Nie możecie doczekać się wiosny? Sięgnijcie po te książki! :)

Rozpoczął się marzec, więc można powiedzieć, że wiosna tuż, tuż! Mimo, że noce i poranki bywają jeszcze mroźne
warto nastroić się na te cieplejsze, pełne słońca dni. Żeby Wam to ułatwić - przygotowaliśmy zestawienie
iście wiosennych książek! Znajdziecie tu propozycje z motywem kwiatów, zwierząt i książki, które zachęcą do odkrywania przyrody.
Już niedługo pikniki, długie spacery w promieniach słońca i zachwycanie się śpiewem ptaków oraz wszechobecną zielenią!
Kto z Was nie może się doczekać tych dni tak, jak my? :)

zdjęcia: Ładne Bebe, Wydawnictwo Wilga

Produkty powiązane

ANDRZEJ KRUSZEWICZ OPOWIADA O PTAKACH książka
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

ANDRZEJ KRUSZEWICZ OPOWIADA O PTAKACH książka

MULT636596
55,00 zł
Dlaczego bocian unosi nogę?Jak długi jest język dzięcioła?Czy wrona potrafi śpiewać? Wspaniała książka dla całej rodziny!Andrzej Kruszewicz jak mało kto, potrafi opowiadać o ptakach.
BASIA I PIKNIK książka Zofia Stanecka
Oczekiwanie na dostawę
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

BASIA I PIKNIK książka Zofia Stanecka

HARPER662446
19,90 zł
W przedszkolu Basi zapanowało poruszenie. Już niedługo odbędzie się leśny piknik! A co będzie na pikniku? Oczywiście będzie Basia i jej przyjaciele, będzie pyszne jedzenie, a przede wszystkim naleśniki, będą bańki mydlane… i oczywiście zaskakujące przygody! 
BASIA I WYPRAWA DO LASU książka w twardej okładce  Zofia Stanecka BASIA I WYPRAWA DO LASU książka w twardej okładce  Zofia Stanecka 2
Oczekiwanie na dostawę
19,90 zł
Basia to dziewczynka, z którą dzieci bez trudu się utożsamią. Pomysłowa, czasem niesforna, jak każde dziecko. Autorka opisuje perypetie rodziny dziewczynki, w której każdy ma swoje wady i zalety. Przygody Basi opisane są ładnym, żywym językiem, który dzieci z łatwością zrozumieją. Młodsze zachwycą się obrazkami i dowiedzą wielu ciekawych rzeczy, starsze...
CO W TRAWIE PISZCZY Młodzi przyrodnicy książeczka dla dzieci
Kup do 13, wyślemy dziś
14,90 zł
W książce Co w trawie piszczy Mali Czytelnicy mogą poznawać przyrodę wraz z roślinami i zwierzętami, które spotkamy na łące.  Dowiedzą się, jak się nazywają, jak wyglądają, jakie mają zwyczaje… Ciekawym informacjom towarzyszą piękne ilustracje, dzięki którym natura stanie się jeszcze bliższa.
CZTERY PORY ROKU. RYSOWANKI ZGADYWANKI Z WESOŁYM RYJKIEM Wojciech Widłak
Oczekiwanie na dostawę
Rysowanki-zgadywanki z Wesołym Ryjkiem to książeczka, która wyzwala kreatywność – dziecko może w nich nie tylko kolorować, ale też rysować i wykazywać się twórczą inwencją. Ciekawym i pomysłowym ilustracjom towarzyszą teksty, w których mali czytelnicy znajdą sporo humoru i wiedzy - w tym przypadku o porach roku!
DRZEWA Młodzi przyrodnicy książeczka dla dzieci
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

DRZEWA Młodzi przyrodnicy książeczka dla dzieci

FOKS074491
14,90 zł
W książce Drzewa, Mali Czytelnicy poznają różne gatunki drzew, które spotkać można w lasach i parkach. Informacje zostały przedstawione w prosty sposób, dzięki czemu dzieci z łatwością zapamiętają nowe informacje,a ciekawostki dotyczące drzew sprawią, że tekst jest jeszcze bardziej interesujący. Młodzi przyrodnicy to idealna seria do pierwszego czytania.
KICIA KOCIA WIOSNA książeczka dla najmłodszych Anita Głowińska
Kup do 13, wyślemy dziś
9,90 zł
Kicia Kocia wybrała się z mamą do parku, żeby podziwiać budzącą się wiosnę, pąki na drzewach i pierwsze kwiatki. Spotkały tam Packa i jego mamę – przyjaciele razem zaczęli obserwować przyrodę. Znaleźli też chore zwierzątko, któremu udzielili pomocy.
KWIATY Młodzi przyrodnicy książeczka dla dzieci
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

