszych zabaw naśladowczych dziecka

Przychodząc na świat, dziecko musi się zmierzyć z obcym dla niego środowiskiem. Musi go poznać i stać się jego częścią. Maluch w sposób naturalny (oczywiście przy wsparciu rodziców) potrafi wszystkiego się nauczyć. Początkowo nieśmiało, potem z coraz większym zaangażowaniem. Oczywiście procesy poznawcze rozwijają się wraz z dzieckiem, aż przychodzi moment, że poczynione obserwacje mają odbicie w dziecięcych zabawach. Po zabawach manipulacyjnych i konstrukcyjnych przychodzi czas na naśladowcze, a pierwszą z nich jest zabawa w dom, bo jest ona zaczerpnięta z najbliższego środowiska dziecka.

Zabawa – naturalny przejaw aktywności psychoruchowej dziecka

Maluch poznaje świat poprzez zabawę. Jest ona naturalną aktywnością dziecka, dzięki której rozwija się fizycznie i psychicznie. Zabawa w dom wzbogaca wyobraźnię i kreatywność, wspiera rozwój społeczny i emocjonalny. Już roczne dziecko “na niby je i pije”. Około 18 miesiąca życia wykorzystuje zabawki do zademonstrowania jakiejś czynności. Przedszkole, to okres, w którym zabawy naśladowcze kwitną.

Gotowanie - dla dziewczynek i chłopców

Dzieci podpatrują dorosłych, by później swoje obserwacje wcielić w życie. Gotowanie i organizowanie przyjęć przy herbatce, to zabawy, które nigdy się nie nudzą. Uwielbiają je nie tylko dziewczynki, wielu chłopców wspaniale odnajduje się w roli kucharza czy kelnera. Początkowa zabawa w dom dotyczy jednej czynności, z czasem inscenizacja obejmuje coraz więcej elementów. By zabawa w gotowanie zyskała na atrakcyjności w oczach dziecka, wystarczy zaopatrzyć je w zabawkowy, kuchenny asortyment.

Kuchnia, garnki, sztućce, zastawa stołowa, a także warzywa, owoce (nawet takie, które można kroić), fartuszek, który podkreśli odgrywaną rolę, te i wiele innych elementów do zabawy w gotowanie dostaniesz w naszym sklepie. Drewno czy solidny plastik z jakiego zrobione są zabawki zapewnia im trwałość. Estetyczne wykonanie, przyjemne kolory ucieszą dzieci, a odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa rozwieją wątpliwości rodziców.

ZABAWA W DOM I GOTOWANIE