Kolejna nasza propozycja prezentów do Kalendarza Adwentowego dotyczy zestawów, które można podzielić na drobne elementy.
Są wśród nich m.in. puzzle, drewniane i elastyczne figurki, stempelki, ozdoby choinkowe czy drewniane owoce i warzywa.
Niektóre z nich wystarczą na 24 dni - ponieważ mają dokładnie tyle elementów, inne zaś możemy łączyć z kolejnymi.
To od nas zależy, którą formę wybierzemy. Na pewno każda z nich ucieszy Malucha.
Podobnie jak w przypadku pojedynczych drobiazgów, w tym rodzaju kalendarza również możemy dołączyć karteczki z zadaniami i zagadkami.
Przypominamy, że przykłady zadań znajdziecie na: http://www.otymze.pl/2014/11/coraz-blizej-swieta-zadania-do.html
Codzienne odkrywanie poszczególnych elementów zestawu będzie dość niezwykłe i tajemnicze, ponieważ dziecko nie będzie wiedziało, co znajdzie
w kalendarzu następnego dnia. Odkrywając jednego dnia jakiś element garderoby dla laleczki, będzie się zastanawiać do czego może mu się to przydać.
Napięcie i zainteresowanie będzie więc rosło z każdym dniem. Po uzbieraniu wszystkich części wchodzących w skład zestawu, zabawa będzie wyjątkowa.
Taki typ kalendarza uczy naszą pociechę cierpliwości i kreatywności. Każdego dnia warto rozmawiać z dzieckiem o tym, co może kryć się pod kolejną cyferką.
Może się okazać, że dziecięca wyobraźnia jest naprawdę bogata. Codziennemu zgadywaniu towarzyszyć mogą różnego rodzaju zabawy.
To od nas zależy, jak bardzo zaangażujemy dziecko w to świąteczne odliczanie. Poza zawartością liczy się także sam kalendarz.
Może on przypominać półeczkę z małymi prezencikami, ścianę cukierków, pudełko z okienkami, czy papierowe torebki zawieszone w formie girlandy.

            

Która opcja podoba Wam się najbardziej? :) Pamiętajcie, że własnoręcznie wykonany kalendarz sprawia tyle samo radości co upominki, które się w nim znajdą.
Zamieńcie oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia na wspólną zabawę, tworzenie i zabawy. Wasza pociecha na pewno na długo to zapamięta! :)

Zdj. 1- ladnebebe.pl, 2 -dzieciusiowo.pl, 3 - stasikowo.pl, 4,5 - Pinterest