KWIATY Młodzi przyrodnicy książeczka dla dzieci

FOKS068216
14,90 zł
Książeczka o różnych gatunkach kwiatów, które rosną w ogrodach, na łąkach, w parkach, w różnych środowiskach. Dowiecie się w jaki sposób rosną, z czego się składają oraz jaki mają wpływ na środowisko.
LASOTERAPIA DLA DZIECI książka Dorota Zaniewska, Agata Preuss
Oczekiwanie na dostawę
59,90 zł
Leśne zabawy na każdą porę roku! Jakie przysmaki uwielbiają mrówki? Z czego zrobić leśne perfumy? Jak rozpoznawać tropy zwierząt? Ta książka to prawdziwa skarbnica pomysłów na leśne zabawy! Może stać się pamiętnikiem, w którym znajdą się najbardziej fascynujące leśne przygody.
MAŁY ATLAS MOTYLI książka Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Oczekiwanie na dostawę
39,90 zł
W tym niezwykłym elementarzu para znanych ilustratorów w zachwycających akwarelach i obrazkach z kolorowych szmatek opowiada o skrzydlatych mieszkańcach swojego ogrodu. Mały czytelnik dowie się kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec czy zmrocznik przytuliak.
MAŁY ATLAS ZWIERZAKÓW książka Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Kup do 13, wyślemy dziś
39,90 zł
W tym niezwykłym elementarzu para znanych ilustratorów w zachwycających akwarelach i obrazkach z kolorowych szmatek opowiada o zwierzęcych mieszkańcach swojego ogrodu i okolic. Mały czytelnik dowie się kim są: jeż, lis, wiewiórka, łasica, zając, dzik, nietoperz, mysz, żaba, ślimak, borsuk, sarna, kuna czy ryjówka.
NIUNIUŚ I WIOSNA książka Aga Nuckowski NIUNIUŚ I WIOSNA książka Aga Nuckowski 2
  • -10%
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

NIUNIUŚ I WIOSNA książka Aga Nuckowski

NATULI057753
40,50 zł 45,00 zł
„Moje życie to bajka, ktoś powinien je kiedyś opisać” – tak Niuniuś zwykł mówić do siebie przed snem. I tak się stało. Oto książka o wiosennych przygodach Niuniusia, którego darem jest przyciąganie niesamowicie zwyczajnych historii.
ODKRYWCY PRZYRODY zeszyt z zadaniami i naklejkami Clover Robin
Kup do 13, wyślemy dziś
24,90 zł
W lesie możesz spotkać wiele zwierząt! Dołącz do Jeża Julka, Królika Karola, Kosa Kostka i Lisa Leszka i wyrusz z nimi w przyrodniczą podróż ku przygodzie! Pomóż Karolowi przedostać się przez labirynt, narysuj gniazdko dla Kostka, pozbieraj leśne skarby i stwórz z nich obraz. Teraz i Ty jesteś Odkrywcą Przyrody!
OWADY OD A DO Z książka Jules Howard OWADY OD A DO Z książka Jules Howard 2
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

OWADY OD A DO Z książka Jules Howard

KROPKA406116
69,90 zł
W książce Owady od a do z przedstawiono ok. 300 gatunków owadów, które opisał przyrodnik i autor książek popularnonaukowych Jules Howard, a namalowała biolożka ewolucyjna Miranda Zimmerman. W książce znajdziecie piękne i majestatyczne, jak i najbardziej zabójcze i podstępne owady i zrozumiecie, jak ogromne mają znaczenie w świecie przyrody, także dla nas...
POLA W LESIE książka dla dzieci Gabriela Rzepecka-Weiss
Kup do 13, wyślemy dziś
34,90 zł
Pola z rodzicami jada na wycieczkę do lasu. Dziewczynka dowiaduje się między innymi, że: tylko brudasy zaśmiecają lasy, pożar łatwo wzniecić w lesie, bo wiatr ogień szybko niesie, leśnych zwierząt nie karmimy, bo im jeszcze zaszkodzimy.
PORY ROKU pierwsze słowa książeczka Akademia Mądrego Dziecka N. Choux
Kup do 13, wyślemy dziś
Książeczka dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój Maluchów i rozwijają sprawność manualną. Wystarczy przesunąć, pokręcić, popchnąć kartonowe elementy, by zmienił się obrazek. Jakie mamy pory roku? Co pada jesienią? Co wyrasta z ziemi wiosną? Odpowiedź kryje się w książce z przesuwanymi obrazkami.
PTAKI Młodzi przyrodnicy książeczka dla dzieci PTAKI Młodzi przyrodnicy książeczka dla dzieci 2
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

PTAKI Młodzi przyrodnicy książeczka dla dzieci

FOKS076198
14,90 zł
Książeczka o różnych gatunkach ptaków. Dowiecie się w jaki sposób się rozwijają, co jedzą, jak żyją i jak radzą sobie z drapieżnikami.
ROK W LESIE książka w twardej okładce Emilia Dziubak
Oczekiwanie na dostawę
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

