Ćwiczenie motoryki paluszków, poznawanie literek i nauka angielskiego za pomocą jednej zabawki?
Okazuje się, że to bardzo możliwe. Ania postanowiła przetestować woskowe sznureczki, które dają wiele możliwości zabawy.
Nauka poprzez zabawę może być bardzo ciekawa i kreatywna. Wystarczy, że rodzic na początku pokieruje swoją pociechę i wskaże szanse wykorzystania sznureczków.
Jest to zabawka wielokrotnego użytku, więc warto wykorzystać ją na wszystkie sposoby. W zestawie znajdują się karty z literkami, na których Maluch może ułożyć sznurki, ćwicząc przy tym zręczność i motorykę małą. Dodatkowo jest to świetna nauka języka obcego, ponieważ poza literami są obrazki i nazwy w języku angielskim.Ze sznureczkami można rozwijać również wyobraźnię, układając z nich figury, a nawet większe obrazki w różnych kolorach.
Taka zabawa zachęca dziecko do prac manualnych, co zaprocentuje w przyszłości w czasie zajęć plastycznych czy nauki pisania.
Dla dziecka może być to ciekawa alternatywa dla zwyczajnych puzzli czy układanek, a dla rodzica możliwość odstresowania się i wyciszenia :)

Więcej o tych niesamowitych sznureczkach przeczytacie na: http://zabawkator.pl/2016/11/18/woskowe-sznureczki-alfabet-angielski-edukatorek/