ROK W LESIE książka w twardej okładce Emilia Dziubak

NASK140777
59,90 zł
Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. Rok w lesie zawiera 12 stron z kolejnymi miesiącami...
ROK W LESIE. BORSUK książeczka Emilia Dziubak ROK W LESIE. BORSUK książeczka Emilia Dziubak 2
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

ROK W LESIE. BORSUK książeczka Emilia Dziubak

NASK136381
24,90 zł
Witamy w lesie! Dziś poznacie borsuka. Dowiecie się, kiedy śpi i co je, jakie ma zwyczaje i co lubi robić. Trzeba będzie między innymi borsuka obudzić, oczyścić mu sierść czy pomóc w poszukiwaniu jedzenia i sprzątaniu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
ROK W LESIE. WIEWIÓRKA książeczka Emilia Dziubak ROK W LESIE. WIEWIÓRKA książeczka Emilia Dziubak 2
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

ROK W LESIE. WIEWIÓRKA książeczka Emilia Dziubak

NASK136398
24,90 zł
Witamy w lesie! Dziś poznacie wiewiórkę. Dowiecie się, do czego jej się przydaje puszysty ogon, co je, jakie ma zwyczaje i co potrafi robić. Trzeba będzie między innymi wiewiórkę obudzić, pomóc jej w poszukiwaniu jedzenia czy schować się przed deszczem.Zapraszamy do wspólnej zabawy!
ROŚLINKOWA KSIĄŻKA dla dzieci Anna Salamon
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

ROŚLINKOWA KSIĄŻKA dla dzieci Anna Salamon

NASK137319
49,90 zł
Co to? Przebiśnieg, brzoza, mięta, mak… A to co? Jagoda, łopian, jarzębina, dąb i wiele, wiele innych. Dzięki tej książce poznacie rośliny z lasów, łąk, pól i ogrodów. Zapraszamy na rodzinny spacer przez pory roku. Zabawnym wierszykom towarzyszą teksty i zadania poszerzające wiedzę najmłodszych o kwiatach, drzewach, ziołach i krzewach.
ROZPOZNAJĘ PTAKI Młodzi przyrodnicy książeczka dla dzieci
Kup do 13, wyślemy dziś
W książce czytelnicy znajdą opisy kilkudziesięciu gatunków ptaków, które można spotkać w Polsce. Dzięki szczegółowej charakterystyce: po czym rozpoznać dany gatunek, jakie są zwyczaje danego ptaka, czym się żywi itd. Dzieci będą mogły samodzielnie wyruszyć na poszukiwanie wybranych gatunków. Tekst został wzbogacony pięknymi, realistycznymi ilustracjami.
SPACER Ćwiczenia przyrodnicze dla czterolatków zeszyt z naklejkami SPACER Ćwiczenia przyrodnicze dla czterolatków zeszyt z naklejkami 2
Kup do 13, wyślemy dziś
Wybierz się na spacer z Ulą i jej psem Fikusem. Pomóż Uli ubrać się i spakować, narysuj śniadanie i w drogę! Rysuj ślimaki i pajęczyny, podsłuchuj dzięcioła, podglądaj wiewiórkę i sarnę. Uzbrój się w naklejki i poznawaj nazwy zwierząt, roślin i zjawisk przyrodniczych.
SPACER książeczka kontrastowa Aleksandra Brambor-Rutkowska SPACER książeczka kontrastowa Aleksandra Brambor-Rutkowska 2
Kup do 13, wyślemy dziś
35,00 zł
Prosta i zabawna książeczka kontrastowa, która stymuluje rozwój i naturalną ciekawość dziecka. Dla Malucha wszystko jest nowe i fascynujące. Nawet spacer!  Dzięki książeczce wspólnie odkryjecie najprostsze zjawiska: z humorem, zabawą i miłością.
W SERCU LASU Wędrówka po lasach świata książka dla dzieci W SERCU LASU Wędrówka po lasach świata książka dla dzieci 2
Kup do 13, wyślemy dziś
Wybierz się na wędrówkę po różnorodnych lasach świata od zielonej tajgi na północy po tropikalną dżunglę wzdłuż równika. Poznaj stworzenia, które zamieszkują dziuple, norki i inne zakamarki.  Kto trzepocze skrzydłami w koronach drzew, a kto myszkuje w ściółce. Zachwyć się bogactwem leśnych kolorów, dźwięków i zapachów.
WESOŁY RYJEK I WIOSNA książeczka Wojciech Widłak
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

WESOŁY RYJEK I WIOSNA książeczka Wojciech Widłak

MROP087354
24,90 zł
Z biegiem miesięcy poznajemy z Wesołym Ryjkiem kolejną porę roku. Bystry prosiaczek pójdzie na spacer, pobawi się z tatą na świeżym powietrzu, a także będzie poznawał cuda natury razem z rodzicami i swoim najlepszym przyjacielem – żółwiem przytulanką.
WIELKA KSIĘGA KWIATÓW książka Yuval Zommer
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

WIELKA KSIĘGA KWIATÓW książka Yuval Zommer

FOKS085848
49,90 zł
Świat roślin pełen jest tajemnic i zagadek. Na przykład jak kwiaty wabią zapylające je owady? Dlaczego róże są czerwone, a fiołki fioletowe? Czy wśród kwiatów są drapieżniki? Wielka księga kwiatów to prawdziwa skarbnica wiedzy o świecie kwiatów, w której znajdą się odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące kwiatów z różnych stron świata.
WIOSENNY LAS książka Anna Paszkiewicz
Oczekiwanie na dostawę
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

WIOSENNY LAS książka Anna Paszkiewicz

FOKS093256
39,90 zł
Nastrojowe, urocze opowiadania do rodzinnego wspólnego czytania! "Wiosenny las" to kolejny cykl leśnych historyjek dla najmłodszych. Tym razem głównym bohaterem opowiadań jest mały warchlaczek.
WIOSNA książka Agnieszka Potocka
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

WIOSNA książka Agnieszka Potocka

DM938122
22,90 zł
"Wiosna" to książka dla dzieci i rodziców, ułatwiająca wspólne poznawanie wiosennego świata i wspomagająca naukę słów.
WIOSNA NA ULICY CZEREŚNIOWEJ książka Susanne Berner Rotraut WIOSNA NA ULICY CZEREŚNIOWEJ książka Susanne Berner Rotraut 2
Kup do 13, wyślemy dziś
44,90 zł
Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Wiosenna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Na kolejnych stronach dziecko odnajduje tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Wypatrywanie ich i układanie opowieści o ich...
WIOSNA W BULLERBYN książka Astrid Lindgren WIOSNA W BULLERBYN książka Astrid Lindgren 2
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

WIOSNA W BULLERBYN książka Astrid Lindgren

ZAKA963180
29,90 zł
Kiedy nastaje wiosna, wszystkie dzieci z Bullerbyn zupełnie dziczeją. Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna chodzą po płocie, ujeżdżają byka, włażą w kałuże i wpadają do strumienia. A mała Kerstin wyrywa mamie wszystkie narcyzy w ogródku- bo tak przyjemnie jest zbierać kwiatki! Wieczorem dzieci palą stare liście i tańczą wokół ogniska, aż im się kręci w...
WIOSNA W ŚWIECIE PRZYRODY Młodzi przyrodnicy książeczka dla dzieci
Kup do 13, wyślemy dziś
34,90 zł
Wiosna to pierwszy z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć wiosną.
WISŁA książka Joanna Angiel
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

WISŁA książka Joanna Angiel, Edyta Gardo

ZISO404746
49,90 zł
Wisła jest rzeką wyjątkową, płynie przez całą Polskę. Można o niej opowiadać w różny sposób. O tym jakie ma źródła oraz ujścia, i o tym, że wiążą się z nią fascynujące legendy. O historii, a także o współczesności np. jakie zwierzęta można spotkać nad Wisłą i jak odróżnić ich tropy. Wyrusz z nami w podróż!
ZIELEŃ książka Louise Greig
Kup do 13, wyślemy dziś
KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

ZIELEŃ książka Louise Greig

ZISO403596
39,90 zł
Edzio jest najszczęśliwszy, gdy wszystko wokół pokrywa biel śniegu, bo wtedy może zjeżdżać na swoich szybkich, błyszczących sankach. Lecz pewnego zimowego dnia nowsze, bardziej lśniące sanki wyprzedzają Edzia na górce, i jego szczęście znika. Pojawia się zieleń zazdrości.
ŻYJ LOKALNIE. DLACZEGO WARTO MIESZKAĆ Z RODZINĄ W MIEŚCIE książka Daria Panek-Płókarz ŻYJ LOKALNIE. DLACZEGO WARTO MIESZKAĆ Z RODZINĄ W MIEŚCIE książka Daria Panek-Płókarz 2
  • -6,00 zł
Kup do 13, wyślemy dziś
Oto spacer, który pozwoli Ci zobaczyć miasto z perspektywy mamy. Autorka opowiada, jak jej rodzina korzysta z możliwości, które daje im miasto, gdzie spędzają czas, jak szukają natury w betonowej dżungli, jak się przemieszczają. Podpowie, jak szukać motywacji do miejskich wypraw, nawet gdy brakuje Ci czasu, pieniędzy, pomysłu, towarzystwa, a Twoje dzieci...

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń